Jump to content
Dogomania

Pseudohodowla - Halinów


fasolka7

Recommended Posts

Ale to chyba nie były zdrowe yorki tylko takie które trzeba było leczyć, co też wiąże się z kosztami, być może wyższymi niż 800 zł od sztuki. Nie wiem jak wygląda umowa adopcyjna SdZ ale jeśli ja wydaję rasowego psa to jest w umowie zapis o obowiązkowej kastarcji na koszt nowego opiekuna i z tego co wiem więskzość organizacji ma taki sam zapis w swoich umowach.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 774
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='Frotka']Niufek, to na początek podaj mi miłośnika astów, który weźmie od mnie chociaż jednego asat na nieodpłatny DT. Asty mam piękne, rasowe.[/quote]

Niestety nigdy nie mialam konkretnych kontaktow z milosnikami Astow .Dodam ,ze pomagam kundelkom ,czasem jak w schronisku jest pies w typie rasy ,ale to raczej Boxer lub cos innego .
Ale w tej chwili schodzimy do problematyki tematu .Sytuacja tych psow jest taka ,bo ludzie rozmnazaja ,bo psy trafiaja w nieodpowiednie rece .Z tym powinnismy walczyc .Wiem ,ze wynikow nie bedzie ani dzis ,ani jutro ,ale za kilka lat .

ps. czy to ten Ast co pomoglam w jego transporcie do Murki??

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Frotka']Co do Nissana Nawary - żaden majątek. Nawet gdyby takie auto sprzedać starczyłoby na pokrycie raptem kilku większych interwencji (gdyby prowadzić je w taki sposób w jaki sugerujecie).[/quote]
Ok, niech przynajmniej adopcja nie skończy się na przekazaniu psa w inne ręce... Bo chyba o to najbardziej chodzi.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='niufek']

ps. czy to ten Ast co pomoglam w jego transporcie do Murki??[/quote]

Ten jest u Ksery i przenieśc możemy go tylko do domu stałego.

Mamy inne amstaffy, w dużych ilościach. W pierwszej kolejności domu tymczasowego szukają: Kama - piękna, 2-letnia, piaskowa suka z psychiką lekko skrzywioną po starszliwych przejściach i pręgowany, 2-letni Justus - bardzo lękliwy ale nie agresywny.

Link to comment
Share on other sites

Przyglądam się rozmowie i jeden tylko wniosek mam:
Proponuję dostosować wymagania do warunków jakie w naszym kraju panują. W tym temacie wszyscy wszystkim coś zarzucają i jakiś bełkot niezrozumiały z tego wychodzi. Każdej organizacji w co najmniej jednym wątku zarzucacie niecne czyny. To która Waszym zdaniem jest odpowiednia do przeprowadzania takich akcji?? Może wszystkie na raz, żeby już w ogóle nie wiadomo było kto czym się zajmuje?? Czy ktoś w ogóle widział umowy adopcyjne psów z tej pseudohodowli?? Czy to jest czcze gadanie?? Przedstawiliście tutaj obraz taki że ktoś załadował psy do samochodu, oddał po drodze jak ktoś chciał i tyle. Czy na serio uważacie, ze Straż dla Zwierząt działa w ten sposób??

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Frotka']Co do Nissana Nawary - żaden majątek. Nawet gdyby takie auto sprzedać starczyłoby na pokrycie raptem kilku większych interwencji (gdyby prowadzić je w taki sposób w jaki sugerujecie).[/quote]

Akurat nie o auto mi chodzilo ,ale przeczytaj tego posta jeszcze raz , ( wlasnie poprawilam go).

Link to comment
Share on other sites

Dodam jeszcze że nigdy nie miałam kontaktu ze SdZ
(poza jedną telefoniczną rozmową po moim wpisie z prośbą o pomoc w tym wątku) a wypowiadam sie tylko dlatego, że znam realia takich akcji i nie wyobrażam sobie jak w praktyce można spełnić Wasze wymagania, tak żeby całość miała ręce i nogi i nie naraziła organizacji prowadzącej akcję na bankructwo.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='niufek']Przepraszam ,ale tu sie nie zgodze .Nie krytykuje interwencji ,gdzie robione sa sterylki i kastracje .Za to uwazam za wielka pomylke zabieranie psow z pseudohodowli i wydawanie ich w ten sposob ,ryzykujac ze trafia no nowej pseudohodowli .[/quote]
Ale czy wiadomo, że ich nie będzie?? W jaki sposób psy były wydawane?? Czy sa jakieś dokumenty, które można tutaj zeskanować i pokazać jak to wyglądało?? Może jest znana jakaś osoba, która adoptowała psa z Halinowa i moze udostępnić taką umowę adopcyjną??

Link to comment
Share on other sites

[quote name='ally.b']Przyglądam się rozmowie i jeden tylko wniosek mam:
Proponuję dostosować wymagania do warunków jakie w naszym kraju panują. W tym temacie wszyscy wszystkim coś zarzucają i jakiś bełkot niezrozumiały z tego wychodzi. Każdej organizacji w co najmniej jednym wątku zarzucacie niecne czyny. To która Waszym zdaniem jest odpowiednia do przeprowadzania takich akcji?? Może wszystkie na raz, żeby już w ogóle nie wiadomo było kto czym się zajmuje?? Czy ktoś w ogóle widział umowy adopcyjne psów z tej pseudohodowli?? Czy to jest czcze gadanie?? Przedstawiliście tutaj obraz taki że ktoś załadował psy do samochodu, oddał po drodze jak ktoś chciał i tyle. Czy na serio uważacie, ze Straż dla Zwierząt działa w ten sposób??[/quote]

Przepraszam ,ale tu sie nie zgodze .Nie krytykuje interwencji ,gdzie robione sa sterylki i kastracje .Za to uwazam za wielka pomylke zabieranie psow z pseudohodowli i wydawanie ich w ten sposob ,ryzykujac ze trafia no nowej pseudohodowli .

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Frotka']Co do Nissana Nawary - żaden majątek.[/quote]
Ne pamietam jakiej marki byl samocho, dobrych iles lat temu, ktory od RSPCA, do interwencji dostal TOZ-warszawski. Niedlugo sie tym samochodem nacieszyli bo im UKRADLI.:roll: A chyba kasy nie mieli na full ubezpieczenie.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Frotka']Dodam jeszcze że nigdy nie miałam kontaktu ze SdZ
(poza jedną telefoniczną rozmową po moim wpisie z prośbą o pomoc w tym wątku) a wypowiadam sie tylko dlatego, że znam realia takich akcji i nie wyobrażam sobie jak w praktyce można spełnić Wasze wymagania, tak żeby całość miała ręce i nogi i nie naraziła organizacji prowadzącej akcję na bankructwo.[/quote]

Nie jest dla mnie istotne akurat to czy mialas z nimi kontakt czy nie ,to nie wnosi nic do tej sprawy .
Co do realiow ,to sa one wynikiem dzialan prawda ??
To jest tak proste jak drut :
[B][COLOR=red]- wydaje suke bez sterylki ,ryzykuje nastepne mioty , czyli powiekszam ilosc kundelkow , ktore czesto trafiaja do schronisk i potem znow szukaja domow .[/COLOR][/B]
Na terenie Warszawy nie dziala tylko SdZ . Gdyby poprosili Emir lub Psi Aniol , to na pewno akcja potoczylaby sie innaczej.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='niufek']Przepraszam ,ale tu sie nie zgodze .Nie krytykuje interwencji ,gdzie robione sa sterylki i kastracje .Za to uwazam za wielka pomylke zabieranie psow z pseudohodowli i wydawanie ich w ten sposob ,ryzykujac ze trafia no nowej pseudohodowli .[/quote]
A co to za roznica czy kundelek z INTERWENCJI czy psy z pesudohodowli zabierane??:roll:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='ARKA']A co to za roznica czy kundelek z INTERWENCJI czy psy z pesudohodowli zabierane??:roll:[/quote]


Dla mnie roznicy nie ma ,bo i jedno i drugie to kundelek .
Mam pytanie i pytam bo juz naprawde nie wiem czy ktos sobie tego niku Arka nie wypozyczyl , bo ARKA tak by nie pisala .Moze Mod by sprawdzil to jakos ,bo serio wyglada mi to na kradziez czyjegos niku .

Teraz do mego pytania :skad sie biora bezdomne psy ??
Ile rasowych -rodowodowych procentowo do reszty jest bezdomnych ??

Link to comment
Share on other sites

[quote name='niufek']Dla mnie roznicy nie ma ,bo i jedno i drugie to kundelek .
Mam pytanie i pytam bo juz naprawde nie wiem czy ktos sobie tego niku Arka nie wypozyczyl , bo ARKA tak by nie pisala .Moze Mod by sprawdzil to jakos ,bo serio wyglada mi to na kradziez czyjegos niku .

Teraz do mego pytania :skad sie biora bezdomne psy ??
Ile rasowych -rodowodowych procentowo do reszty jest bezdomnych ??[/quote]

A co ja napisalam, czytaj moze, ze zrozumieniem a bedzie łatwiej.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='ARKA']A po co mieli prosic, mają swoich [B]pieć[/B] oddzialow terenowych, wiec??[/quote]

Naprawde piec oddzialow??
No to tym bardziej nie widze wytlumaczenia dla tej akcji .Piec oddzialow , a brak wszelkich mozliwosci by ulokowac psy ,by je podleczyc ,by dorosle wysterylizowac ???Dzieki ,ze to napisalas ,bo ja jakos przeoczylam .
Nie ma to jak produktywna dyskusja ;).

Link to comment
Share on other sites

[quote name='ARKA']:roll: A skad to wiesz??[/quote]


Widze ,ze jestes zmeczona .Jutro przeczytaj caly watek i pogadamy wtedy ,ok??
Dzis juz nic z tego nie bedzie .Ja nie chce tu klepac sobie postow i non stop przypominac to samo co juz kilkakrotnie przez innych bylo napisane .

Akcja jest fiaskiem i tyle ,a ty bronisz ich rekami i nogami ,tylko dlaczego???

Link to comment
Share on other sites

[quote name='niufek']2-czy dobra adopcja nie uwzglednia rowniez zabespieczenia zwierzat na przyszlosc?? Jesli sie tylko ograniczymy do punktu znalezienia domu ,ktory da dobre warunki bytu ,to czym sie roznimy od rozmnazaczy ? Tylko jednym ,my nie robimy tego czynnie ,ale biernie .Sama stwierdzilas ,ze to miejsce nie powinno byc miejscem rozmnazania , ale jak chcesz to zapewnic bez sterylizacji ,czy kastracji??

3- Jesli ta interwencja dla SdZ byla aktem wysilku ,to dlaczego nie poprosili o pomoc?? Ludzie od Beagli chcieli pomoc ,ale tej pomocy nie chciano .Dodam ,ze na tym terenie dziala wiecej stowarzyszen ,ktore z pewnoscia by pomogly ,ale jak SdZ wygladalaby przed ta delegacja ??Ja nie twierdze ,ze oni powinni finansowo dac rade ,ale jesli byl problem jakikolwiek ,to dlaczego nie szukano pomocy?? Pan J mogl nawet przez telewizje poprosic o zgloszenia innych Fundacji gotowych do pomocy ,ale nie zrobil tego .Na ten temat moznaby jeszcze cala ksiazke napisac ,ale to nie zmienia faktu tego co sie stalo .

4 -tak ,ja uwazam ,ze mozna przeprowadzic tego typu interwencje sprawniej .Przy niewielkiej woli do wspolpracy z innymi , odrobinie checi mozna nawet taka interwencje przeprowadzic sprawniej .
-wspolna praca z innymi , to rozbija ilosc psow i jest wieksza szansa na sfinansowanie leczenia i sterylek
- kazda fundacja bylaby odpowiedzialna za swe zwierzeta i odpowiadala tylko przed glownym inicjatorem interwencji
- kazdy bylby zobowiazany do wydania psa albo po kastracji/sterylce , albo wydanie psa z umowa zawierajaca ten punkt.
.
.
.

Dodam jeszcze jedno .Skoro bylo wiadomo ,ze tam jest tyle zwierzat , to dlaczego SdZ nie czujac sie na silach z tego cio widzimy , chciala sama te interwencje przeprowadzic ?????

Nadal twierdze ,ze ta interwencja jest fiaskiem .Jesli SdZ nie poczuwa sie do bledow ,to oznacza jedno : Ich nastepne interwencje beda czesto takie jak ta ,a my za rok ,lub dwa bedziemy szukac domow wlasnie miedzy innymi dla psow z takich interwencji i na to ja nie musze sie godzic .Uwazam , ze jako osoba pomagajaca schronisku i bezdomnym psiakom ,mam jednak prawo do krytyki tej akcji .[/quote]


:evil_lol::evil_lol::evil_lol: :evil_lol::evil_lol::evil_lol: niezle......najciemniej jest pod latarnią!

Link to comment
Share on other sites

[quote name='ARKA']:evil_lol::evil_lol::evil_lol: :evil_lol::evil_lol::evil_lol: niezle......najciemniej jest pod latarią![/quote]
Wiem ;).Wzorowalam sie na twych postach .
Nauka nie idzie w las .Tylko ty wiesz jak wazne sa sterylki .To w tobie bede zawsze cenic.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='niufek']Akcja jest fiaskiem i tyle ,a ty bronisz ich rekami i nogami ,tylko dlaczego???[/quote]

Pisz najpierw otwartymi tekstami o innych fiaskach to mozna bedzie prowadzic UCZCIWE dyskusje.

Ja przy akcji SDZ nie bylam, nie wiedzialam to dlaczego mam wydawac jakąkolwiek opinie? A Ty bylas ze wydajesz? Bylas przy jakiejkolwiek??
A regulamin dogomanii mowi tak:

[COLOR=blue][B]3. OPINIA, KRYTYKA[/B][/COLOR]
[COLOR=blue][B]Jeśli chcesz przedstawić opinię na temat kogoś/czegoś, niech będzie to opinia oparta na Twoich osobistych doświadczeniach i poparta dowodami. Każda inna jest niewiarygodna.[/B] Krytyka anonimowa będzie usunięta, wobec czego zastanów się zanim zaczniesz kogoś krytykować z imienia i nazwiska lub w sposób jednoznacznie identyfikujący. Publikowanie danych osobistych lub prywatnych wiadomości innych osób jest zabronione. [/COLOR]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='ARKA']Pisz najpierw otwartymi tekstami o innych fiaskach to mozna bedzie prowadzic UCZCIWE dyskusje.

Ja przy akcji SDZ nie bylam, nie wiedzialam to dlaczego mam wydawac jakąkolwiek opinie? A Ty bylas ze wydajesz? Bylas przy jakiejkolwiek??[/quote]

Od kiedy to cie wstrzymuje przed skomentowaniem ??
Jaka jest roznica miedzy SdZ ,a tymi ktorych od oszolomow wyzywalas , bo ratowali szczenne suki ,bo wydawali bez sterylizacji??Malo jest watkow o akcjach ,w ktorych nie uczestniczylas ,ale to cie nie powstrzymywalo przed wyrazeniem oburzenia??

Gdzie jest ta roznica????????Co rozni tych ludzi i te akcje???????

Link to comment
Share on other sites

[quote name='ARKA']Pisz najpierw otwartymi tekstami o innych fiaskach to mozna bedzie prowadzic UCZCIWE dyskusje.

Ja przy akcji SDZ nie bylam, nie wiedzialam to dlaczego mam wydawac jakąkolwiek opinie? A Ty bylas ze wydajesz? Bylas przy jakiejkolwiek??
A regulamin dogomanii mowi tak:

[COLOR=blue][B]3. OPINIA, KRYTYKA[/B][/COLOR]
[COLOR=blue][B]Jeśli chcesz przedstawić opinię na temat kogoś/czegoś, niech będzie to opinia oparta na Twoich osobistych doświadczeniach i poparta dowodami. Każda inna jest niewiarygodna.[/B] Krytyka anonimowa będzie usunięta, wobec czego zastanów się zanim zaczniesz kogoś krytykować z imienia i nazwiska lub w sposób jednoznacznie identyfikujący. Publikowanie danych osobistych lub prywatnych wiadomości innych osób jest zabronione. [/COLOR][/quote]

Ile masz postow na dogo?? Przynajmniej 2/3 z nich powinny byc aportowane bo lamia regulamin . Kiedy ty sie nawrocilas ??Mam ci wskazac te posty??

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...