Jump to content
Dogomania

ŁupieŻ (???)


baffi2

Recommended Posts

Łupież może być spowodowany np. stresem, lub suchością skóry. U mojego psa pojawił się przy podaniu nowej karmy, stan skóry się pogorszył.
Przede wszystkim nie należy psa czesać, podrażnia się skórę i pies robi się biały ;)
W przypadku swojego nic nie robiłam, ostatnio zestresował się przy zdejmowaniu szwów po kastracji, po 1,5 tygodnia nie było już śladu.
Ogólnie stan sierści poprawia się po dawaniu jajka, tranu i dużo dają kwasy Omega.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='an1a']Łupież może być spowodowany np. stresem, lub suchością skóry. U mojego psa pojawił się przy podaniu nowej karmy, stan skóry się pogorszył.
Przede wszystkim nie należy psa czesać, podrażnia się skórę i pies robi się biały ;)
W przypadku swojego nic nie robiłam, ostatnio zestresował się przy zdejmowaniu szwów po kastracji, po 1,5 tygodnia nie było już śladu.
Ogólnie stan sierści poprawia się po dawaniu jajka, tranu i dużo dają kwasy Omega.[/quote]
Nelly 2 dni temu miała zdejmowane szwy po sterylce... pewnie to dlatego.
Dzięki za info;)

Link to comment
Share on other sites

[QUOTE] tranu i dużo dają kwasy Omega[/QUOTE]
Trzeba się zdecydować:cool3: Tran to naturalne źródło skondensowanego omega, więc podawanie innych suplementów jest już niepotrzebne przy tranie;)
Czasem łupież może być spowodowany poważniejszymi problemami "w środku".Bodaj z tarczycą to może mieć związek? Głowy nie dam.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='baffi2']Nelly 2 dni temu miała zdejmowane szwy po sterylce... pewnie to dlatego.
Dzięki za info;)[/quote]

A to ciekawe, bo moja rowniez po sterylce dostala lekkiego lupiezu, ale jakos tego nie powiazalam. Myslalam raczej, ze w czasie rekonwalescencji wiecej przebywala w domu, a tu zima, ogrzewanie, suche powietrze itp. A to rzeczywiscie moze byc wynikiem stresu lub jakiegos zachwiania hormonalnego.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='LucyLou']A to ciekawe, bo moja rowniez po sterylce dostala lekkiego lupiezu, ale jakos tego nie powiazalam. Myslalam raczej, ze w czasie rekonwalescencji wiecej przebywala w domu, a tu zima, ogrzewanie, suche powietrze itp. A to rzeczywiscie moze byc wynikiem stresu lub jakiegos zachwiania hormonalnego.[/quote]
Mojego psa wysypało jak wzięliśmy go do schroniska, miał łupież przez prawie miesiąc... Wysypuje go za każdym razem po wizycie u weta.
Jest to wynikiem stresu lub nieodpowiedniego jedzenia.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

[quote name='Lena1908']Łupież podobno "wychodzi" po kąpieli w szamponach dla ludzi,[SIZE=1] nigdy nie wcieliłam w życie takiego pomysłu ale tak mówiła mi pani weterynarz. [/SIZE][/quote]
jeśli wystąpi reakcja alergiczna, pH skóry psa różni się od naszego. Szampon może dodatkowo nadmiernie wysuszyć skórę.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Agnieszka K.']Po Nizoralu nie, sama kilka razy prałam w nim swojego psa. Wiem tez, że niektórzy własciciele kotów tez nim myja i nawet w nie w przypadku łupiezu.[/quote]

ale tu chyba nie chodzilo o nizoral, a tak ogolnie - co dla mnie jest zbyt ryzykowne
zreszta - uzywanie nizoralu rowniez, bo slyszalam/czytalam o odwrotnym dzialaniu
lupiez czesto wystepuje przy suchej skorze, a kapiel przeciez wysusza ja dodatkowo. Oczywiscie po kapieli on prawdopodobnie zniknie...na jakis czas:roll:i wroci - ew jeszcze wiecej
mialam tak nie raz nie dwa - najczesciej cierpliwosc i NIE kapac...pomaga
i natluszczanie od "wewnatrz" ;)

Link to comment
Share on other sites

Aaa, rozumiem, zwykłych ludzkich szamponów nie polecam.

A sam łupież to nie jet to samo (mimo ze czasem wygląda podobnie) co łuszcząca sie przesuszona skóra (np. głowy - wtedy zaden szampon przeciwłupiezowy nie pomoze - wiem, bo sama przez to przechodziłam, potrzebuje szmponu do wrazliwej skóry głowy).

Mr Groom ma szampony lecznicze, moze którys z nich byłby dobry??
[URL]http://www.mr-groom.pl/szampony.php[/URL]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Agnieszka K.']Aaa, rozumiem, zwykłych ludzkich szamponów nie polecam.

A sam łupież to nie jet to samo (mimo ze czasem wygląda podobnie) co łuszcząca sie przesuszona skóra (np. głowy - wtedy zaden szampon przeciwłupiezowy nie pomoze - wiem, bo sama przez to przechodziłam, potrzebuje szmponu do wrazliwej skóry głowy).[/quote]

alez ja wiem o co chodzi bo od pol roku z tym walcze u suki:)
i wet byl po drodze i wiele wiele innych, a co pomaga? nic nie robienie;)
bez kapieli, bez czesto codziennego czesania, specjalnych witamin itp itd

Link to comment
Share on other sites

Dobrze, ze chociaż wiesz, co tak naprawdę sie dzieje. Ja jednak myłam głowę szamponem do wrazliwej skóry, który na szczęscie pomógł. Ale do tej pory musze bardzo uważac na nowe szampony, bo często sie po nich drapie.

To tak jak czasem z leczeniem biegunki - mój pies dostawał w nerwowych sytuacjach i pewnie bym go leczyła, ale wet podpowiedział, ze to może własnie nerwowe. Podobnie znajomi leczyli kota, bo miał biegunkę - a on ja miał, ale z nerwów po wizycie u weta. I nic nie trzeba było podawac, najwyżej Lakcid.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Agnieszka K.']Dobrze, ze chociaż wiesz, co tak naprawdę sie dzieje. [/quote]

tak naprawde nie wiem ;) wiem, ze nie choroba, alergia raczej tez nie...obstawiam ze w duzym % to wina "rasowosci" ogara - one tak podobno lubia. A reszta - zima, linienie, ale i sucha skora raczej, ktore zdecydowanie sie pogorszyla po czestych kapielach, z wielu powodow
ale widze, ze teraz przechodzi, za miesiac pewnie wroci i tak w kolko;)

[quote name='Agnieszka K.'] To tak jak czasem z leczeniem biegunki[/quote]

jak u ludzi;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Śnieżynka']a po kąpieli nie lepiej nawilżyć skórę jakąś odżywką... ? bo skoro szampon wysusza skórę psu, a do tego zapewne woda... to może jakaś odżywka... To tak jak u człowieka jak się opali i nie będzie nawilżał skóry intensywnie to mu zejdzie...[/quote]

a pewnie ze lepiej, ale nie oplaca mi sie inwestowac w odzywki ;) kapie dwa razy w tyg, wiec wiecej bym wyrzucala odzywki niz kupowala. Wole kupic po prostu lepszy szampon ktory jakos pomoze uniknac wiekszego przesuszenia i po prostu mniej kapac. Myslalam o tym nie raz, ale co innego jak faktycznie kapie czesciej to sie oplaca

Link to comment
Share on other sites

to poszukaj jakiegoś szamponu z lanoliną... ona dobrze odżywia skórę... Ja bym radziła poszukać dobrego szamponu i kupić jakąś odżywkę... ewentualnie wybrać jaką się chce i może uśmiechnąć się do kogoś z dgm czy nie ma tej odżywki i nie może troszkę odsprzedać...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Śnieżynka']to poszukaj jakiegoś szamponu z lanoliną... ona dobrze odżywia skórę... Ja bym radziła poszukać dobrego szamponu i kupić jakąś odżywkę... ewentualnie wybrać jaką się chce i może uśmiechnąć się do kogoś z dgm czy nie ma tej odżywki i nie może troszkę odsprzedać...[/quote]

dzieki - poszukam takiego szamponu, chociaz...narazie mam szampon dr Lucy.
Pewnie odzywka jest wazna, ale wole cos kupic, cos co bardziej potrzebujemy niz odzywke. Gdybym wiedziala, ze bede ja potrzebowala czesciej, albo - gdyby byly w mniejszych opakowaniach. Ja nie zawsze szampon skoncze przed uplywem daty waznosci ;)

Link to comment
Share on other sites

u nas jest tak. Powtarza się to co rok w mniej więcej tym samym czasie. Zawsze wiosną. Nie ma zmiany jedzenia. Wypadanie włosów, łupież. Tak mu się przerzedza sierść że widać skórę. :crazyeye:Czy to uczulenie na jakieś "coś " w powietrzy, pyłki i takie tam. Nie wiem co to może być.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='jumbolot']....a może tak jest jak pies linieje?[/quote]
mój pies linieje na potęgę i łupieżu nie zauważyłam.
Jeśli u Twojego psa zdarza się to tylko na wiosnę przy linieniu można podejrzewać, że jest to związane z alergią na jakieś pyłki, czy przy obfitym linieniu.
Podajesz psu coś wspomagającego na sierść?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...