Jump to content
Dogomania

Stowarzyszenie Obrona Zwierząt-jesteśmy OPP-przekaż nam 1% podatk-pomóż zbudować azyl


eliza_sk

Recommended Posts

[B]-OFF-[/B]
to ja jeszcze wkleję:flaming:z wątku targowickiego:

[B]gorący telefon od Potter o sytuacji psów azylowych przelał "czarę goryczy":shake:[/B]
jeśli komuś jeszcze zależy na losie Tuptka i Borysa ...
[COLOR=red]błagam o dt dla jednego z nich[COLOR=black](choć na okres m-ca,dwóch)[/COLOR][/COLOR]
Potter zwróciła się do mnie,jako osoby odpowiedzialnej za koneckie psy,z apelem o ratowanie "dwojaczków",tzn.ich [B]ewakuację z azylu lub na dt[/B]

[B]problem w tym że aktualnie mam na głowie straż miejską i ostry konflikt z sąsiadami,którzy piszą donosy na moje kojcowe psy...domagając się zaprzestania ,jak twierdzą "prowadzenia ochronki / schroniska dla psów"[/B]

pomimo 2 wizyt straży miejskiej po telefonach życzliwych sąsiadów,
zadeklarowałam Potter możliwość przejęcia 1 psa,bo tylko 1 mogę dołożyć do kojca...:-(

[COLOR=red]zwracam sie apelem o udzielenie DT 1 psu![/COLOR]
[COLOR=#ff0000]...choćby krótkoterminowego do czasu przejęcia go przeze mnie[/COLOR]
[COLOR=#ff0000]dla np.Borysa musi być to zadaszony kojec[/COLOR]

[B][U][COLOR=black]sama nie jestem też w stanie sfinansować hotelu dla psa:-([/COLOR][/U][/B]
[B][U][COLOR=black]po prostu nie dam rady finansowo[/COLOR][/U][/B]

[I][COLOR=black]doprawdy nie wiem co stanie się z psami ...[/COLOR][/I]
[I][COLOR=black]dotąd nie zdawałam sobie sprawy że sytuacja w azylu jest tak krytyczna:shake:[/COLOR][/I]

Link to comment
Share on other sites

Dziewczyny strasznie mi przykro :(
Znalazł dziś info że dogomaniaczka zuziaM zbudowała 3 kojce i moze hotelować zwierzaki.
[URL]http://www.dogomania.pl/forum/f937/hotelik-dom-tymczasowy-dla-psiakow-dogomaniackich-u-zuziam-138597/[/URL]
chyab jeszcze sie nikt nie zgłosił.
Mogę opłacić miesiąc pobytu jednego małego psiaka.

I idę myśleć...

Acha w weekend bedzie w Kielcach czarna anda jeśli byłby potrzebny transport do warszawy...
Potter wkej info o tym co spotkało stowarzyszenie w pierszy post.

Potter czy mozesz troszke zmienic tytuł wątku?
chciałm wrzucic do podpisu ale mnie ocenzurowali bo nasz[B]e psy[/B] to nazwa potalu[B]...[/B]

Link to comment
Share on other sites

Z całej gromadki uda się uratować [B]Lalę [/B](chętnych aż nadto, sprawdzamy w tej chwili kilka domów naraz) i chyba [B]Melę[/B] (jakiś cud się zdarzył, bo pierwszy raz od miesięcy ktoś zadzwonił o psa innego niż chart - dom przez telefon brzmi więcej niż przyzwoicie, ale oczywiście będzie kontrola).
Myślę też, że może uda się wybrać dom dla [B]Karmela[/B], spośród tych, które "nie załapią się" na Lalę.
Kobix zobowiązała się zabrać do siebie [B]Tuptka[/B] i szukać dt dla [B]Borysa[/B] (oczywiście oba psy będziemy nadal ogłaszać).

Z tych adopcyjnych pozostają:
1) [B]Cygan, Kora, Moreta[/B] - bezproblemowe, do adopcji od zaraz
2) [B]Tyś, Horka, Maniek[/B] - bojaźliwe, braki w socjalizacji, ale do nadrobienia
3) [B]Remek, Poka[/B] - bardzo nieufne do człowieka, trudne przypadki

Pozostaje jeszcze 14 sztuk stałych rezydentów azylu, psów które mieszkają tutaj po 6, 8 lat i dłużej i które w ogóle nie nadają się do adopcji lub adopcja byłaby dla nich wiekszą krzywdą niż pozostanie w azylu (przynajmniej w tym miejscu, które jeszcze do dzisiaj było azylem, bo teraz to już nie wiem, czym jest, ale na pewno przestało tu być bezpiecznie). W każdym razie czują się tu jak w domu. Należą do nich m. in. [B]Miśka, Misiek i Kajtek[/B]. Z tymi to już kompletnie nie wiem co zrobić :placz:.

Link to comment
Share on other sites

Jak pomóc? Nic nowego nie wymyślę:

- ogłoszenia
- dt dla psów
- przepytanie znajomych na okoliczność, czy nie chcą aby adoptować psa
- a już najbardziej ratuje nam tyłek działka przekazana nieodpłatnie badź za niewygórowaną cenę, najlepiej na terenie gminy Jędrzejów...

... ale to ostatnie to był żart :razz:, bo cuda się nie zdarzają i szybciej chyba jędrzejowskie urzędasy przyjdą wyprowadzać mi psy na spacer, niż zbuduję tutaj schronisko :talker:

Link to comment
Share on other sites

Ws. ogłoszeń - wszystkie psy z wyjątkiem Meli i Horki mają zaktualizowane allegra, zaraz biorę się i za te dwa.
[B]
Nasze aukcje allegro można znaleźć pod nickiem: OBRONA-ZWIERZAT[/B]

Jeszcze raz błagam o pomoc w ogłoszeniach, jestem na wykończeniu (się), albo pracy magisterskiej i niestety nie dam sama fizycznie rady poogłaszać wszystkich psiaków gdzie się da :modla::modla::modla:

[B]Aktualny spis naszych psiaków do adopcji/ogłoszeń to (na allegro ogłaszam również psiaki ze świata, o które mnie ktoś poprosił):[/B]
1. Lala
2. Karmel
3. Mela
4. Cygan
5. Moreta
6. Tyś
7. Horka
8. Kora
9. Maniek
10.Remek
11. Poka
12. Borys
13 Tuptek

Link to comment
Share on other sites

I jeszcze jedno:
[B][SIZE=3][COLOR=Blue]
CZY ZNACIE KOGOŚ ZAUFANEGO DO KONTROLI W MIEJSCOWOŚCI WOJCIECHÓW - 26 KM OD LUBLINA, CHODZI O DOM DLA MELI (NIE ZNAM DOGOMANIAKÓW Z TAMTYCH OKOLIC)[/COLOR][/SIZE][/B]. [SIZE=3][COLOR=Blue][B]NAJLEPIEJ JAK NAJSZYBCIEJ.[/B][/COLOR][/SIZE]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Linssi']Eliza, ja wlasnie oglaszam psiaki...wczoraj oglosilam 5... Zostały mi Horka, Kora, Maniek, Remek, Poka, Borys i Tuptek[/quote]



Dziękuję Aniu :loveu:
Mela i Horka zaktualizowane na allegro. Tylko widzę, że Horka ma jakieś dodatkowe aukcje u mnie - aktualne są te 3 pierwsze z nowymi zdjęciami.

Link to comment
Share on other sites

[URL]http://www.dogomania.pl/forum/f28/3-husky-w-tym-jeden-szczeniak-kaukaz-onki-schroniskow-nowodworze25km-od-lublina-136979/[/URL]

watek psa z lublina, może któras osoba z tego wątku pomoize sptawdzic dom.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='GoskaGoska']jestem tylko muszé sié polapac jakie psy :roll: wszytsko z pierwszych postów aktualne?[/quote]



[B]Wszystko aktualne z I postów, opisy można z allegro zabrać:[/B]
[url=http://allegro.pl/show_user_auctions.php?uid=10134001]Przedmioty użytkownika - Aukcje internetowe Allegro[/url]


[B]Aktualny spis naszych psiaków do adopcji/ogłoszeń to (na allegro ogłaszam również psiaki ze świata, o które mnie ktoś poprosił):[/B]
1. Lala
2. Karmel
3. Mela
4. Cygan
5. Moreta
6. Tyś
7. Horka
8. Kora
9. Maniek
10.Remek
11. Poka
12. Borys
13. Tuptek

Link to comment
Share on other sites

jestem tylko muszé sié polapac jakie psy :roll: wszytsko z pierwszych postów aktualne?
Juz przeczytalam wszytsko- ale kurcze 3 dni to chyba kazda umowa na min 14dni na wypowiedzenie, trzeba prosic tez na wszelki wypadek inne schroniska czy zgodzily by sie przyjac jakies psiaki. ogloszenie oczywiscie porobie rowniez

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Potter']nika100 - bardzo zgrabne ogłoszenia :lol:.[/quote]

dzięki :oops:
najważniejsze żeby przyniosły szczęście !

Linssi jak można dodać więcej ogłoszeń?
wczoraj dodałam 10 i nie mogłam więcej,
dziś też nie mogę :placz:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='nika100']dzięki :oops:
najważniejsze żeby przyniosły szczęście !

Linssi jak można dodać więcej ogłoszeń?
wczoraj dodałam 10 i nie mogłam więcej,
dziś też nie mogę :placz:[/quote]

alegratka też jest "chodliwym" portalem i warto tam dawać ogłoszenia. zaraz skończę pracować i biorę się za ogłoszenia.

Link to comment
Share on other sites

Słuchajcie, a czy macie pojęcie czy hotelik u wiosny, mossi czy Murki to hoteliki pracujące z psami ? Chodzi nam o umieszczenie Poki i Remka - dzikusy, chcące zjeść cały świat wokół. Hotelik, albo tymczas, który pracowałby nad nimi, to jedyne rozwiązanie i szansa dla nich :placz:

Może macie kontakty do nich ? Dogo mi strasznie muli jak na złość i nic nie mogę znaleźć :mad:

Link to comment
Share on other sites

Nika, ale to na gumtree nie przyjmuje wiecej niz 10?? Na gumtree sa juz wszystkie praktycznie psiaki...wiec moze zrob ogloszenia na jakichs innych? Nie zdarzylo mi sie jeszcze, ze nie moglam dodac...:crazyeye:
Ja oglaszam psiaki na:
kupsprzedaj
kupiepsa
eoferty.com.pl
gumtree Warszawa, Krakow, Wrcoław
kokosy
ojej
pineska
rozglos
warsza
krakusik
wroclawiak

chyba nie ma sensu dublowac ogloszen na tych portalach?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='eliza_sk']alegratka też jest "chodliwym" portalem i warto tam dawać ogłoszenia. zaraz skończę pracować i biorę się za ogłoszenia.[/quote]

wiem :lol:

[URL="http://ale.gratka.pl/ogloszenie/1962093_horka_12_mies_sunia_uratowana_od.html"]HORKA-12 mies. sunia URATOWANA OD ŚMIERCI![/URL]

[URL="http://ale.gratka.pl/ogloszenie/1962098_moreta_14_mies_czeka_na_dom_piekna.html"]MORETA-14 mies. CZEKA na DOM. PIĘKNA sunia-POMOCY[/URL]

[URL="http://ale.gratka.pl/ogloszenie/1962108_mela_mloda_piekna_owczarek_mix_pokocha.html"]MELA-młoda,piękna OWCZAREK mix-POKOCHA OD ZARAZ[/URL]

[URL="http://ale.gratka.pl/ogloszenie/1962114_starszy_cygan_idealny_towarzysz_dla.html"]starszy CYGAN-idealny TOWARZYSZ dla DZIADKÓW[/URL]

[URL="http://ale.gratka.pl/ogloszenie/1962118_maniek_staruszek_tragedia_psa_po.html"]MANIEK-staruszek-TRAGEDIA psa po ŚMIERCI pana![/URL]

[URL="http://ale.gratka.pl/ogloszenie/1962134_borys_sliczny_mlody_psiak_przytulaka.html"]BORYS-śliczny MŁODY psiak PRZYTULAKA-bezdomny[/URL]

[url=http://ale.gratka.pl/ogloszenie/1962140_remek_staruszek_tragedia_psa_po_smierci.html]REMEK-staruszek-TRAGEDIA psa po ŚMIERCI pana![/url]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='eliza_sk']Słuchajcie, a czy macie pojęcie czy hotelik u wiosny, mossi czy Murki to hoteliki pracujące z psami ? Chodzi nam o umieszczenie Poki i Remka - dzikusy, chcące zjeść cały świat wokół. Hotelik, albo tymczas, który pracowałby nad nimi, to jedyne rozwiązanie i szansa dla nich :placz:

Może macie kontakty do nich ? Dogo mi strasznie muli jak na złość i nic nie mogę znaleźć :mad:[/quote]

Hotelik u Murki napewno pracuje z psami. Jest tam teraz Rudka od Erki i naprawde sa juz duze postepy. ale tam kolejki sa kilometrowe :placz: Wiosna tez pracuje z psami, ale nie wiem jak to u niej wyglada. Byla tam kielecka Inka. Co do Mosii, to nie mam bladego pojecia...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Linssi']Nika, ale to na gumtree nie przyjmuje wiecej niz 10?? Na gumtree sa juz wszystkie praktycznie psiaki...wiec moze zrob ogloszenia na jakichs innych? Nie zdarzylo mi sie jeszcze, ze nie moglam dodac...:crazyeye:
Ja oglaszam psiaki na:
kupsprzedaj
kupiepsa
eoferty.com.pl
gumtree Warszawa, Krakow, Wrcoław
kokosy
ojej
pineska
rozglos
warsza
krakusik
wroclawiak

chyba nie ma sensu dublowac ogloszen na tych portalach?[/quote]

no chyba nie ma....
ale w poście było napisane że potrzeba ogłoszeń na gumtree, nie wiedziałam że jednak są :lol:
nie znam tych wszystkich portali, nigdy nie robiłam ogłoszeń...
a na gumtree tak jak pisałam wyświetla mi,że nie mogę dodać więcej :angryy:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...