Jump to content
Dogomania

Fotografia II


dog_master

Recommended Posts

[quote name='westie_justa']Czy może ktoś się wypowiedzieć na temat sigmy 18-200 f/3.5-5.6, jak z szybkością ?[/QUOTE]

Miałam pożyczoną przez chwilę. Ogólnie do psów średnio. Zbyt wolna jeżeli chcesz focić psy w pędzie. Do robienia zdjęć ze spaceru od tak jest fajne ;) Niestety nie mam zdjęć przykładowych bo b. mało jej używałam.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 15k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Jakie polecacie body Nikona ? Zależy mi głównie na wbudowanym silniku AF, szybkim, bo głównie do zdjęć w ruchu ( agility, frisbee ). ;) Zastanawiam się na razie nad D90 , D7000 lub ew. D300s , ale w gre mogą wchodzić też inne modele. :smile:

edit:
Jak ktoś ma jakieś doświadczenia z którąś z puszek, będę bardzo wdzięczna ;)

Edited by paulaa.
Link to comment
Share on other sites

[quote name='westie_justa']Czy może ktoś się wypowiedzieć na temat sigmy 18-200 f/3.5-5.6, jak z szybkością ?[/QUOTE]

Ja mam jako jedyny obiektyw, na razie wystarcza. Czasem pudłuje z ostrością, ale ogólnie ok.
Jedyny minus, że na 200mm już strasznie trudno zrobić fajne zdjęcie, ale po poprawkach jest ok.



Na semi frisbee i agi w pochmurny dzień dała radę ;)
Kilka przykładowych:
Robione z Canonem 40d

[IMG]https://lh3.googleusercontent.com/-o8H7w5Kc_2E/UHsOZ60YdeI/AAAAAAAAGUc/PjfQMikt45A/s640/IMG_5086.JPG[/IMG]

[IMG]https://lh3.googleusercontent.com/-SbiRExlEvco/UHsMRMmPioI/AAAAAAAAGTI/3DcZ3kbFEnw/s640/IMG_4984.JPG[/IMG]


[IMG]https://lh3.googleusercontent.com/-PYorIiqOO3k/UHsPiCx7tHI/AAAAAAAAGVI/9vmecPeUP8Y/s640/IMG_5182.JPG[/IMG]

Link to comment
Share on other sites

Okamia, Foxowa, dzięki jest ok. Plastyka mi się podoba, a nieperfekcyjny AF przeżyję, z alfą pracowałam na gorszej sigmie, a udawało mi się czasem coś fajnego uzyskać, to myślę że tu powinnam być w większości zadowolona, pókinie będę mogła sobie sprawić czegoś szybszego.;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='paulaa.']Jakie polecacie body Nikona ? Zależy mi głównie na wbudowanym silniku AF, szybkim, bo głównie do zdjęć w ruchu ( agility, frisbee ). ;) Zastanawiam się na razie nad D90 , D7000 lub ew. D300s , ale w gre mogą wchodzić też inne modele. :smile: edit: Jak ktoś ma jakieś doświadczenia z którąś z puszek, będę bardzo wdzięczna ;)[/QUOTE] Wg mnie taka kolejność: D300, D90 i na końcu D7000. Jak bym miała kasę, kupiłabym D300 (mam D80). Za D7000 bym się nie brała. Miałam w ręku, ale też mam znajomego, który ma i D90 i D7000, 90-tka wypada lepiej. generalnie wzdycham do D3

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Naklejka']A ja się wczoraj nudziłam i odkopywałam stare zdjęcia i pobawiłam się fotoszopem :evil_lol: (obróbka zdjęć nie jest moją mocną stroną ;) )
[url]https://lh4.googleusercontent.com/-gWSEN-5C90I/UPGDoKOu-FI/AAAAAAAAPIw/V6UhmQDGlOs/s1283/1-horz.jpg[/url][/QUOTE]
Krzywo :eviltong:


Photobucket lubi masakrować zdjęcia, prawie jak Facebook :diabloti:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Okamia']Miałam pożyczoną przez chwilę. Ogólnie do psów średnio. Zbyt wolna jeżeli chcesz focić psy w pędzie. Do robienia zdjęć ze spaceru od tak jest fajne ;) Niestety nie mam zdjęć przykładowych bo b. mało jej używałam.[/QUOTE]

[I][B]a właśnie na allegro tą Sigme 18-200 wyłapałam póki co za 58 zł w licytacji...ale skoro uważasz że do biegających psów się nie nadaje to chyba nie warto kupować, cena pewnie i tak wzrośnie do minimum 400zł...[/B][/I]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Rinuś'][I][B]a właśnie na allegro tą Sigme 18-200 wyłapałam póki co za 58 zł w licytacji...ale skoro uważasz że do biegających psów się nie nadaje to chyba nie warto kupować, cena pewnie i tak wzrośnie do minimum 400zł...[/B][/I][/QUOTE]

Nie mówię że się całkiem nie nadaje. U mnie przy Świniaku nie zdaje egzaminu bo suka nie biega a pędzi i AF mi za nią nie nadążał. Z resztą przy niej tylko 70-200 canona wyrabia w biegu ;) Przy Kells nie było aż tak źle, jednak ja używałam go do typowo reporterskiej roboty kiedy muszę mieć aparat przy sobie ale nie mam miejsca na obiektywy ;)

Link to comment
Share on other sites

Wbrew pozorom, mimo że AF czasem ma problem obiektyw jest naprawdę fajny.
Zupełnie przez przypadek mi się trafił z body, ale w sumie na spacer czy jakiś wypad fajny, bo ogniskowa ma dużą rozpiętość, a dużo nigdy nie chce się nosić :D

Mnie przy grzywkach wystarcza, zobaczymy jak się spisze przy szczeniakach ;)

[IMG]https://lh5.googleusercontent.com/-5joLW4cmQr0/UGRZffLLKuI/AAAAAAAAGN0/YWmIGFqZZPw/s640/IMG_4567.JPG[/IMG]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='paulaa.']Jakie polecacie body Nikona ? Zależy mi głównie na wbudowanym silniku AF, szybkim, bo głównie do zdjęć w ruchu ( agility, frisbee ). ;) Zastanawiam się na razie nad D90 , D7000 lub ew. D300s , ale w gre mogą wchodzić też inne modele. :smile:

edit:
Jak ktoś ma jakieś doświadczenia z którąś z puszek, będę bardzo wdzięczna ;)[/QUOTE]

d5100 :) świetna puszka, szczególnie do kobiecych rąk. oczywiście wiadomo, że jak się podepnie szkoło-bydle to i tak będzie ciężki, ale np. z 18-105 to poezja. często porównuje się go właśnie do d90, ale d5100 w tym porównaniu wygrywa - jest nowszy, ma więcej funkcji, ogólnie na plus. ja tam polecam.

co do tele. 18-200 to raczej kiepski obiektyw, mydli w cholerę. ja polecam tamron 70-300 VC, do psa jest idealny; choć najbardziej "ekstremalne" warunki przy jakich z nim się bawiłam to lotnisko, czyli samoloty z prędkością ok 250km/h. na pewno szybsze od futerka. i wszystko wygląda świetnie. :D

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...