Jump to content
Dogomania

Fotografia II


dog_master

Recommended Posts

  • Replies 15k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='Illusion']Eee tam, ja od roku daję radę takim zestawem, a w porównaniu do canona D60 (nad którym się zastanawiam), Nikona D5100 i Nikona D3000 mój 450d jest najlżejszy :cool3:. Nie mam porównania, jak to jest z cięższą puszką, musiałabym mieć podpięte to szkło do cięższej puszki i wtedy ocenić. Robiłam zdjęcia canonem 40d (z akumulatorem 822g), do tego miałam podpiętą jakąś Lkę i trzymając go pierwszy raz w ręku nie doznałam jakiegoś olśnienia w stylu "jej, muszę mieć koniecznie puszkę ważącą 2x tyle co moja" :), wręcz przeciwnie. Teraz jak zdecyduję się na bardziej "zaawansowany" korpus, który pewnie będzie cięższy, to po prostu jakoś to przeboleję, nie można mieć wszystkiego... :lol:

[/QUOTE]
no właśnie twój aparat wydawał mi się strasznie mały jak go na chwilę złapałam :diabloti: i chyba nie ma ekranika i dwóch pokręteł do nastawów prawda?
ja robiłam zdjęcia d40 nikona, i to było niewiele większe niż teraźniejszy kompakt fuji mojej mamy, nie leżało mi to w rękach zupełnie ;)
a i jeszcze dochodzi kwestia przyzwyczajenia :diabloti: ja też jakbym się przyzwyczaiła do lekkiej puchy to pewnie miałabym problem przerzucić się na coś cięższego ;) i większego, bo przecież to głównie przez wielkość lepiej lub gorzej się trzyma

Link to comment
Share on other sites

[quote name='king91']Czy ktoś ma jakieś zdjęcia robione canonem 70-200 f/4 USM bez obróbki i mógłby pokazać?[/QUOTE]

takich prosto z puszki nie mam, ale tu są takie z lekką obróbką czyli podcięcie i dodanie lekkiego kontrastu : ;)
[IMG]http://i1133.photobucket.com/albums/m600/daaarciiia/Tia41_zpsff18ede3.jpg[/IMG]

[IMG]http://i1133.photobucket.com/albums/m600/daaarciiia/Brava_zps5fb47456.jpg[/IMG]

[IMG]http://i1133.photobucket.com/albums/m600/daaarciiia/144_zps8cdeb739.jpg[/IMG]

[IMG]http://i1133.photobucket.com/albums/m600/daaarciiia/19_zps54635645.jpg[/IMG]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Unbelievable']no właśnie twój aparat wydawał mi się strasznie mały jak go na chwilę złapałam :diabloti: i chyba nie ma ekranika i dwóch pokręteł do nastawów prawda?
ja robiłam zdjęcia d40 nikona, i to było niewiele większe niż teraźniejszy kompakt fuji mojej mamy, nie leżało mi to w rękach zupełnie ;)
a i jeszcze dochodzi kwestia przyzwyczajenia :diabloti: ja też jakbym się przyzwyczaiła do lekkiej puchy to pewnie miałabym problem przerzucić się na coś cięższego ;) i większego, bo przecież to głównie przez wielkość lepiej lub gorzej się trzyma[/QUOTE]

No ten 450d jest taki okrojony trochę, nie ma tego i owego, ale na początku w ogóle mi to nie przeszkadzało i gdybym nie chciała iść jakoś bardziej do przodu, to pewnie nie zastanawiałabym się nad nową puchą (dokupiłabym tylko gripa, żeby trochę poważniej wyglądał :evil_lol:). Na pewno masz rację z tym, że to kwestia przyzwyczajenia, dlatego też nie rozumiem za bardzo, jak ktoś stwierdza, że aparat źle mu leży, guziczki nie pasują po pierwszym kontakcie z aparatem, ale na szczęście mamy duży wybór i każdy znajdzie coś dla siebie. W 40d pamiętam, że też nie mogłam na początku czegoś ogarnąć, ale to była kwestia czasu. Teraz to już rzadziej, ale jak zdarza mi się trzymać w rękach jakaś małpkę, to tak dziwnie zawsze, mam wrażenie, że zaraz mi to z rąk wyleci (już pomijając "automatyczne" przykładanie oka do wizjera, którego tam nie ma :lol:).

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Amber']Ja niezmiennie polecam Nikkora 55-200mm f/4-5.6G, tani i dobry. Ale może dla kogoś okazać się zbyt amatorskim kawałkiem plastiku. Ja nim focę psy w ruchu i moim zdaniem się sprawdza super :)[/QUOTE]

Dzięki! Ja to nastawiałam się na wydatki 2-3tys, a tu i za 700 mogłabym mieć, no proszę ;) Jednak myślę że na hali itd mogłoby być ciężko...

[quote name='Bolsbokser']Nikt nie każe podpinać ciężkich szkieł, zależy co się pstryka.
Znowu się powtórzę, zależy w jakich warunkach i w jakim celu chce się używać aparatu, takie wybiera się szkło. To nie chodzi o to, czy jeden jest bardziej czy mniej PRO. Ale te cięższe = zwykle szybszy AF, lepsza ostrość, większa jasność, stałe światło, więcej soczewek .... [/QUOTE]

Co zatem polecasz? :)

A ta sigma 70-200 2.8 o której była mowa to warta uwagi? Jasna jest, to na plus, ale jak z resztą? "Trochę" przewyższa moje max cenowe, ale wolę poczekać i dozbierać na coś sensownego, niż kupować tańsze aby było, tym bardziej że mi się nie spieszy z zakupem ;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Karolina.']
A ta sigma 70-200 2.8 o której była mowa to warta uwagi? Jasna jest, to na plus, ale jak z resztą? "Trochę" przewyższa moje max cenowe, ale wolę poczekać i dozbierać na coś sensownego, niż kupować tańsze aby było, tym bardziej że mi się nie spieszy z zakupem ;)[/QUOTE]
jak masz kasę to zdecydowanie polecam, robiłam taką sigmą zdjęcia i nawet przy umierającym nikusiu i masakrycznej pogodzie radziła sobie nieziemsko

[url]https://www.facebook.com/media/set/?set=a.334886853231386.86720.100001302231612&type=3[/url]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Unbelievable']jak masz kasę to zdecydowanie polecam, robiłam taką sigmą zdjęcia i nawet przy umierającym nikusiu i masakrycznej pogodzie radziła sobie nieziemsko

[URL]https://www.facebook.com/media/set/?set=a.334886853231386.86720.100001302231612&type=3[/URL][/QUOTE]

A myślisz że ta Sigma będzie lepiej śmigać z puszką z silnikiem ? ;)
Bo posiadam ją od niedawna i z d3100, jeśli chodzi o af to była masakra, i dlatego zmieniam na puszkę z silnikiem, ale czy to ma większe znaczenie ? Czy trafił mi się taki egzemplarz...


Ktoś może wie wgl czy kalibracja obiektywu w razie czego łapie się w ramach gwarancji ?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='paulaa.']A myślisz że ta Sigma będzie lepiej śmigać z puszką z silnikiem ? ;)
Bo posiadam ją od niedawna i z d3100, jeśli chodzi o af to była masakra, i dlatego zmieniam na puszkę z silnikiem, ale czy to ma większe znaczenie ? Czy trafił mi się taki egzemplarz...


Ktoś może wie wgl czy kalibracja obiektywu w razie czego łapie się w ramach gwarancji ?[/QUOTE]
ja robiłam zdjęcia tylko bez silnika, ale mój nikkor był sporo szybszy jak jeszcze silniczek działał, tyle jestem w stanie powiedzieć ;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Unbelievable']jak masz kasę to zdecydowanie polecam, robiłam taką sigmą zdjęcia i nawet przy umierającym nikusiu i masakrycznej pogodzie radziła sobie nieziemsko

[URL]https://www.facebook.com/media/set/?set=a.334886853231386.86720.100001302231612&type=3[/URL][/QUOTE]

Fajne, podobają mi się! Chyba zacznę się nad nią mocno zastanawiać, tylko ta cena... ;) Może gdzieś używaną w dobrym stanie dostanę...

[quote name='bognik']Jeśli trafisz dobrą sztukę, to jest to rewelacyjne szkło.[/QUOTE]

A na co trzeba uważać?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='paulaa.']Czy trafił mi się taki egzemplarz...


Ktoś może wie wgl czy kalibracja obiektywu w razie czego łapie się w ramach gwarancji ?[/QUOTE]
Mogła Ci się trafić wadliwa sztuka. Chyba, że te wszystkie ''zabawkowe'' body mają takie słabe silniki (bo mają, tylko nie myślałam że aż tak) ... Trudno powiedzieć.
W ramach gwarancji możesz wysłać szkło z Twoją puszką na regulację ;)

[quote name='Karolina.']
A na co trzeba uważać?[/QUOTE]
Najczęściej na nietrafianie w obiekt - problemy z ostrzeniem i mydlenie obrazu.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...