Jump to content
Dogomania

Jak odchudzić ?


talar

Recommended Posts

białko przyspiesza przemianę materii plus ćwiczenia fizyczne = pies powinien gubić tłuszczyk, ale waga nie musi się zmieniać a nawet może rosnąć bo mięśnie ważą więcej:)

Ale to wciąż godzina ruchu dziennie - mój pies po kastracji miał więcej jeśli tylko chciała. Nie na dworzu co prawda bo bałam się że zapaćka szwy, ale w domu mordowałyśmy razem zabawki.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 98
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='wiq']interfejs, ile ma Twoja suka? [/QUOTE]
W pierwszym poście w ich galerii jest napisane
[QUOTE]Lubi się bawić,zna już kilka komend,duuuuuużo je! Lubi bawić się na śniegu i aportować.Jej pasją jest jedzenie (nie zawsze tego co trzeba xD) i spanie stylem grzbietowym.Waży ok. 20kg.[I]Urodziła się 01.09.2007[/I]
[/QUOTE]

Link to comment
Share on other sites

no to jeszcze młode bydlę ;)
imo nie ma co szarżować, tym bardziej, że musi schudnąć...
godzina to mimo wszystko mało, można ilość ruchu zwiększyć, ale pilnować, żeby nie był zbyt intensywny.
na miejscu interfejs postarałabym się jednak częściej łazić nad jezioro

w wieku ok. 12-18 mies. prześwietliłabym stawy i dopiero wtedy zaczęła jej dawać do wiwatu ;)

Link to comment
Share on other sites

irish już od paru miesięcy ma bardzo dużo ruchu, 6 godzin dziennie i waga nie drgnęła a wet wyczuwa tłuszczyk.
może rzeczywiście to sprawa indywidualna psa, przynajmniej w niektórych przypadkach. Po sterylizacji wet przeprowadzający ją powiedział, że mimo młodego wieku (6mies) irish ma tendencje do odkładania już tłuszczu.
Więc może coś w tym jest tylko szkoda że weci odrazu atakują, że się psa zaniedbuje.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='tina_p']tylko szkoda że weci odrazu atakują, że się psa zaniedbuje.[/quote]

moze to przez ta cala akcje? tylko nie wiem czy ona ogolnopolska czy warszawska...czyli uswiadamianie wlascicieli zatuczonych psow o nadwadze ich pupili;) sa w to zaangazowani i weterynarze i straz miejska - co glupie nie jest, ale przesadzac tez nie ma co
wiem co to znaczy jak poszlam z psem na RTG a mi wet mowi - ojoj musi schudnac...a my intensywnie biegamy przy rowerze i zmniejszamy ilosc jedzenia...coz ten wet nie musi akurat o tym wiedziec, ale chce dobrze ;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='tina_p']tak, właściwie lepiej, że mówi niż nie, bo nie każdy właściciel psa z lekką nadwagą coś z tym robi[/quote]

a potem juz gorzej odchudzic...
mnie rozbroil widok w lecznicy kolo mnie - ale nie naszej - czekalam po cos tam i przyszedl wielki pan z wielkim psem - labkiem tak swoja droga - najpierw pan wsadzil psa na wage, potem sam sie zwazyl, pan kupil worek eukanuby light i zadowolony wyszedl. Jestem pewna ze oprocz tego worka pan nie robi nic z tak otylym psem - w koncu sam nie lepiej wyglada...tylko ze pan wie co robi tyjac - przepraszam - na stare lata, ale pies nie jest tego swiadomy...

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Wg mnie jak chce się psa odchudzić to od gotowanego trzeba trzymać się jak najdalej ;) Ja będę zawsze i wszędzie polecać Orijena ;) Karmimy gdzieś od 1,5 miesiąca i przy podawaniu górnej dawki dla psów mało aktywnych w dól poszło 1,5kg ;) I dodajmy, że przez ten czas piesiowi się urosło wzwyż o 2cm, czyli optycznie jest już nawet szczupły ;) A rodzice cały czas dokarmiają chlebkami w ciągu dnia :|
Przy wzroście 54cm waży 32kg. Żeberka widoczne, talia ładnie zaznaczona, pojawiły się mięśnie na łopatkach i powiększyły się uda ;)
Wcześniej był na zwykłych zbożówkach to był okrągły jak klucha mimo, że nawet nie zjadał dolnej dawki podawanej na opakowaniu. Nadal mam ambicje zrzucić mu jeszcze 2kg, ale to powolutku i wszystko w swoim czasie :)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='*Daria*']Wg mnie jak chce się psa odchudzić to od gotowanego trzeba trzymać się jak najdalej ;) [/quote]
A to czemu?;)
[quote]Ja będę zawsze i wszędzie polecać Orijena ;) Karmimy gdzieś od 1,5 miesiąca i przy podawaniu górnej dawki dla psów mało aktywnych w dól poszło 1,5kg
[/quote]A ja będe polecac gotowane w składzie i proporcjach podobnych do tych w Orijenie ;)
Waga spadła bez ograniczania ilości żarełka :p

Link to comment
Share on other sites

Hmm ja mojemu cocker spanielowi, który ważył 18 kg (musiał zrzucić ok 3 kg) dawałam Eukanubę light i na prawdę przyznam, że efekt był rewelacyjny (dawałam przez krótki czas Bentokrona), pies schudł dosyć szybko, ale całe dnie chodził i prosił o jedzenie i odnosiłam wrażenie, że po prostu ze względu,na to, że to jest light nie czuł sytości. Po jakimś czasie przestał chcieć jeść tę karmę i przerzuciłam się na Chappi z drobiem, lub wołowiną i je normalnie i nie prosi o jedzenie i jest ok. W międzyczasie oczywiście sporo aktywności ruchowej. :)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Alaskamal']Po jakimś czasie przestał chcieć jeść tę karmę i przerzuciłam się na Chappi z drobiem, lub wołowiną i je normalnie i nie prosi o jedzenie i jest ok.[/quote]

mimo ze je chetnie ta karme to chyba bym zmienila - to jest bardzo kiepska karma i lepiej zeby na takiej dlugo nie byl

Link to comment
Share on other sites

Moja babcia ma starego pudla i - jeśli chodzi o żywienie - karmę light miesza najczęściej z kółeczkami firmy Frolic oraz inną suchą karmą. Od czasu do czasu ćwiczę z nią komendy, więc przybiera troszkę na wadze, ale potem wspólnie się bawimy miśkiem (jej ulubionym słoniem) to raczej zrzuca to wszystko ze smakołyków.
Co ok. tydzień babcia gotuje jej kurczaka. Do picia ma zwykle wodę, czasami kawę inkę którą uwielbia, lecz to przywilej.
Nie wiem czy dobrze ją odżywiamy, ma lekką nadwagę, staramy się schudnąć, ale nie męczę jej bieganiem. Jest stara, trenujemy kondycję kiedy chce i kończymy kiedy ma ona dość...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Klaudysiaczek']Moja babcia ma starego pudla i - jeśli chodzi o żywienie - karmę light miesza najczęściej z kółeczkami firmy Frolic oraz inną suchą karmą. Od czasu do czasu ćwiczę z nią komendy, więc przybiera troszkę na wadze, ale potem wspólnie się bawimy miśkiem (jej ulubionym słoniem) to raczej zrzuca to wszystko ze smakołyków.
Co ok. tydzień babcia gotuje jej kurczaka. Do picia ma zwykle wodę, czasami kawę inkę którą uwielbia, lecz to przywilej.
Nie wiem czy dobrze ją odżywiamy, ma lekką nadwagę, staramy się schudnąć, ale nie męczę jej bieganiem. Jest stara, trenujemy kondycję kiedy chce i kończymy kiedy ma ona dość...[/quote]

Kawa zbożowa dla psa:-o:-o
Pierwsze słysze:-o:-o:-o

Nie wiem czy to jest dla niej zdrowe, tym bardziej jak ma już swoje lata...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Agnes']mimo ze je chetnie ta karme to chyba bym zmienila - to jest bardzo kiepska karma i lepiej zeby na takiej dlugo nie byl[/quote]

W porzadku, jest na niej gdzieś od 2 tyg a potem znowu wrócimy do eukanuby, w sumie trudno się dziwić skoro chappi kosztuje ok 15 zł, a Eukanuba ok 25 (koło mnie w zoologu). ;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='infers1995']Nie wiem czy to jest dla niej zdrowe, tym bardziej jak ma już swoje lata...[/quote]

Właśnie dlatego dostaje ją bardzo rzadko. A co do różnych napojów, nie zdajesz sobie sprawy co ona może wypić... Dlatego trzeba uważać, żeby nie zostawić gdzieś nisko szklanki z herbatą czy kakaem :lol:.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

[quote name='marmara_19']a co zlego jest w kawie zbozowej? moja suka pija zwykla akwe byleby z mlekiem byla i z mojego kubka! i pija tak juz ok 10 lat;p[/quote]

zapytaj weta - moze on wyjasni ;)
jak dla mnie - pies to nie czlowiek a tym bardziej swinka ktora moze zjesc wszystko

chyba ze wet mowi - nie szkodzi, to ok ;)

[B]Alaskamal[/B] nie wiem jakiego masz psa, ale kupujac na wage sporo przeplacasz ;) w tej chwili w sklepach internetowych eukanuba za 15 kg to juz w granicach 130 zl jest. Jesli twoj pies nie wazy 5 kg i karmisz go tylko sucha - dziwie sie ze kupujesz na wage;)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...