Jump to content
Dogomania

Powod " Nr. 1" Smierci Dobermana - Atak Serca,


dobi

Recommended Posts

Czy to źle, że chcę kupić psa? Bo chcę mieć dobka a nie mam na tyle doświadczenia by wychowywać takiego "trudnego" po przejściach ze schroniska? Ktoś tu ma takie hasło w podpisie, że pies to jedyna miłość, którą można kupić za pieniądze. I co w tym złego??? Że mnie będzie stać (lub nie?)

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 89
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Ok..zaatakowaliscie mnie totalnie...kazdy z was ma zapewne swoja racje...ale....za wiele wspolnego mialam z psami niechcianymi...przybledami...ktore przygarnialam do siebie mimo najrozniejszych problemow(nie wykluczajac policji).IIII gggddyy slysze ggdy ktos pisze ze chcialby"kupic przyjaciela"ale od tego przyjaciela wwiiieellee wymaga czyli odpowiedni ogonek itp.to mnie az wykreca cosik w srodku BO PRAWDZIWEJ PRZYJAZNI KUPIC NIE MOZNA!!mam rowniez rasowego psa...Aika byla kupiona..nie z mojej inicjatywy..wiec nie mialam z tym nic wspolnego..ale kocham ja przeogromnie!!!Taa.....ale teraz moze podam przyklad odzwierciedlajac rzeczywistosc!a moze kiedys nasi kochani mezczyzni beda ogladac sie tylko za.."rasowymi modelkami"???czyli wiekszosc z nas zostanie starymi niechcianymi pannami niespelniajacymi wymogow(170cm wzrostu itd)jak by na to nie patrzec to wszystko do tego dazy!!!

Link to comment
Share on other sites

Joanna...podalas glupi przyklad z dziecmi i ich rodzicami...Totalnie glupi!!!Rodzice nie powielaja potomstwa po to by zdobywalo dla nich jakiekolwiek sukcesy!!Plodza dzieci po to zeby je kochac....albo nawet gdy zabieraja malenstwo z domu dziecka to nie uwzgledniaja najpierw jego zdolnosci tworczych czy sportowych....wiec co to za porownanie????

Link to comment
Share on other sites

Na ja...czy to jest az na tyle wazne?Selekcja..nienaturalna zreszta...czy ma taki ogon dobek...czy innyy....czy sprawiacie sobie tylko psy dla walorow estetycznych??A co z uczuciami??O losie...ten swiat zszedl na "psy" i to chyba juz dosc dawno....Moja doberfrau nie ma ogona....i to jest mi bez roznicy...nawet gdyby miala i on by sie zawijal...kochalabym ja tak samo...

Piszesz że psów nie powinno się kopiować!

Mam do Ciebie pytanie: Dlaczego kupiłaś swoją sunię z ciętym ogonem?

A nie szukałaś dobka niekopiowanego?

rossoneri......wlasnie dlatego mojego dobka sobie sprawilam bo...bylo mi total bez roznicy jak wyglada...po prostu sie wniej zakochalam....od pierwszego...i do dzis ja kocham..
Link to comment
Share on other sites

Joanna...podalas glupi przyklad z dziecmi i ich rodzicami...Totalnie glupi!!!Rodzice nie powielaja potomstwa po to by zdobywalo dla nich jakiekolwiek sukcesy!!Plodza dzieci po to zeby je kochac....albo nawet gdy zabieraja malenstwo z domu dziecka to nie uwzgledniaja najpierw jego zdolnosci tworczych czy sportowych....wiec co to za porownanie????

Każdą wypowiedź można zinterpretować dowolnie, każdy może powiedzieć, że właśnie tak ją zrozumiał a nie inaczej - Twoje prawo. Jednak dobrze wiesz, że napisałam o rodzicach, którzy chwalą się swoimi dziećmi i kochają je bez względu na ich sukcesy i wygląd, mimo, że mogą daleko odbiegać od marzeń. Nie było słowa o rozmnażaniu dzieci - więc proszę, przynajmniej nie przekręcaj moich wypowiedzi, ok? Mam dwóch synów - i czy sądzisz, że kocham któregoś mniej bo w szkole nie miał odpowiednio wysokiej średniej? Zakłądając nawet, że wolałabym by mój 19 letni syn studiował, a nie pracował na budowie - czy to byłby powód żeby go kochać mniej? Bo nie spełnia moich oczekiwań?

A użycie wobec kogoś sformułowania "głupie" nie należy do najgrzeczniejszych - ja staram się przedstawić swoją opinię nie obrażając czy raniąc rozmówcy, prosiłabym Ciebie o to samo.

Wracając do psów - naprawdę sądzisz, że nikt z nas nie miał do czynienie z psami nieszczęśliwymi, zgubionymi, zranionymi, zaniedbanymi itp? I czy to automatycznie ma wykluczać chęć posiadania wymarzonego psiaka?

Link to comment
Share on other sites

Zanim kupiliśmy Sabę poznaliśmy z mężem dwa dobki w schronisku. Naprawdę, serca nas bolały ale oboje jesteśmy tak niedoświadczonymi "dobermaniakami", że nie zdecydowaliśmy się na nie. Wiem, MayaFoxa, że mnie pewnie za to skrytykujesz, ale to były psiaki po przejsciach (to było widać) a ostatnią rzeczą jaką byłabym w stanie zrobić to wziąść psa a potem go oddać bo nie dałabym sobie z nim rady. Saba jest zdrowym psychicznie psem, który wytrzymuje bez zbytniego szwanku nasze nieraz błędy wychowawcze. Czasem nam ciężko, bo to charakterny pies. Ale kocham ją z całego serca. Zawsze będę ją kochać.

Wiem, że w schroniskach mnóstwo jest skrzywdzonych istnień - tak samo jak w domach dziecka zresztą. Nie jestem w stanie wszystkich tych psiaków zaadoptować. Moim marzeniem jest mieć domek, i wtedy znajdzie się tam miejsce i dla sierotki ze schroniska i dla rasowego dobka (a może i dla paru kotów itd. :) )

Link to comment
Share on other sites

  • 7 months later...

No to chyba z dobkami (może nie tylko) tak już jest ...
I to niekiedy nie tylko nogi z tyłka ale i kark skęcić :)
A poważnie to nawet staram się fizycznie nie karać psa - powód - to i tak nic nie da ... Prędzej mnie ręka zaboli niż dobek poczyje uderzenia ... Więc nie ma sensu, a poza tym są inne metody :)

Jakie są wasze dobcie ... napiszcie coś ... Bo pustki w tym temacie straszne :)

Link to comment
Share on other sites

to może wstawię nowe zdjątka 8) Niedawno Sarii stuknął 2 roczek...jak ten czas leci... :o
[img]http://img224.exs.cx/img224/4468/p32400470gs.th.jpg[/img]
[img]http://img224.exs.cx/img224/6719/p32400489jk.th.jpg[/img]
[img]http://img230.exs.cx/img230/6510/p32400492rg.th.jpg[/img]
[img]http://img230.exs.cx/img230/5238/p32400445wn.th.jpg[/img]

Link to comment
Share on other sites

Saria śliczna!!
Nasza Saba dwa latka będzie miała w sierpniu. Też fizycznych kar nie stosuję, ponieważ szybko zauważyłam, że ona je olewa:) Ale czasem krew mnie zalewa i faktycznie muszę się powstrzymywać przed "eksterminacją" psa :lol: . Jedną z cech mojego psiaka są problemy skórne - które już zaczęłam leczyć sama, gdyż weterynarze mnie rujnują. No i biegunki - byle co zje i już się z tyłka leje :lol: . Ale to są chyba dwa charakterystyczne dla tej rasy problemy. Apteczka mojego psa jest bogatsza od mojej :lol: . A mąż się czasem burzy, gdy mając biegunkę ja mu proponuję tabletki od Saby :lol: :lol: :lol:
A poza tym to jest kochana, nie ma co :) :) :)

Link to comment
Share on other sites

A to Brando ...

[url]http://www.album.com.pl/s45632KoLa/122758.jpg[/url]
Wasze piska pięknusie ...
U nas narazie problemów skórnych i żołądkowych brak - poprzedni miał i skórne i żołądkowe - ten całe szczęście nie ... Ten (jak narazie) tylko niejadek straszny ... Ehhhh ...[/url]

[color=blue]Zamieniłam zdjecie na linka ( za duże było, wolno wstawiac o max wymiarach 500 x 500 piks. )
Moderator[/color]

Link to comment
Share on other sites

słuchajnie, a czy ja mogłabym prosić o jakiegoś linka czy ew. wstawienie tutaj jakiś fotek niekopiowanych dobków? przyznam się że nie dane mi było zobaczyć jeszcze niekopiowanego dobka i bardzo chętnie nadrobię to przeoczenie :)

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

[quote name='Corse']słuchajnie, a czy ja mogłabym prosić o jakiegoś linka czy ew. wstawienie tutaj jakiś fotek niekopiowanych dobków? przyznam się że nie dane mi było zobaczyć jeszcze niekopiowanego dobka i bardzo chętnie nadrobię to przeoczenie :)[/quote]


Mój ma uszy niewzorcowe, bo - choc niekopiowane - są dosyć krótkie. W spoczynku gackowate, gdy nasłuch.uje - jak u manchester terriera a gdy biegnie - postawione, "rozwiane" na boki.

OOOOOOOOO! W... "USTERCE" występuje często doberek z niekopiowanymi uszami i ogonem! Wygląda po prostu jak gończy polski:)
[IMG]http://i33.photobucket.com/albums/d63/seideasperitas/D0b3rm4nnz/dobermannGLOWAanimacja.gif[/IMG]

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...