Jump to content
Dogomania

Jak odchudzić ?


talar

Recommended Posts

  • Replies 98
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

moja mala wazy 6.200 a bylo kiedys jakies 6.300, nie odchudzamy sie a dawkujemy karme i staramy sie nie dokarmiac;p , chociaz, nie sklamie jak napsize, ze fajnie by bylo aby zeszla do rownych 6 kg;p
w ostatnim czasie kiepsko bylo ze spacerkami.. ale tak czy siak na tej kamrie nie brakuje jej energi.. jutro skonczy 10 roczek:)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Alusia']Hallooooooooooooooo on ma tylko jakieś niecałe 5kg nadwagi..[/quote]
5 kg nadwagi to dosyc sporo... ja bym delikatnie psiaka odchudzila do 2 kg nadwagi;p i dopiero jakis wiekszy wysilek.. a przy tym i lepsza karma.. a nie dla psow z nadwaga bo pies na treningach padnie!

Link to comment
Share on other sites

[quote name='WŁADCZYNI']5 kg nadwagi to sporo nawet u większego psa, ba nawet u człowieka to dużo więcej dla stawów. :roll:[/quote]
O tak, wystarczy spróbować cały dzień chodzić z 5 kg plecakiem, cały dzień... Masakra.... nogi nie moje ale ja kiepski piechur z drugiej strony... Jedno wiem, już po stracie 2 kg widać po psie różnicę!!

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Właśnie jak jest z tym gotowaniem dla psów z nadwagą? Ma ktoś doświadczenie?
A jakie suche karmy polecacie?
Może po krótce - mam 6 letnią ONkowatą z nadwagą (waży ok. 27 - 29 kg.) i ok. 4-5 kilo powinna zrzucić. Oczywiście forsowne ćwiczenia odpadają ze względu na zbyt duże obciążenie stawów, popływać też gdzie nie ma a do zabawy jest średnio skora.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Ruth']Właśnie jak jest z tym gotowaniem dla psów z nadwagą? Ma ktoś doświadczenie?
[/quote]
Odchudzałam suke która przybrała na wadze po leczeniu.
Wyeliminowałam zboza. Suka dostawała mięso z warzywami (wszystko gotowane) - poczatkowo w proporcjach ok. 60:40, później 70:30.
Dostawała tyle jedzenia ile chciała i zrzuciła nadwage bez głodowania.

Moje psy nie dostaja zbóż od ponad roku. Jedzą do syta, utrzymują stałą wage i doskonałą kondycję.

Link to comment
Share on other sites

A jakie warzywa pies może jeść? Gdzieś przeczytałam, że nie wolno dawać np. cebuli.
Rozumiem, że makarony, ryż odpadają.
Kiedyś szukałam książek na temat żywienia psa, ale znalazłam tylko jakieś pobieżnie opisujące temat :oops: - może znacie jakieś konkretne tytuły?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Ruth']Właśnie jak jest z tym gotowaniem dla psów z nadwagą? Ma ktoś doświadczenie?[/quote]

tak:eviltong:utuczylam psa:evil_lol:
ciezko mi bylo sypac zawsze tyle samo ryzu i zawsze tyle samo makaronu - raz wiecej raz mniej i poszlo w boczki:roll:
zdecydowanie lepiej mi trzymac ta sama ilosc jedzenia przy suchym, duzo latwiej jest mi obcinac dawke jesli trzeba, lub dodawac jak moge - choc chyba tego sie nie doczekam:eviltong:
pewnie jakbym nie dawala wypelniaczy tylko miecho+warzywa to suka by schudla ale ja bym poszla z torbami, niestety...chociaz i tak dawalam wszystkiego 1:1:1 a nie np wypelniaczy wiecej, miesa mniej...raczej rowno wszystkiego

Link to comment
Share on other sites

moj labek ma 20 miesięcy i wazy 34,5 kg. Kiedyś udało nam się zejść do 32,5kg ale znowu skoczyło.
Odkąd skończył 7-8 miesięcy próbuję go odchudzić.

Na początku nie mogłam zwiększać ilości ruchu przez kulawiznę, dopiero od tego roku dużo biega. Dodatkowo na początku karma light (i jeszcze 2/3 porcji) teraz barf. Żadnego dokarmiania, szkolę na zabawki i na jedzenie.

Weterynarze zwykle mówią, że nie jest najgorzej, ale trochę tłuszczyku ma. I każdy mówi to tak, jakbym się nie starała, a ja się staram już od roku i jest to dla nas bardzo trudne. Jedyne co doradzają to karmę light i ruch, mimo, że tłumaczę że tak było i nie pomogło.

Spytałam ostatnio czy labrador nie powinien mieć cienkiej warstwy tłuszczu, ze względu na jego początkowe użytkowanie poza tym labki wystawowe są jeszcze grubsze od Irish. Powiedzieli żeby wystawowymi się nie przejmować i żeby odchudzać.

Staram się bardzo i nie wiem jeszcze co mogę zrobić. Boję się zejść poniżej jakiejś krytycznej dawki jedzenia, żeby nie zabrakło czegoś dla zdrowia.

Zalecano jeszcze jeden dzień głodówki na tydzień ale tego nie próbowałam.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='tina_p']Zalecano jeszcze jeden dzień głodówki na tydzień ale tego nie próbowałam.[/quote]

tego to dopiero bym sie bala - u siebie nie stosuje tym bardziej nie bede psa "katowac";)
co to znaczy krytyczna dawka? moze zejsc z light'a? kupic normalna karme dla psow doroslych i po prostu dawac mniejsza dawke?
z labkami jest problem u bardzo malo psow spotykam tej rasy ktore trzymaja linie. Najczesciej sa tluste - a wlasciciele kompletnie sie tym nie przejmuja, przeciez wyglada dobrze. Potem sie zaczynaja problemy ze stawami...

Link to comment
Share on other sites

[B]Agnes[/B] nie wiedziałam jak ją nazwać, ale chodzi mi o to żeby psu nie zabrakło składników odżywczych.
przejmuję się linią Irish, nie wiem co mogę jeszcze robić a wet mi tego nie powie tylko zawsze jak jestem u jakiegoś (chodze do różnych) to słyszę - [I]ooo trochę tłuszczykiem obrasta, powinna pani go odchudzić, zadbać przecież[/I]. A co ja innego robię:angryy: i jak już mówi co powinnam niby robić to mu odpowiadam, że to robię i nie działa.

[B]wiq [/B]od paru miesięcy. początki nam nie wychodziły więc była przerwa i powolne przyzwyczajanie. I nie dostaje ryżu ani nic podobnego.

Link to comment
Share on other sites

to nie jest duża nadwaga, ma wcięcie w brzuchu gdy się patrzy z boku, jedynie żeber nie można wyczuć gdy się dotknie płasko ręką. Irish ma w kłębie 57 cm i waży 34,5 kg, wzorzec mówi że suka ma mieć max 56cm i 35kg.
Jakie badania? hormony?

Link to comment
Share on other sites

a ja znam szczuplego osobnika - to jest realne malo tego taki labek wyglada po prostu cudownie. Zadbany, nie ciagnie za soba brzucha, przeciez one maja problemy ze stawami czesto to powinny byc bardziej chude niz bardziej grube

[B]tina_p [/B]ale z tego co piszesz to u Was nie ma tragedii, u mojej tez nie wyczujesz zeber jak dotkniesz dlonia, trzeba ciut sie wbic. Ale wet mowi - nie jest otyla. Tylko nie moze juz przytyc.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...