Jump to content
Dogomania

Powod " Nr. 1" Smierci Dobermana - Atak Serca,


dobi

Recommended Posts

[quote name='Filemon.']Witam wszystkich...
zamierzam niedlugo kupic dobermanka...:multi:
i mam pytanko na co zwrocic uwage?
nie wiem czy bedzie to doberman z hodowli... wiec musze wiedziec na co patrzec.
pozdrawiam.[/quote]

Rozumiem, że jak nie z hodowli to ze schroniska?
Niech Cię Bóg chroni przed zakupem jakiegokolwiek "rasowego" psa bez papierów!

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 89
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='pinczerka_i_Gizmo']
Niech Cię Bóg chroni przed zakupem jakiegokolwiek "rasowego" psa bez papierów![/quote]

Nie rozumiem w czym tu tkwi problem? :angryy: Otóż mam właśnie taką dobermankę. Widac, że Tobie zależy [U]jedynie[/U] na papierach, a nie na całokształcie psa... "Dziwny jest ten świat...":shake: :shake: :shake:

A co do wyboru pieksa, to trzeba zwrócic uwagę na stan zdrowia, aktywnośc, zachowanie w stosunku do innych piesków i ludzi. Wiadomo, że mały piesek traktuje wszystko inaczej.

Link to comment
Share on other sites

[URL="http://www.dogomania.pl/forum/member.php?u=10261"]tosia_89[/URL] -> to może sobie poczytaj dlaczego jak kupować psa to tylko z rodowodem...

[URL]http://republika.pl/piopdgm/rodowod.html[/URL]

[URL]http://rodowod.republika.pl/psy.htm[/URL]

[url]http://rodowodowy.xt.pl/[/url]

Link to comment
Share on other sites

Tosiu Alake podała Ci bardzo cenne linki. Schroniska są czasem przepełnione rasowymi zwierzętami, które można dostać bez dawania zarobić tym, którzy rozmnażają psy bez rodowodów... nie będę tu pisać wywodów bo temat był poruszany miliony razy. Jeśli nie więcej. Ja tylko poprostu nie mogę patrzeć się na "rasowce" wyrzucane na ulicę tylko dlatego, że ze szczeniaka, który rzekomo miał być jamnikiem wyrósł wyżeł i to z wadami genetycznymi...

Filemon, poszukaj na stronach internetowych dobermanich hodowli, popytaj - ceny naprawdę są zróżnicowane. Ja nie mam dobermana, ale myślę, że będzie to coś ok.2000-3000zł, ale mogę się mylić.

W dziale WYCHOWANIE na tej stronie jest wiele tematów co do wychowania szczeniąt - zapraszam do lektury :)

Jeśli nie stać Cię na psa z hodowli, to odwiedź schronisko - ostatnio jest wiele dobermanich ogłoszeń w schroniskach (np. w Krk - malutki czekoladowy dobek, ok.2 mce)

Link to comment
Share on other sites

tosia,
nikt tu nie będzie Cię przekonywał. ja pragnę Cię tylko uświadomić, że skoro masz psa bez " niepotrzebnych " papierów to masz psa nierasowego. W żaden sposób nie udokumentujesz jego pochodzenia. No cóż a że przypomina jakąś rasę, hmmm każdy kundelek coś przypomina.

Jeśli ktos pragnie mieć psa rasowego , to tylko z metryką.

Filemon,
rozejrzyj się , popytaj, pies to przyjaciel na wiele , wiele lat, więc decyzja musi być przemyślana. Jeśli jednk nie stać Cie na psa z hodowli ( może poczekasz i odłożysz kaskę ? ) to zastanów sie nad adopcją ze schroniska.

Link to comment
Share on other sites

Ja wiem jaką mają psychikę; z tym , że pies rasopodobny bez papierów to też loteria z psychiką i wyglądem, choć to drugie jest mniej ważne.
Rozumiem, że przez słowo hodowca masz na myśli hodowcę, który ma psy rodowodowe.
Życzę udanego wyboru i mądrej decyzji.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='tosia_89']I tak mnie nie przekonacie. Jestem uparta w swoich założeniach. Pies jest psem, a jakiś głupi papier to dla mnie nic.[/quote]

tak masz racje pies jest psem :diabloti:
Twoja sunie to pies ,ale nie jest dobermanem . jest psem w TYPIE dobermana.

[B]Filemon [/B]dobrze ,że masz świadomość by nie kupować pseudo piesków :multi: :multi:

Kupno w hodowli dobka to koszt ponad tysiąca złotych ,ale mówie ci że warto zapłacić taką sumke.Warto poczekać chwilke dłużej i dozbierać jeśli brakuje kilku stówek , można dogadać się z hodowcą i kupić psiaka na raty.Jest bardzo wiele możliwości.Nie warto oszczedzić na zakupie psa , nie warto dorabiać pseudohodowców :angryy: Nie warto płącić 200 czy 300 zł za kundelka który może nie wyrosnąć na psa wyglądem przypominającego dobermana.Pseudo dobermany w naszym kraju są straszliwe :shake: charcie grzbiety , pokręcona psychika ..................

Poszukaj stron hodowli , pogadaj z hodowcami (napisz maila czy zadzwoń)
napewno chętnie ci udzielą wszelkich info ,a jeśli nie będą chcieli rozmawiać to olej taką hodowle ;) jest do wyboru do koloru można wybierać ,przebierać.
Jest też forum o tej rasie :cool3:

Życze powodzenia w wyborze wspaniałego przyjaciela.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Witam!!
Chcę się podzielić cudną wieścią :loveu: BĘDĘ DZIELIŁA ŻYCIE [SIZE=1](I ŁÓŻKO) [SIZE=2]Z DOBCIĄ!!! :multi::multi::multi:
[/SIZE][/SIZE] [CENTER][SIZE=1][COLOR=DarkOrange][SIZE=2][B]Sonia z łódzkiego schroniska zostaje z nami na za[/B][/SIZE][/COLOR][/SIZE][SIZE=1][SIZE=2][B][COLOR=DarkOrange]wsze!![/COLOR] [/B][/SIZE][/SIZE][SIZE=1][SIZE=2]
:sweetCyb:[/SIZE][/SIZE][SIZE=1][SIZE=2]:sweetCyb::sweetCyb:
[/SIZE][/SIZE][COLOR=Black][SIZE=2]

[/SIZE][/COLOR][/CENTER]

Link to comment
Share on other sites

Sonia jest cudowna :loveu: W życiu nie sądziliśmy, że dobki mają taki charakter, zawsze wydawało nam się, że to psy niedostępne i zamknięte w sobie, skłonne raczej warknąć i chwycić za tyłek, niż okazać jakieś dobre uczucia.
A Sońka to biegające serduszko, zawsze pełna radości, chętna do zabawy. No i nie odstępuje mnie na krok :loveu:

Owszem, zdarza jej się chwycić za tyłek :diabloti: ale tylko wtedy, gdy pańcia za długo ociąga się z rzuceniem patyka... Robimy postępy w związku z nerwicą natręctw aportowych :razz:

PS. Czy Wasze dobki bawią się frisbee? Mam wrażenie, że Sońka polubiłaby ten rodzaj zabawy, ale nie mam pojęcia jak się za to zabrać i jakie frisbee kupić. Poradzicie coś?

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...