Jump to content
Dogomania

Pies w autobusie PKS


Petra

Recommended Posts

  • Replies 149
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='warg2003warg']U nas też w Gliwicach córka mając bilet miesięczny ( autobusowo- tramwajowy) nie płaci wogóle biletu za psa bez wzgledu na jego wielkość. Warunek - właściciel takiego biletu przewozi psa. Miała już kontrolę kanarków.[/QUOTE]

To znaczy ,że ludzie z biletem jednorazowym płacą za psa? Jakieś to dziwne dla mnie:crazyeye:

Link to comment
Share on other sites

no tak ejst... na meisiecznym peis ma darmowa jazde a na ejdnorazowym trzeba placic ale za duzego psa.. pies ,ktory meisci sie na kolanach jedzie za darmo;p do tego tak jak w pociagach itp.. jeden pies na jedna dorosla osobe;p ja wczoraj ejchalam tramwajem z 2 psami... tylko za siebie i za duzego skasowalam bilet;p oczywiscie i malyi duzy mialy kagance na mordkach

Link to comment
Share on other sites

Naprawdę, jechaliśmy autobusem z centrum Gliwic do Sośnicy , do weterynarza. Ja z 1 psem - zapłaciłam za niego bilet, a córka - mięsięczny i 1 pies bez biletu. Kontrola była i wszystko w porządku. zresztą jeździ córka do koleżanki na Kopernika z 1 psem i też nie płaci za bilet. Zapytam ją dzisiaj , bo to ona pierwsza mi to powiedziała jakiś czas temu, gdzieś jest to napisane i dam ci znać.

Link to comment
Share on other sites

hmm ale komu i co chcesz dawac znac?? ja wiem jak mam psy przewozic:D czyatlam regulaminy... jeden peis na jedna dorosla osobe jesli masz meisieczny pies bez wzgledu na wielkosc jedzie za darmo, jesli jedziesz na jednorazpwym bilecie to psu etz taki bilet kupujesz jesli jest sporych rozmiarow.. a jesli maly "podreczny" piesek to nie kasujesz biletu... peis ma miec kaganiec i info o aktualnym szczepieniu p/wsciekliznie

Link to comment
Share on other sites

hehe ja na kolana wciskam mala sucz (niecale 7 kg) a duuuzi sie rozklada zawzywczaj,... i ludzie sa bardzoostrozni zeby pieska nie zdeptac:D ja almie reguly i ejzdze z 2 psami... aczkwliek ejzdzimy "od swieta" komunikacja meijska.. wczoraj pojechalam specjalnei tramwajem bo duuzi nigdy tym nie ejzdzil... wiec tak w ramach socjalizacji go wzielam.. a to mala tylko potrzebowala wizyty u weta:) ahh Ci pasazwerowi.. jedni boja sie wejsc.. a inni.. no wlasnie.. moj duzy grozny peis zwerkal co chwile na mnie.. az w koncu odwrocil sie i wcisnal mi glowe na kolana bo mial dosyc nachalnej mlodziezy...

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

[quote name='Agnisia =)']PKS-y to te jeżdżące na długie dysanse, np. z Krakowa do Katowic, czy tak?[/quote]

Niekoniecznie;)
PKS-y to wszystkie autobusy należące do Przedsiębiorstwa Komunikacji Samochodowej. Kursują poza miasto, ale na różne odległości. Po mieście i w najbliższych okolicach kursuje np.MZK, choć często ich trasy się pokrywają.

Link to comment
Share on other sites

kurcze...wybieram się na majówę w trasę PKSem z Gdńska do Płocka z mym psiurkiem:)pies jest miszeńcem labradora i takiej też mniej więcej wielkości jest.Nie wiecie przypadkiem jakie są przepisy u tego przewoznika??zaraz sprawdze na stronceale nie jestem pewna czy tam bedzie coś na ten temat:(
w ogóle to będzie masakra:5-miesięczny szczeniak 6 godzin w autobusie:placz:aczkolwiek po 3 godzinkach jest przerwa 10-30 minut.zawsze można się ugadać z kierowcą na piękne oczęta,żeby np mozna bylo wyjść częśceij na siusiu z psem i przewietrzyc go,żeby kierowca się nie denerowwał,że opózniamy czy dezorganizujemy podróż przepychając się z bydlątkiem cochwila przez korytarzyk:)bo planuję ulokować się na samym końcu.fajnie by było gdyby trafiły się drzwi na końcu autobusu:Dchociaż z drugiej strony tamtędy tez będą chcieli przechodzić ludzie:/ sama już nie wiem:(czy lepiej siadać jak najbliżej wejścia,żeby szybciutko można bylo leciec na siusku z psem inarazac sie na obijanie przez przechodzących,czy isc na sam koniec,gdzie nie ma takiegoruchu ale za totrzeba sie tarabanic przez caly autobus?????noi boję się że będę musiła płacic jakiś normalny czy ulgowy za psa boto wyniesie dosyć dużo razem z dojazdem z dworca do celu(tez PKS):(
HELP:)

Link to comment
Share on other sites

najpierw musisz kupic bilet dla psa ;P. tylko jest problem: w ponad połowie przypadków takiego biletu nie ma ;?.
obowiązkowo w kagańcu. nawet miesięczny pies musi miec kaganiec. pieski małej popstury, np. york też muszę go miec (kto sobie wyobraża yorka z kagańcem?! :shake: )
a gdzie psa umieścisz? to zależy od wychowania i charakteru psa xD. jeden będzie spokojnie leżał, inny próbował zwiedzac autobus ;P.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Figa Bez Maku']Z tego co wiem to też nie we wszystkich miastach psy jeżdżą za darmo w autobusach miejskich ( w wawie za darmo). Można się pogubić:shake:[/quote]
W Warszawie psy jeżdżą za darmo w środkach komunikacji miejskiej?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Equus']W Warszawie psy jeżdżą za darmo w środkach komunikacji miejskiej?[/quote]
Tak. Zgodnie z nowym [URL="http://www.ztm.waw.pl/regulamin.php"][COLOR=#800080]Regulaminem[/COLOR][/URL] przewozu osób i bagażu środkami lokalnego transportu zbiorowego w m.st. Warszawie, który obowiązuje od 1 lipca 2004 r., [U]przewóz bagażu oraz zwierząt nie podlega dodatkowej opłacie.
[/U]
Oczywiście przy zachowaniu warunków:

"Dopuszcza się przewożenie w pojazdach oraz wprowadzanie na teren stacji metra: 1) małych zwierząt domowych, jeżeli nie są uciążliwe dla pasażerów i są one umieszczone w odpowiednim dla zwierzęcia koszu, skrzynce, klatce itp., zapewniającym bezpieczeństwo pasażerów, 2) psów, pod warunkiem, że nie zachowują się agresywnie, mają założony kaganiec i trzymane są na smyczy."

Tak więc york w torbie czy transporterze, może podróżować bez kagańca :) - jako "małe zwierzę domowe" :D:D

Link to comment
Share on other sites

[quote name='gulba'](kto sobie wyobraża yorka z kagańcem?! :shake: )
[/quote]
a ja sobie wyobrazam yorka w kagancu... moja sucz tez jest mala i ma kaganiec... i jak trzeba to zakladamy.. kiedys nawet moje 2 male psy ciagle biegaly w kagancach.... tak wiec nie wiem czemu to york ma meic jakas taryfe ulgowa skoro tez ejst psem jak kazdy inny!!?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Agnisia =)']Tak, to na pewnoo PKSach myslałam. Więc takie pytanko, czy kierowca ma obowiązek zabrać psa do autobusu? Czy możemy spotkać się z odmową?[/QUOTE]
Wszystko jest napsiane w tym wątku ;) Zdarzały się odmowy ze strony kierwocy - mi na szczęście nie. I z biletami też są jazdy - raz nie płacę, raz płącę 1,20 a raz 5 i 7... Róznie, zależy od przewoźnika

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Vella']Tak. Zgodnie z nowym [URL="http://www.ztm.waw.pl/regulamin.php"][COLOR=#800080]Regulaminem[/COLOR][/URL] [/quote]
No proszę - jak to trzeba być na bieżąco z przepisami. Jakoś w autobusach i tramwajach się tym nie chwalą -chyba cały czas widnieje tam zapis o opłatach! Dzięki za info!!

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Equus']
[quote name='Vella']Tak. Zgodnie z nowym [URL="http://www.ztm.waw.pl/regulamin.php"][COLOR=#800080]Regulaminem[/COLOR][/URL] [/quote]No proszę - jak to trzeba być na bieżąco z przepisami. Jakoś w autobusach i tramwajach się tym nie chwalą -chyba cały czas widnieje tam zapis o opłatach! Dzięki za info!![/quote]

Ale ja to wiem własnie z autobusu. Jak wprowadzono zmiany, prawie trzy lata temu, to w każdym pojeździe były naklejki, że od dnia XX przewóz bagażu nie podlega opłacie. Potem oczywiście je pościągano, a może same zniszczyły się i odpadły. Teraz nie byłam pewna czy to jeszcze aktualne więc sprawdziłam na stronie ZTM. Ale wiedziałam czego szukać, bo faktycznie, teraz nie chwalą się tym za bardzo ;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Blow']kurcze...wybieram się na majówę w trasę PKSem z Gdńska do Płocka z mym psiurkiem:)pies jest miszeńcem labradora i takiej też mniej więcej wielkości jest.Nie wiecie przypadkiem jakie są przepisy u tego przewoznika??zaraz sprawdze na stronceale nie jestem pewna czy tam bedzie coś na ten temat:(
w ogóle to będzie masakra:5-miesięczny szczeniak 6 godzin w autobusie:placz:aczkolwiek po 3 godzinkach jest przerwa 10-30 minut.zawsze można się ugadać z kierowcą na piękne oczęta,żeby np mozna bylo wyjść częśceij na siusiu z psem i przewietrzyc go,żeby kierowca się nie denerowwał,że opózniamy czy dezorganizujemy podróż przepychając się z bydlątkiem cochwila przez korytarzyk:)bo planuję ulokować się na samym końcu.fajnie by było gdyby trafiły się drzwi na końcu autobusu:Dchociaż z drugiej strony tamtędy tez będą chcieli przechodzić ludzie:/ sama już nie wiem:(czy lepiej siadać jak najbliżej wejścia,żeby szybciutko można bylo leciec na siusku z psem inarazac sie na obijanie przez przechodzących,czy isc na sam koniec,gdzie nie ma takiegoruchu ale za totrzeba sie tarabanic przez caly autobus?????noi boję się że będę musiła płacic jakiś normalny czy ulgowy za psa boto wyniesie dosyć dużo razem z dojazdem z dworca do celu(tez PKS):(
HELP:)[/quote]

Z tego co się orientowałam ( w lutym tego roku ) u kierowcy autokaru, za psa płaci się połowę biletu ( tego normalnego ) niezależnie od jego wielkości. Pies aby wejść do autobusu [B]musi[/B] mieć kaganiec. Z tego co wiem, to na takich trasach są przystanki, na stacjach benzynowych lub zajazdach, więc nie powinno byc problemu z siku. Jeżeli kierowca jest pozytywnie nastawiony do psiaków, to nie powinno być problemu z układami na ładne oczy ;)

Jak będziesz kupować bilet, to chyba lepiej tuż przy drzwiach, gdyż zawsze na przystanku będziesz mogła wysiąść, żeby psiak się przeciągnął i zrobił siku.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Ja jezdze PKSem codziennie, a z psem pare razy w tygodniu i moge wam powiedziec ze za psa gdziekolwiek bym jechala place 2zl (to jest 16km do konca trasy). Tyle samo kosztuje bilet normalny do konca trasy, ulgowy natomiast to 1zl... Tyle ze jak jade gdzies blizej to [U]za psa[/U] i tak place 2zl...

Link to comment
Share on other sites

Hm, czyli jak wsiade z psem do tramwaju i chce kupic bilet to musze kupic dla niego normalny, czy ulgowy? No i, czy musze kupic jakis specjalny psi bilet, czy wystarczy taki ludzki? Dodam, ze pies tez nie jest maly i raczej go na kolana nie wezme (owczarek niemiecki). Pytam, bo nigdy w zyciu jeszcze z psem nie podrozowalam komunikacja miejsca, tylko samochodem :oops:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...