Jump to content
Dogomania

>>>Byłem już w Celi Śmierci<<< TERAZ MAM DOM - JESTEM W DOMKU


Isadora7

Recommended Posts

  • Replies 314
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Zmieniony tytul jak i zycie :)
Malutek nie ma zabkow z przodu-nie wiem ilu,rodzice mowia,ze ma spora szpare :)Wiem,ze mial usuniete dwa.Ma zapalenie krtani i tchawicy,to mowila Joanna,podobno od szczekania w schronie.
A teraz:
[U][I]UWAGA![/I][/U]
Sciagnal smyczke,ktora wisiala na kluczu na drzwiach w przedpokoju,podszedl do drzwi i zaczal piszczec! Mama szybko z nim wyszla i koope zrobil na dworku :)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='*zaba*']Zmieniony tytul jak i zycie :)
Malutek nie ma zabkow z przodu-nie wiem ilu,rodzice mowia,ze ma spora szpare :)Wiem,ze mial usuniete dwa.Ma zapalenie krtani i tchawicy,to mowila Joanna,podobno od szczekania w schronie.
A teraz:
[U][I]UWAGA![/I][/U]
Sciagnal smyczke,ktora wisiala na kluczu na drzwiach w przedpokoju,podszedl do drzwi i zaczal piszczec! Mama szybko z nim wyszla i koope zrobil na dworku :)[/quote]

Mądrala :loveu::loveu::loveu::loveu:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='*zaba*']Zmieniony tytul jak i zycie :)
Malutek nie ma zabkow z przodu-nie wiem ilu,rodzice mowia,ze ma spora szpare :)Wiem,ze mial usuniete dwa.Ma zapalenie krtani i tchawicy,to mowila Joanna,podobno od szczekania w schronie.
A teraz:
[U][I]UWAGA![/I][/U]
Sciagnal smyczke,ktora wisiala na kluczu na drzwiach w przedpokoju,podszedl do drzwi i zaczal piszczec! Mama szybko z nim wyszla i koope zrobil na dworku :)[/QUOTE]

Kochany mądrasek :)

Link to comment
Share on other sites

Pies bardzo kaszle, cały dzień i cała noc. Miał iśc dzisiaj do weterynarza ale nie przyjechała z nim książeczka zdrowia ani żadna karta leczenia :roll:
Bardzo się już przywiązał do *zaby* Rodziców, jest słodki. Nie ma przednich dolnych zębów, a górne kły w szczątkowej postaci.

Szkoda że nie ma żadnej informacji o jego leczeniu bo pies niepotrzebnie się męczy.
Czy to jest zapalenie krtani czy kaszel kennelowy?

Link to comment
Share on other sites

To kaszel kennelowy,Filus dostal 2 zastrzyki,od jutra ma dostawac po pol tabletki przez 6 dni.W poniedzialek umowiona wizyta na zrobienie zabkow.
U weta zaatakowal ON-ka,ktory z podkulonym ogonem pod sciana przeslizgnal sie do gabinetu....

Link to comment
Share on other sites

[B][I][U][COLOR=red]POMOCY!!![/COLOR][/U][/I][/B]

[U][B]Ciotki,pomocy,Filus gryzie.I to ostro[/B][/U].Dziabnal jedna sasiadke,chcial druga,a wlasnie przed chwila dzwonili rodzice,ze [U]do krwi ugryzl w noge znajoma,ktora juz kilka razy[/U] [U]byla u nich w czasie pobytu Filusia[/U].Jestem zalamana.To,ze rzuca sie na psy,to przelknelam,choc w domu mamy psa,ale co zrobic z tymi atakami na ludzi?To nie tylko w domu.Na dworze tez nie da nikomu podejsc.
[B][U]Co mam z tym zrobic??[/U][/B]
W poniedzialek bedzie u weta,to tata sie spyta,ale co wet pomoze...???

Link to comment
Share on other sites

[quote name='*zaba*'][B][I][U][COLOR=red]POMOCY!!![/COLOR][/U][/I][/B]

[U][B]Ciotki,pomocy,Filus gryzie.I to ostro[/B][/U].Dziabnal jedna sasiadke,chcial druga,a wlasnie przed chwila dzwonili rodzice,ze [U]do krwi ugryzl w noge znajoma,ktora juz kilka razy[/U] [U]byla u nich w czasie pobytu Filusia[/U].Jestem zalamana.To,ze rzuca sie na psy,to przelknelam,choc w domu mamy psa,ale co zrobic z tymi atakami na ludzi?To nie tylko w domu.Na dworze tez nie da nikomu podejsc.
[B][U]Co mam z tym zrobic??[/U][/B]
W poniedzialek bedzie u weta,to tata sie spyta,ale co wet pomoze...???[/QUOTE]

Moja Matylda po wzięciu ze schroniska zachowywała sie tak samo -a to ogromna terierka rosyjska. Na spacerze nikt nie mógł koło nas przejść, nie mówiąc o odwiedzinach w domu - to wszystko były reakcje lękowe. Pracowaliśmy cierpliwie nad tym, dając jej smakołyki i odwracając jej uwagę na spacerach zawsze, kiedy ktoś przechodził i w końcu wszystko się wyciszyło. Po prostu uwarunkowaliśmy jej informacje, że spotkanie z obcym człowiekiem nie jest zagrażające, a może być nawet przyjemne.
Powodzenia!

Link to comment
Share on other sites

Też myślę, że to reakcje lękowe. Moja biedna podrzucona, mix jamnisia, Mila, też ma reakcje lękowe, ale odwrotne. Jak ktoś obcy wchodzi do domu to ona chowa się w jakiś kącik i strasznie szczeka.
Też chyba skorzystam z pomysłu ze smakołykiem, może się uda uciszyć szczekuna :evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

Ale tu tlok!! Ciotki jedna przez druga pisza,hoho Filusiu,nie zapomnialy o Tobie :(

Gdzies kiedys tu na dogo czytalam,ze jak pies znajdzie DS,DT i beda z nim jakies problemy,to robi sie cisza na watku.Nie wierzylam.....
[B]modliszka,outsi,EVA[/B] dziekuje.

Link to comment
Share on other sites

Wydaje mi się, że ta cisza nie wynika z tego, że nikt sie problemem nie interesuje. Żeby cokolwiek poradzić trzeba znać okoliczności zdarzeń, bez tego możesz zostać zarzucona masą rad, z których żadna nie będzie skuteczna w odniesieniu do Filusia. Ja mogę tylko podać przykład mojej suni, która wzięta ze schroniska atakowała każdą wyciągniętą w jej kierunku rękę. Starając się coś z tym zrobić przyjęłam, że:
1. pies jest po przejściach, ma prawo bać się ludzi
2. pies jest w nowym otoczeniu, więc ma prawo nie czuć się bezpiecznie
3. pies nie jest pewny swojego bezpieczeństwa, więc ma prawo nie reagować "racjonalnie"
4. jeśli mam wymagać od psa spokojnego zachowania, muszę zlikwidować sytuacje, które ona może odbierać jako zagrożenie.
5. żeby pies zachowywał się tak jak ja chcę, musi WIEDZIEĆ czego od niej oczekuję i musi to ZROZUMIEĆ

To oznaczało:
1. ja i całe otoczenie, zachowujemy w kontaktach z psem spokój, żadnych krzyków, żadnych gwałtownych ruchów - niezadowolenie z postępowania psa można wyrazić, ale inaczej, lepiej też nagradzać działania pożadane niż denerwować się na niepożądane bo pies wystraszony nie zrozumie o co chodzi (człowiek zresztą też)

2. pies poznaje otoczenie (w tym równiez sąsiadów), ale tak, żebym ja zawsze była w bezpośrednim sąsiedztwie, żeby mogła się za mną schować jakby ją coś wystraszyło czy zdenerwowało i to ja musze być na tym poznawaniu skoncentrowana, żadnego zagadania się z sąsiadką, zagapienia na wystawy sklepowe

3. żadnego chwalenia się psem, żadnego oglądania psa, zabaw z psem w wykonaniu innych osób niż domownicy, jeśli przychodzi więcej osób do domu (lub przychodzą osoby z natury hałaśliwe - mam taką sąsiadkę), pies jest "chowany" - dostaje jakiś smakołyk na posłanko, które znajduje się w innym pomieszczeniu niż goście, jeśli sama przyjdzie do nas i gości, to leży obok mnie i od czasu do czasu jest głaskana uspokajająco albo dostaje coś dobrego. Ale ZAWSZE obowiązuje jedna zasada NIKT Z GOŚCI jej nie dotyka

4. jeśli ktokolwiek wykazuje zainteresowanie psem, od razu jest uprzedzany, że ma się trzymać od niej z daleka, że ona nie lubi kontaktu z ludźmi

Pierwsze pozytywne efekty były już po miesiącu, a bardzo ścisłe przestrzeganie tych regół trwało ok. 4 miesięcy, potem sama psina stopniowo zaczęła je łamać co świadczyło o tym, że czuje się już na tyle bezpiecznie, że nie musi się bronić. Ale cały czas jest tak, że kiedy przychodzi więcej osób, to sunia idzie sobie do innego pomieszczenia i cały czas tam NIKOMU nie wolno jej niepokoić (a ona jest u mnie już 13 lat). Przez całe te 13 lat obowiazuje już tylko jedna zasada - to pies decyduje o tym kto ją może pogłaskać a kto nie, wszyscy są nadal uprzedzani że ona nie lubi kontaktów, a jeśli akurat kogoś polubi to sama pcha łepek pod ręke do głaskania.

Wydaje mi się, że podstawową sprawą jest wczucie się w sytuację psa, spojrzenie na to wszystko jego oczami, czy chociażby wyobrażenie sobie jak my byśmy się czuli w jego sytuacji - dobrym ćwiczeniem może być wyobrażenie sobie, że nie przygarniamy psa ze schroniska a dziecko z domu dziecka...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...