Jump to content
Dogomania

hodowca poleca... pedigree?!


starbi

Recommended Posts

bardzo proszę o radę! Niegługo odbieram maodego labradorka z hodolwi i hodowczyni poleciła mi Pedigree - Junior lub Advace. Bardzo się zdziwiłam, bo o tej karnie słyszałam fatalne sądy! I co? Jak myślicie - dawac mu to Pedigree czy przestawić na coś lepszego?

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 239
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Advance ma akurat dobra opinie nie jest to linia marketowa ale ja bym Pedigree nie karmił, są lepsze karmy. Ja nie mam zaufania do Master Foodsa a szczególnie że Pedigree jest w produkowane w Sochaczewie. A to co poleca hodowca nie zawsze jest najlepsze, poleca bo dostaje karmę w innej cenie. Pozatym sa specjalne karmy dla labów np: Royal Canin proponuje porównanie z Peedigre (nie bedzie kożystne dla Pedigree)

Link to comment
Share on other sites

Ja też bym nie była za Pedigree...owszem jest to karma tańsza od tych innym typu Royal Canin,Eukanuba itd...ale wysłuchałam sie już na temat tej karmy że hoho...że to jakies świństwa i resztki...nigdy psu jej nie podawałam.Ja daje swojemu Royal Canin bo tak był mój psiak karmiony zanim go wzieliśmy z hodowli ..i naprawde jestśmy zadowoleni.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...

A gdzie mozna kupic ADVANCE????

Karma zostala wycofana z rynku. Ja nia karmilam swoje shih tzu. Byla swietna. Kupy w porzadku, wlos tez. Jak karmilam psa eukanaba, to mial niezle zatwardzenie.

Jak ktos wie czy Advance wrocilo do Polski, to prosze o info!!

Widzialam reklame, ze wkrotce na rynek wejd karmy dla kotow Advance. Tez kupowalam ich saszetki, mialy swietna jakosc.

Link to comment
Share on other sites

  • 5 years later...
  • 2 weeks later...

ja na dogomani wyczytalam kiedys w galeri psow- hodowli ze karmia psy pedigree i szczeniaki tez , jako wyprawke daja pedigree...
nawet wtedy zwrocilam uwage ale duzo osob bronilo tej osoby ! mowiac ze pedigree nie jest taka zla karma i to dogomaniacy ..
wiec dalam sobie spokoj
ale ja napewno zrezygnowalabym z psa z takiej hodowli ! ale widze ze jest takich sporo niestety

Link to comment
Share on other sites

[quote name='papillonek']wiesz co gops nie tak trudno zostac dogomaniakiem wystarczy umiec czytac i to wszystko,wiec moze byly to jakies dzieci[/QUOTE]
wlasnie nie :)
to sa dorosle osoby z dosc duzym stazem an dogo i to mnie jakos "dotknelo" troche ,ze sa jescze tacy dogomaniacy
nie bede sypac nicami bo to bez sensu ale niestety

Link to comment
Share on other sites

Znam również kilku hodowców, którzy karmią psiaki Pedigree. Kilka osób, które karmią swojego psa Dog Chowem (w tym roku championat), Arionem, ale psy mają to w misce na zasadzie, że jak chcą to dojadają, bo poza tym dostają jeszcze mięcho i takie tam. Nigdy nie spotkałam się chyba z hodowlą, w której pedigree byłoby podstawą żywienia :)
I osobiście wątpię, bym zrezygnowała z jakiejś hodowli tylko dlatego, że hodowca karmi psa taką karmą :) Chyba wolę hodowlę, która fajny ma stosunek do swoich psów i taka karma jest jej jedynym defektem niż hodowlę, która karmi puriną pro planem a ma w czterech literach swoje zwierzaki i tylko kasa się liczy (;

Link to comment
Share on other sites

Guest papillonek

nie zrezygnowałbyś???przecież to świadczy o hodowcy i zdrowiu psiaka.chciałbyś miec potem kłopoty i chodzic od weta do weta i płacic dużo więcej niż za dobrą karmę, ??bo ja nie!jeśli dla kogoś liczy się kasa to nie kupi pedigree ,bo jeśli psiak zachoruje to hodowla zwraca kasę,nieprawda??więc tylko na tym straci,a nie zaoszczędzi.myślę,że hodowcy biorą to pod uwagę i eśli komus zależy na kasie to wybieże marketowki:)

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Jestem hodowcą, lek.wet. też, Karmię Pedigree od 5 pokoleń, robię badania, które wychodza ok,mam osiągnięcia wystawowe i hodowlane, Pedigree nie płaci mi za reklamę .
Pozdrawiam
Iwona Guz z Lublina
Nontiscordardime Kennel
[URL="http://www.duzypudel.republika.pl"]www.duzypudel.republika.pl[/URL]

Link to comment
Share on other sites

Ja akurat nie karmię pedigree, ale znam psy Iwax - przez te 5 pokoleń. Jako JEDYNA hodowla pudli standardowych w pl, bada swoje psy od wielu pokoleń, psy z jej hodowli dożywają sędziwego wieku, poleca nabywcom swoich szczeniąt pedigree i z tego co wiem wielu karmi właśnie tą karmą. A z większością jest kontakt gdyż to mało popularna rasa w pl.
Odnośnie innych karm np podanego wyżej royala - wiele osób bardzo go krytykuje. Ostatnio w temacie BARF napisałam że sama karmię royalem i ktoś powiedział że tym "syfem" nie karmiłby psa...
Ile psów i ilu ludzi tyle zdań.
To tak jak zapytać w jakim szamponie kąpać swojego psa...
Nie to co dobre a to co dobrze służy.

Link to comment
Share on other sites

odpowiadam za swoje słowa, gdybym uzupełniała to nie pisałabym 'Karmię Pedigree" tylko, ze "Karmię także Pedigree"
w 99 % zywienie to karma i woda
bałabym się psuć bilans karmy, bo zachwiania jego moga byc szkodliwe
Nie podoba mi się ze ktoś moze posądzać mnie o chęć trucia psów rasy w którą włożyłam całe swoje zycie kynologiczne.
Kto z Was na forum tu ma takie doświadczenia na Pedigree jak ja?
Zastanówcie się nad uzywaniem słów "trucizna" bo mnie to obraża. Nie takie pieniądze wydaję na krycia i inseminacje,wystawy i badania by zaoszczędzić pare złotych na worku.
Moze inne walory tej karmy do mnie przemówiły. Ode mnie szczeniaki wychodza z workami 15 kg Pedigree Junior i większość z nich jest żywione tą karmą a nawet jak popróbuja innych najczesciej wracają do niej.
Moje psy dozywają 14 16 lat i są usypiane z powodu ukłądu ruchu a nie z powodu chorób narzadów wewnętrznych.
Ci , co mnie znają to wiedzą.
Nigdy też nie mówię, ze jakas inna karma jest zła.
Miałam potrzebę powiedzenia tego na forum
A gops chyba chodziło właśnie o rozmowę na forum pudlowym i jako przykład właśnie moja hodowla została poddana analizie.
Zapraszam na swoją stronę, będzie jeszcze aktualizowana niedługo o kolejne Int Ch i Ch oraz kolejne badania-mam nadzieję udane.
Pozdrawiam i apeluję o rozsądek
Iwona Guz

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Gośka']Ja akurat nie karmię pedigree, ale znam psy Iwax - przez te 5 pokoleń. Jako JEDYNA hodowla pudli standardowych w pl, bada swoje psy od wielu pokoleń, psy z jej hodowli dożywają sędziwego wieku, poleca nabywcom swoich szczeniąt pedigree i z tego co wiem wielu karmi właśnie tą karmą. A z większością jest kontakt gdyż to mało popularna rasa w pl.
Odnośnie innych karm np podanego wyżej royala - wiele osób bardzo go krytykuje. Ostatnio w temacie BARF napisałam że sama karmię royalem i ktoś powiedział że tym "syfem" nie karmiłby psa...
Ile psów i ilu ludzi tyle zdań.
To tak jak zapytać w jakim szamponie kąpać swojego psa...
Nie to co dobre a to co dobrze służy.[/QUOTE]
Zapytałam Iwax, czy uzupełnia jakoś dietę swoich psów, o osiągnięciach i badaniach już czytałam...

Ja karmiłam początkowo Puriną (Dog Chow z niewiedzy, potem Pro Plan), następnie przez kilka lat Royalem - w międzyczasie próbując Orijen, Bosch, Husse, Brit Care - i z ręką na sercu, patrząc na psy, muszę stwierdzić, że RC jest najlepszy. Po każdej innej karmie jest więcej kup, kupy śmierdzą, zdażają się wymioty i rozwolnienia w okresie przejściowym, o puszczani bąków nie mówiąc. Obecnie próbuję przestawić definitywnie na Brit Care, ale chyba nic z tego nie będzie i wrócę do Royala...

[quote name='Iwax']odpowiadam za swoje słowa, gdybym uzupełniała to nie pisałabym 'Karmię Pedigree" tylko, ze "Karmię także Pedigree"
w 99 % zywienie to karma i woda
bałabym się psuć bilans karmy, bo zachwania moga byc szkodliwe
[/QUOTE]
No o to właśnie zapytałam i wybacz :roll: że nie wychwyciłam niuansów Twojej wypowiedzi...

Link to comment
Share on other sites

Greven wiem że zapytałeś/aś Iwax, mimo to podpisałam się pod jej słowami!
Tak, ja też przetestowałam wiele karm i royal póki co najlepiej się sprawuje. U mojego młodego też były luźne, śmierdzące kupy a po royalu jest super. Podobnie jak Iwax w tym temacie (o pedigree) poczułam się nieco urażona gdy ktoś wytknął mi że karmię syfiatą karmą.
Swoją drogą bardzo jestem ciekawa czy założycielka tematu zakupiła swojego labradora i jak się chowa. Patrząc na datę piesek jest już w dość zaawansowanym wieku.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Gośka'] karmię syfiatą karmą[/QUOTE]

Idealne okreslenie do pedegree,chappi czy inne syfy tym podobne..:roll:
[B]Jezeli natknelabym sie na hodowce karmiacego ta karma, jest dla mnie automatycznie skreslony z listy.[/B] Nie patrze sie nawet na zadne championy. Zdrowie mojego przyszlego psa jest dla mnie bardzo wazne. A to, ze jest pani weterynarzem, nie jest dla mnie zadnym wyznacznikiem. Widzialam juz weterynarzy pseudohodowcow-producentow bezpapierowych pieskow, weterynarzy doradzajacy dopuscic "raz suke dla zdrowia" , weterynarzy hodowcow dopuszczajacych suke co cieczke, itd itp...

:shake:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Orange Tree']Idealne okreslenie do pedegree,chappi czy inne syfy tym podobne..:roll:
[B]Jezeli natknelabym sie na hodowce karmiacego ta karma, jest dla mnie automatycznie skreslony z listy.[/B] Nie patrze sie nawet na zadne championy. Zdrowie mojego przyszlego psa jest dla mnie bardzo wazne. A to, ze jest pani weterynarzem, nie jest dla mnie zadnym wyznacznikiem. Widzialam juz weterynarzy pseudohodowcow-producentow bezpapierowych pieskow, weterynarzy doradzajacy dopuscic "raz suke dla zdrowia" , weterynarzy hodowcow dopuszczajacych suke co cieczke, itd itp...
:shake:[/QUOTE]

dziekuję za uznanie, szacunek i to, że nie kupiłbyś ode mnie mojego szczenięcia.Na pewno Twoja opinia jest poparta doświadczeniem, wiedzą , kultura i wychowaniem,umiejętnością czytania np.na temat stanu zdrowia i długowieczności (patrz wyżej) oraz inteligencją i rozumem.
Pozdrawiam serdecznie
Iwona Guz

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...