Jump to content
Dogomania

Schronisko dla zwierząt w Swarzędzu (k. Poznania) - Pierwszy post - aktualizacja!!


Saint

Recommended Posts

spokojnie lania
Nina chyba była tam sama ( w boksie) tak wywnioskowałam z rozmowy nią, u kaukaza też

wiem,że nina najpierw ''poznaje się '' z psem zanim odważy się wejść

ona próbowała najpierw pomagać w Poznaniu , ale tam napotykała same przeszkody więc ''przeniosła się'' do Swarzędza
pomyśl
coś w tym musi być,
skąd ja na Śląsku wiedziałabym ,że wasz belg ma tatuaż w uchu ktoś go najwidoczniej musiał widzieć, a żeby zobaczy trzeba wejść i zajrzeć do ucha

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 1.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

[quote name='kuba123']spokojnie lania
Nina chyba była tam sama ( w boksie) tak wywnioskowałam z rozmowy nią, u kaukaza też

wiem,że nina najpierw ''poznaje się '' z psem zanim odważy się wejść

ona próbowała najpierw pomagać w Poznaniu , ale tam napotykała same przeszkody więc ''przeniosła się'' do Swarzędza
pomyśl
coś w tym musi być,
skąd ja na Śląsku wiedziałabym ,że wasz belg ma tatuaż w uchu ktoś go najwidoczniej musiał widzieć, a żeby zobaczy trzeba wejść i zajrzeć do ucha[/quote]
to chyba dobrze dla swarzędzkich psiaków...może okaże się że te nieadopcyjne nie są aż tak nieadopcyjne?:cool3:

Link to comment
Share on other sites

Regularnie?
Nigdy tam nikogo poza mną i Linką nie widziałem, nikt z pracowników również nie wspominał, że jest ktoś 'nowy' ;)
Natomiast jeśli chodzi o wchodzenie do boksów - to radzę słuchać tego, co Jola (lania) pisze.. ;)

Cioteczko - niestety, ale na to bym nadziei nie miał.. :(

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Saint']Regularnie?
Nigdy tam nikogo poza mną i Linką nie widziałem, nikt z pracowników również nie wspominał, że jest ktoś 'nowy' ;)
Natomiast jeśli chodzi o wchodzenie do boksów - to radzę słuchać tego, co Jola (lania) pisze.. ;)

Cioteczko - niestety, ale na to bym nadziei nie miał.. :([/QUOTE]

ja tam nie wiem
przekazałam tylko to o usłyszałam

Link to comment
Share on other sites

lania bez nerwów ;) Tak bywa, że pies jednej osobie da się zbliżyć innej nie.
Dziewczyna weszla do boksów i dzięki temu wiemy nieco więcej a to chyba dobrze, nie?
Pogryzienie może się zdarzyć ale każdy kto wchodzi do boksu raczej bierze to pod uwagę. Z resztą pies może ugryźć i przez kraty. No a dla psa kontakt z czlowiekiem - bezcenny.

Link to comment
Share on other sites

Kuba mi nie oto chodziło że weszła dobrze że wyszła cała a psa nie idzie poznać przez chwilę
chodziło mi że osoba która mi powiedziała o zachwianiu belga wykpiła się sianem
bo jak mogła wejść osoba postronna skoro boją się opiekunowie
i mam naprawdę wielką prośbę nie idźcie za przykładem Ninka i oby sama już nie była zbyt pewna siebie bo to gubi l nie nachodźcie schronu za często bo częsty gość to namolny gość i mogą być trudności
Saind Linka i ja wiemy co to niechęć schronu S-dz i wy też to odczujecie
Wiem ale to co piszę też trzeba brać pod uwagę ja w schronie opiekowałam się zwierzakami tyle lat i mój podopieczny mnie pogryzł więc chyba rozumiesz o co mi chodzi

Link to comment
Share on other sites

[quote name='max45']lania bez nerwów ;) Tak bywa, że pies jednej osobie da się zbliżyć innej nie.
Dziewczyna weszla do boksów i dzięki temu wiemy nieco więcej a to chyba dobrze, nie?
Pogryzienie może się zdarzyć ale każdy kto wchodzi do boksu raczej bierze to pod uwagę. Z resztą pies może ugryźć i przez kraty. No a dla psa kontakt z czlowiekiem - bezcenny.[/quote]
zdrowie i ciało bez blizn też

Link to comment
Share on other sites

[quote name='max45']lania, jak więc najlepiej pomóc psom z tego schroniska?[/quote]
i tu jest problem bo nie wiadomo z której strony to ciacho ugryź bo co byś zrobił to jest źle a było wielu co chciało pomóc i pewno też na dogo są koleżanki i koledzy, którzy przewinęli się pomagali i odeszli sami lub zostali wyproszeni w perfidny sposób na bazie kłamstw w ciągu 9 lat teraz największą pomoc to potrzebuje Marcin aby ulżyć mu w pracy i to co robicie
tzn nagłaśniacie poszczególne psiaki
może się uda tak z każdym psem na przykładzie Gabi
wiem to nie jest tak chop ale można spróbować

Link to comment
Share on other sites

[quote name='lania']zdrowie i ciało bez blizn też[/QUOTE]

Osobiście mam trochę blizn i nie rozpaczam z tego powodu ;)
A tak poważnie, chodzilo mi bardziej o to że Nina (zakladam, że jest pelnoletnia) wchodząc sama do boksu podjęla ryzyko i w razie czego ona poniesie tego konsekwencje - w tym wypadku zdrowie i blizny, jak napisalaś. Nie twierdzę jednak, że zrobila dobrze ani że zrobila bardzo źle. Wiele zależy od psa, osoby, sytuacji itd. Uważam tylko, że każdy pies nawet ten schroniskowy powinien mieć kontakt z czlowiekiem. Wiadomo, że przy tylu psach pracownicy obarczeni są tyloma obowiązkami, że trudno by bylo dokladać im socjalizację psów.
Wiadomo też, że pojedyńcze wejście do belga i kaukaza niczego nie zmieni, mam nadzieję jednak, że nie pogorszy polożenia i tak niewielu wolontariuszy którzy tam są :roll:

Link to comment
Share on other sites

Dziewczyny co najwazniejsze-na poczatek-nr tatuazu belga: 293. Ma kopiowane uszy, naprawde nie ma w nich nic wiecej.. Nie wiem co to za numer..:shake:

Odnosnie reszty: weszlam i zyje. Wejscie poprzedzilam konsultacja z pracownikami. Nie do kazdego psa wchodze. Chcialam uczesac te najbardziej kudlate; ulzyc im.

Wszystko oczywiscie na wlasna odpowiedzialnosc.

Odnosnie pomocy-tylko osoby pelnoletnie (wlasnie dlatego, ze sa za siebie odpowiedzialne same). Zdjecia, spacery i przede wszystkim oglaszanie psow oraz szukanie nowych domow. I duzo cierpliwosci.

Link to comment
Share on other sites

Ja mam aktualnie tylko chwilkę, więc co mi się nasuwa tak 'na szybko' - szukanie domów w chwili, gdy działa kilka osób musi być 'centralnie sterowane' - czyli w jakiś sposób skoordynowane, by nie było sytuacji, że Nina jedzie na wizytę przedadopcyjną, a pies w tym czasie jest już np. w drodze do innego, sprawdzonego wcześniej przez nas domu.. ;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Ninka']Dziewczyny co najwazniejsze-na poczatek-nr tatuazu belga: 293. Ma kopiowane uszy, naprawde nie ma w nich nic wiecej.. Nie wiem co to za numer..:shake:

Odnosnie reszty: weszlam i zyje. Wejscie poprzedzilam konsultacja z pracownikami. Nie do kazdego psa wchodze. Chcialam uczesac te najbardziej kudlate; ulzyc im.

Wszystko oczywiscie na wlasna odpowiedzialnosc.

Odnosnie pomocy-tylko osoby pelnoletnie (wlasnie dlatego, ze sa za siebie odpowiedzialne same). Zdjecia, spacery i przede wszystkim oglaszanie psow oraz szukanie nowych domow. I duzo cierpliwosci.[/quote]
Zwracam honor
Mam nową wiadomość kałkaz przywieziony ze Wschowy już jest w nowym domu

Link to comment
Share on other sites

Belga już dzisiaj sprawdzalam w ZKWP. Nie nalezy do Oddzialu P-ń ani W-wa (za wysoki nr). Podpowiedzieli mi Łódź ale tam mają nieczynne biuro do 25.09. Zobaczymy.

Ja już nic nie rozumiem... "Legalne" wejścia do kojca, spacery? Przecież tyle osób zostalo stamtąd odeslanych z kwitkiem. Zmieniają się zasady wolontariatu czy są osoby na preferencyjnych warunkach?

Link to comment
Share on other sites

Wczoraj dzwoniła do nas jakaś pani - matka 12 latki, która przyszła do schroniska oferując swoją pomoc. Skarżyła się, że na początku wszystko było w porządku, ludzie mili, serdeczni, kazali jej coś podpisać, córka wyszła z jakimś psem na spacer.. Kolejnym razem naztomiast odprawili dziewczyne z kwitkiem.. bo "za późno przyszła". potem, że "za wcześnie".. itd.. :roll::shake: nawet nie wpuścili jej do schroniska.

Link to comment
Share on other sites

[URL="http://swarzendzschroniskopsiaki.pl.tl/"]swarzendzschroniskopsiaki.pl.tl[/URL]
nie została tylko bokserka ale prawdopodobnie ma ktoś ją odebrać tylko nie wiem kiedy, jest mix sunia, i we Wschowie szczeniaki boksera-posokowca ale nie mam jeszcze zdjęć, czekam

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...