Jump to content
Dogomania

Piękna,oryginalna kudłatka pilnie szuka b.odpowiedzialnego domku/Siedlce


Tosia2

Recommended Posts

  • Replies 545
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[FONT=Times New Roman][SIZE=3]Dajtusia to piękna psinka, wciąż czekamy na wiadomość, że w końcu znajdzie się ten jeden jedyny domek, który da jej tyle ciepła i cierpliwości.[/SIZE][/FONT]
[FONT=Times New Roman][SIZE=3]Gorące pozdrowienia dla p. Wandy, całej jej rodzinki i wszystkich cudnych psiaków. [/SIZE][/FONT]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='reksio50'][FONT=Times New Roman][SIZE=3]Dajtusia to piękna psinka, wciąż czekamy na wiadomość, że w końcu znajdzie się ten jeden jedyny domek, który da jej tyle ciepła i cierpliwości.[/SIZE][/FONT]
[FONT=Times New Roman][SIZE=3]Gorące pozdrowienia dla p. Wandy, całej jej rodzinki i wszystkich cudnych psiaków. [/SIZE][/FONT][/quote]
Dziękujemy za pozdrowienia i zapraszamy.

Link to comment
Share on other sites

zrobilam allegro dla Dajtki:):
[URL="http://allegro.pl/show_item.php?item=715887443"]Cudna,puchata sunia czeka na dom/psy,pies (715887443) - Aukcje internetowe Allegro[/URL]
jesli jest gdzies jakis blad a ktos zauwazy prosze dac znac:):):)

edit: Dajtka ma dużo wyświetleń i dwóch obserwatorów....ale czy to coś da??:(

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
  • 3 weeks later...

Zdjęcia zrobione dzisiaj rano. W aparacie nie ustawiona data.

[IMG]http://i36.tinypic.com/avm1c8.jpg[/IMG]

Dajtusia jak zwykle zawołana do zdjęcia tyle wychyliła się ze swojego azylu.

[IMG]http://i34.tinypic.com/x21nis.jpg[/IMG]

Zaczęła już porastać.

[IMG]http://i38.tinypic.com/10h2gwg.jpg[/IMG]

Jesień, jesień już...

[IMG]http://i33.tinypic.com/2n9cmpz.jpg[/IMG]

[IMG]http://i37.tinypic.com/33yj955.jpg[/IMG]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='wanda szostek']
Jesień, jesień już...

[IMG]http://i33.tinypic.com/2n9cmpz.jpg[/IMG]

[/quote]
Przepiękna ta fotka dzikiego wina. I rzeczywiście tak jesiennie nastraja ;)
P.S. Widac, że Dajtusia zaczyna już powoli zarastac. A w sprawie jej adopcji pewnie telefon milczy ? :shake:

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 3 weeks later...
  • 3 weeks later...

dostałam dwa zapytania z allegro o Dajtkę..odesłałam do Pani Wandy...aha i jednemu domkowi odpisałam dzisiaj,całkiem wydaje się w porządku,no ale zobaczymy jak to wyjdzie wszystko,na razie czekam na odpowiedź,czy będą chcieli się zalogować na dogo,bo bardzo zainteresowani..powiedziałam o wszystkich problemach sunieczki,więc jeśli nie odpiszą to szukamy dalej

Link to comment
Share on other sites

Do mnie nadal się nikt nie dodzwonił. Może informujcie, żeby dzwoniono do skutku i najlepiej można mnie złapać po 20-ej. Dajtusia to naprawdę bardzo fajna sunia. Trzeba ją pokochać i zaakceptować taką jaka jest. Jest tak, że ona chyba do końca nikomu nie zaufa. Nie wiem jakie przygody ją w życiu spotkały i dlaczego jest taka. Ze mną jest ona już non stop dużo ponad rok. Mogę z nią chodzić bez smyczy (pilnuje się), lubi spać ze mną na łóżku, wskoczyć na łóżko po swoją porcję pieszczot i przy każdej takiej okazji wywalać brzuszek całkiem tłuściutki (mam ogromny problem, bo po zapasałam bardzo wszystkie psy i nie mogę poradzić sobie z odchudzaniem). Jednocześnie momentami potrafi czuć się zagrożona (nie mam pojęcia dlaczego) chowac się pod tapczanik, powarkiwać na mnie lub szczekać. Nigdy mnie nie ugryała, ale nie odważyłabym się ją z tamtąd na siłę wyciągać. Pisałam już, że na mojego męża i pozostałych członków rodziny zawsze przy wejściu do mojego pokoju ujada siedząc schowana
Jaki więc dla niej nowy dom?
Przede wszystkim musi być ktoś z nią w domu, poświęcić jej maksymalnie czasu chociaż dwa tygodnie, aby ją ze sobą oswoić. Dużo spacerków i przekupywać smaczkami. Myślę, że w tym powinni uczestniczyć jednakowo wszyscy członkowie rodziny, aby uniknąc takiej sytuacji jak u mnie, bo to powarkiwanie i ujadanie na pozostałe osoby jest uciążliwe i na dłuższą metę pewnie nie do zaakceptowania. Zlikwidować w domu jej azyl? Może to byłby pomysł, tylko jaki stres dla niej jakby nie miała takiego bezpiecznego miejsca, ale wtedy może sytuasja wymusiłaby na niej zmianę zachowania.

Dajtusia jest do przeżycia i wielka szkoda, że u mnie jest za dużo piesków i sytuacja wymusza na mnie konieczność szukanie dla niej domu.
Naj rozsądniej byłoby i nie wiem czy nie będę musiała szukać domu również dla któregoś z moich piesków. Z dużym niepokojem myślę o powrocie do domu z czterema psami. Każdy pies to również obiążenie finansowe. Dajtusia powinna być już dawno zaszczepiona i nie mówię o szczepieniach dodatkowych. Na szczepienie czeka też drugi pies będący u mnie na DT. Moja Tojka czeka na operację przepukliny a od lutego zaczną się szczepienia podstawowe moich kolejno co miesiąć. Bardzo potrzebny więc domek, taki wyjątkowy dla niej, biedna ona przecież z tymi swoimi lękami.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

[B][COLOR=Red]CZY KTOŚ MÓGŁBY DAJTUSI - BURSZTYNCE ZROBIĆ BAZAREK?[/COLOR][/B]

POSIADAM GRZYBKA HERBACIANEGO KOMBUCHĘ WYSTAWIŁABYM GO DLA DAJTUSI NA KARMĘ, WITAMINY, ZAKRAPIANIE, ODROBACZANIE, SZCZEPIENIA I INNE.

[U][B] CO TO JEST KOMBUCHA?
[/B][/U]
[COLOR=#000000][SIZE=3]Swym kształtem kombucha przypomina białawy lub jasno kremowy naleśnik osiągający blisko 25 cm średnicy, a w dotyku twardą i lepką masę żelatynową (galaretę). Z biologicznego punku widzenia jest ona "zlepkiem" kilku rodzai drożdży i bakterii, które żyją w symbiozie. "Podział pracy" pomiędzy grzybami drożdżowymi i bakteriami wygląda w ten sposób, że drożdże przefermentowują cukier na alkohol dając tym samym podłoże pokarmowe bakteriom, a te przetwarzają alkohol na wartościowe związki.
Przy odpowiedniej pielęgnacji może Ci on towarzyszyć przez całe życie, bo rozmnaża się dość szybko.
Do produkcji napoju herbacianego używa się słodzonej herbaty, do której wkłada się kombuchę. W ciągu 8-12 dni, w procesie skomplikowanych fermentacji, powstaje zdrowotny napój - lekko musujący, smakiem przypominający sok jabłkowy. Kombucha jest więc małą fabryką chemiczną, która produkuje orzeźwiający napój.
Podczas fermentacji do napoju dostają się następujące, wartościowe związki:
Kwas glukuronowy, prawoskrętny(L+) kwas mlekowy, kwas octowy, kwas jabłkowy, kwas winowy, kwas foliowy, śladowe ilości bursztynu, kwas malonowy, kwas cytrynowy, kwas szczawiowy,
żelazo, magnez, sód, potas, wapno, miedź, cynk i inne pierwiastki śladowe,
witaminy B1, B2, B3, B6, B12 i C,
14 różnych kwasów amino-karboksylowych, ważne enzymy, garbniki, fermenty: sacharoza, amylaza, katalaza, podpuszczka,
związki antybiotyczne, alkohol (max 0,5%) oraz dwutlenek węgla.
Wiodące oddziaływanie kombuchy polega na oddziaływaniu kwasu glukuronowego, który powoduje silne odtrucie organizmu oraz kwasu mlekowego, który hamując rozwój szkodliwych bakterii jelito-wych sprzyja procesowi trawienia.

[B]Wieloletnie badania prowadzone na całym świecie udowodniły, że KOMBUCHA: [/B]

wzmacnia układ immunologiczny
pomaga w zapobieganiu przeziębień
mikroflora kombuchy hamuje rozwój bakterii gnilnych i patogennych
reguluje przemianę materii
reguluje ciśnienie krwi
odtruwa organizm
wzmaga spalanie tkanki tłuszczowej
przeciwdziała zakłóceniom równowagi kwasowo-zasadowej organizmu

cukry białka oraz tłuszcze zostają lepiej rozłożone dzięki czemu są lepiej spożytkowane przez organizm(tłuszcze się spalają a nie zostają odłożone w tkance tłuszczowej)

zmniejsza objawy menopauzy
dodaje siły i poprawia koncentrację
wzmacnia organy, serce, siłę widzenia ,stawy, skórę oraz włosy
łagodzi objawy reumatyzmu
zmniejsza ryzyko nowotworów
efektywnie pobudzanie śliny i soków trawiennych w żołądku i trzustce przyspieszając perystaltykę jelit
wpływa kojąco na układ nerwowy
skutecznie przywraca mikroflorę jelit po leczeniu antybiotykami
pomaga w leczeniu astmy
zmniejsza poziom cholesterolu
łagodzi objawy migreny.
[/SIZE][/COLOR]

WYGLĄDA TAK

[IMG]http://i48.tinypic.com/11qojzp.png[/IMG]

JEST TO ZDJĘCIE Z INTERNETU. JAK ZROBIĘ SWOJEJ TO WKLEJĘ

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

[quote name='wanda szostek'][B]Franca 81 wpłaciła na pieski z mojego DT. Wklejam to na wątku Dajtusi i tutaj rozliczę
[/B]
2010-01-13 PRZELEW UZNANIOWY (NADANO 12-01-2010) NA PSIAKI - FRANCA81 100,00 zł na pieski z DT[/QUOTE]

Emilia2281 przekazała z wątku Figi 40,00 na pieski z mojego DT Ponieważ Borys ma swoje deklaracje wklejam to na wątku Dajtusi
Razem więc jest 140,00 zł

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...