Jump to content
Dogomania

Morze i plaża - o czym trzeba pamiętać...??


napciaa

Recommended Posts

  • 6 months later...
  • Replies 75
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Można miec sporo problemów jak zabierze się psa na plaże. Przede wszystkim należy pamiętać żeby zabrać ze sobą jakieś woreczki na psie kupy - psy nie moga zanieczyszczać plaży. Raz zdarzyło się tak, że zostaliśmy wyproszeni przez ratownika z jednej z plaż nad polskim morzem, ponieważ nasz pies nabrudził. W sumie to słusznie, ale osobiscie uważam, że powinny być miejsca wydzielone dla osób, które spędzaja z pupilami wakacje żeby takich problemów nie było.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

[quote name='luneczkaa']Można miec sporo problemów jak zabierze się psa na plaże. Przede wszystkim należy pamiętać żeby zabrać ze sobą jakieś woreczki na psie kupy - psy nie moga zanieczyszczać plaży. Raz zdarzyło się tak, że zostaliśmy wyproszeni przez ratownika z jednej z plaż nad polskim morzem, ponieważ nasz pies nabrudził. W sumie to słusznie, ale osobiscie uważam, że powinny być miejsca wydzielone dla osób, które spędzaja z pupilami wakacje żeby takich problemów nie było.[/QUOTE]

Słusznie , że Was wyproszono. Jakich problemów by nie było? Że na wydzielonej plaży nie trzeba sprzatać? Bo moim zdaniem powinno się, to chyba logiczne.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • 2 weeks later...

witam,
ja właśnie wróciłam znad morza:)pojechałam z moimi dwoma psami.szczerze powiedziawszy miałam niejaki problem ze znalezieniem noclegu w zimie,a do tego miło być nie za drogo,możliwość zabrania psów oraz jakaś mała miejscowość/wioska.
pojechaliśmy tu [url]http://bida.nadbaltykiem.pl/[/url]
nocleg 24zł,pies za darmo,a właściciele fajni ludzie:)

no i morze w taką zimę...coś cudownego...zapraszam do fotorelacji w naszej galerii:)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

my kochamy morze.jeździmy dwa razy do roku.do Łeby głównie.
na głównej plaży nasz piesek jest na smyczy.mam taką 8 metrową linkę więc i on i ja mamy luzik.
odchodząc jakieś 2-3km od głównej plaży mój psiur jest puszczany i biega aż padnie8-)
jest także las gdzie chodzimy głównie w dzień aby mój Husky się nie przegrzał i zmęczył.
z wody nie mogę go wyciągnąć:eviltong: kocha wodę.i jaki potem czysty jest-sól czyści go od stóp do głów.nie ma problemów z biegunką a żłopie wodę hektolitrami.
kagańca nie zakładam nigdzie bo to dla niego kara.nie będę stresować psa skoro nie muszę.nikt nigdy mi nie zwrócił uwagi.a ratownicy wręcz dusili mojego psa tak go przytulali bo taki śliczny:loveu:
super tereny dla psiarzy są w Karwi bo to mała mieścinka a odległości miedzy jednym a drugim miastem duże.

Link to comment
Share on other sites

Pocahontas, a czy w Łebie jest też plaża dla psów czy są zakazy wprowadzania psa na plażę? Właśnie zastanawiam się czy nie pojechać właśnie do Łeby nad morze... a, i jeszcze kiedy zazwyczaj tam jedziesz? W sezonie czy poza sezonem? Ja myślę o 2giej dekadzie sierpnia ale dawno już nie byłam nad polskim morzem i możę to głupi pomysł.??

Link to comment
Share on other sites

A ja zapraszam do Łazów-małej miejscowości koło Mielna !
Wypoczywa tam dużo psiarzy,można spotkać tam nawet kaukaza :lol:
Na pewno każdy pensjonat przyjmie z psem ;)
Jeżdżę tam od 7 lat ,odkąd mam Lucky'ego on też z nami jeździ.
Od 3 lat jeździ z nami także znajoma ze swoim psiakiem ( Goldem Retriever)
Na plażę bierzemy psy,jeszcze nikt nie zwrócił nam uwagi ,a przechodząc obok naszego parawanu słychać chórek psiaków :evil_lol:
Z knajpami ,też nie ma problemu ,wszędzie nas wpuszczają ! :razz:
Polecam serdecznie tą miejscowość !;)

Link to comment
Share on other sites

Teanka ja jeżdżę ze swoim hasiorem pierwszy tydzień czerwca i ostatni tydzień sierpnia.
w czerwcu jest to oczywiście poza sezonem i z psem wejdziesz wszędzie nawet na główną plażę.jest taniej poza sezonem i to dużo!!a za psa nigdy nie płaciłam.
ostatni tydzień sierpnia jest tak pomiędzy.ludzie są jeszcze ale jak szłam przez główną plażę z Ziomkiem to krótko go trzymałam przy nodze i nikt się nie przyczepił.zresztą husky budzą raczej zainteresowanie niż grozę dlatego spokojnie nie mogłam przejść:roll: a to zdjęcia,a to głaskanie.śmiałam się do męża że zacznę pobierać 5 zeta za zdjęcie z psem:cool3: zwrot kosztów wyjazdu zwrócony:eviltong:
ja wolę większe miasteczka bo poza sezonem w mniejszych można umrzeć z głodu i z nudów-wszystko pozamykane.
w Łebie masz piękny las,jeziora cudne(po 2 km),ruchome wydmy(8km),latarnia Stilo(11km),mini zoo(3km),stadninę koni(4km).jest co robić i gdzie łazić.polecam:cool1:

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

[quote name='Pocahontas']...
w Łebie masz piękny las,jeziora cudne(po 2 km),ruchome wydmy(8km),latarnia Stilo(11km),mini zoo(3km),stadninę koni(4km).jest co robić i gdzie łazić.polecam:cool1:[/QUOTE]

Popieram - byliśmy z naszym futrem w Łebie we wrześniu - pogodę mieliśmy lepszą niż w lipcu, codziennie słoneczko, ciepełko... Mmm...
Ludzi w tym okresie już mniej niż w sezonie, więc Sajan wybiegał się i wypluskał w wodzie do upadłego.
Natomiast jeśli chodzi o wstęp na plażę, to również wchodziliśmy na głównej i przyznam, że nie zauważyłam żadnego zakazu wstępu dla psiaków (być może przegapiłam). Na głównej Sajan też był na flexi 8m, a po przejściu ok. 2-3km puszczaliśmy go, bo ludzi było mniej na plaży.
No i faktycznie jest co robić - do plaży mieliśmy blisko, do lasu również, więc rano wcześnie na grzyby, potem powrót plażą na śniadanko, a po śniadanku spowrotem na plażę, frisbee, piłeczka, wygłupy:).

Polecam gorąco.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Marta67']czy ktoś z Was orientuje się, czy w Ostrowie (między Karwią i Jastrzębią Górą) można wchodzić z psem na plażę? ;)[/QUOTE]

z Ostrowi do plaży jest dość spory kawałek.tam nie ma zakazu wprowadzania psów.myślę że nikt się nie przyczepi.skoro w Łebie nic nie mówili nam to tam na takim małym zadupiu tym bardziej :-)

Link to comment
Share on other sites

My wybieramy się pod koniec czerwca do Jastrzębiej Góry z dwoma psami i córeczką. Mamy nadzieję, że nie będzie tłumów. Planujemy wziąć dwie długie linki, żeby psy nikogo nie straszyły na plaży.
Czy ktoś był w Jastrzębiej Górze z psem i mógłby mi powiedzieć czy są tam jakieś miejsca, gdzie można coś zjeść z psem u boku? I jak wygląda wejście na plażę, czy są zakazy?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Pocahontas']z Ostrowi do plaży jest dość spory kawałek.tam nie ma zakazu wprowadzania psów.myślę że nikt się nie przyczepi.skoro w Łebie nic nie mówili nam to tam na takim małym zadupiu tym bardziej :-)[/QUOTE]

chodzi o Ostrowo ale to chyba tylko błąd? do plaży jest 1 - 1,5 km :)

Link to comment
Share on other sites

Zrobię małego offa, ale może ktoś się skusi:




[INDENT][B][SIZE=3][COLOR=red]Jakby ktoś chciał jechać nad morze z psiakiem, to zapraszmy na VIII Ogólnopolski Zlot Dogomaniaków![/COLOR][/SIZE][/B] :cool3:


[U][COLOR=#810081][URL]http://www.dogomania.pl/threads/145606-VIII-OgA-lnopolski-Zlot-DogomaniakA-w-MAMY-3-MIEJSCA-WOLNE[/URL][/COLOR][/U][URL="http://www.dogomania.pl/threads/145606-VIII-OgA-lnopolski-Zlot-DogomaniakA-w-MAMY-3-MIEJSCA-WOLNE"][COLOR=#4444ff][/COLOR][/URL]




[img]http://i303.photobucket.com/albums/nn144/martyna2196/zlot-banner.jpg[/img]



Miejsce: Bobolin koło Darłowa

Data: 5-11 lipca 2010 r.

Cena: 222 zł za cały zlot (37 zł/doba) + za psa chyba 5 zł/doba

Cena za nocleg w namiocie: 15 zł/doba

Ilość miejsc w domkach: 33 (4 domki 7-osobowe i jeden 5-osobowy)



[B]ZAPRASZAMY! JESZCZE MOŻNA SIĘ ZAPISYWAĆ! :cool3:[/B]



Wyposażenie domków i zdjęcia można zobaczyć tutaj: [URL="http://www.morskiedomki.pl/index.php?domki_letniskowe_main"][COLOR=#4444ff]Morskiedomki.pl - Domki letniskowe nad morzem | Domki letniskowe[/COLOR][/URL]
[/INDENT]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='joanna83']My wybieramy się pod koniec czerwca do Jastrzębiej Góry z dwoma psami i córeczką. Mamy nadzieję, że nie będzie tłumów. Planujemy wziąć dwie długie linki, żeby psy nikogo nie straszyły na plaży.
Czy ktoś był w Jastrzębiej Górze z psem i mógłby mi powiedzieć czy są tam jakieś miejsca, gdzie można coś zjeść z psem u boku? I jak wygląda wejście na plażę, czy są zakazy?[/QUOTE]

tłumy raczej już będą bo to sezon ale różnie bywa.
idąc do głównego zejścia (po drewnianych schodach) mijasz drewniany ogrodzony barek-można zjeść rybkę,kebaba,zapiekankę,łyknąć piwko.z psem nie ma problemu,musi być tylko na smyczy.my raczej wybieraliśmy restauracje z ogródkami-wtedy nikt się nie czepia a często dostawaliśmy miskę z woda dla naszego psiura :-)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Pocahontas']tłumy raczej już będą bo to sezon ale różnie bywa.
idąc do głównego zejścia (po drewnianych schodach) mijasz drewniany ogrodzony barek-można zjeść rybkę,kebaba,zapiekankę,łyknąć piwko.z psem nie ma problemu,musi być tylko na smyczy.my raczej wybieraliśmy restauracje z ogródkami-wtedy nikt się nie czepia a często dostawaliśmy miskę z woda dla naszego psiura :-)[/QUOTE]

Dzięki za informację :)
Mam trochę stresa, bo pierwszy raz jedziemy gdzieś z dwoma psami (i małym dzieckiem).

Link to comment
Share on other sites

w każdej restauracji czy ogródku można przebywać z psem.ale jak wiadomo pies nie może przeszkadzać-szczekać,biegać itp.
zawsze jak my chodziliśmy co zjeść nasz Ziomek był wybiegany na plaży więc gdy jedliśmy on po prostu spał.na smyczy.nigdy nam nikt nie zwrócił uwagi że coś komuś przeszkadza.zwykle pytali czy mogą pogłaskać lub pstryknąć fotkę :-P

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Monia_psiara']My z Dejzi jedziemy w tym roku do Chłapowa, 10 dni nad morzem :)
Tyle ze mam stresa bo to nasz pierwszy wyjazd z Dejzi...
Był ktoś z psiakiem w Chłapowie?[/QUOTE]

ja z Korą mam to samo... to nasz pierwszy wyjazd z nią w dodatku nad morze... (bedzie wtedy miała jakieś 9 miechów) ;)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...