Jump to content
Dogomania

Fotografia II


dog_master

Recommended Posts

[quote name='Olson']d5100 :) świetna puszka, szczególnie do kobiecych rąk. oczywiście wiadomo, że jak się podepnie szkoło-bydle to i tak będzie ciężki, ale np. z 18-105 to poezja. często porównuje się go właśnie do d90, [B]ale d5100 w tym porównaniu wygrywa[/B] - jest nowszy, ma więcej funkcji, ogólnie na plus. ja tam polecam.[/QUOTE]
D5100 nie ma nawet wbudowanego silnika AF, więc nie wiem jak może być lepszy od D90 :niewiem:

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 15k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

szczerze mówiąc... przewertowałam kilkanaście forów (i nie tylko polskich) oraz zaopatrzyłam się w opinie wielu profesjonalnych fotografów i spotterów, i każdy z nich powiedział, że d5100 ma większy potencjał niż d90. d90, to jak powtórzę, dobra, ale stosunkowo stara puszka. i d90 ma jeden bardzo istotny minus - jest cięższy i mniej mobilny.

Link to comment
Share on other sites

unbelievable, a Ty czym robisz zdjęcia? nikonem? ja tam nigdy nie ukrywałam, i ukrywać nie zamierzam. uwielbiam Twoje zdjęcia. są chyba jednymi z najlepszych na tym forum. ;)

nie odpowiem Ci na to pytanie, bo jestem laikiem w kwestii fotografii i nikomu nie chcę nic na siłę udowadniać. jednak ja jestem bardzo zadowolona z mojej puszki.
tak samo możemy się tutaj teraz pokłócić w kwestii 18-55, co osoba to opinia. dla mnie to jedno wielkie gówno, ale niektórzy podpinają pod body :diabloti:

Link to comment
Share on other sites

Co sądzicie o D7000 ? Chcę nowe body w tym roku, bardzo dużo się na temat puszki naczytałam i dużo więcej było pozytywnych opinii, wcześniej coś z AF było nie tak ale teraz wszystko jest dobrze.

Plus jedno zdjęcie :

[IMG]http://i1157.photobucket.com/albums/p582/Michelle11221/78153.jpg[/IMG]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Olson']unbelievable, a Ty czym robisz zdjęcia? nikonem? ja tam nigdy nie ukrywałam, i ukrywać nie zamierzam. uwielbiam Twoje zdjęcia. są chyba jednymi z najlepszych na tym forum. ;)

nie odpowiem Ci na to pytanie, bo jestem laikiem w kwestii fotografii i nikomu nie chcę nic na siłę udowadniać. jednak ja jestem bardzo zadowolona z mojej puszki.
tak samo możemy się tutaj teraz pokłócić w kwestii 18-55, co osoba to opinia. dla mnie to jedno wielkie gówno, ale niektórzy podpinają pod body :diabloti:[/QUOTE]
dziękuję :loveu:

tak, ja focę nikonem, staruszkiem d70 ;)

e tam, ja się nie zamierzam kłócić, po prostu nie wiem jak lustro z linii amatorskiej ma być gorsze od tego z linii przedamatorskiej :diabloti:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='westie_justa']Czy może ktoś się wypowiedzieć na temat sigmy 18-200 f/3.5-5.6, jak z szybkością ?[/QUOTE]
Zła jakość obrazu praktycznie na szerokim, jak i na długim końcu. Bardzo wolna, ciemna. Odpuść sobie.

[quote name='Olson']d5100 :) świetna puszka, szczególnie do kobiecych rąk. oczywiście wiadomo, że jak się podepnie szkoło-bydle to i tak będzie ciężki, ale np. z 18-105 to poezja. często porównuje się go właśnie do d90, ale d5100 w tym porównaniu wygrywa - jest nowszy, ma więcej funkcji, ogólnie na plus. ja tam polecam.
[/QUOTE]
Jeśli ktoś porównuje pod względem roku produkcji, to może faktycznie być lepsza :lol: Przecież ta zabaweczka nie ma wbudowanego silnika, nie ma górnego panelu, guzików na body ma jak na lekarstwo. Do tego jest mała i bardzo źle się ją trzyma.
Paulaa. Zdecydowanie bierz D300s! Zaraz po nim D7000.

[quote name='Amber']A ja myślałam, że linia przedamatorska to np. 3100 ;). Nie kłócę, się, że D5100 to D3 ale też bez przesady.[/QUOTE]
D3100 czy D5100, jeden pies. I to, i to zabaweczka.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='black_sheep']Ja kupiłam ostatnio canon ef 90-300 mm f/4.5-5.6 trochę bez przemyślenia bo cena używanego była zabójczo niska a nie miałam nic w takich rozmiarach. Ale dopiero mam jedno zdjęcie:)
[/QUOTE]

[quote name='bognik']Ooo, to fajnie. [COLOR=#000000]70-200 f/4 USM będzie dobre ;)[/COLOR][/QUOTE]
Podejrzewam że też kupię coś używanego, jak większość szkieł, to i tak mimo to na tego canona sobie trochę pozbieram, ewentualnie jeszcze sigma 70-200 f/2.8 ale ona w cenie w sumie podobna.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='bognik']
Jeśli ktoś porównuje pod względem roku produkcji, to może faktycznie być lepsza :lol: Przecież ta zabaweczka nie ma wbudowanego silnika, nie ma górnego panelu, guzików na body ma jak na lekarstwo. Do tego jest mała i bardzo źle się ją trzyma. [/QUOTE]

Przykro mi, że pozjadałaś wszystkie rozumki. ;) Ale na szczęście dobrze, że nikt Cię tu nie słucha.

Jak ja nie znoszę takiego zachowania ludzi w Internecie, świadczy to w stu procentach o Twojej niewiedzy i niekompetencji w temacie. Dziękuję.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Olson']Przykro mi, że pozjadałaś wszystkie rozumki. ;) Ale na szczęście dobrze, że nikt Cię tu nie słucha.

Jak ja nie znoszę takiego zachowania ludzi w Internecie, świadczy to w stu procentach o Twojej niewiedzy i niekompetencji w temacie. Dziękuję.[/QUOTE]
akurat bognik jest jedną z bardziej kompetentnych osób tutaj

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Olson']Przykro mi, że pozjadałaś wszystkie rozumki. ;) Ale na szczęście dobrze, że nikt Cię tu nie słucha.

Jak ja nie znoszę takiego zachowania ludzi w Internecie, świadczy to w stu procentach o Twojej niewiedzy i niekompetencji w temacie. Dziękuję.[/QUOTE]
Pozdrawiam ;)

Link to comment
Share on other sites

Nie wiem kim jest bognik, g mnie to obchodzi. interesuje za to mnie jej styl wypowiedzi. ;)

d5100 to porządny sprzęt, który ma dobre osiągi, i na pewno nie jest "zabawką" (cokolwiek autor miał na myśli). poza tym... no cóż, na dogomanii panuje bardzo modny styl pouczania wszystkich i wszystkiego co się rusza, w każdej kwestii. przykro mi to mówić, ale niestety ten poziom dyskusji jest komiczny, i nie dorasta do mojego. i na tym kończę.

Link to comment
Share on other sites

[QUOTE]D3100 czy D5100, jeden pies. I to, i to zabaweczka. [/QUOTE]
Oczywiście, ale zabaweczki też się dzielą na lepsze i gorsze. Zresztą jeżeli dla kogoś to, że aparat jest lekki i mały jest wadą to faktycznie może dojść do różnicy opinii ;)

Ja z powodu tego nie kupiłam D7000 :p Nie potrzebna mi kobyła.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Amber']
Ja z powodu tego nie kupiłam D7000 :p Nie potrzebna mi kobyła.[/QUOTE]
Ja kiedyś myślałam nad D7000, ale przerażała mnie awaryjność tej puszki (jak większość nowych puszek Nikona) :(
Teraz podobno już wycofali awaryjne puszki ze sprzedaży.

Jak dla mnie D7000 fajnie się trzyma, bo jest co złapać. A co do ciężaru, to fakt, niekiedy jest to uciążliwe. Szczególnie podczas dalekich wycieczek ...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Olson']Przykro mi, że pozjadałaś wszystkie rozumki. ;) Ale na szczęście dobrze, że nikt Cię tu nie słucha.

Jak ja nie znoszę takiego zachowania ludzi w Internecie, świadczy to w stu procentach o Twojej niewiedzy i niekompetencji w temacie. Dziękuję.[/QUOTE]

Przepraszam, ale nie wytrzymałam. Właśnie piszesz o sobie. Najpierw piszesz, że jesteś laikiem, a kiedy ktoś ma większą wiedzę od Ciebie i tłumaczy, że D5100 to zabawka, to atakujesz. Nie masz racji, zarówno D5100 jak i D3100 jeden Ch... Są to lustrzanki konsumenckie, czyli amatorskie, więcej tam marketingowych bajerów (łącznie z podwyższaniem rozdzielczości matrycy) niż dobrej techniki. Owszem są małe i lekkie, ale czy to tak na pewno ich zaleta ?! D80, D90 i w górę są bardziej poręczne i bardziej stabilne, bo troszkę cięższe, więcej solidnych szkieł można podpiąć, bo nie ma ewentualności, że body nie wytrzyma ciężaru. Osobiście bałabym się podpiąć swoją Sigmę 70-200 pod korpus typu D40,D60 czy nowsze odpowiedniki D3000 (D3100) czy D5000 (D5100).
Ja mam staruszka D80, ledwo dycha już i najniższy model, w jaki będę oscylować to D700 czy D800, ew. D300 jak mi budżet na poprzednie nie pozwoli, bo te mają potencjał i przyszłość. Zależy co rozumieć poprzez powyższe, bo potencjał może mieć i D5100, fajnie - nagrywa filmy itp.
A propos for - nie trzymałabym się kurczowo wypowiedzi ludzi na forach, bo są 3 rodzaje forumowiczów:
1. Ci co mają wiedzę i praktykę
2. Ci co mają tylko wiedzę, są oczytani, nie mają praktyki i się wymądrzają, bo tak było napisane
3. oraz Ci co zaciekle bronią swojego sprzętu, swojej marki, bo oni taki mają i nikt inny nie może mieć lepszego od ich samego.
I bądź teraz mądry i zgadnij, kto jest kto. Najlepszym rozwiązaniem jest zebrać wszystkie wypowiedzi i przeanalizować po swojemu.
Trochę, a nie ... bardzo mnie to dziwi, że PROfesjonaliści uważają za cud dziecko NIKONA model D5100. No chociaż ... jak się mnie znajomi pytają, jakie body kupić, a wiem, że tylko na wyjazdy im potrzebne, a nie do poważniejszej fotografii, to też doradzam te słabsze modele.
Mam D80, staruszek, ledwie zipie, powolny masakrycznie a nie zamieniłabym się na rocznikiem nowszego D5100 - z potencjałem :)

[quote name='Olson']Nie wiem kim jest bognik, g mnie to obchodzi. interesuje za to mnie jej styl wypowiedzi. ;-)

d5100 to porządny sprzęt, który ma dobre osiągi, i na pewno nie jest "zabawką" (cokolwiek autor miał na myśli). poza tym... no cóż, na dogomanii panuje bardzo modny styl pouczania wszystkich i wszystkiego co się rusza, w każdej kwestii. przykro mi to mówić, ale niestety ten poziom dyskusji jest komiczny, i nie dorasta do mojego. i na tym kończę.[/QUOTE]

Powodzenia :roll: Trochę pokory i samokrytyki.
PS. skąd w Tobie tyle agresji ????:shake:
Niezmiernie mi przykro, że nie dorastamy TOBIE do pięt :-(

Edited by Bolsbokser
Link to comment
Share on other sites

[quote name='Unbelievable']akurat bognik jest jedną z bardziej kompetentnych osób tutaj[/QUOTE]
Dokładnie ;)

Nowszy nie zawsze znaczy lepszy

D90 to sprzęt z trochę wyższej półki, więc jeżeli ktoś twierdzi, że D5100 ma większy potencjał niż D90 to chyba nie wie o czym pisze ;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Unbelievable']akurat bognik jest jedną z bardziej kompetentnych osób tutaj[/QUOTE]

Nic dodać, nic ująć. Bognik i jeszcze garstka osób z tego wątku.

[quote name='BBeta']Dokładnie [IMG]http://www.dogomania.pl/forum/images/smilies/icon_wink.gif[/IMG]

Nowszy nie zawsze znaczy lepszy

D90 to sprzęt z trochę wyższej półki, więc jeżeli ktoś twierdzi, że D5100 ma większy potencjał niż D90 to chyba nie wie o czym pisze [IMG]http://www.dogomania.pl/forum/images/smilies/icon_wink.gif[/IMG][/QUOTE]
Tak jest. Amen.

Link to comment
Share on other sites

Ja robię zdjęcia D3000 i D5100 (ten drugi akurat nie mój i nie ja wybierałam ale mam do niego codzienny dostęp), oba w sumie 'zabaweczki', ale D3000 mimo że starszy i bez bajerów dla mnie jest sporo lepszy, nie wiem czy to kwestia przyzwyczajenia do swojego aparatu, być może, ale jakoś nie podobają mi się kolory i ogólny obraz z D5100. Jedynie do filmików go pożyczam, bo filmiki nagrywa akurat fajne ;)

Mam pytanie, jaki obiektyw długoogniskowy z silniczkiem polecilibyście do Nikona? Stałkę 50tkę już mam, teraz czas na coś innego, ale zupełnie nie wiem nad czym warto się zastanowić ;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='bognik']Ja kiedyś myślałam nad D7000, ale przerażała mnie awaryjność tej puszki (jak większość nowych puszek Nikona) :(
Teraz podobno już wycofali awaryjne puszki ze sprzedaży.

Jak dla mnie D7000 fajnie się trzyma, bo jest co złapać. A co do ciężaru, to fakt, niekiedy jest to uciążliwe. Szczególnie podczas dalekich wycieczek ...[/QUOTE]
Ja wzięłam D5100 bo chciałam mieć lekki, amatorski aparat, który jednak będzie potrafił zrobić w miarę dobre zdjęcie i jestem z niego bardzo zadowolona.

Ale nie da się ukryć, że trzeba trochę na niego uważać przez brak magnezowej obudowy no i mój jest już trochę zjechany, szczególnie, że fotografuje zwykle w terenie i to czasem w ciężkim terenie (woda i piach) i aparat miejscami jest bardziej beżowy niż czarny :lol:

Teraz będę się przymierzać do czegoś nowego i szczerze nie wiem co mam wybrać, bo ciężko o kompromisy w fotografii. Im czymś jest lepsze tym cięższe, a ja naprawdę nie mam zamiaru ze sobą targać torby podróżnej na spacer ;).

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...