Jump to content
Dogomania

Gołębie.


Wet-siostra

Recommended Posts

  • Replies 699
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

A ja mam takie pytanie...


Koleżanka jadąc autem zauważyła potrąconego gołębia...wzięła go do weta.miał zszytą główkę,usztywnioną łapkę...minęło sporo czasu,a gołąbek nadal siedzi u niej w klatce,a ona nie ma z nim co zrobić,bo nikt go nie chce przyjąć :( zostala mu niestety niesprawna nóżka :( Dzwoniła już wszędzie gdzie sie dało i wszędzie mówią o wypuszczeniu.Ona jednak tak bardzo sie boi,że on sobie nie poradzi,bo zaznał życia w klatce, wszystko mu podsuwała...:(

Znasz się ,stąd moje pytanie-co ona ma zrobić?nie może go trzymać w klatce :(

Link to comment
Share on other sites

Dokładnie...Przywieź go do mnie.
Mam wiele niepełnosprawnych gołębi i dużo miejsca w gołębniku.
Chyba,że znajdziesz bliżej jakiegoś nienormalnego hodowcę.
Uprzedzam,że niektórzy mogą Ci powiedzieć,że chętnie przyjmą ptaka,po czym urwą mu głowę...
Można go też wypuścić,choć po kontakcie z człowiekiem na pewno będzie bardziej ufny,co może go drogo kosztować.No i jest mniej sprawny niż inne ptaki...

Link to comment
Share on other sites

Witam, to ja jestem tą znajomą Jusstyny85;) Gołąb wciąż u mnie i raczej nie zdecyduje się go wypuścić (nóżkę ma wciąż niesprawną) :( Tak więc gdyby znalazło się dla niego miejce - byłoby super:( Robi się coraz bardziej osowiały, chyba z braku towarzystwa:(

Link to comment
Share on other sites

Miejsce jest,tylko go trzeba jakoś do mnie dostarczyć.Gołąb to zwierzę stadne,myślę,że może właśnie dlatego Twój podopieczny jest smutny.U mnie będzie miał dużo towarzystwa.
Czy poza niesprawną nóżką wszystko z nim w porządku?Je i pije samodzielnie?Kupki ma w porządku?Próbuje latać?

Link to comment
Share on other sites

Nie zdawałam sobie sprawy z tego jak wazne jest dla gołębia stado dopóki nie przyjechałam z Białym do Wet-siostry .Natychmiastowa , bardzo widoczna zmiana w zachowaniu gdy wyszedł z klatki w pomieszczeniu gdzie przebywały inne ptaki , zmiana w postawie , gołąb jakby urósł , wyprostował się , ozywił . Warto było przejechać tyle kilometrów , żeby to zobaczyć :)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Wet-siostra']Miejsce jest,tylko go trzeba jakoś do mnie dostarczyć.Gołąb to zwierzę stadne,myślę,że może właśnie dlatego Twój podopieczny jest smutny.U mnie będzie miał dużo towarzystwa.
Czy poza niesprawną nóżką wszystko z nim w porządku?Je i pije samodzielnie?Kupki ma w porządku?Próbuje latać?[/QUOTE]

Oprócz nóżki, lekko rozwichrzonej głowy i krzywego oka po szyciu jest z nim całkowicie wszystko w porządku;) Lata bez problemu, troszkę ma kłopot z wybiciem się i złapaniem jak na czymś siada. Wet stwierdził, że to od długiego siedzenia w klatce, niestety nie mam możliwości codziennie go wypuszczać, żeby polatał po mieszkaniu:( Podobno jak poćwiczy to mu przejdzie:) Generalnie wygląda na zdrowego i chyba nie strasznie nieszczęśliwego, je i pije, dużo;> I strasznie rozrabia:) Ale sądzę, że bardzo brakuje mu towarzystwa:( To w takim razie zaczynam kombinować transport:cool3:

Link to comment
Share on other sites

"Rozwichrzona głowa"-bardzo ciekawe określenie... :-)
U mnie będzie miał miejsce do latania także myślę,że będzie wszystko w porządku.Na brak towarzystwa też nie będzie narzekał-w tej chwili stado liczy około 70 sztuk.
Kombinuj transport.:-) Może jakoś się domówicie z Ulv i przyjadą do mnie oba gołębie?
(może jakiś pies gratis??? ;-) )

Link to comment
Share on other sites

A więc.......myślałam, myślałam i wymyśliłam:cool3: że chyba przywiozę go osobiście:razz:Tylko problem podstawowy jest taki, że dałabym radę dopiero w jakiś weekend stycznia, może jeszcze tyle u mnie wytrzyma:( czy to mógłby być mniej więcej taki termin? Powodów jest wiele, głównie finansowe:( Jak zwykle w takich przypadkach:( Jeśli chodzi o gołąbka Ulv - jeśli tylko dałoby radę dostarczyć go w okolie Katowic, to oczywiście, że zabieram całe stadko:cool3: A co do psa gratis to mam takowego przywieźć, tak?? :razz: Jakiś by się znalazł ja myślę:cool3:

Link to comment
Share on other sites

Bardzo dobry pomysł,jestem za.Przyjeżdżaj.Byle nie w moje święta(6-9.01).Miejsce do spania też się znajdzie w razie czego,ale w pokoju wspólnym z papugami latającymi luzem... ;-)
Psa może bym i chciała,mam jedno wolne miejsce dla małej psiej biedy,ale dogo mi nie da,także zapomnij... Próbowałam wielokrotnie,zawsze z takim samym skutkiem.I tak się dziwię,że pozwalają bym adoptowała gołębie...

Link to comment
Share on other sites

Hej, przepraszam, że tak długo się nie odzywałam, ale co chwila coś mi wyskakuje i nie miałam nawet czasu porządnie odpalić kompa. Z tranportem wymyśliłam, że na 95% przywiozę go w jakiś styczniowy weekend osobiście. Sądzę, że tak będzie optymalnie:) A jakiś gratis myślę,że się znajdzie, Justyna85 wspominała, że szuka tymczasów na gwałt:) Pozdrawiam:)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Wet-siostra']W takim razie grzecznie czekam.
Na gwałt...no dobre,dobre. :-)
W razie czego szczegóły gratisu ustalajmy na PW... Nie chcę wojny na wątku... ;-)[/QUOTE]




Hehe, no faktycznie śmiesznie wyszło:cool3:Tak mi wychodzi jak chce za dużo napisać:cool3: chodziło mi mniej więcej o to, że ostatnio jakiś straszny nadmiar gratisów się zrobił:-( I trzeba je gdzieś podziać:oops:

Link to comment
Share on other sites

Hej, bardzo przepraszam, że dopiero teraz odpowiadam, ale nie było mnie kilka dni. W zasadzie mogłabym przetrzymać, jeśli tylko ptaszydło może dostawać jeść i pić raz dziennie;| Bo mogłabym je zostawić jedynie w pustym mieszkaniu. Niestety w moim pokoju (niecałe 3 m kw) mogłoby być trochę ciężko. Szczególnie, że jedyne wolne miejsce to miejsce na klatce mojego ptasiora ;| Rzecz w tym, że ja jeszcze strasznie kombinuje z tym transportem, konkretnie z wygospodarowaniem na niego funduszy:( Tak więc wciąż nie jestem w stanie powiedzieć kiedy pojadę, nie wiem czy nie będzie to dopiero na początku lutego:( O ile jeszcze miejsce dla obydwu ptaków nie przepadło oczywiście:(

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...