Jump to content
Dogomania

Pseudohodowla - Halinów


fasolka7

Recommended Posts

  • Replies 774
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

ja z nim chodzę do klasy!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!:angryy: :angryy: :angryy: :angryy: :angryy: :angryy: :angryy: :angryy: :angryy: :angryy: :angryy: tylko jedna jest taka pseudohodowla w halinowie!!!!!!:angryy: :angryy: co mam z tym zrobić?? aha i koniecznie proszę link do tej strony!!!!!!na Pm!!

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Betbet']Straży zgłaszałam już, ale mailowo, w poniedziałek zrobie to telefonicznie. A do Urzędu skarbowego jeszcze nikogo nigdy nie podawałam i nie mam pomysłu jak to zrobić:P[/QUOTE]

Piszesz anonim do US odpowiedniego dla danego miejsca zamieszkania. Trochę koloryzujesz - jak to wszyscy w tym wypadku robi :diabloti: Piszesz do TOZ o tragicznych warunkach i oszukańczych transakcjach. Dołączasz kopię maila od babki. Piszesz do regionalnej telewizji ;) I najlepiej jeszcze porozwieszać plakaty ;) U tego pana nie kupujemy :) Ale wszystko anonimowo:p

Link to comment
Share on other sites

Guest Agata_B

[quote name='Betbet']Wydaje mi się, że ciężko ustalić winnego. Przede wszystkim coś jest nie tak z prawem, skoro wolno takie rzeczy praktykować. A Twoja znajoma nie jest jakaś nienormalna. Tak myśli pewnie jakieś 90% społeczeństwa.

[I]"Skoro nie chcę psa na wystawy ani nic, a chodzi mi tylko o wygląd, to po co mam płacić 1500 zł jak mogę 300 zł? Dla mnie metryka nie jest wazna"-[/I]tak się myśli głównie dlatego, że ludzie nie wiedzą o pseudohodowlach. A nawet jak już wiedzą...cóż..moja rodzina i znajomi uważają, że to bzdura. Gdyby oni mieli kupić psa, kupiliby tego za 300 zł. Co ich obchodzi jakaś suczka, która ledwo dycha po rodzeniu na okrągło. Podejście 1: całego świata nie zbawię
Podejście 2: jak ja go nie kupię to go kupi ktoś inny albo go uśpią
Podejście 3: znajoma kupiła za 1500 zł z rodowodem i też był chory
Podejście 4: jemy krowy,świnie,konie itp. to jaka to krzywda się dzieje w pseudohodowlach niby? Te przynajmniej nie są zjadane...
Podejście 5: rodowód to burżujstwo, ja jestem normalny
Podejście 6: jak zdechnie ten za 300 zł to będzie mniejsza strata niż jak ten za 1500 zł

Ja niestety rozumiem ludzi, którzy kupują te pieski.

P.S. Roda nie zgadzam się z tym, że szczeniak bez metryki nie rózni się niczym od schroniskowego. No gdyby się nie różnił, to nie byłoby problemu. Ale ten bez metryki z reguły wygląda tak jak rasa, która nam się wizualnie podoba. Ten ze schroniska-niestety z reguły niebardzo.

Co nie zmienia faktu, że schroniskowe kundelki i tak są najlepsze na świecie!!!!!!!![/quote]
Zgadzam się w 100%.
ja też tak na początku myślałam...po co mam dać 2500pln za psa z jakimś głupim papierkiem? Na wystawy jeździć nie będę, więc po co mi on? A za 700zł kupię sobie bez rod.
Teraz myślę zupełnie inaczej.
Na szczęście tego pieska bez rod nie kupiłam ;)

Link to comment
Share on other sites

dziś na gratce znalazłam kolesia, który ma 5 ras psów i 5 kotów.myslałam, że to dużo..a tu widzę 15..no ale tym bucem też się trzeba zająć bo na 100 procent nie ma kasy na utrzymanie w dobrych warunkach conajmniej 5 suk w tym bernardyna, na zdjęciu są 2 husky i 10 szczeniąt, amstaffa, rotwailera i boksera i 5 kotów zakładając oczywiście, że ma tylko samice w co wątpię. i napewno te zdjęcia są gdzieś z netu a nie jego. mam takiego agresora na takichhh..............tylko co można zrobić jak jest tylko tel.

Link to comment
Share on other sites

W mojej miejscowości również jest taka pseudohodowla...Ludziska mają sklep zoologiczny na dodatek:angryy: ...
Hodują:malamuty,ONki,DONki,dobermany,szetlandy,podobno gończe polskie (chociaz mi to na gonczego wsale nie wygląda:shake: ),dogo canario,i wiele innych...nawet nie wiem ile:-( ...Psy przebywają cały dzień zamknięte w kojcach-na działce....ludzi widują tylko raz dziennie (przy karmieniu,jeśli je karmią wogóle:shake: )...Sczenięte są płochliwe...w fatalnym stanie osychicznym-nie wiem jak z fizycznym:razz: ...
Hodują tez papugi i inne zwierzaki....ktore masowo padają w sklepie zoologicznym...bez wody itp...
Na dodatek dzisiaj byłam na Sandomierskiej giełdzie...było masowe spotkanie pseudohodowców z nasych okolic...co drugi miał przynajmniej jedą parę psów rozpłodowych...najczęściej ONki i DONki...Jeden gościu miał szczeniaki ras:pekinczyk,piczer min.,terrier,jamnik..i parę innych...wyobraźcie sobie ile ma psów!!:roll:
Drugi gościu sprzedawał szczenięta mixy bernardyna i podhalana.... szczeniaki w fatalnym stanie! Zapchlone i zarobaczone na maxa!....a ile za nie?Oczywiście,ze 300 zeta!!A co!
Żaden pies nie miał wody..wszystkie zwierzęta stały na słoncu:shake: ...
Było mi ich bardzo szkoda,więc kupiłam wodę,miseczkę i dawałam im pić:shake:
Aż żal ściska mi serce:placz: ...
Szkoda psów...ale jedni hodowcy kupili kury itp. wrzucili do bagażnika- jedne na drugich,a do nich jeszcze starszego mixa labka!!...To jest bestialstwo!!!Jak można tak traktować zwierzęta....Czy z tymi pseudohodowcami nie da się nic zrobić????!!!???
Nie można zabronić rozmnazania psów nierasowych?:shake:

Link to comment
Share on other sites

To straszne!

mogłabym prosić o linka do tej pseudohodowli na priva

jak widzę handlarzy na trgach z biednymi psiatami wciskajacymi ludziom kity, że szczepione nie sa bo nie trzeba i odrobaczone też nie to czasem podejde i próbuje coś im powiedziec, ale oni maja na wszystko "swoje teorie
" :/

Link to comment
Share on other sites

moim zdaniem to się nigdy nie skończy.. ile ja się nagadam ludziom o pseudohodowlach, fatalnych warunkach, itp... i co?.. za jakiś czas widzę szczeniaka - ma rodowód? "nie, a po co nam papier.. ale rasowy - po rodowodowych rodzicach" :shake:

Link to comment
Share on other sites

[COLOR=SeaGreen][B]Link usunięty przez moderatora[/B][/COLOR]

już po takich maleństwach widać że spaniele z nich nie wyrosną, a liczą sobie za nie 300 zł...!!!

nie wiem czy można wklejać. powinniście to zobaczyć :-(


jest tam adres do ich strony:placz::placz:

Link to comment
Share on other sites

To jakieś Cocerberneńczyki O_o !!!

Wiesz ludzie chcą rasowe z rodowodem i wszystkimi szczepieniami za 300zł i jak czytaja takie ogłoszenie, że HODOWLA i ZASZCZEPIONE i cena jest 300 zł a nie 1500 jak u "hodowcy, który miał takie widzimisie" to lecą pędzą do słuchawki, a potem zamiast rotweilera wyrasta im jamniczy pinczer :>

Link to comment
Share on other sites

[quote name='pietrobus']Piszesz anonim do US odpowiedniego dla danego miejsca zamieszkania. Trochę koloryzujesz - jak to wszyscy w tym wypadku robi :diabloti: Piszesz do TOZ o tragicznych warunkach i oszukańczych transakcjach. Dołączasz kopię maila od babki. Piszesz do regionalnej telewizji ;) I najlepiej jeszcze porozwieszać plakaty ;) U tego pana nie kupujemy :) Ale wszystko anonimowo:p[/quote] żeby było jasne. Donosy w US lądują w koszu bez czytania. Wymyślone dane też nie przejdą. Jedynym wyjściem jest skarga z imieniem, nazwiskiem i adresem

Link to comment
Share on other sites

Dzięki lothia:loveu: ...napisałam do Maupy4...może uda się je uratować...
Pisałam dzisiaj do gościa,czy nie dałoby się spuścić z ceny,bo taka cena za sunie nierodowodowe,w dodatku nie szczeniaczki wydaje się śmieszna:razz: ...tak jak radziliście;) ...czekam na odpowiedź:evil_lol: ...Zobacyzmy co na to "sprzedawca":diabloti: ...
No jeden z nowych dogomaniaków zaoferował super domek dla małych + 400zł na wykup:loveu: ....Ma wielkie serce....uratował już 2 takie sunie,które mieszkaja u jego siostry...
Pisał mi,że jedną z bulwek wykupił od handlarza z Sandomierza....gościu trzyma swoje psy w strasznych warunkach....w komórce:shake: ...ma też podobno labki:razz: ...
Tragedia...:angryy:


EDIT: SUNIE TRAFIŁY DO PSEUDOHODOWLI...przykro mi,że nie mogliśmy im pomóc...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...