Jump to content
Dogomania

uspanie psa


gold32

Recommended Posts

Help. Proszę powiedzcie mi. Czy w schoronisku usypiają "od ręki" psa jeżeli przywiezie do właścicielka twierdząc , że jest agresywny , ugryzł już parę razy i dlatego się go boi i chce by go uspali??? POkochałem jedną psinę i mojej byłej. A ona mi właśnie powiedział, że pies ją ugryzł Zawiozła go do schrosnika i od razy go uspali. Nie wiem czy mam żyć nadzieją i zacząc szykać tego psa w schonisku czy dać wiarę, że już po psie:((( Ona nawet nie chce mi powiedzieć gdzie go wywiozła. Jedyne co mogę jej uwiezyc , ze nie puściła go gdzieś w lesie. HELP:(

Link to comment
Share on other sites

Hmm ... chyba w schronisku usypiają szykawką ... i już po sprawie po 14 dniowej kwarantannie :/. . jeżeli pies będzie zachowywał się agresywnie ... to ...
Przepraszam za to co teraz powiem, ale to jest człowiek ktory żyje niepotrzebnie. Jeżeli kochasz psy to ja bym się z nią nie zadawała. W ogóle. Uważam takich ldzi za psychopatów.

Link to comment
Share on other sites

no wlasnie ona twierdzi, ze go usypiali, wyszla, jak zobaczyla strzykawke. nie chce mi powiedziec gdzie go zawiozla. pies byl z czeladzi woj. slaskie. dzwonilem do bytommia, do sosnowca i nie trafil tam taki pies albo nie chcieli powiedziec. a mnie tutaj rozrywa:(((( z wscieklosci

pies byl jak aniol to spaniel. mial tylko pare drazliwych sytuacji gdzie mogl zaatakowac. ale jak sie wiedzialo co to by czlowiek nigdu nie pomyslal ze taki slodki i moze ugryzc.

Link to comment
Share on other sites

blisko czeladzi są dwa schroniska i nie uzyskalem tam informacji, ani na stronach ani w schronisku.
ps. to jak po kwarantannie 14 dni pies byl jak anioł to by go nie uspali?
a czy mógł to zrobić jakiś weterynarz w swoim gabinecie?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='gold32'] a czy mógł to zrobić jakiś weterynarz w swoim gabinecie?[/quote]
niestety mógł... są takie bestie które za kasę zrobią wszystko i sumienie ich nie rusza... znam takie sytuacje z autopsji...
Powiedz dziewczynie żeby powiedziała prawdę, jeśli pies żyje zabierzesz go do siebie..

Link to comment
Share on other sites

[SIZE=4][COLOR=Red]UŚPIĆ -> oni kiedyś uśpili -> oni teraz usypiają -> oni kiedyś uśpią

USYPIANIE:
M - usypianie
D - usypiania
C - usypianiu
B - usypianie
N - usypianiem
Msc - usypianiu

UŚPIENIE
M - uśpienie
D - uśpienia
C - uśpieniu
B - uśpienie
N - uśpieniem
Msc - uśpieniu
[/COLOR][/SIZE]

Link to comment
Share on other sites

Kiedyś słyszałam w wiadomaściach:starsza kobieta została pogryziona przez psa.Kobieta w ciężkim stanie trafiła do szpitala.......................
pies został zastrzelony:placz::placz::placz::placz::placz::placz::placz:..............................
Czy nie było innego wyjścia niż odebrać mu to,co najcenniejsze...............
życie.......................................:-(Czy dla ludzi liczą się tylko ludzie?????


Przy tym temacie chciałabym poruszyć jeszcze jedno........................
Dlaczego wszyscy ludzie tak boją się amstaffów i bulterierów?????????
Przecierz to całkie fajne psy!!!!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

[quote name='gold32']a czy mógł to zrobić jakiś weterynarz w swoim gabinecie?[/QUOTE]

niestety tak :(
znam kobiete która psa uspiła w taki sposób, weterynarz nie robił problemów :(

mysle że w schronisku nie uspali od razu, ale czemu nie chca powiedziec to nie wiem, moze ta dziewczyna ci wkońcu powie, albo jesli nie masz daleko to jedz do schroniska, jak przez telefon nie chcieli powiedziec

dlaczego boja sie tych psów? bo sa uwazane za agresywne, najgorze ze w mediach nadal mówi sie ze one sa grozne, moze nie dosłownie ale jednak :/ zachowanie psa zalezy od własciciela i jesli pies kogos pogryzł to własciciel powienien poniesc konsekwencje a nie pies, psa do obserwacji...

Link to comment
Share on other sites

a ja jestem czasem za uspieniem... pies ugryzl Pana... jeden raz, drugi i co w tym momencie wlasciciel ma zrobic? Boi sie psa... oddac go? Kto wezmie takiego? Oddac do kojca na pilnowanie terenu psa ktory cale zycie spedzil w lozku? To tez wyrok- tylko w meczarniach:( Czasem trzeba wybrac mniejsze zlo. Moze w przypadku spaniela to maly problem, ale jesli chodzi o amstaffa?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='tekilka20']a ja jestem czasem za uspieniem... pies ugryzl Pana... jeden raz, drugi i co w tym momencie wlasciciel ma zrobic? Boi sie psa... oddac go? Kto wezmie takiego? Oddac do kojca na pilnowanie terenu psa ktory cale zycie spedzil w lozku? To tez wyrok- tylko w meczarniach:( Czasem trzeba wybrac mniejsze zlo. Moze w przypadku spaniela to maly problem, ale jesli chodzi o amstaffa?[/QUOTE]

Ast nie powinien dziabnąć człowieka - takie osobniki były tępione w hodowli natychmiastową eksterminacją.
Psa można wychować. Widziałam nie jednego agresywnego psa lepiej ułożonego niż domowe pieszczoszki.
Jeżeli właściciel się psa boi to znaczy że nigdy nie powinien mieć psa.
Pies to nie jest pluszowa zabawka.
Ja bym pracowała - prędzej z Astem bo je lubię niż ze spanielem bo ich nie cierpię. Zrresztą ze spanielami była jakaś akcja że najpopularniejsze reproduktory były gryzące i szczeniaki w jakiś sposób to dziedziczyły - nie wiem dokładnie, może to nawet plotka.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Dogo-maniaczka']Kiedyś słyszałam w wiadomaściach:starsza kobieta została pogryziona przez psa.Kobieta w ciężkim stanie trafiła do szpitala.......................
pies został zastrzelony:placz::placz::placz::placz::placz::placz::placz:..............................
Czy nie było innego wyjścia niż odebrać mu to,co najcenniejsze...............
życie.......................................:-(Czy dla ludzi liczą się tylko ludzie?????


[B] Przy tym temacie chciałabym poruszyć jeszcze jedno........................
Dlaczego wszyscy ludzie tak boją się amstaffów i bulterierów?????????
Przecierz to całkie fajne psy!!!!!!!!!!![/B][/quote]

ja tam uważam bulki za najlepsze rasy swiata są slodkie i kochane w żadnym stopniu agresywne (no chyba , że niektóre np. pit bulle ale nie wszystkie) a do czlowieka nie ma możliwości no chyba , że źle wychowane

a żeby nie było offa

weterynarz może uśpić w gabinecie psa :
agresywnego ,ciężko chorego , rannego
ale niektórzy wolą podjąć walkę o jego zycie(mówię tu o rannych i ciężko chorych)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='WŁADCZYNI']Ja bym pracowała - prędzej z Astem bo je lubię niż ze spanielem bo ich nie cierpię. Zrresztą ze spanielami była jakaś akcja że najpopularniejsze reproduktory były gryzące i szczeniaki w jakiś sposób to dziedziczyły - nie wiem dokładnie, może to nawet plotka.[/quote]
A ja kocham spaniele, to bardzo mądre psiaki, uwielbiają pracę z człowiekiem, są łatwe w szkoleniu i za smaczka zrobią wszystko. :loveu:

Jeden reroduktor chyba na początku lat 80-tych był agresywny. Z czasem hodowcy przestali nim kryć, ale pseudohodowcy nie.
Rasowe spaniele nie są agresywne! Niestety pseudorasowe czasami tak. :shake:


Mam nadzieję, że psiaka uda się odnaleźć. :kciuki: :kciuki:
Musisz wydusić jakoś od swojej byłej, gdzie go zawiozła. :mad: ;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='psiara1996']ja tam uważam bulki za najlepsze rasy swiata są slodkie i kochane w żadnym stopniu agresywne (no chyba , że niektóre np. pit bulle ale nie wszystkie) a do czlowieka nie ma możliwości no chyba , że źle wychowane
[/QUOTE]

Żadne bulle nie powinny być agresywne wobec ludzi (inna sprawa, że wiele spaczonych przez zły dobór rodziców i "tresurę" jest), ale większość bulli jest agresywna wobec innych psów, zwłaszcza obcych tej samej płci, mimo dobrego układania szczeniaka. Przeszłość rasy jest taka a nie inna a praca hodowlana nad wykorzenieniem tej agresji trwa stosunkowo krótko (o ile w ogóle jest przez danego hodowcę prowadzona), więc często bywają niespodzianki.

Co do uśpienia - za kasę niestety żaden problem. A jaki masz kontakt z rodzicami tej dziewczyny? Może oni wiedzą co się stało z psem?

Link to comment
Share on other sites

Jeśli ten spaniel został oddany do schroniska, to musi przejść okres kwarantanny trwający 14 dni.
Jeśli dziewczyna pojechała z nim do jakiejś kliniki, prywatnego weta, pies mógł zostać uśpiony na miejscu, chociaż na to weci też się czasmi nie zgadzają. Przykładowo, mój wet. odmówił uśpienia rottweilera, ponieważ powodem był wyjazd właściciela. Bezsens, bezsens, bezsens!

Jednak, z bólem serca napiszę, że jestem za usypianiem agresywnych psów, np. ze schroniska. Na swoim przykładzie powiem: u nas, w Elblągu, mamy kaukaza: ogromny, waży chyba z 80kg, jest tak agresywny, że w życiu nie widziałam takiego psa.
On nie został uśpiony. A powinien, według mnie, ponieważ:
a) męczy się w boksie o wymiarach 2x2 m, nie zostaje wypuszczany, nie ma kontaktu z otoczeniam i po prostu wariuje,
b) nie ma szans na adopcję,
c) zabiera miejsce innym potrzebującym psom.

Pozdrawiam.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='dog_master'][SIZE=4][COLOR=red]UŚPIĆ -> oni kiedyś uśpili -> oni teraz usypiają -> oni kiedyś uśpią[/COLOR][/SIZE]

[SIZE=4][COLOR=red]USYPIANIE:[/COLOR][/SIZE]
[SIZE=4][COLOR=red]M - usypianie[/COLOR][/SIZE]
[SIZE=4][COLOR=red]D - usypiania[/COLOR][/SIZE]
[SIZE=4][COLOR=red]C - usypianiu[/COLOR][/SIZE]
[SIZE=4][COLOR=red]B - usypianie[/COLOR][/SIZE]
[SIZE=4][COLOR=red]N - usypianiem[/COLOR][/SIZE]
[SIZE=4][COLOR=red]Msc - usypianiu[/COLOR][/SIZE]

[SIZE=4][COLOR=red]UŚPIENIE[/COLOR][/SIZE]
[SIZE=4][COLOR=red]M - uśpienie[/COLOR][/SIZE]
[SIZE=4][COLOR=red]D - uśpienia[/COLOR][/SIZE]
[SIZE=4][COLOR=red]C - uśpieniu[/COLOR][/SIZE]
[SIZE=4][COLOR=red]B - uśpienie[/COLOR][/SIZE]
[SIZE=4][COLOR=red]N - uśpieniem[/COLOR][/SIZE]
[SIZE=4][COLOR=red]Msc - uśpieniu[/COLOR][/SIZE]
[/quote]

:evil_lol::evil_lol::evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

Jesli pies ugryzl czlowieka nie wolno go usypiac przed zakonczeniem obserwacji w kierunku wscieklizny!!!! Sa to przepisy, na ktore nie ma wplywu widzimisie wlasciciela, wet, pracownikow schroniska.

[SIZE=1]Inna sprawa, ze ktos sie tym przepisem mogl nie przejac...:roll:[/SIZE]

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...