Jump to content
Dogomania

Te istnienia już wkrótce zgasną na zawsze.Tak zwalnia się rytm ich serc..


Recommended Posts

Nie rozumiem o co się kłócic. Wszystko jest przecież jasne. Wiadomo, że Koperek nie chodzi z psem po weterynarzach z zamiarem męczenia psa, okrutnego znęcania się przez podtrzymywanie cierpienia wywołanego dysplazją czterech stawów labka!!! Jestem pewna, że podejmie właściwą decyzję. Uważacie, że los labka leży w złych rękach?! Ja jestem o niego spokojna. Koperek, Ulv to osoby które wiedzą co robic i na pewno jeśli zajdzie taka potrzeba, jeśli labek faktycznie z życia będzie miał tylko...ból to zdecydują się na eutanazje.

Kto z nas by tego nie zrobił???!!! Czy jest tu na forum ktoś kto trzyma psa do końca przy życiu, psa konającego, umierającego z bólu, który może cierpiec jeszcze kilka godzin bądź dni?! Który może cierpiec całe życie? Bo jeśli jest ktoś taki kto patrzy na ból, cierpienie swojego psa, który powiedzmy ma raka i wiadomo że śmierc jest nieunikniona trzyma go do końca w tym cierpieniu i czeka aż sam odejdzie jest dla mnie osobą chorą. Przepraszam ale w takim przypadku trzeba by powiedziec o egoizmie na zasadzie- nie poradzę sobie bez niego, nie chce żeby odchodził, chce żeby był zawsze przy mnie.

Ja wiem, że niektórzy myślą że nie mamy prawa decydowac o życiu bądź śmierci psa, ale to nie prawda!!! Czasem nie wolno czekac aż pies sam odejdzie za tęczowy most. Czasem trzeba psu pomóc w tej przeprawie niekiedy bardzo długiej i męczącej! Żaden pies by nie pomyślał: nie usypiaj mnie bo chce jeszcze cierpiec, pojękiwac z bólu, chce życ w bólu...
Człowiek(świadomy na umyśle) ma tą przewagę, że to wszystko rozumie. Wie, że chodzi o śmierc. Wie, że boli bo ma raka. Pies nie wiadomo czy kieruje się takimi myślami. Tajniki psiego umysłu przez człowieka nie zostały odkryte do tego stopnia żeby wiedziec co myśli. Byc może nie wie za co go tak boli, nie ma pojęcia o nowotworach kt[I]óre [/I]niszczą jego organizm[I]... [/I]Byc może po prostu go cholernie boli a on nie wie dlaczego i nie może tego znieśc! Czasem trzeba przyjąc jego role żeby to zrozumiec, nie każdy o tym myśli, ale zapewniam, że Koperek myśli.

Czasami moi drodzy lepiej wybrac lepsze zło, a czasami walka o życie się opłaca. Jest na dogomanii wiele takich przypadków doskonale nam znanych.

Pozdrawiam i proponuję zając się psami a nie gadaniem i dziecinnym obgadywaniem.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 4.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Boże[B] irysek[/B], przecież Ty nie wiesz, co piszesz! Najpierw coś naskrobiesz, a potem sie tego wypierasz
O kasie wspomniałaś, a owszem- może czytaj swoje posty zanim je wyślesz!
Męczyć psa chciało schronisko, bo gdybym ja go nie wzięła w końcu na te badanie to siedziałby jeszcze [B]co najmniej[/B] miesiąc w schronie- wiem to, bo miałam odwagę zapytać, a Ty się tylko przed kompem umiesz mądrzyć. Poprosiłam o jeszcze trochę czasu, żeby upewnić się na 100% co do diagnozy.

[SIZE=3][B]I błagam skończ ten temat, bo nic kompletnie nie wnosisz do pomocy temu psu, a nawijasz w nieskończoność![/B][/SIZE]
[B][/B]
[B][SIZE=6][COLOR=red]Zresztą, jak widać najwięcej do powiedzenia mają osoby, które na oczy tego psa nie widziały- TO JEST DOPIERO BEZCZELNOŚĆ![/COLOR][/SIZE][/B]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Koperek']...... Najpierw coś naskrobiesz, a potem sie tego wypierasz
O kasie wspomniałaś, a owszem- może czytaj swoje posty zanim je wyślesz![B][SIZE=6][/SIZE][/B][/quote]

mysle, ze to w ogole jest szerszy problem...wiele osob wypowiada sie nie czytajac dokladnie co juz zostalo napisane......

wystarczyloby czytac, a wszyscy zaniepokojeni znalezliby odpowiedzi na swoje pytania...
byly wypowiedzi bardzo szczegolowe dotyczace pieniedzy na labusia
oraz wypowiedzi o jego sytuacji, zarowno o tym, ze sa starania by mu pomoc jak i otym, ze jesli okaze sie to niemozliwe nikt nie bedzie go skazywal na meczarnie.....

po prostu czytajmy ze zrozumieniem....zniknie 90% konfliktow...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='kikou'][SIZE=3][B]mysle, ze to w ogole jest szerszy problem...wiele osob wypowiada sie nie czytajac dokladnie co juz zostalo napisane......[/B][/SIZE]

[SIZE=3][B]wystarczyloby czytac, a wszyscy zaniepokojeni znalezliby odpowiedzi na swoje pytania... [/B][/SIZE]
[SIZE=3][B]byly wypowiedzi bardzo szczegolowe dotyczace pieniedzy na labusia [/B][/SIZE]
[SIZE=3][B]oraz wypowiedzi o jego sytuacji, zarowno o tym, ze sa starania by mu pomoc jak i otym, ze jesli okaze sie to niemozliwe nikt nie bedzie go skazywal na meczarnie.....[/B][/SIZE]

[SIZE=3][B]po prostu czytajmy ze zrozumieniem....zniknie 90% konfliktow[/B][/SIZE]...[/quote]
[B][SIZE=6][COLOR=red]AMEN! :loveu:[/COLOR][/SIZE][/B]

Link to comment
Share on other sites

A ja tylko powiem, że jedna z osób która czynnie pomagała między innymi w transporcie psa z tego właśnie wątku i ciągle go czyta powiedziała mi wczoraj, że jest zniesmaczona i woli przenieść swoją pomoc gdzie indziej.

Ja jakoś też straciłam serce.

SZACUN KOPER

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Neris']A ja tylko powiem, że jedna z osób która czynnie pomagała między innymi w transporcie psa z tego właśnie wątku i ciągle go czyta powiedziała mi wczoraj, że jest zniesmaczona i woli przenieść swoją pomoc gdzie indziej.

Ja jakoś też straciłam serce.[/quote]
A wszystko dlatego, że zamiast pisać na tym wątku o psach to niektórzy "[I]szanowni użytkownicy[/I]" rozwodzą się nad innymi :cool1: [B]Do tego nie trzeba siedzieć na dogo!, tylko na [U]forum dyskusyjnym[/U]- podejrzewam, że na [U]google[/U] sporo tego można znaleźć.[/B]

Link to comment
Share on other sites

[QUOTE] Reksiu - ktorego na 2006 bierzesz razem z Psotką i czarną? a może weźmiesz czarnego Pysia?? on jest na 05 :placz::placz:
[/QUOTE]

Agnieszko, ma jechac ten bez imienia, z numerem 101/06. On jest w schronie chyba od poczatku 2006, tak? Ja juz go widze na stronie Kingi tak dlugo, i juz w 2007 myslalam, ze musze go z tamtad wyciagnac, ciagle mi sie przypominal:-(

Link to comment
Share on other sites

brak mi slow!!! dla mnie temat psa jest skonczony. napisalam cos najpierw, ale bylo za dobitnie wiec wszyscy by sie obrazili. napisze delikatniej. jak nie chcesz korzystac z oferowanej ci pomocy to sie zamknij i o nia nie pros na dogo i na forum dla labradorow. bo pomocy nie chcesz z tego co zauwazylam.
chyba, ze i w tym przypadku, tak jak w wielu innych dziala koleczko wzajemnej adoracji i pomocy oczekujesz tylko od swoich kolezaneczek, a od obcych nie. zastanow sie nad soba!!! i nie pros o pomoc jesli jej nie potrzebujesz.
a to, ze psa naoczy nie widzialam o niczym nie swiadczy.
chcecie byc wazne to meeczcie go dalej. pani kierownik mi juz cos na ten temat mowila. zameczcie go nawet na smierc!

Link to comment
Share on other sites

ps. ta Pani kierownik jak bys nie zauwazła to strzykawkę ma gotową dla wielu psow.Sama irysku wiozlas psiaki, ktore okazują się cudowne, a bez naszej pomocy byly by za TM. Schronisko zawsze będzie bronic polityki usypiania. ten pies tez został uspiony : [URL]http://warszawa.gumtree.pl/c-Spo-eczno-zwierzaki-PIES-W-TYPIE-OWCZARKA-NIEMIECKIEGO-SZUKA-PILNIE-DOMKU-W0QQAdIdZ57187528[/URL] a czemu , tego niestety nie wiem, ale nie dostal szansy

Link to comment
Share on other sites

[quote name='GoskaGoska']to jest psiak , ktorego chce zabarac Reksiu:

i bardzo dobrze :lol: pewnie szybko znajdzie domek
[URL="http://www.fotosik.pl"][IMG]http://images29.fotosik.pl/258/a5bc179ffb8eb937.jpg[/IMG][/URL][/quote]

Co tu sie dzieje na tym watku:shake::-(.
Naprawde szkoda, byl to naprawde cudowny watek, tyle pieskow uratowanych zostalo wlasnie tutaj. Juz o nic innego tutaj niechodzi, jak tylko o wypominanie sobie roznych slow i komentarzy. Przeciez WSZYSCY jestesmy tutaj TYLKO poto, zeby ratowac psy. Niema tutaj zlych ludzi, tacy ludzie to wlasnie porzucily te psy ktore my ratujemy. Prosze was, przestancie, albo zamknijcie ten watek.

Gosiu, ciesze sie bardzo ze go biore, bo juz tak dlugo o nim myslalam, a siedzi juz dwa i pol roku w schronie.:crazyeye:

Link to comment
Share on other sites

reksiu ten bannerek z rwojego podpisu mi sie nie otwiera... masz moze adres do strony kingi, pani kierowniczka mowila, ze robi uaktualnienei, ktore pieski sa najdluzej w schronie na stronie. chetnie zobacze mordki tych biedakow. postaram sie pomoc oczywiscie.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='irysek']reksiu ten bannerek z rwojego podpisu mi sie nie otwiera... masz moze adres do strony kingi, pani kierowniczka mowila, ze robi uaktualnienei, ktore pieski sa najdluzej w schronie na stronie. chetnie zobacze mordki tych biedakow. postaram sie pomoc oczywiscie.[/quote]

A no rzeczywiscie nieotwiera sie jak powinien. Zaraz sprawdze. Dzieki;)

A to strona Kingi:
[URL]http://www.wroclaw.mm.pl/~piotrwalasek/schronisko/glowna.htm[/URL]

Ale nieweim czy zalozylam link teraz, czy tylko adres. Ja i komputer..:comp26:

Link to comment
Share on other sites

[FONT=Arial][IMG]http://www.wroclaw.mm.pl/~piotrwalasek/schronisko/fo2.jpg[/IMG][/FONT]

[FONT=Arial]jest w schronie taka oto panienka mix jack russel [/FONT]

[FONT=Arial][IMG]http://www.wroclaw.mm.pl/~piotrwalasek/schronisko/fo1.jpg[/IMG][/FONT][FONT=Arial][CENTER][B]2102/07[/B] [CENTER][B]4 lata, suczka, niewielka, mieszaniec foxteriera. Miła, przyjazna, szuka kontaktu z człowiekiem. Widać, że bardzo tęskni za właścicielem. Potrzebuje dużo ruchu. [/B][/CENTER]
[/FONT][/CENTER]

Link to comment
Share on other sites

" Zresztą to jest kolejna rozmowa bez sensu."
Taa..tylko dziwi mnie czemu ciagnie się 5 stron.
Ludzie jak chcecie nakręćcie program co z tym Wrockiem, bo roi się z tego dyskusja polityczna, o pogladach- a to zdrowia labkowi nie przywróci.


A na foksika rotka miała chętnych mam nadzieję, że sie foksiowi uda.;)
Jesli nie, zrobię mu ogłoszenia.;)

Link to comment
Share on other sites

PS proponuję zamknąć watek i otworzyć nowy..bez jadu, tu sobie będziecie dyskutować, a w nowym watku będziemy skupiac się na ratowaniu psiaków, bo jak nawet chce sie w tym watku znaleźć coś, to trzeba się przez te pełne jadu posty przekopywać- nie mam zamiaru tym postem nikogo obrażać i nie będe w dyskusji przyjmować żadnego stanowiska.

Link to comment
Share on other sites

jest w schronie jeszcze taki foksterierek, tylko musze sie wypytac czy to facecik czy kobietka, dowiem sie jak bede majkela zabierac do nowego domu.
[IMG]http://img397.imageshack.us/img397/1033/p7300533oa7.jpg[/IMG]

[IMG]http://img177.imageshack.us/img177/9079/p7300518cj4.jpg[/IMG]

[IMG]http://img134.imageshack.us/img134/1552/p7300520tc6.jpg[/IMG]

[IMG]http://img185.imageshack.us/img185/8757/p7300521qw0.jpg[/IMG]
Obwieszona jak choinka... (spytam sie w schronie, czy ona potrzebuje tyle tych ozdobek na szyi)

[IMG]http://img232.imageshack.us/img232/5273/p7300522td2.jpg[/IMG]

Link to comment
Share on other sites

przeczytalam, ze jest dosc duzy, ta jest drobna i ma ladne zabki. nie wiem czy psiak w wieku 6 lat ma takie sliczne zabki... mozliwe to. popytam o wszystko jak bede w schronie. bo mam juz cale auto karmy darow itd, czas sie tego pozbyc :)
jutro w takim razie podjade do schronu i popytam, bo majkela zabieram w srode chyba raczej, a wyjazd w czwartek do nowego domu :) super (majkel = niewielki kudlacz)

Link to comment
Share on other sites

Wiecie kogo brakuje na pierwszej stronie wsrod uratowanych DZIADKA KIU..... przeciez zbierałyśmy go konającego z betonu....a teraz podrywa charcice u Hamlet...... no może chciałby poderwać ale jest na to troszke zbyt mały i powolny...

[IMG]http://images27.fotosik.pl/236/25aca07e4c8e0ba9med.jpg[/IMG]

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...