Jump to content
Dogomania

niejadek problem


Lilanines

Recommended Posts

Witam mam problem z nasza sunią ( sznaucer mini ). Sunia ma 8 miesięcy i od momentu 1 cieczki coraz mniejszy apetyt,zaznacze że wcześniej apetyt miała ogromny. Na początku sądziłam że powodem jest cieczka no i przeszliśmy na 2 karmienia w ciągu dnia. Jednak coraz mniej jada. Karmiona była Rc junior. Dwa tygodnie temu byłam u weta ,który stwierdził ,że mogę przejść już na RC adult i tylko cieszyć się ze sunia sama przeszła na 2 karmienia. No w sumie wszystko było ok ale i tej karmy nie chce ruszyć ,odpada też eukanuba Puppy ( zjedzone może 10 krokiecików) Rc Ultra sensible. Troszkę większy zapał ma do eukanuby All brts ale tej karmy niestety nie mam gdzie kupić a boję się zamówić duży worek. I tutaj moje pytanie czy lepiej szukać dalej jakiejś karmy czy zostawić tak jak jest i po prostu zabierać michę i dawać dopiero na następne karmienie? jak długo pies może nie jeść?
i jeszcze jedno ,wczesniej dodawałam 1 lyżeczkę mielonego siemienia jednak dowiedziałam się ze lepiej podawać zaparzone i też problem bo nasza sunia gluta nie zje, czy podawanie np. z lyżeczką jogurtu naturalnego to dobry pomysł? Czy psy mogą jeść jogurt naturalny?( oczywiście z znikomych ilościach).

Link to comment
Share on other sites

A slyszalas kiedys o pssie ktory sam zaglodzil sie na smierc ,bo ja nie.Nie ma psow niejadkow sa tylko rozkapryszone do niemozliwosci psy obarczone zbyt duza uwaga wlascicieli.
Jedna moja klientka opowiadala mi ,ze jej suka je tylko wtedy jak ma swiezo usmazone nalesniki i jak wlascicielka wola przez okno "dzien dobry " niby ,ze goscie ida .Mozecie w to uwiezyc :crazyeye: ,ze ten pies tak wytresowal ludzi .A schroniska pelne sa psow ktore zagryzaja sie na smierc zeby tylko dopchjac sie do michy tej zgnilizny co robi tam za jedzenie.

Link to comment
Share on other sites

ja wychodzilam na spacery z dobermanka ktora jadala tylko i wylacznie ciasto drodzowe ... :roll:

Lil jak pies nawet kilka dni nie bedzie jadl to naprawde nic mu sie nie stanie a czym bedziesz bardziej kombinowala to tym bardziej pies bedzie wybrzydzal i szybko sie zorientuje ze wystarczy pokrecic nosem a w misce laduja coraz to nowe smakolyki

moja znajoma majac w domu 2 swetery doprowadzila do tego ze jedna z suk musiala na kazde karmienie karmic recznie lyzeczka bo psica inaczej nie chcciala tknac jedzenia !! :diabloti:

Link to comment
Share on other sites

No to wychodzi z tego że chyba rozpuściłam naszą sunie i teraz mam za swoje. co do problemów zdrowotnych to badał ją wet i nic niepokojącego nie znalazł. Od jutra zaczynam pracować nad nią no i chyba więcej nad sobą bo raczej nie uśmiecha mi się latanie za nią z miską.
[B]Nikt nie odpowiedział mi co z tym kefirem? [/B]
I dziękuję za odpowiedź pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

tak ale chcę w jakiś sposób przemycić siemię w postaci glutu, Na poczatku nasza ines miała dużo łupieżu wszystko się unormowało po zmianie karmy na rc i właśnie na podawaniu siemienia.(wcześniej była na ryżu + kurczak + purina od hodowcy) Potem przestałam podawać siemię i skóra znowu robiła się sucha i pojawił się łupież, nie wiem czy to wina braku siemienia czy wina szamponu bo tak akurat te rzeczy się nałożyły.Więc dmuchając na zimne wolę to podawać ,dlatego moje pytanie dotyczy jogurtu chodzi mi oczywiście o malutkie ilości (1 łyżeczka) co 2 dzień

Link to comment
Share on other sites

Mozesz spokojnie jogurt dawac, moje zwierza bardzo lubia jogurt ... psiakowi przemycalam tabletke czosnkowa (apropo lupiezu szczeniecego) a kociambrowi przemycam uro-pet (na kamienie).

Floyd tez byl strasznym niejadkiem, ale to mial od malego .. na poczatku tez ciagle cos wymyslalam ze zmienianiem karmy itp ale pozniej stwierdzilam jak to Romas mowi.. zaden pies nad pelna miska jeszcze z glodu nie zdechl :evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

no i dzisiejszy ranny wynik śniadania to może tylko powąchanie miseczki i 3 podejście i zjedzone może kilka krokiecików RC Junior. Dzięki za porady ,zobaczymy co będzie wieczorem i mam nadzieję,że to są jej humory a nie wina karmy bo raczej nie chciałabym jej zmieniać bo i tak nie wiedziałabym na jaką sie zdecydować.

Link to comment
Share on other sites

A gdyby jej tak zabrac ta miseczke po pierwszym podejsciu i dac dopiero wieczorem ?Pewno bardzo by sie zdziwila a moze i przestraszyla ,ze jak nie zje w pore to drugi raz nie dostanie.
O ile pies nie jest b. mlodziutki lub chory to uwazam ,ze nie ma co sie go prosic zeby jadl .Malutka dobowa glodoweczka pieskom o prawidlowej wadze i kondycji ,nie zaszkodzi.
Wspominam tu o wadze ,bo gdzies czytalam ,ze bardzo male wagowo yorki lub inne miniaturowe pieski jesli nie jedza to moga dostac hipoglikemi.Ale to dotyczy tylko tych mini mini.

Link to comment
Share on other sites

Jogurt czy kefir są zdrowe więc spokojnie możesz dawać byle nie za dużo żeby nie było biegunki czy nadmiaru białka.
Psiaczek wygląda na ździebko rozbestwionego.
Próbuj po kilku minutach zabrać niezjedzoną karmę i dać na następny posiłek. Trzymaj się regularnych godzin posiłkow i nie podkarmiaj pomiędzy. Do tego sporo ruchu. Myślę że ew. jakieś zaostrzacze apetytu jeśli sytuacja się utrzyma. Ale moim zdaniem nie wpadać w panikę no i nie popadać w ekstrema jak karmienie z ręki, łyżeczką czy jakimiś frykasami dla ludzi bo się już nigdy nie tknie psiego jedzenia.

PS. U mnie z michą tak samo - odkurzacze, a jakby się zdarzyło że któraś nie doje to zaraz druga dokończy ;)

Link to comment
Share on other sites

Ja także mam sznaucer mini, no i tak jak twoja sunia, moja sunia również nie zawsze chce jeść. Co polecam? Hah. Trudno mi to powiedzieć. Ostatnio chodziłam po sklepach zoologicznych i pytałam się po prostu o próbki karm dla sznaucer mini, dorosłego. Twój właściwie też jest już dorosły. W sklepach dla zwierząt w mojej miejscowości spotkałam się jedynie z próbkami Royal Canin. I muszę stwierdzić, że moja sunia z chęcią je tę karmę. Teraz przeszliśmy na Royal i jestem z tego zadowolona, bo pies wreszcie je. Wcześniej karmiłam ją Eukanubą dla szczeniąt, a później jak podrosła Eukanubą dla dorosłych. Eukanuba to dobra firma, polecił mi ją wet. . No ale moja sunia to w pełni smakosz, znudziła jej się karma, nie chciała jeść. Podawaliśmy jej karmę Eukanuba z saszetkami Pedigree. Czasmi dodawaliśmy kaszę lub ryż. Ale w rzadnym wypadku solony! Nigdy solony! Smakowało jej. No ale wszystko ma swoje skutki. Mojej mini zaczęły ropieć oczka, prawdopodobnie przez pewien składnik z saszetek ( jeśli dobrze pamiętam to przez białko, którego jadła po prostu za dużo). Zaczęliśmy ograniczać mokre jedzenie. W końcu któregoś dnia przyniosłam do domu próbki karm. Psu zasmakowały. I tyle. Kupiłam więc duże opakowanie. Jeśli próbki nie dadzą zmian, może to wina miski. Mój pies nie chciała czasami jeść. Brałam więc kilka properków w rękę i karmiłam. Wtedy pies jadł. A jeśli chodzi o jogurt naturalny- jest oK. Mi wet. poradził, że jogurt naturalny jest dobry dla psa, gdy ten zjada psie odchody ( wiem, to obrzydliwe, niestety psy tak robią i czasem nawet tego nie widzimy ). Dasz psu jogurt n. ,który powinien mu dostarczyć witamin, wtedy nie będzie jadł "kup", no bo przecież nie jadłby bez powodu. To jest moje zdanie na ten temat, i moje doświadczenie.;)

Link to comment
Share on other sites

Ja od kilku miesięcy karmiłam tylko rc junior no ale zaczelo sie wybrzydzanie i tak jak pisałam wolę zostać przy Rc ,kolację zjadła normalnie i powiem nawet że było jej trochę mało ale nic więcej poza normę nie dostała. zobaczymy co będzie ze śniadaniem. zmieniłam tylko tyle że wróciłam znowu do 3 posiłków dziennie ale w mniejszych ilościach może to było za wczesnie aby były tylko 2 posiłki.Zobaczymy co będzie rano. Nasza sunia ma na podwórku swoje miejsce do robienia koopy i na szczęście nie ciągnie jej do kosztowania a nawet gdy nie sprzątnę to czeka tak długo aż jej miejsce będzie czyste. na spacerku też ( od pukać) omija szerokim łukiem takie "znaleźiska". Jedno na 100 % się zmieniło że nie chodzę za nią i nie ściągam jej do miski. Jest jeszcze jedna rzecz którą teraz obserwuję , ponieważ jadła i juniora i adulta ,to teraz ma nasypane do jednej miski juniora a do drugiej adulta ( gdy je jedno to drugie oczywiście zabieram),ciekawe jest to że po południu zjadła juniora a wieczorem adulta.Muszę parę dni to poobserwować i zdecydować sie na 1 karmę.Dzięki za odpowiedzi Pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

Ja tez kiedyś gotowałam mięso i posypytałam karme, zeby pies zjadł. Ale później musiałam sypac coraz wiecej mięsa do porcji karmy / dosypywac w miare jedzenia. Dawałam tez preparaty na poprawe apetytu ... i nic.

Ale kiedys sie zbuntowałam, i posypałam tylko troszke i żadej dokładki nie było. Pies zjadł do pierwszej posypki i koniec. Potem doszedł jednak do wniosku, że lepszy rydz niż nic, i zjadał tak jak dostał. Niedawno jak przyszedł szczeniak, to każdy jadł swoja karmę - szczeniak miał swoja cały czas w misce i starszy jej nie ruszał bo była bez posypki (chyba że był baaaardzo głodny, to wtedy mu to nie przeszkadało :) ), starszy natomiast dostawał rano i wieczorem (zalezy kiedy zdecydował sie na zjedzenie). Obecnie od ok. 3 miesięcy obydwa jedzą to samo, maja dwie miski, ale najczęsciej i tak jedza z tej samej, jak opróznia jedna, to zabierają sie za drugą. Od dawna nie posypuje niczym karmy i nie mam zamiaru do tego wracac.

Myslę, że trzeba go po prostu przegłodzic, jesli po karmie nic sie nie dzieje (łupiez, problemy z załatwieniem sie) to trzeba po prostu przeczekac.

A karme zawsze mozna zamówic w sklepie internetowym z dostawa do domu.

Link to comment
Share on other sites

Na dzień dzisiejszy je tylko jedna z trzech porcji na dzień (2 posiłki po 15 minutach są chowane) i czekam na efekty tej taktyki. Wiem że można zamówić przez net z dostawą do domu ale mam obawy co do tego że będzie kolejną karmę jadła prawidłowo. Poczekam jeszcze tydzień i wybiorę się do innego weta na konsultację.Sunia zachowuje się normalnie ,tzn broi i dokazuje ,szaleje no i śpi w zachowaniu nic się nie zmieniła więc podejrzewam że to tylko jej humory.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...