Jump to content
Dogomania

Bieszczady


anabelka

Recommended Posts

[quote name='weihaiwej']to ja może jeszcze parę zdjęć...
Deszczady
[URL=http://imageshack.us][img]http://img389.imageshack.us/img389/2903/tnimg04230rj.jpg[/img][/URL]
[/quote]
Ech, takie Bieszczadki znam najlepiej. Zamglone i deszczowe. Nie zmienia to faktu, ze znowu chcialabym tam byc. Ale nic z tego, pracowac trzeba :(

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 114
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[b]anabelka[/b], to bylo w drodze na Tarnicę z Ustrzyk Górnych, nie tylko lało i wiało, ale grad walił z nieba jak pociski :) Kiedy schodziłam, miałam dokładnie wszystko mokre, a temperatura nie przekraczała 10 stopni... brr. Trasę pokonalismy w rekordowym czasie - 3 godziny tam i z powrotem :D

Link to comment
Share on other sites

Właśnie wróciłam :)

Rekordowo 4 dni bez deszczu :lol:

Za to potem burze i ściana wody :roll:

Pojechaliśmy z Coco i nie było problemu ani ze znalezieniem kwatery, ani na szlakach- cały czas biegała bez kagańca i smyczy. Inna sprawa, że właściwie nie schodziła ze szlaku, więc nie było problemu.

Zabieraliśmy ja również do knajp i nikt nie miał nic przeciwko :)

Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...

Ja byłam w tamtym roku w Bieszczadach, było cudnownie ;) Niestety psa nie mogłam zabrać bo był to obuz jeździecki :oops: Często jeździliśmy i chodziliśmy po różnych szlakach ale nie widziałam żeby ktoś wogóle z psem tam spacerował.. Za to kilka miesięcy później w Nidzicy (czy Niedzicy, w każdym razie tam, gdzie jest tak zamek ze znakiem z duszkiem :p ) na jednej trasie spotkałam panią z pięknym gronkiem :loveu:

Link to comment
Share on other sites

Ja w Bieszczady jezdze co roku :-) .Najczesciej jestem w okolicach Smereku i Cisnej .Czesto chodzimy z psami po szlakach ,choc moze nie tych najtrudniejszych ,bo kondycja juz nie ta :-)
W Bieszczady jezdze z psem od lat 80siatych ,nigdy nie mielismy klopotu z kwaterami.
Oczywiscie pieski zawsze mialam na smyczy i wogole pelna kontrola zeby zostawic po sobie dobre wspomnienie.
Na szlaku ,jak idziemy z psami ,czesto nas pozdrawiaja i zaczepiaja obcy ludzie ,ktorzy lubia psy i jest powod do pogadania :-)
Weihaiwei ,piekne zdjecia :-)

Link to comment
Share on other sites

witajcie góromaniacy :cool3:
W górach byłam dwa razy, i dwa razy Muszyna wraz z Krynicą górska, jestem zakochana po uszy!

Latem będe miała psa, z racji tego ze dziecinka to jeszcze bedzie, to marzyłyby mi się wakacje 2007 w górach, w Muszynie najlepiej.
ALe kompletnie nie znam się na cenach.

Powiedzcie Kochani jak sie kształtują ceny za dobę dla ludzia i pieska?
Jakie są to przedziały cenowe?

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 4 weeks later...

Gdzie: Bieszczady - Werlas nad zalewem solińskim
Rodzaj: domki turystyczne
Cena: na stronie (nie chce pół stony kopiować)
Minusy: kiepskie ogrodzenie - trzeba psa pilnować
www: [url]http://www.bieszczady.net.pl/werlas/[/url]

Polecam - super miejsce

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Bieszczady są super! Jeździłam tam z moją malamutką dwa lata z rzędu. Nasz pobyt w górach nie był jednak stacjonarny, tylko z całym dobytkiem na plecach wędrowałyśmy z miejsca na miejsce - ja z plecakiem, ona z psimi jukami. Problemów z noclegiem z psem nie miałam żadnych, jeśli pojawiał się problem, to tylko z tym, że na jedną noc zawsze chciałam - tak było w Wetlinie, nie chcieli tam ludzi na jedną noc! Czasem, jak była fajna pogoda, a do cywilizacji daleko, to nocowałyśmy "pod chmurką" w jakimś fajnym miejscu. Razem zrobiłyśmy trasę od Komańczy do Ustrzyk Górnych, spędziłyśmy też kilka dni na Słowacji (nie polecam!). Na wszystkich szlakach towarzyszył mi pies! To były bardzo fajne wakacje!
A w same góry jechałyśmy pociągiem, nocnym pośpiechem, żeby sunia spała. Oczywiście wcześniej musiałam ją nieźle wymęczyć, żeby spała jak zabita w pociągu. Ale pociąg to dla niej żadna rewelacja! Jeździ pociągami odkąd skończyła cztery miesiące swojego życia, dla niej to chleb powszedni.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

W tym roku nareszcie spędzimy wakacje w Bieszczadach. My i nasze dwie akity :lol: Planujemy wyjechać w drugiej połowie sierpnia. Dzięki Waszym wskazówkom, zamieszczonym w tym topiku, wiemy już dokładnie gdzie rozbijemy nasz obóz, które szlaki chcemy przemierzyć i jakiej pogody możemy się spodziewać ;)

Po powrocie napewno zdamy relacje!:multi:

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

mam niestety ZŁE wiadomości dla ludzi chcących wyjechać w Bieszczady:shake:
od kilku dni jest ZAKAZ całkowity wprowadzania psów na szlaki górskie...
osobiście (po wykupieniu kilkudniowego karnetu) dowiedziałam się o tym po 3 dniach pobytu
bo tak zarządził sobie nowy (ponoć) dyrektor parku:angryy:

co najdziwniejsze
dyrektor Parku zastawił się przepisem z Ustawy z roku 2003
a w regulaminie z tego roku widnieje wyraźnie że z psem można wchodzić na smyczy i w kagańcu.

Nie ma to jak zmiany w środku sezonu wakacyjnego
wielkie gratualcje Panie dyrektorze za wspaniałomyslny krok:angryy:

[I]tak na marginesie...
i tak chodziliśmy z psiakiem po parku ;)[/I]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Pokahontas']mam niestety ZŁE wiadomości dla ludzi chcących wyjechać w Bieszczady:shake:
od kilku dni jest ZAKAZ całkowity wprowadzania psów na szlaki górskie...
osobiście (po wykupieniu kilkudniowego karnetu) dowiedziałam się o tym po 3 dniach pobytu
bo tak zarządził sobie nowy (ponoć) dyrektor parku:angryy:

co najdziwniejsze
dyrektor Parku zastawił się przepisem z Ustawy z roku 2003
a w regulaminie z tego roku widnieje wyraźnie że z psem można wchodzić na smyczy i w kagańcu.

Nie ma to jak zmiany w środku sezonu wakacyjnego
wielkie gratualcje Panie dyrektorze za wspaniałomyslny krok:angryy:

[I]tak na marginesie...[/I]
[I]i tak chodziliśmy z psiakiem po parku ;)[/I][/quote]

pięknie:cool3: :cool3: :cool3: a my we wrześniu wybieramy się z Młodą w Bieszczady. W zeszłym roku nie było problemu wejścia z naszą śp. Staruszką na Połoninę Wetlińską...ważne było zeby mieć kaganiec - w dłoni;)

Pojedziemy - zobaczymy - zdamy relację;)

Link to comment
Share on other sites

no to nieładnie w tym roku nie udało nam się tam wybrać ale w zeszłym nie było żadnych problemów, wchodziliśmy z psami wszędzie, oczywiście na smyczy a kagańce przyczepione do plecaków
czekam na relacje może będzie trzeba sobie innego miejcsa poszukać

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Pokahontas']mam niestety ZŁE wiadomości dla ludzi chcących wyjechać w Bieszczady:shake:
od kilku dni jest ZAKAZ całkowity wprowadzania psów na szlaki górskie...
osobiście (po wykupieniu kilkudniowego karnetu) dowiedziałam się o tym po 3 dniach pobytu
bo tak zarządził sobie nowy (ponoć) dyrektor parku:angryy:

co najdziwniejsze
dyrektor Parku zastawił się przepisem z Ustawy z roku 2003
a w regulaminie z tego roku widnieje wyraźnie że z psem można wchodzić na smyczy i w kagańcu.

Nie ma to jak zmiany w środku sezonu wakacyjnego
wielkie gratualcje Panie dyrektorze za wspaniałomyslny krok:angryy:

[I]tak na marginesie...[/I]
[I]i tak chodziliśmy z psiakiem po parku ;)[/I][/quote]

To nie do konca tak, jak piszesz... zmiany w przepisach nastapily w kwietniu w 2004 roku.

[B]USTAWA
[/B]z dnia 16 kwietnia 2004 r.
[B]o ochronie przyrody[/B]
Dz.U. z 2004 r. Nr 92, poz. 880

[B]Art. 15.[/B] 1. W parkach narodowych oraz w rezerwatach przyrody zabrania się:
(...)
[B]16) wprowadzania psów na obszary objęte ochroną ścisłą i czynną, z wyjątkiem miejsc wyznaczonych w planie ochrony oraz psów pasterskich wprowadzanych na obszary objęte ochroną czynną, na których plan ochrony albo zadania ochronne dopuszczają wypas[/B];

Link to comment
Share on other sites

owszem ustawa z 2004 roku to jedno a regulamin Parku to drugie....
z tym że w regulaminie z 2006 roku jest zaznaczone że pies ma wstęp na smyczy i w kagańcu...

Park tatrzański też ma zakaz ale o tym wiedzą ludzie:roll:
nie dowiadują się pod koniec lipca kiedy wszyscy już mają zaplanowane wyjazdy;)
Tak jak wcześniej napisałam:
kupiłam karnet koło 20 lipca a po dwóch dniach wszedł zakaz... i jak to mam rozumieć:roll:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...