Jump to content
Dogomania

Fotografia II


dog_master

Recommended Posts

  • Replies 15k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Pewno te małe puszeczki są fajne , bo się mieszczą w kieszeni ... z lekkim , małym obiektywem luksus.
Tylko teraz trzeba ruszyć wyobraźnią , jak podpiąć ciężki obiektyw , do malusieńkiego plasticzku :evil_lol: zero stabilności w rękach.

i teraz HELP HELP , kto ma jakiś sprawdzony namiar , na naprawę obiektywów ? moja sigma miała wypadek :placz:

[IMG]http://sphotos-e.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-prn1/537844_587912307901818_745481087_n.jpg[/IMG]

Link to comment
Share on other sites

Vectra, może serwis sigmy?
[URL]http://www.sigma-foto.pl/obsluga-serwisowa,s.html[/URL]

A co do wielkości/plastikowości puszek, to co kto lubi. Mam canona 450d, który też jest uważany za plastik, jest mały (osobie, od której go mam źle leżał rękach), a mnie jakoś w ogóle to nie przeszkadza. Wybierając nową puszkę nie będę raczej kierować się jej wielkością, a potrzebnymi funkcjami i zastosowaniami, których nie ma w starym korpusie :hmmmm:.
Ostatnio znajoma wymieniała D80 właśnie na D5100, bo w porównaniu do D90 (który też rozważała) ma chyba lepsze rozwiązanie jeśli chodzi o nagrywanie filmów, a bardzo jej na tym zależało, każdy ma inne potrzeby.

Link to comment
Share on other sites

Mój d90 tej już pomału zdycha, ale mam nadzieję, że jeszcze trochę wytrzyma..

[quote name='Rinuś'][I][B]Też będę musiała zacząć myśleć nad wymianą sprzętu....
A co myślicie o zestawie w takim razie D90 plus Nikkor 18-105? Czy szkło na wstępie musi iść do wymiany czy można nim coś fajnego porobić?[/B][/I][/QUOTE]

Ja mam taki zestaw, 18-105 już dawno nie używałam, ale jak był moim jedynym szkłem to dawał radę, można z niego całkiem sporo wyciągnąć.
[url]http://fc03.deviantart.net/fs71/i/2011/011/9/c/every_little_thing_by_schillkate-d36xhwo.png[/url]

[url]http://www.facebook.com/photo.php?fbid=325238604248571&set=pb.189188837853549.-2207520000.1358330494&type=3&src=http%3A%2F%2Fsphotos-e.ak.fbcdn.net%2Fhphotos-ak-ash4%2F737625_325238604248571_1137850498_o.jpg&smallsrc=http%3A%2F%2Fsphotos-e.ak.fbcdn.net%2Fhphotos-ak-ash3%2F524771_325238604248571_1137850498_n.jpg&size=1000%2C664[/url]

[url]http://www.facebook.com/photo.php?fbid=327673280671770&set=pb.189188837853549.-2207520000.1358330494&type=3&src=http%3A%2F%2Fsphotos-g.ak.fbcdn.net%2Fhphotos-ak-prn1%2F524631_327673280671770_1490130158_n.png&size=900%2C611[/url]

[url]http://fc08.deviantart.net/fs70/i/2010/091/6/d/Warm_smile_by_SchillKate.png[/url]

To takie przykłady. Ale jakbym teraz miała wybierać to chyba wolałabym troszkę dołożyć i kupić np. z 50mm f/1.8 :)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Rinuś'][I][B]Bo mogę kupić też samo body taniej i dokupić sobie jakiś lepszy obiektyw...dlatego nie wiem w co lepiej zainwestować :)

a te zdjęcia są fajne, podobają mi się :cool3:[/B][/I][/QUOTE]
ja jakbym miała teraz kupować wszystko od nowa postawiłabym na jakąś stałkę (nikkora 50mm/35mm) i za resztę kupiłabym body, nie bawiąc się w kity

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Rinuś'][I][B]Bo mogę kupić też samo body taniej i dokupić sobie jakiś lepszy obiektyw...dlatego nie wiem w co lepiej zainwestować :)

a te zdjęcia są fajne, podobają mi się :cool3:[/B][/I][/QUOTE]
Na Twoim miejscu tak bym zrobiła. Mając 18-105 i stałkę, wybieram stałkę, a kit leży nieruszony od jakiegoś roku. Myślę, że zawsze lepiej trochę dołożyć i kupić coś lepszego, lepiej się na tym wyjdzie :)

Miło mi :)

Link to comment
Share on other sites

[QUOTE]Pewno te małe puszeczki są fajne , bo się mieszczą w kieszeni ... z lekkim , małym obiektywem luksus.
Tylko teraz trzeba ruszyć wyobraźnią , jak podpiąć ciężki obiektyw , do malusieńkiego plasticzku :evil_lol: zero stabilności w rękach.[/QUOTE]
Ot cały feler w tym, że nie trzeba wcale podpinać do niej ciężkich obiektywów ;). Kto czego potrzebuje. Ja kamienia w postaci przyciężkawego body, ani tym bardziej obiektywu wielkości rynny na spacer nie zamierzam tachać, toteż kupiłam sobie D5100, plastikowy obiektyw i śmigam na tym. Coś tam na moich fotach widać i mi to wystarcza. Każdy ma inne potrzeby i tyle.

Link to comment
Share on other sites

Może mi ktoś tak w pełni obiektywnie powiedzieć czy lepiej zdecydować się na Canona czy na Nikona ? :diabloti:
Popełniłam ten błąd, że najpierw kupiłam obiektyw (okazja..), zanim zdecydowałam się na konkretną puszkę.. :roll:
Ma mocowanie Nikkor, a mi się ostatnio zaczyna wydawać, że Canon ma jednak sprawniejszy AF... faktycznie tak jest, czy obie firmy są łudząco podobne ?
Bo stoję pod dylematem czy nie sprzedać obiektywu (chociaż to wymarzony obiektyw :lol: ) i nie przejść na Canon (wcześniej miałam Nikona d3100)
Wiem, że może to głupie pytanie, ale przejrzałam pare for i nie znalazłam nic konkretnego na ten temat... tylko Ci co mają Canon uważają go za guru, z Nikoniarzami podobnie ;d Z góry dzięki ;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Karolina.']Mam pytanie, jaki obiektyw długoogniskowy z silniczkiem polecilibyście do Nikona? Stałkę 50tkę już mam, teraz czas na coś innego, ale zupełnie nie wiem nad czym warto się zastanowić ;)[/QUOTE]

Może ktoś ma jakieś propozycje? Chciałabym focić nim psy w ruchu, na zawodach itd, głównie pod tym kątem :)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='paulaa.']Może mi ktoś tak w pełni obiektywnie powiedzieć czy lepiej zdecydować się na Canona czy na Nikona ? :diabloti:
Popełniłam ten błąd, że najpierw kupiłam obiektyw (okazja..), zanim zdecydowałam się na konkretną puszkę.. :roll:
Ma mocowanie Nikkor, a mi się ostatnio zaczyna wydawać, że Canon ma jednak sprawniejszy AF... faktycznie tak jest, czy obie firmy są łudząco podobne ?
Bo stoję pod dylematem czy nie sprzedać obiektywu (chociaż to wymarzony obiektyw :lol: ) i nie przejść na Canon (wcześniej miałam Nikona d3100)
Wiem, że może to głupie pytanie, ale przejrzałam pare for i nie znalazłam nic konkretnego na ten temat... tylko Ci co mają Canon uważają go za guru, z Nikoniarzami podobnie ;d Z góry dzięki ;)[/QUOTE]
nie dogadasz się :diabloti:

jak masz obiektyw z mocowaniem do nikkora, to ja bym brała nikona. Raczej nie ma jakichś znacznych różnic między tymi firmami, nikon jest trochę droższy, mają różne obiektywy systemowe i w sumie tyle, ewentualnie jak już porównywałabym poszczególne puszki ;) mnie od początku ciągnęło w stronę nikona i nie żałuję

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Karolina.']Może ktoś ma jakieś propozycje? Chciałabym focić nim psy w ruchu, na zawodach itd, głównie pod tym kątem :)[/QUOTE]
Ja niezmiennie polecam Nikkora 55-200mm f/4-5.6G, tani i dobry. Ale może dla kogoś okazać się zbyt amatorskim kawałkiem plastiku. Ja nim focę psy w ruchu i moim zdaniem się sprawdza super :)

[IMG]http://i883.photobucket.com/albums/ac37/Abelsonite/Jarhead%203/DSC_9185.jpg[/IMG]

[IMG]http://i883.photobucket.com/albums/ac37/Abelsonite/Jarhead%203/DSC_5151.jpg[/IMG]

[IMG]http://i883.photobucket.com/albums/ac37/Abelsonite/Jarhead%203/DSC_4196.jpg[/IMG]

[IMG]http://i883.photobucket.com/albums/ac37/Abelsonite/Jarhead%203/DSC_6625.jpg[/IMG]

(foty prosto z puszki)

Link to comment
Share on other sites

[B]Rinuś[/B], ja bym kupiła body i osobno dobry obiektyw, np. stałkę. Jak kupowałam D80, wzięłam go z 18-105. Dawał radę, bo nie miał wyjścia, ale ... szybko poszedł w odstawkę.

[quote name='Amber']Ot cały feler w tym, że nie trzeba wcale podpinać do niej ciężkich obiektywów ;). Kto czego potrzebuje. [/QUOTE]
Nikt nie każe podpinać ciężkich szkieł, zależy co się pstryka.
[quote name='Amber']Ja niezmiennie polecam Nikkora 55-200mm f/4-5.6G, tani i dobry. Ale może dla kogoś okazać się zbyt amatorskim kawałkiem plastiku. [/QUOTE] Znowu się powtórzę, zależy w jakich warunkach i w jakim celu chce się używać aparatu, takie wybiera się szkło. To nie chodzi o to, czy jeden jest bardziej czy mniej PRO. Ale te cięższe = zwykle szybszy AF, lepsza ostrość, większa jasność, stałe światło, więcej soczewek .... No i nikt nie mówi, że te niższe modele D3000, D5000 ... są gówniane. Po prostu, jeśli ktoś pokłada więcej nadziei w aparat, chce pstrykać lepiej, bardzie zaawansowanie, to wybiera te wyższe modele.

[quote name='paulaa.']Może mi ktoś tak w pełni obiektywnie powiedzieć czy lepiej zdecydować się na Canona czy na Nikona ? :diabloti: Popełniłam ten błąd, że najpierw kupiłam obiektyw (okazja..), zanim zdecydowałam się na konkretną puszkę.. :roll: Ma mocowanie Nikkor, a mi się ostatnio zaczyna wydawać, że Canon ma jednak sprawniejszy AF... faktycznie tak jest, czy obie firmy są łudząco podobne ? Bo stoję pod dylematem czy nie sprzedać obiektywu (chociaż to wymarzony obiektyw :lol: ) i nie przejść na Canon (wcześniej miałam Nikona d3100) Wiem, że może to głupie pytanie, ale przejrzałam pare for i nie znalazłam nic konkretnego na ten temat... tylko Ci co mają Canon uważają go za guru, z Nikoniarzami podobnie ;d Z góry dzięki ;)[/QUOTE] Skoro już masz szkło, to może i body do kompletu kupić ?! Też miałam dylemat, które body wybrać, czy CANON czy NIKON. Z Canonem miałam w pracy do czynienia i nie przypadł mi do gustu. Nikon jest dla mnie bardziej ergonomiczny, guziki sa na "swoich" miejscach. Mam długie dość palce, więc lepiej w moim ręku leży większy NIKON. Cenowo Canony są tańsze, jeśli porównywać modele podobne klasą. Nawet jeśli cenowo są podobne, to Canon ma więcej bajerów niż Nikon w tej cenie. Musisz pomacać jednego i drugiego i sama zdecydować. Mi bardziej odpowiada dźwięk migawki w Nikonie niż w Canonie. Bardziej mi pasuje MENU itp. Jestem Nikoniara, ale obydwie marki są wiodące na rynku, więc nie będę biadolić jak ślepy fan, że Nikon jest the best. Na forach, niestety jak pisałam wcześniej, są ludzie, którzy zaciekle bronią swojej marki i żadna inna wg nich nie jest lepsza. Grunt, żeby dostrzegać zalety i wady.

Link to comment
Share on other sites

[COLOR=#000000][quote]Pewno te małe puszeczki są fajne , bo się mieszczą w kieszeni ... z lekkim , małym obiektywem luksus.[/COLOR]
[COLOR=#000000]Tylko teraz trzeba ruszyć wyobraźnią , jak podpiąć ciężki obiektyw , do malusieńkiego plasticzku [/COLOR]:evil_lol:[COLOR=#000000] zero stabilności w rękach.[/quote]

Niestety, ale nie masz racji...

Ja do d5100 podpinam 70-300 i mam stabilność w rękach... myślę, że nawet lepszą gdybym miała jeszcze trzymać dodatkowe 200g. ;) I absolutnie nie mówię tu o fotografii psów, bo psy to pikuś. Mam tu raczej na myśli maszynkę poruszająca się z prędkością 1000km/h. [/COLOR]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Olson'][COLOR=#000000]

Niestety, ale nie masz racji...

Ja do d5100 podpinam 70-300 i mam stabilność w rękach... myślę, że nawet lepszą gdybym miała jeszcze trzymać dodatkowe 200g. ;) I absolutnie nie mówię tu o fotografii psów, bo psy to pikuś. Mam tu raczej na myśli maszynkę poruszająca się z prędkością 1000km/h. [/COLOR][/QUOTE]
70-300? ale to jest stosunkowo lekki obiektyw, podepnij sigmę 70-200 2.8 ;) on waży 1,5kg, a nie max. 800g jak 70-300(nie wiem które masz)
mi 70-200 bardzo ciągnęło body, ale zdjęcia robiło się jeszcze w miarę wygodnie, nie wyobrażam sobie używania tego obiektywu przy lekkim korpusie

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Olson'][COLOR=#000000]

Niestety, ale nie masz racji...

Ja do d5100 podpinam 70-300 i mam stabilność w rękach... myślę, że nawet lepszą gdybym miała jeszcze trzymać dodatkowe 200g. ;) I absolutnie nie mówię tu o fotografii psów, bo psy to pikuś. Mam tu raczej na myśli maszynkę poruszająca się z prędkością 1000km/h. [/COLOR][/QUOTE]

70-300 jest lekki :p

Hmmm, psy to pikuś, skoro Ty focisz taaaaaakie odrzutowce. Strach się bać.
No, ale cóż, my jesteśmy TYLKO laikami. Gdzie Nam laikom do Twoich pięt :shake:
Pozostaje Nam podziękować Tobie, że jesteś tutaj z Nami. To się jeszcze czegoś naumiemy. Och My laicy ...

[B]Vectra, [/B]oddaj do serwisu Sigmy. Sprawdzony.

Edited by Bolsbokser
Link to comment
Share on other sites

[quote name='Amber']A ja nadal nie wiem po co ta napinka. Jeden woli lekki korpus inny cięższy. Kwestia wyważenia to też sprawa indywidualna.[/QUOTE]
wiesz, kwestia wyważenia przestaje być sprawą indywidualną, kiedy obiektyw jest dużo cięższy niż korpus : P i nikt mi nie powie że to wygodne

no i ja nic nie mam do d5100 i pokrewnych, i nie mówię że są złe, ale fakt faktem są mocno okrojone i mocno amatorskie ;)

Link to comment
Share on other sites

Niewygodnie jest mieć w ręku coś ciężkiego niezależnie od wyważenia :eviltong: Poza tym jak komuś coś odpowiada to tylko i wyłącznie jego sprawa. Dla mnie to cały czas jest kwestia indywidualna, co kto podłącza pod korpus i pod jaki korpus.

I jeszcze kwestia tego ile się tak naprawdę z aparatu wyciska. Moja niezapomniana koleżanka tak bardzo chciała zaszpanować sprzętem wśród znajomych na wystawach, że sobie kupiła D3. Waliła foty na auto, nie znała się na obróbce nic, a nic i w konsekwencji jej zdjęcia się niewiele różniły od moich ze starej Alphy 100 :eviltong: Może nawet moje były lepsze, bo obiektywnie stwierdzam, że mam lepsze oko :lol:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Olson'][COLOR=#000000]

Niestety, ale nie masz racji...

Ja do d5100 podpinam 70-300 i mam stabilność w rękach... myślę, że nawet lepszą gdybym miała jeszcze trzymać dodatkowe 200g. ;) I absolutnie nie mówię tu o fotografii psów, bo psy to pikuś. Mam tu raczej na myśli maszynkę poruszająca się z prędkością 1000km/h. [/COLOR][/QUOTE]
Twoja racja mój spokój. Akurat 70 - 300 ciężkie nie jest ;) wiem bo posiadałam ;)

a gdzie w Wawie jest jakiś serwis sigmy ?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Unbelievable']
mi 70-200 bardzo ciągnęło body, ale zdjęcia robiło się jeszcze w miarę wygodnie, nie wyobrażam sobie używania tego obiektywu przy lekkim korpusie[/QUOTE]

Eee tam, ja od roku daję radę takim zestawem, a w porównaniu do canona D60 (nad którym się zastanawiam), Nikona D5100 i Nikona D3000 mój 450d jest najlżejszy :cool3:. Nie mam porównania, jak to jest z cięższą puszką, musiałabym mieć podpięte to szkło do cięższej puszki i wtedy ocenić. Robiłam zdjęcia canonem 40d (z akumulatorem 822g), do tego miałam podpiętą jakąś Lkę i trzymając go pierwszy raz w ręku nie doznałam jakiegoś olśnienia w stylu "jej, muszę mieć koniecznie puszkę ważącą 2x tyle co moja" :), wręcz przeciwnie. Teraz jak zdecyduję się na bardziej "zaawansowany" korpus, który pewnie będzie cięższy, to po prostu jakoś to przeboleję, nie można mieć wszystkiego... :lol:


Vectra, w Wawie chyba nie ma serwisu Sigmy.

Link to comment
Share on other sites

[B]Vectra,[/B] w Wawie nie ma serwisu, jest PRO centrum Sigmy, przy Żeromskiego róg Reymonta. Tam oddajesz a oni wysyłają do Sigmy.
Trwa to ok. 2 tygodni.

Mam pytanko,
a podpinał ktoś z Was szkło CANONa do puszki NIKONa z adapterem ?
Bo zastanawiam się nad jednym szkłem CANONa. Wiem, że można taki myk zrobić, ale nie wiem, jak to w praktyce. Czy są jakieś mankamenty, problemy ze współpracą, której teoretycznie nie powinno być.

Edited by Bolsbokser
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...