Jump to content
Dogomania

Sznaucer olbrzymi


zaba14

Recommended Posts

Justa na całe szczęście moi rodzice lubią psy ;) ale mama rok temu na temat dobermanów miała złą opinię, kiedy zaczynałam rozmowę, że takiego psa będziemy posiadać to zawsze mówiła nie bo to psy agresywne, duże, i ludzie się ich boją... agresje wybiłam mamie z głowy ;) bardzo szybko... a ze duży no to co? ja chce psa do rowerku, na długie spacery a łąki mamy ogromne! wiec tutaj tez ją przekonałam ... ale cały czas mówiła mi o tym, że ludzie boją się takich psów itd. ;) no cóż stwierdziłam że nie obchodzą mnie obcy ludzie to będzie mój pies...;-) No i po roku czasu mama powiedziała że będziemy mieć takiego psa, ale jej koleżanka do nas już nie przyjdzie bo boi się psów a takich to już w ogóle :lol: no i stwierdziła "No to trudno" :lol:

Ale jeszcze dużo czasu na tą chwilę ;) i oby jak najdłużej trwała!

Link to comment
Share on other sites

hehe to pies i do roweru i do ...sanek :D Mój dobós gdy miał z pół roku juz ciągnoł bez problemu ok. 70kg!!!!!!!!!!!!!!!!!!! (czyli mnie i moją siostre :wink: ) Noi faktycznie ludzi boją się takich psów( omijaja cię szerokim łukiem, dziwnie sie patrzą) ale jednoczesnie podziwiają je.... Jeszcze to fajnie wyglądało że "taka mała dziewczynka" idzie z TAKIM psem.....

Link to comment
Share on other sites

Tak, często się widzi takie maluszki biegające i tarmoszące wielkiego dobermana, który siedzi i nic sobie z tego nie robi. Nio i słyszy sie tez komentarze:" Pies morderca i dziecko, jak tak wogóle można? Przeciez on zaraz zrobi krzywde temu maluchowi! rodzice wyobraźni nie mają!"

I ja chciałabym, żeby moje dzieci od małego miały kontakt z tak wspaniałymi istotami jak psy! I zaraziły sie miłością do nich odemnie ;) Nio proszę jakie snuje już plany... ;)

JusT@ & GAL

Link to comment
Share on other sites

I ja chciałabym, żeby moje dzieci od małego miały kontakt z tak wspaniałymi istotami jak psy! I zaraziły sie miłością do nich odemnie ;) Nio proszę jakie snuje już plany... ;)

No ja też mam takie plany, z tym, że są one już coraz bliższe realizacji - kwestia tak sobie myślę 3-4 lat. No i ja jestem na 100% pewna, że moje dzieci wychowają się z psami i że będą je baaardzo kochać

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

ale fajnie masz - też bym chciała :roll: ale dopiero jak się wyprowadzę z bloku to będę mogła mieć dużego psa i muszę go mieć od szczeniaka, żeby Luna się stopniowo mogła przyzwyczaić do jego rozmiarów :-?

a piesek, o którym mówię jest boski - będzie debiutował na wystawie w Zabrzu i w Rybniku w szczeniakach :P

Link to comment
Share on other sites

Mi się bardziej podobają psy ale nasz Bruno (choć wykastrowany ) chyba nie byłby zadowolony z konkurencji :wink: więc myślimy o suńci, tylko ostatnio znajoma co hoduje miniatury powiedziała mi że teraz często olbrzymy mają skopany charakter są nadpobudliwe i agresywne.A my chcieliśmy stróża ale spokojnego i zrównowazonego - zawsze właśnie tak wyobrazałam sobie olbrzymy.

Link to comment
Share on other sites

Ha ha ona też ma nadpobudliwą miniaturkę więc się nie przejmuj, a dokładnie miniaturę która myśli że jest olbrzymem i chce pożreć wszystko co się rusza :D a olbrzymy nie są zbyt popularne ( nie tak jak mini) więc może dlatego cięzko jest spotkać agresywnego , mi tam się zawsze one wydawały spokojne i mam nadzieję że takie są bo niepotrzebnych rozszczekanych agresorów ( jak np ONy ) nie lubię.

Pomysł na olbrzyma powolui kiełkuje , dziś jadę do Toruni to tam poszukam w okalnej gazecie z ogłoszeniami.Nabieram chęci na psisko :roll:

Link to comment
Share on other sites

hey! czytałam, że wczesniej pisaliście o rasach, któe chcielibyście mieć więc i jak powiem co mnie się marzy:) na pewno chciałabym kiedyś mieć dwa sznaucerki miiaturowe (samce:) , któe mogłabym wystawiac i cieszyć się ich sukcesami, a oprócz tego baaardzo podobają mi się owczarki francuskie (briardy) płowe i taki piesek też byłby mile widziany w moim domku...

Link to comment
Share on other sites

Mnie też sie marzy olbrzym i doberman, tylko te rasy, akurat są kopiowane i trwają dyskusję czy ciąć czy nie.

Poza tym w obrębie moich marzeń są: polskie rasy, collie (wszystkie odmiany), retrievery, rottki, rhodesiany, boksery, dogi niemieckie, hovawarty, prawie wszystkie owczarki, setery, wyżły, springer spaniele, airedale, rasy północne.... dużo tego, a ja na dzień dzisiejszy nie jestem w stanie zdecydować, którą bym rase wybarała. Poza tym nie czas jeszcze by dokonać wyboru, bo jest to niemożliwie ze względu na małe mieszkanie i jednego już czworonoga :)

Link to comment
Share on other sites

a mnei z ras polskich szczególnie podobają się PON-y, wiecie że z ich sierści "zdobytej" z codziennego czesania można robić sweterki na drutach? fajnie nie? no ale podbaja mi sie te psiaki z charakterku i w ogóle sa fajne a z chartów whippetu:) takie malutkie przecinki:) moja mkumpela ma doga:) super psiak jest błękitny i słodziuchny:)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...