Jump to content
Dogomania

Kto ma mieszanca , a kto rasowego psa??


Sol

Recommended Posts

Pojechyałam po rasowego terriera walijskiego, a wróciłam z mieszańcem pinczerka i moze terriera, ale nie oddałabym jej za nic na świecie. Nasza kochana Sonia ma 8 tygodni wazy juz 1,9 kg, jest bardzo madra i juz widać, że będzie charakterna, ale słucha w nocy i miała dopiero jeden wypadek z siusianiem w domu. Nie zamieniłabym jej na zadnego papierowca. Teraz ma biedulka małą kwarantannę, bo była bardzo zapchlona i cierpiała katusze przez te pchły, ale szybka wizyta u weterynarza i bedzie miała spokój na 6 miesiecy.
Pozdrawiam wszystkich posiadaczy piesków :)

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 78
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

A ja mam suczkę - prawie rasową kolaczkę (teraz, kiedy jest zadbana - bo przyszła do nas w okropnym stanie - wygląda właściwie jak kolak, ale nie ma tatuażu i papierów też ze sobą nie wzięła :wink: ),
a psa mam takiego, którego sami nazywamy "pół-bernardyna"
- to jak to właściwie zaklasyfikować? :wink: :lol:

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • 2 weeks later...
  • 3 years later...

Ja mam kundelka i zakładam, że juz zawsze jakiś kundelek będzie przy mnie.
Marzy mi się rasowiec, ale chyba się na niego nie zdecyduje i będę miała psiaka w typie rasy, z adopcji;)
A co do ras to mam mętlik, kocham: Labki, Flaty, Asty, Bullki, Maliniaki, Collie, Bordery, ONki i Weimary.
I od zawsze marzy mi sie wielki czarny kundel:p

Link to comment
Share on other sites

[quote name='stratoos']Dla mnie kundelki są najlepsze. Podoba mi się wiele ras ale chciałabym, żeby moje kolejne psy były kundelkami ;) I tak jak Talia marzę o wielkim kundlu, kolor obojętny, byleby był kudłaty :evil_lol:[/quote]
O taki kudłaty tez mi się marzy... koniecznie z dużym, czarnym, mokrym nochalem:loveu:

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

[quote name='Talia']O taki kudłaty tez mi się marzy... koniecznie z dużym, czarnym, mokrym nochalem:loveu:[/quote]
Mi też się taki marzy:loveu::loveu::loveu::roll:
A tak w ogóle to wszystkie moje psiaki to mieszańce (jeden w tym to znajda) ;)
U mnie w domu to tylko królik rasowy jest :evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='vege*']Mi też się taki marzy:loveu::loveu::loveu::roll:
A tak w ogóle to wszystkie moje psiaki to mieszańce (jeden w tym to znajda) ;)
U mnie w domu to tylko królik rasowy jest :evil_lol:[/quote]
A jaka rasa królika? Skąd go masz?
Mi się marzy rasowa świnka...coronet najlepiej, albo skinn:loveu:
Chociaz pewnie jakbym miała brać to z adopcji.

Link to comment
Share on other sites

Baranek :loveu: można go zobaczyć w galerii Nuki i ja go kupiłam w zoologicznym bo był taki biedny świnki morskie mu na grzbiecie siedziały, a że mojemu tacie i mamie się szkoda go zrobiło to myśleliśmy czy go nie wziąć ale mama miała wątpliwości i pojechaliśmy do domu i powiedzieliśmy Olce, że już mieliśmy wziąć króliczka ale on nie był szary (bo takiego chciała Olka), ale jak usłyszała, że już mieliśmy go brać powiedziała, że to co z tego, że on był brązowy i że już ją nie obchodzi jaki kolor ma króliczek i musieliśmy jeszcze raz jechać do zoologicznego po Stefana :loveu: nie żałuję, że go wtedy wzielismy :loveu::loveu:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='vege*']Baranek :loveu: można go zobaczyć w galerii Nuki i ja go kupiłam w zoologicznym bo był taki biedny świnki morskie mu na grzbiecie siedziały, a że mojemu tacie i mamie się szkoda go zrobiło to myśleliśmy czy go nie wziąć ale mama miała wątpliwości i pojechaliśmy do domu i powiedzieliśmy Olce, że już mieliśmy wziąć króliczka ale on nie był szary (bo takiego chciała Olka), ale jak usłyszała, że już mieliśmy go brać powiedziała, że to co z tego, że on był brązowy i że już ją nie obchodzi jaki kolor ma króliczek i musieliśmy jeszcze raz jechać do zoologicznego po Stefana :loveu: nie żałuję, że go wtedy wzielismy :loveu::loveu:[/quote]
Jak z zoologa to raczej nie rasowy ;)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

[quote name='pancia']A ja mialam i mam zawsze psy bez papierow i juz do konca zycia bede takie miec :)) no i koniecznie schroniskowe albo z ulicy :))))))))))))
Taka mam zasade :)[/quote]

[FONT=Georgia]ja też, schroniska są wystarczająco pełne, a na ulicach tyle biedaków wyrzucanych...

i wkurza mnie jak ktoś uważa, że jego pies bez papierów jest rasowy. :mad:

albo schroniskowce, ulicowce albo psy z rodowodem, z dobrej hodowli.
gardzę pseudo. :shake: R=R, a jak kogoś nie stać i nie chce psa na pokaz to dlaczego nie zajrzy do schronu? :-([/FONT]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Dariette.'][FONT=Georgia]ja też, schroniska są wystarczająco pełne, a na ulicach tyle biedaków wyrzucanych...

i wkurza mnie jak ktoś uważa, że jego pies bez papierów jest rasowy. :mad:

albo schroniskowce, ulicowce albo psy z rodowodem, z dobrej hodowli.
gardzę pseudo. :shake: R=R, a jak kogoś nie stać i nie chce psa na pokaz to dlaczego nie zajrzy do schronu? :-([/FONT][/quote]

I bardzo dobre, jedyne słuszne podejście:lol::eviltong:
Mi czasami marzy sie jakis rasowy pies, ale chyba nawet jakby miał być w typie rasy, lub rasowy to z adopcji :) no i obowiązkowo kundelek też :)

Link to comment
Share on other sites

[FONT=Georgia]kiedyś też marzyłam o rodowodowym psie, ale dlaczego mam spełniać swoje marzenia i kaprysy, skoro w schroniskach właśnie te nierasowe psy marzą o swoim domku?
jest tyle psów w typie w schronach, że można przebierać i wybierać... do wyboru do koloru... I gdyby każdy chciał brać psiaka stamtąd to życie byłoby piękniejsze... A nie "mój york jest niestety z pseudohodowli, ale bla bla bla... " :shake:[/FONT]
[FONT=Georgia]i właśnie takie psy-bidy [B]NAJCUDOWNIEJ[/B] się odwdzięczają. I to daje tak ogromną satysfakcję, że ma się chęć do życia i pomocy.[/FONT]

[FONT=Georgia]bierzcie psy, które potrzebują domu, bo to najpiękniejsza rzecz jaką człowiek oferuje zwierzęciu.[/FONT]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Dariette.'][FONT=Georgia]kiedyś też marzyłam o rodowodowym psie, ale dlaczego mam spełniać swoje marzenia i kaprysy, skoro w schroniskach właśnie te nierasowe psy marzą o swoim domku?
jest tyle psów w typie w schronach, że można przebierać i wybierać... do wyboru do koloru... I gdyby każdy chciał brać psiaka stamtąd to życie byłoby piękniejsze... A nie "mój york jest niestety z pseudohodowli, ale bla bla bla... " :shake:[/FONT]
[FONT=Georgia]i właśnie takie psy-bidy [B]NAJCUDOWNIEJ[/B] się odwdzięczają. I to daje tak ogromną satysfakcję, że ma się chęć do życia i pomocy.[/FONT]

[FONT=Georgia]bierzcie psy, które potrzebują domu, bo to najpiękniejsza rzecz jaką człowiek oferuje zwierzęciu.[/FONT][/QUOTE]

Też zawsze chciałam mieć rasowego psa (kilka lat temu nie wiedziałam, że r=r), ale jak doszło do wybierania psiaka pomyślałam dlaczego mój wymarzony pis nie może być ze schroniska? Może warto pomóc? Tyle kochających serduszek jest w każdym schronisku :-( Tyle pięknych mieszańców, które jak nikt inny potrafią z nawiązką odwdzięczyć się nam za pełną miskę, dom i serce właściciela... :shake:

Link to comment
Share on other sites

Ja chciałam mieć border collie(z rodowodem), ale mimo wszystko wybrałam Chanel. :) I tak jak moje poprzedniczki uważam, że są to najwierniejsze, najcudowniejsze psiaki. Żaden pies rasowy nie potrafi się odwdzięczyć tak jak one.

Rasowe mam tylko myszki ;)

Link to comment
Share on other sites

Ja zawsze chciałam mieć Golden Retrivera, normalnie zakochałam się w tych sierściuchach:loveu:
Ale niestety wydać na szczeniaka 700 zł to nie tak hop siup:(
Zaczęłam zbierać sobie pieniążki, powoli powoli zaczynało to jakoś wyglądać:)
Wtedy koleżanka do mnie że u mnie w mieście na Tartaku urodziły się szczeniaki:D Po posokowcu bawarskim i wyżle niemieckim^^
To po dwóch tygodniach poleciałam z nią zobaczyć je, miały już otwarte oczy^^
Od razu się zakochałam w suni która miała jako jedyna biały krawacik, a jako że były wszystkie czarne to była "wyjątkowa"^^
No to zaczęłam walczyć o maluszka, i udało mi się:multi::multi:
Wzięłam moją Nadi jak miała 6 tygodni:D Teraz ma 3 miesiące i jest zdrowym kochanym szczeniaczkiem, i nie zamieniłabym jej na żadnego psa świata:)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 years later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...