Jump to content
Dogomania

Jak wyczesać labradora


Kinia

Recommended Posts

Mam nadzieję, że mi pomożecie.
Jest teraz ciepło, pies linieje, sierść jest WSZĘDZIE...
Marleya czesze codziennie przynajmniej półgodziny. Od czasu rozpoczęcia wakacji dłużej, a ostatnio zdaża mi się nawet 2,5 godziny. Wychodzi z niego cały czas.

Macie jakiś dobry sposób żeby wyczesać raz dziennie i żeby sie tyle nie sypało do następnego dnia?

Link to comment
Share on other sites

Ja mam zgrzebło (metalowy grzebień) do podszerstka i gumową rękawice do zebrania reszty sierści. Ale jak sie linii nic nie pomaga. Trezba przetrwać. Na labradory.info dziewczyny używają jakichś tabletek i podobno pomaga. Powodzenia

Link to comment
Share on other sites

A ja tam nie czeszę zbyt często. A mój Devil nie linieje zbyt intensywnie. Pod koniec czerwca był tydzień wzmżonego linienia, ale już sie skonczył.
Dość często pływa i myslę, ze w wodzie część tego martwego włosa gubi.

Link to comment
Share on other sites

Jak dla mnie wyczesanie laba z dużą ilością podszerstka możliwe jest tylko zgrzebłami w typie grabek np takie cuś: [URL]http://www.twojzwierzak.pl/index.php?id3=C&id4=aszti_<font_style=_font-size:_10pt;_><b>Szczotki<_b><_font>&id5=INDEX5725843027914&pokaz=1&sid=8a9f2290d6fa1476c80b2f47777978ec[/URL]

Nic innego nie działa w naszym przypadku, wszelkie gumowe rękawice i inne jedynie głaszczą psa z wierzchu :lol:

Link to comment
Share on other sites

Kinia, no cóż... ten typ tak ma ;) Jak jest dużo włosów to potrzeba czasu, żeby wszystkie wyszły, u nas linienie odbywa się np partiami, ostatnia wychodzi sierść z podgardla i portek. Tak więc trochę to trwa. No ale przynajmniej tylko 2 razy do roku (za to mega obficie) a nie okrągło przez cały rok.

Link to comment
Share on other sites

  • 5 weeks later...
  • 2 months later...

U nas najpierw "grabki" a potem dłuuugie "głaskanie" gumowym zgrzebłem - sporo się wtedy udaje zebrać. Poza tym pływanie chyba faktycznie pomaga. Moja Boa nie leni się jakoś bardzo obficie (w życiu jej nie czesałam 2 godzin! :crazyeye:), może to kwestia witamin - do karmy podajemy jej potartą marchewkę.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
  • 1 month later...
  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...