Jump to content
Dogomania

Cairn terier (prosimy zakladac oddzielne tematy)!


arima

Recommended Posts

Przedstawiam miłośnikom cairn terrierów nasze trzy kernisie: Cler 2,5 roku, Chandler 2,5 roku i najmłodszy Walker niecałe 5 miesięcy :bye:(postaram się wkrótce zamieścić zdjęcia). Od czasu do czasu przeglądałam Wasze posty i w końcu postanowiłam napisać o naszych psiakach. W związku z tym, że przybył nam nowy członek rodziny właśnie jesteśmy na etapie ustalania, kto w stadzie rządzi - mały, czy duży. Chandler jest psem bardzo dominującym, malec raczej też jest niezłe ziółko i początki były bardzo trudne, teraz też bywa różnie. Chandler wychowuje małego i chyba postanowił, że jego brat ma być idealnym szczeniaczkiem, bo zwykle nie ma zmiłuj... ;-) To chyba jednak normalna kolej rzeczy i mam nadzieję, że przeżyjemy. Czytałam tu kiedyś posty na temat szkolenia cairnów. Chandler skończył PT1, ale powiem szczerze, że praca z terierem wygląda inaczej niż z owczarkiem niemieckim, czy labradorem. Do przedszkola, a potem do szkoły poszliśmy głównie po to, żeby naszego diabełka socjalizować i opanować, a okazało się, że "karinek" (tak mówi o tej rasie pan prowadzący szkołę) okazał się niezwykle zdolnym uczniem. Chandler uwielbiał chodzić na zajęcia, nadal lubi się uczyć i to wcale nie dla jedzonka, bo nie jest wielkim łakomczuchem. Prowadzący zajęcia mówił nam, że trochę zbyt po kumplowsku traktujemy naszego psa, ale stwierdziliśmy, że Chandler "labkiem" nie będzie i odpuszczaliśmy mu, choć z perpektywy czasu myślę, że dla niego szkoła była niezbędna. Cler też trochę chodziła do szkoły, ale jej nie trzeba uczyć posłuszeństwa, bo jest karna, choć, nie powiem, bywa uparta i stroi fochy, jak to terierek i dziewczyna:obrazic:. Chodziliśmy z nią na zajęcia, bo zamieszkała z nami, jak miała ponad rok i była bardzo lękliwa i wycofana. Szkoła dała jej bardzo dużo - nie przepada nadal za obcymi psami, zwłaszcza płci żeńskiej, ale nie panikuje i ma swoich znajomych. Walker poszedł właśnie do przedszkola i jest fajnie. Tarmosi się z goldenem, labradorem, owczarkiem, huskim, terierem niemieckim, wilczarzem, pinczerem, posokowcem. Podobnie, jak w przypadku Chandlera nie mamy wygórowanych ambicji, ale będą z niego ludzie, chmm..., chciałam powiedzieć psy. Nie jestem specjalistką w tej dziedzinie, ale z doświadczenia mogę powiedzieć, że cairn terriery są niezwykle inteligentne, potrafią wiele trudności pokonywać sposobem i to jest źródłem naszych niekończących się anegdot i opowieści, którymi zanudzamy każdego, kto tylko chce słuchać.:bye:
Kasia

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 234
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='APSA']Czy kerny mają swoją stronę adopcyjną lub inne pogotowie?
Takie mieszane kernopodobne cudo szuka domu:
[url]http://s68.photobucket.com/albums/i28/punia/tymczasowy/th_IMG_2589.jpg[/url]

[/quote]Pozwole sobie przkopiować, moze znajdzie się tu ktos mądry do pomocy.....

[B][COLOR="Red"]Nie kopiujemy zdjęć tylko wstawiamy linki.[/COLOR][/B]

Link to comment
Share on other sites

A tu cos specjalnie dla Pan z hodowli "ALta CaryA" Poznajecie tego "łysolka" - trzeba bylo chlopaka dokladnie wytrymowac bo juz wszystko wylatywalo z niego teraz bedziemy zabierac sie za przygotowywanie do Katowic :)

[URL=www.fotosik.pl][IMG]http://images24.fotosik.pl/130/863ba16a80bce3e9.jpg[/IMG][/URL]

Link to comment
Share on other sites

[RIGHT][FONT=Times New Roman][SIZE=3]Aleksandrów Łódzki, dnia 21 grudnia 2007 roku[/SIZE][/FONT][/RIGHT]

[FONT=Times New Roman][SIZE=3]Szanowni Państwo,[/SIZE][/FONT]

[FONT=Times New Roman][SIZE=3]Hodowla cairn terrierów Alta Carya FCI życząc Spokojnych Świąt i Szczęśliwego Nowego Roku zwraca się do Państwa – jako miłośników rasy cairn terrier – z następującymi pytaniami w celu zbadania Państwa opinii dot. organizacji wystawy cairn terrierów.[/SIZE][/FONT]

[FONT=Times New Roman][SIZE=3]W związku z 30-leciem sprowadzenia rasy do Polski powstał pomysł zorganizowania pierwszej w Polsce wystawy poświęconej wyłącznie naszej rasie. Realizacja tego projektu jest na początkowym etapie polegającym na badaniu zainteresowania taką imprezą wśród miłośników rasy. Niniejsze badanie opinii odbywa się na prośbę Przewodniczącego oddziału łódzkiego ZKwP p. Pawła Szemraja, który przychyla się pomysłu. Jeśli wystarczająco dużo osób zadeklaruje zainteresowanie (naszym życzeniem jest zebranie 30-40 psów na wystawie), projekt zostanie przedstawiony przez p. Pawła Szemraja na posiedzeniu Zarządu Głównego [/SIZE][/FONT]
[FONT=Times New Roman][SIZE=3]w Warszawie w dniu 15 stycznia 2008 roku.[/SIZE][/FONT]

[FONT=Times New Roman][SIZE=3]Projektowany termin i miejsce wystawy: 21 września 2008 roku, Łódź, stadion „Start”[/SIZE][/FONT]
[FONT=Times New Roman][SIZE=3]Warto zwrócić uwagę, że dzień wcześniej w tym samym miejscu oddział łódzki organizuje wystawę krajową 1,3 i 5 grupy FCI.[/SIZE][/FONT]

[FONT=Times New Roman][SIZE=3]Uprzejmie prosimy o nadesłanie odpowiedzi na poniższe pytania na adres [/SIZE][/FONT][EMAIL="[email protected]"][FONT=Times New Roman][SIZE=3][COLOR=#0000ff][email protected][/COLOR][/SIZE][/FONT][/EMAIL][FONT=Times New Roman][SIZE=3] do dnia 8 stycznia 2008 roku. O rozwoju sytuacji będziemy informować na stronie [/SIZE][/FONT][URL="http://www.cairn.republika.pl/"][FONT=Times New Roman][SIZE=3][COLOR=#0000ff]www.cairn.republika.pl[/COLOR][/SIZE][/FONT][/URL]

[FONT=Times New Roman][SIZE=3]Pytania:[/SIZE][/FONT][LIST]
[*][FONT=Times New Roman][SIZE=3]Czy jest Pan/Pani zainteresowana uczestnictwem w wystawie cairn terrierów? Ile ewentualnie psów planowałby/planowałaby Pan/Pani zgłosić?[/SIZE][/FONT]
[*][FONT=Times New Roman][SIZE=3]Jaki sędzia – w Państwa opinii - powinien być zaproszony do oceny psów?[/SIZE][/FONT][/LIST][FONT=Times New Roman][SIZE=3](np. sędzia międzynarodowy; sędzia z zagranicy; sędzia, który hoduje cairn terriery; można podać nazwisko)[/SIZE][/FONT][LIST]
[*][FONT=Times New Roman][SIZE=3]Czy jest Pan/Pani zainteresowany, aby wystawie towarzyszyła impreza dodatkowa (np. seminarium poświęcone problemom dot. pielęgnacji, zdrowia, pokaz trymowania, spotkania z hodowcami, inne- proszę składać swoje propozycje)[/SIZE][/FONT][/LIST][FONT=Times New Roman][SIZE=3]Pozdrawiamy[/SIZE][/FONT]
[FONT=Times New Roman][SIZE=3]Joanna i Marcelina Chmieleckie[/SIZE][/FONT]
[URL="http://www.altacarya.com/"][FONT=Times New Roman][SIZE=3][COLOR=#800080]www.altacarya.com[/COLOR][/SIZE][/FONT][/URL]


___
P.S. Pani Kasiu - cieszymy się, że mały Mafi dojrzewa i popieramy pomysł wystawiania go. Dzięki za zdjęcie.

[URL="http://www.altacarya.com/xmas-2007.jpg"]http://www.altacarya.com/xmas-2007.jpg[/URL]

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Przyznam się, ze Magia mnie zadziwiła, była bardzo spokojna. Prawie cały czas grzecznie stała. Wprawdzie zjadła w międzyczasie całą kieszeń suchej karmy, ale przynajmniej cały czas była skupiona na smakołykach i nie próbowała uciekać.

Może ktoś bardziej doświadczony tu zacznie pisać, bo ja z kernem mam do czynienia od 3 miesięcy. :)

Link to comment
Share on other sites

na pierwszy raz to bardzo dobrze, piesek sie przyzwyczai, i nie bedzie problemow z trymowaniem. rozumiem ze masz 3-miesiecznego "kerna" (tak latwiej pisac) Od dluzszego czasu zastanawiam sie Nad rasa, jestem osoba dosc aktywna, a czytalam o kernach, potrzebuja duzo uwagi i rozrywki :) Szczerze, nie moge sie juz doczekac, kiedy to kern zamieszka u mnie:) jest to wspanialy piesek.. Pisz troszke wiecej o swoim "kudlatym", oprocz Ciebie, nikt tu nie zaglada... Pozdrawiam gorąco Ciebie i Twojego malucha.. :)

Link to comment
Share on other sites

Moja Magia ma ma prawie 6 miesięcy, a od 3 mieszka ze mną. :)
Nie wiem dlaczego nikt więcej nie chce tu pisać :roll: bo kernów na dogomanii jest więcej. :cool3: Więcej dzieje się na fotoblogach.

Moja Magia jest bardzo aktywna, ona nigdy nie ma dość zabaw, zawsze gotowa do szaleństw. Ale nie jest bardzo uciążliwa, jak ja nie mam czasu się nia zając to ona sama czymś sie zajmie. Tylko trzeba dac jej cos do zabawy, bo inaczej bawi się kotem (co dla kota nie jest zbyt przyjemne) albo obgryza stołek. Bardzo lubi też być na balkonie, nawet zimno jej nie przeszkadza.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='katik']......Nie wiem dlaczego nikt więcej nie chce tu pisać :roll: bo kernów na dogomanii jest więcej. :cool3: Więcej dzieje się na fotoblogach. [/quote]

No dobrze, to i tu się odezwę:cool3: Na fotoblogu są fajne Twoje fotki i dlatego tam częsciej zaglądam:lol:

[quote name='katik']Moja Magia jest bardzo aktywna, ona nigdy nie ma dość zabaw, zawsze gotowa do szaleństw. [/quote]

To chyba domena wszystkich cairnów. Darma jest szaleńcem, który musi być non stop w ruchu. Teraz przeżywa trudny okres (cieczka) i dlatego mamy trochę spokoju.

[quote name='katik']Ale nie jest bardzo uciążliwa, jak ja nie mam czasu się nia zając to ona sama czymś sie zajmie. Tylko trzeba dac jej cos do zabawy, bo inaczej bawi się kotem (co dla kota nie jest zbyt przyjemne) albo obgryza stołek.[/quote]

O tak, dużo ciekawych zabawek to podstawa. Choć nasza Darma ostatnio znalazła lepsze zajęcie niż zabawki. Została domowym ogrodnikiem i przesadza nam wszystkie dostępne dla niej kwiatki:mad: Gdy była szczeniakiem, nie miała takich głupich pomysłów. I niestety ciekawe zabawki nie pomagają. Dlatego kwiatki musiały zniknąć z oczu Darmy.

[quote name='katik']Bardzo lubi też być na balkonie, nawet zimno jej nie przeszkadza.[/quote]

Na naszym pseudo-balkonie psy się nie mieszczą:shake: Ale dziewczyny uwielbiają siedzieć przy drzwiach balkonowych i obserwować to, co się dzieje za oknem. Teraz mamy budowę pod blokiem, więc gdy rano pojawia się na placu budowy ekipa, zaczyna się burczenie i warczenie. Darma potrafi godzinami siedzieć i patrzeć co się dzieje za oknem, ale wystarczy, że poruszę jej zabawkę i natychmiast przybiega by się z nią bawić.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='katik']Nie wiem dlaczego nikt więcej nie chce tu pisać :roll: bo kernów na dogomanii jest więcej. :cool3: Więcej dzieje się na fotoblogach.
[/quote]Dokładnie tak, i Kasia i ja mamy swoje FB i tam się udzielamy, więc jeśli kogoś to interesuje, to zapraszam.
Sama zupełnie niedawno próbowałam się dowiedzieć jak najwięcej o kernach, i jeszcze ktoś, już nie pamiętam kto, zostałyśmy odesłane do szperania w Internecie i to przez wieloletnią hodowczynię tej rasy :roll:.
Na szczęście rasa okazała się dużo milsza w obyciu, niż niektórzy jej hodowcy.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Też nie wiem. Ja czasem zaglądam. Cairny to kapitalne psy, ale faktycznie trzeba im poświęcić trochę czasu. Bardzo energiczne. I bardzo wesołe i strasznie miłe. Moja Rafi jest słodka i urocza, ale potrafi też pokazać pazurki: ostatnio weszła za kotem na drzewo! Bardzo jestem z niej zadowolona, bo lubię psy ruchliwe i z temperamentem, dodatkowo jest bardzo tolerancyjna w stosunku do innych psów, wszystkie lubi, nie mówiąc już o ludziach.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Poświata']... zostałyśmy odesłane do szperania w Internecie i to przez wieloletnią hodowczynię tej rasy :roll:.
Na szczęście rasa okazała się dużo milsza w obyciu, niż niektórzy jej hodowcy.[/quote]

hahaha... tu się zgodzę, pamiętam jak w Poznaniu uporczywie przyglądałam się jednej pani przygotowujacej cairna, chciałam coś podpatrzeć... i zostałam ofuknięta, że mam się gapić na coś innego.
Rasa faktycznie wspaniała, mam nadzieję, że już na dobre zagościła w moim domu :)

mój cairn dzisiaj dziwnie spokojny... pewnie zbiera siły przed dokazywaniem w Katowicach w piątek ;)

swoją drogą, czy Wasze psy też czasem zachowują się, jakby miały ADHD?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Taverney']

mój cairn dzisiaj dziwnie spokojny... pewnie zbiera siły przed dokazywaniem w Katowicach w piątek ;)[/quote]
Moja dzisiaj taka spokojniutka, ale wczoraj miała męczący dzień, bo najpierw trymowanie, a potem bardzo długi spacer. Ona nie musi zbierać sił, ona zawsze jest gotowa do rozrabiania. :diabloti:
[b]Teverney[/b], do zobaczenia w piątek.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Taverney']swoją drogą, czy Wasze psy też czasem zachowują się, jakby miały ADHD?[/quote]A i owszem, moja ma:-D . W ogrodzie nie usiedzi na tyłku nawet minuty :shake:, cały czas gania, pilnuje.. i niestety jazgocze :roll: :evilbat:. Każdy pies idący za siatką musi być obszczekany, albo np. koń, na szczęście na ludzi nie dziamga, chyba że są jacyś udziwnieni. I tak podobno większość kernów ma - szczekliwość, o czym nie zawsze hodowca raczy poinformować:mad:.
I proszę mi nie mówić, że każdy pies tak ma, bo mam trzy, różnej rasy i tamte pozostałe są o niebo cichsze od Tofulca :roll:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Taverney']mój cairn dzisiaj dziwnie spokojny... pewnie zbiera siły przed dokazywaniem w Katowicach w piątek ;)[/quote]

[quote name='katik'][B]Teverney[/B], do zobaczenia w piątek.[/quote]

Ha, no to w piątek trzymam kciukasy :thumbs:.
Proszę przywieźć ze sobą medale, miłe wspomnienia, a dla nas foty do pooglądania !!!

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Poświata']A i owszem, moja ma:-D . W ogrodzie nie usiedzi na tyłku nawet minuty :shake:, cały czas gania, pilnuje.. i niestety jazgocze :roll: :evilbat:. Każdy pies idący za siatką musi być obszczekany, albo np. koń, na szczęście na ludzi nie dziamga, chyba że są jacyś udziwnieni. I tak podobno większość kernów ma - szczekliwość, o czym nie zawsze hodowca raczy poinformować:mad:.
I proszę mi nie mówić, że każdy pies tak ma, bo mam trzy, różnej rasy i tamte pozostałe są o niebo cichsze od Tofulca :roll:[/quote]
Moja identycznie zachowuje się na dworze. Na szczęście aż tak dużo nie szczeka. :eviltong: tzn. czasem jak ja coś wystraszy to potrafi przez godzine szczekać. :mad: i nie da się jej uspokoić. :angryy: Albo jak coś jej stanie na drodze, to też trzeba intruza odstraszyć.
Na szczęście w domu jest bardzo spokojna, a nadmiar energii wyładowuje na kocie. :eviltong:

[quote] Proszę przywieźć ze sobą medale, miłe wspomnienia, a dla nas foty do pooglądania !!![/quote]
w klasie szczeniąt nie dają medali :placz: a fotki powinny być.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.

×
×
  • Create New...