Jump to content
Dogomania

Stowarzyszenie Obrona Zwierząt-jesteśmy OPP-przekaż nam 1% podatk-pomóż zbudować azyl


eliza_sk

Recommended Posts

a to uciechowa jeszcze nie zlikwidowali?
rodzice maciusia chcieli Pokę, więc po co ja dajecie do hotelu. ona do rodzicow maciusia, a do hotelu np cyganek, albo inny z tej 4 pozostalych. czy nie dobrze rozumuje ;)

Link to comment
Share on other sites

[B][SIZE=4]This is the end. Azylu już nie ma.[/SIZE][/B]
[B][SIZE=4][/SIZE][/B]
Dzisiaj podczas bardzo nieprzyjemnej rozmowy z członkami zarządu naszej ulubionej firmy :krach: udało mi się jedynie urwać [B]2 miesiące odroczenia[/B] ostatecznego opróżnienia terenu z "psiej zarazy".

Generalnie nie dano mi dojść do słowa w kluczowych momentach dyskusji - firma jest całkowicie zaimpregnowana na merytoryczne argumenty, zwierzęta ma w dupie, a pogardliwy śmiech wzbudziły przytaczane przeze mnie liczby wyadoptowanych dotychczas przez nas psów i kwoty pieniędzy zostawianych co miesiąc przez Stowarzyszenie u weterynarzy. Firma wyszła z założenia, że chyba przędziemy całkiem nieźle, jeśli stać nas na utrzymywanie na raz ok. 30 psów, stąd wniosek że już dawno powinniśmu kupić sobie działkę i wynieść się do diabła.
Ze strony cierpiącej na wyraźnie braki w kulturze, a na pewno cierpiącej na menopauzę viceprezes zarządu dowiedziałam się w końcu, żebym "[I]zabierała se te psy do siebie[/I]"... Generalnie kobita jazgotała przez całą godzinę, tak nakręcona, że gdyby mogła, to chyba osobiście i od razu wytrułaby wszystkie nasze psy (ale psów się boi, uciekała na widok biegających luzem Lali i Karmela - żałuję, że nie wypuściałm Bąbla z twardego trzonu, ten załatwiłby cały ten żałosny zarząd w 3 minuty, a do Kielc wróciłyby najwyżej ich sznurówki :diabloti:).

Oczywiście absolutnie nie interesują ich nasze problemy z gminą, z nieżyczliwością ludzi, z adopcjami, interwencjami, trudności ze znalezieniem odpowiedniej działki, itp., itd. Za wielką łaskę poczytują sobie odroczenie nam terminu za 2 miesiące :madgo:.

Oczywiście za wszystkim stoi gmina :angryy:, która rzekomo notorycznie skarży się na nas do firmy i ta po prostu nie miała wyjścia, bidula, jak nas pogonić...

Generalnie dno, totalna porażka...
I nie chodzi mi już nawet o samą konieczność likwidacji azylu, bo to było nieuniknione, musiało nastąpić wcześniej niż później i spodziewałam się tego przynajmniej od roku (dlatego zaczęliśmy ciułać na własną działkę)... Chodzi mi o formę i atmosferę w jakiej to wszystko się odbywa.
Chamstwo, kołtuństwo, żenujące argumenty i [U]totalna, kosmiczna[/U] znieczulica na los zwierząt, tych w azylu i tych wszystkich, których już nie uratujemy z powodu braku zaplecza.

Jednak cały czas miałam nadzieję, że wynoszenie się z azylu nastąpi później niż wcześniej i że już będę miała gdzie się ewakuować. Niestety - zabrakło czasu i pieniędzy. Gmina się wypięła, w totka jakoś nie udawało się wygrać, nigdy nie pojawił się żaden sponsor...

Tutaj sprawa jest już przegrana, powstrzymać firmy nie zdoła żadna tam kancelaria prezydenta, itp., itd. Oni wykonują po prostu swoje właścicielskie prawa i nikt im nie może tego zabronić, bo są na swoim, a że egzekwują je w sposób żałośnie agresywny to inna sprawa.

Dlatego trzeba ratować co się da.
W tej chwili z "naszych" psów 4 pozostają niezagospodarowane (Cygan, Tyś, Maniek i Kora). Pozostała 14-tka należy do Pana Jerzego, który jest ich właścicielem i on zadecyduje o ich losie. Na razie zaoferowałam mu pomoc w ich ogłaszaniu, ale o adopcje będzie więcej niż trudno, bo to zupełne dziki.

Jutro odwożę Tuptka do kobix (Końskie). Pod koniec tygodnia zawiozę Pokę i Remka do hotelu Murki i jednocześnie Melę pod Lublin.
Z dotychczasowych kontroli wynika, ze najlepszy dom dla Lali będzie za Koninem, gdzie chyba również zmuszona będę sie udać.
I jeszcze Horka i Moreta do Starachowic.
Nadal nie wiem, czy któryś z "lalowych" domów zgodzi się na Karmela...

Kiedy ten syf już się skończy, to chyba przyjdzie rozwiązać Stowarzyszenie (jak działać bez azylu???? nie chcę się zamienić w drugi TOZ O/Kielce) :flaming:. I będzie fajnie, nareszcie będę miała święty spokój i wszyscy się w końcu ode mnie odpieprzą.

Link to comment
Share on other sites

no coż - jakos dacie radę, zawsze jesli coś się rozwiąże na nowo można zawiązać.
Trzeba się skupic na tych adpocjach - kurcze przydałoby się tym rodziną co chcą Lalę mowić odrazu o Karmelu- zeby ludzie mogli się wypowiedzieć i być przygotowani.

A ten Pan od tych 14 psów nieadopcyjnych to nie rozmumiem trochę tego :shake: - one były u was w azylu tak - a oficjalnie jest ktoś inny ich właścicielem? Myślę, ze ten facet nie ma kompletnie pojęcia co zrobić - a potem będzie nieszczęście, jak już całkiem czasu nie będzie

Link to comment
Share on other sites

[quote name='irysek']a to uciechowa jeszcze nie zlikwidowali?
rodzice maciusia chcieli Pokę, więc po co ja dajecie do hotelu. ona do rodzicow maciusia, a do hotelu np cyganek, albo inny z tej 4 pozostalych. czy nie dobrze rozumuje ;)[/quote]

Poka niestety nie może jechać do RM, bo to zupełnie niezsocjalizowana sunia, totalny dzikus wymagający pracy. Rozmawiałam już z RM na ten temat i na przyjęcie takiej suni się nie zgadza.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='GoskaGoska']
A ten Pan od tych 14 psów nieadopcyjnych to nie rozmumiem trochę tego :shake: - one były u was w azylu tak - a oficjalnie jest ktoś inny ich właścicielem? Myślę, ze ten facet nie ma kompletnie pojęcia co zrobić - a potem będzie nieszczęście, jak już całkiem czasu nie będzie[/quote]

Oficjalnie ich właścicielem jest właśnie pan Jerzy - nasz vice, osoba, która dzierżawi teren od firmy i która pozwoliła nam się tam zainstalować ze swoimi psami. Ta 14 była tam od zawsze, zanim my zaczęłyśmy myśleć o Stowarzyszeniu.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Rodzice Maciusia :)']
I mam pytanko - czy nie możecie zrobić jeszcze więcej cegiełek do kupna, bo jest bardzo duże zainteresowanie, niektóre zupełnie obce dogomanii osoby zamieszczają na swoich kontach na nk i gg prośby o wsparcie psiaków i wiem, że akcja się dopiero rozkręca, a cegiełek nie zostało dużo :loveu:[/quote]


Jak tylko się skończą, to wystawię drugą edycję - niestety, ale przecież nie wiemy jak długo psiaki będą wymagały hotelowania :-(

Wczoraj zaspamowałam wszystkich adresatów psiej skrzynki, dziękuję również wszystkim Wam za pomoc w rozreklamowywaniu akcji.

Link to comment
Share on other sites

Ja bym tak strasznie chciała pomóc i wziąć jakąś sunię to siebie :placz:

Ale strach przed tym że nie poradzę sobie z Poką jest silniejszy niż wszystko inne. Nigdy nie miałam "dzikiego"psiaka i nie mam pojęcia czy bym podołała.

A znowu jeśli chodzi o inne sunie to są duże.

Ewentualnie myślę jeszcze nad tą Moretą - czy ona jest bardzo duża?

I mam pytanko - czy nie możecie zrobić jeszcze więcej cegiełek do kupna, bo jest bardzo duże zainteresowanie, niektóre zupełnie obce dogomanii osoby zamieszczają na swoich kontach na nk i gg prośby o wsparcie psiaków i wiem, że akcja się dopiero rozkręca, a cegiełek nie zostało dużo :loveu:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Saphira']A ile kosztuje u was działka ? Słyszałam, że w kieleckim ziemia nie jest droga ? Może by sie uzbierało?[/quote]

Kochana działka u nas niedroga, chyba nie to świętokrzyskie omawiamy. Za byle kawałek pola chłopi żądają kosmicznych pieniędzy niestety. Już od ponad roku ukazuje się w naszej lokalnego gazecie nasze ogłoszenie, że poszukujemy działki - ceny z telefonów są po prostu nieosiągalne :shake:

Kwota jaką założyłyśmy, że wydamy na działkę to 50 tys. zł. Teraz trzeba "tylko" znaleźć odpowiednią za taką cenę ...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Marinka']Napisała do mnie Murka w sprawie waszych dzikusek...moja Mari jest na pierwszym miejscu wśród oczekujących u niej na hotelik...z radością Wam je odstępuję i życzę powodzenia w waszej akcji :lol:[/quote]

[B]Bardzo dziękujemy w imieniu Poki i Remka :loveu::loveu::loveu:[/B]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='eliza_sk']Jak tylko się skończą, to wystawię drugą edycję - niestety, ale przecież nie wiemy jak długo psiaki będą wymagały hotelowania :-(

Wczoraj zaspamowałam wszystkich adresatów psiej skrzynki, dziękuję również wszystkim Wam za pomoc w rozreklamowywaniu akcji.[/quote]

Napisała do mnie Murka w sprawie waszych dzikusek...moja Mari jest na pierwszym miejscu wśród oczekujących u niej na hotelik...z radością Wam je odstępuję i życzę powodzenia w waszej akcji :lol:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='GoskaGoska']wlasnie moze napiszcie o jakiej wielkosci dzialce myslic - a wszytscy pomogá szukac.
Bo wiecie jak sié daje ogloszenie ze sié szuka - to bédá dzwonic ci ktorym ciézko sprzedac - ci ktorzy majá okazje - to nie muszá sami szukac klientow.
Jaki to rodzaj dzialki ma byc? czy na taki azyl np rolna wchodzila by w gré czy tylko budowlana? Jaka wielkosc min i jakie macie oczekiwania co do niej[/quote]

W ogłoszeniu jest dokładnie sprecyzowane jaki wymiar, że w miarę regularny kształt, jaka odległość od domów ... wszystko.

Gosiu za budowlaną na zakutej wsi, ledwie 20 arów wołają czasami ok 100 tys. zł. Także tylko rolna i następnie jej przekształcenie wchodzi w grę. Działka musi mieć regularny kształt, musi być dojazd do niej, minimum 20 arów, min. 150 m. od zabudowań, teren gminy Jędrzejów i wiadomo w jakaś sensowna lokalizacja, bo czasami wiadomo, ale nawet 150 metrów nie uchroni przed durnym sąsiadem, który postawi sobie za cel zniszczenie nas, bo do ekologów ma taki sentyment co ja do komarów ...

Link to comment
Share on other sites

wlasnie moze napiszcie o jakiej wielkosci dzialce myslic - a wszytscy pomogá szukac.
Bo wiecie jak sié daje ogloszenie ze sié szuka - to bédá dzwonic ci ktorym ciézko sprzedac - ci ktorzy majá okazje - to nie muszá sami szukac klientow.
Jaki to rodzaj dzialki ma byc? czy na taki azyl np rolna wchodzila by w gré czy tylko budowlana? Jaka wielkosc min i jakie macie oczekiwania co do niej
nptaka:
[URL]http://biechow.nieruchomosci-online.pl/dzialki,sprzedaz/595854.html[/URL]

[URL]http://sichow-maly.nieruchomosci-online.pl/dzialki,sprzedaz/336891.html[/URL]

[URL]http://warzyn-drugi.nieruchomosci-online.pl/dzialki,sprzedaz/632012.html[/URL]

[URL]http://oksa.nieruchomosci-online.pl/dzialki,sprzedaz/623988.html[/URL]

Link to comment
Share on other sites

I tu o nas piszą, z lekkim przekłamaniem (bo przecież to nie nam wypowiedziano umowę, tylko zwyczajnie kazano ewakuować stamtąd psy), ale niech już będzie:

[url=http://artykuly.cafeanimal.pl/Uratujmy-27-zwierzakow-z-Psiego-Azylu,1641]Uratujmy 27 zwierzaków z Psiego Azylu - Artykuły - cafeanimal.pl[/url]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='eliza_sk']Kochana działka u nas niedroga, chyba nie to świętokrzyskie omawiamy. Za byle kawałek pola chłopi żądają kosmicznych pieniędzy niestety. Już od ponad roku ukazuje się w naszej lokalnego gazecie nasze ogłoszenie, że poszukujemy działki - ceny z telefonów są po prostu nieosiągalne :shake:

Kwota jaką założyłyśmy, że wydamy na działkę to 50 tys. zł. Teraz trzeba "tylko" znaleźć odpowiednią za taką cenę ...[/quote]


Ja akurat szukam działki pod zabudowę przemysłową. Za 50 tysiecy jestem w stanie kupić u chłopa 2500 m2. To sa aktualne ceny na moim terenie.
Jedynie nad jeziorem wolają po 60 zl za metr. Normalnie jest po 20 zł za m.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...