Jump to content
Dogomania

Dlaczego nigdy nie kupie psu Eukanuby.


M&M

Recommended Posts

  • 2 weeks later...
  • Replies 127
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Guest papillonek

ostrzegałam,że drastyczny i jeśli ktoś jest wrażliwy to niech nie ogląda.ludzie najpierw czytalcie a nie klikacie na link nie wiedząc co to jest!

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • 1 month later...
Guest papillonek

i bardzo dobrze nikt nie chciałby nie wiedząc co je dostac w kotlecie psa ,ani kota i to nie tylko ze względy na smak.Tak samo jak miłośnicy koni nie jedzą koniny,bo jak można jeśc przyjaciól?a to co robią w Chinach świadczy wylko o nich :( :( :(

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

... czego dopuszcza sie Iams za zamknietymi drzwiami swoich laboratoriow...

[COLOR=red][B]Bo nie znoszę hipokryzji!!![/B][/COLOR]

Ilu z Was zrezygnuje z zakupu kurtki, butów, torebki, paska etc. ze skóry???
Ilu z Was nie je wieprzowiny, wołowiny, drobiu, ryby, etc. i produktów odzwierzęcych jak mleko, jajka itp ???
Że nie wspomnę o lekach, kosmetykach czy chemii powszechnie używanej w gospodarstwie domowym!!!

[B]Czy ktoś z Was choć przez sekundę zastanowił się w jakich warunkach te zwierzęta są chowane, transportowane, zabijane, jak cierpią??? [/B]

[B]Czy ktoś z Was odwiedził fermę, rzeźnię, itp. ??? [/B]Bo ja tak!!! I powiem jedno Wasz kotlet/pieczone udko/torebka ze skóry zanim jeszcze stanie się kotletem/pieczonym udkiem/torebką ze skóry jest żywym zwierzęciem, które cierpi dokładnie tak jak Wasz czworonożny przyjaciel piesek/kotek

Link to comment
Share on other sites

Guest papillonek

po co te nerwy???jest wiele rodzajów karm i nie widzę powodu,żeby karmic właśnie tą.Nie dośc ,że to niewartościowy syf niewarty swojej ceny to jeszcze testowany na biednych beaglach!,,które cierpi dokładnie tak jak Wasz czworonożny przyjaciel piesek/kotek '' niby dlaczego nasze zwierzęta cierpią????Jeśli jesteś taka przeciwna mordowaniu zwierząt to dlaczego kupujesz eukanubę???sama mówisz,że te zwierzęta cierpią,więc dlaczego chcesz,żeby cierpiały???uważasz się za miłośnika zwierząt???z takim podejściem???co ty wogole tutaj robisz???może to znowy jakaś cholerna prowakacja???

Link to comment
Share on other sites

[quote name='papillonek']po co te nerwy???jest wiele rodzajów karm i nie widzę powodu,żeby karmic właśnie tą.Nie dośc ,że to niewartościowy syf niewarty swojej ceny to jeszcze testowany na biednych beaglach!,,które cierpi dokładnie tak jak Wasz czworonożny przyjaciel piesek/kotek '' niby dlaczego nasze zwierzęta cierpią????Jeśli jesteś taka przeciwna mordowaniu zwierząt to dlaczego kupujesz eukanubę???sama mówisz,że te zwierzęta cierpią,więc dlaczego chcesz,żeby cierpiały???uważasz się za miłośnika zwierząt???z takim podejściem???co ty wogole tutaj robisz???może to znowy jakaś cholerna prowakacja???[/QUOTE]

Po pierwsze żle mnie zrozumiałaś - nie jestem przeciwna mordowaniu zwierząt - lubię dobre schabowe i nie tylko :)
A co do cierpienia zwierząt to próbowałam Ci tylko uzmysłowić, że krowa, świnia czy kura odczów ból dokładnie tak samo jak Twój pies/kot ale nie widać żebyś się taką świnką czy krową przejmowała, dlaczego więc o te psy taki raban??? W czym one są lepsze od świni czy krowy?
Nie wmówisz mi, że pies/kot przeżyje życie nie zaznawszy ani razu cierpienia - wystarczy, że nadepnie łapą na kasztana w kolczastej łupince.
To nie "jakaś cholerna prowakacja" - poprostu stwierdzam fakty.
A Eukanubę kupuję bo wg mnie jest dobra, przecież nie kupię szajsu typu Pedegree.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Ines']A Eukanubę kupuję bo wg mnie jest dobra, przecież nie kupię szajsu typu Pedegree.[/QUOTE]
Moje zjadły 1 worek duży eukanuby i dla nich nie była dobra (cały czas miały zielonkawe kupy i rozwolnienie. Kiedyś jadły też pedigree i niestety ale lepiej ich żołądki reagowały

Link to comment
Share on other sites

[quote name='catie']Moje zjadły 1 worek duży eukanuby i dla nich nie była dobra (cały czas miały zielonkawe kupy i rozwolnienie. Kiedyś jadły też pedigree i niestety ale lepiej ich żołądki reagowały[/QUOTE]

Nie dziwię się, po zjedzeniu całego dużego worka każdy żołądek dostałby rozstroju.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='catie']najlepsze jest to że po innych karmach tak nie miały moje psy. Co najwyżej alergii dostały na niektóre. Teraz są na Brit Care i jest wszystko w porządku[/QUOTE]

Ja od ponad roku karmię swoje psy Eukanubą - jedzą ją chętnie, sierść mają gęstą i błyszczącą, poznikały wszystkie alergie, kupki są ok.
Jeśli chodzi o firmę Masterfoods - producenta takich karm jak Pedegree, Chappi, Frolic, Wheeskas , Kitekat czy Royal Canin, jeśli miałabym coś od nich kupić to tylko Royala. Brita nie znam więc nie będę się wypowiadać - generalnie wybieram dobre karmy z tzw. "wyższych półek" i nie eksperymentuję. Dobra karma jest prawidłowo zbilansowana, i przede wszystkim ma dobrą strawność - wszystko co trzeba przez organizm jest przyswojone i kupki są niewielkie.

Link to comment
Share on other sites

Guest papillonek

nie wiem jak Ines tu trafiłaś,przecież to forum jest poświęcone miłośnikom,hodowcom i właścicielom psów!a jeżeli dla ciebie świnia,czy growa niczym nie różni się od psa to chyba nikim z powyższych nie jesteś!może na starośćkiedy twoje psy będą otyłe i chore zrozumiesz ,gdzie popełniłaś błąd :(chocuiaż nie musi tak byc ...jeśli już się dowiedziałaś co robi firma produkująca eukanubę to po co ją jeszcze kupujesz???czy dla ciebie pies ma wogólę jakąś wartość???czy to tylko alarm atnywłamaniowy przywiązany do słupa całe życie ???

Link to comment
Share on other sites

[quote name='papillonek']po co te nerwy???jest wiele rodzajów karm i nie widzę powodu,żeby karmic właśnie tą.Nie dośc ,że to niewartościowy syf niewarty swojej ceny to jeszcze testowany na biednych beaglach!,,które cierpi dokładnie tak jak Wasz czworonożny przyjaciel piesek/kotek '' niby dlaczego nasze zwierzęta cierpią????Jeśli jesteś taka przeciwna mordowaniu zwierząt to dlaczego kupujesz eukanubę???sama mówisz,że te zwierzęta cierpią,więc dlaczego chcesz,żeby cierpiały???uważasz się za miłośnika zwierząt???z takim podejściem???co ty wogole tutaj robisz???może to znowy jakaś cholerna prowakacja???[/QUOTE]

Czyżbyś wierzyła, ze eukanuba jest jedyną karmą testowaną na zwierzętach?
,[I],Możecie być państwo pewni, że Iams nie jest jedyną firmą, która dopuszczała się tak okrutnych praktyk. Oprócz niej była także Rolston Purina jeszcze przed wykupieniem jej przez Nestle, Hill’s Pet Nutrition będąca własnością Colgate-Palmolive, Pedigree Pet Foods należąca do Marsa i Alpo Pet Foods przed wykupieniem jej przez Nestle. Te firmy to tylko kilka przykładów przedsiębiorstw zaangażowanych w doświadczenia na zwierzętach."[/I]

,[I],Kite-Kat, jak i Whiskas, najpopularniejsze w Polsce pokarmy dla kotów, są produkowane w opracowaniu o recepturę i licencję opracowaną w Waltham w okręgu Middlesex we wschodniej części stanu Massachusetts w USA. Żeby rozwiać wątpliwości, skontaktowałem się za pośrednictwem Internetu z autorką artykułu, Ann Martin, prosząc ją o opinię na temat polskich producentów takiej karmy dla zwierząt domowych, jak Kite-Kat, Whiskas i Pedigree Pal. Oto jej odpowiedź: „Witam! Moje wydawnictwo, NewSage Press, przekazało mi pana pytania dotyczące pokarmów dla zwierząt domowych sprzedawanych w Polsce firmy Kite-Kat, Whiskas i Pedigree Pal. Ich macierzystą jest Mars z korporacji Uncle Ben i niektóre z nich mogą zawierać karmę mięsną zawierającą mięso uśpionych kotów i psów. Ta firma jest zaangażowana bezpośrednio lub przez swoją macierzystą jednostkę w eksperymenty na zwierzętach"
[/I][URL]http://wolnemedia.net/zdrowie/praktyki-przemyslu-produkujacego-pokarm-dla-zwierzat-domowych/[/URL]

Łatwo odstawic psu z michę z eukanubą.
Ale w celu uniknięcia przyczyniania się do cierpienia zwierząt my również powinniśmy zrezygnowac z wielu rzeczy. Niewinny z pozoru batonik....

,[I],Mars przeprowadzał eksperyment na szczurach, który miał określać wpływ składników czekolady na naczynia krwionośne. Eksperymentatorzy siłą karmili szczury przez plastikowe rury umieszczone w ich gardłach, następnie rozcinali im łapki, aby otworzyć arterię, która była następnie blokowana by uniemożliwić krwi wypływanie na zewnątrz. Po eksperymencie zwierzęta były zabijane.

Inny eksperyment: nakarmione składnikami słodyczy myszy zmuszano do pływania w pojemniku z wodą zmieszaną z białą farbą. By uniknąć utopienia myszy musiały odnaleźć ukrytą platformę, potem były zabijane. W jeszcze innym eksperymencie szczury karmiono kakao ze środkiem znieczulającym zawierającym dwutlenek węgla, aby ich krew mogła być pobrana przez wstrzyknięcie igły prosto w serce, co prowadziło do wewnętrznego krwawienia. Nowonarodzone myszki wpychano do małych komór z pleksiglasu (tworzywo sztuczne podobne do szkła) i zanurzano na prawie pięc godzin w chłodnej wodzie, aby sprawdzić czy składniki czekolady wpływają na ich wskaźnik oddychania." [/I](ze strony fundacji Emir)
Czy etyczne jest wiec jedzenie słodyczy takich jak: M&M’S, SNICERS, SKITTLES, MILKY WAY,TWIX, ?

Przykłady można mnożyc.
[URL]http://uszata.com/eksplorer/prawa/testy_na_zwierz.html[/URL]

Link to comment
Share on other sites

Ano właśnie... Ja też hipokryzji nie lubię i nie wierzę, żeby żadna karma poza Eukanubą nie była testowana w taki sposób. Moim psom Eukanuba nie podchodziła; miałam kilka lat temu 1 czy dwa worki - teraz karm w ogóle nie używam za to niestety daję zarobić kurzym fermom i rzeźniom. I nie czuję się ani lepiej, ani gorzej ze swoim sumieniem niż kiedy dawałam Eukanubę.
Subiektywnie rzecz biorąc kogoś cierpienie psów może ruszać bardziej niż cierpienie kurczaków, ale plucie na kogos dlatego, że tę hipokryzję odsłania i żałuje w równym stopniu psów co innych zwierząt jest trochę... niesmaczne - pomijając to, że jak słusznie zauważono krowa czy kura cierpi tak samo. A przypisywanie komuś z tytułu kupowania E. szargania zdrowia jego psa i traktowania go jak bydlę bez wartości przywiązane do słupa to już zwyczajne chamskie obrażanie. Jeśli na tym polega miłość do psów, to ja chyba nie chcę się zaliczać do typowych miłośników bo za niektórych cholernie mi wstyd :roll: bo wychodzi na to, że jeśli karmisz karmą testowaną na psach (a śmiem twierdzić, że wszystkie bez wyjątku są) ale z których to testów filmiki nie wiszą w internecie, to jesteś święty...

Link to comment
Share on other sites

Guest papillonek

,,ale plucie na kogos dlatego, że tę hipokryzję odsłania i żałuje w równym stopniu psów co innych zwierząt jest trochę... niesmaczne - pomijając to, że jak słusznie zauważono krowa czy kura cierpi tak samo."
nie wiem jak można zabic swojego przyjaciela dla mięsa :(,ale świnie i krowy hodowane na fermach raczej niczyimi przyjaciołmi nie są i na tym chyba polega różnica.
,,Łatwo odstawic psu z michę z eukanubą. "
o to mi właśnie chodziło,bo są karmy nie testowane na zwierzętach i to nie jedna,a na rynku jest taki wybór karm,że nie widzę powodu podawania eukanuby.
,,Czyżbyś wierzyła, ze eukanuba jest jedyną karmą testowaną na zwierzętach?"
wiem,że jest ich wiele,ale eukanuba również się do nich zalicza,stąd mój post :)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='papillonek']
nie wiem jak można zabic swojego przyjaciela dla mięsa :(,ale świnie i krowy hodowane na fermach raczej niczyimi przyjaciołmi nie są i na tym chyba polega różnica.[/QUOTE]

Idąc dalej tym rozumowaniem, psy w laboratoriach też nie są niczyimi przyjaciółmi :roll:
A świnia biorąc pod uwagę jej inteligencję też mogłaby z powodzeniem przyjacielem być, tylko jest większa i bardziej śmierdzi - więc nie zasługuje na takie współczucie tak jak pies...

[quote name='papillonek']o to mi właśnie chodziło,bo są karmy nie testowane na zwierzętach i to nie jedna,a na rynku jest taki wybór karm,że nie widzę powodu podawania eukanuby.
[/QUOTE]

Jaką masz gwarancję, że inna karma jaką kupujesz nie była testowana w ten sposób? I z drugiej karmy - kupiłabyś karmę, której nikt nigdy nie testował = eksperymentowała na swoim przyjacielu?

Mnie najbardziej boli to, że wielkie oburzenie niektórych co do tego, co robi IAMS kończy się na pokrzyczeniu na forum i niekupowaniu karmy przez garstkę osób - realny skutek żaden. Więc może zamiast krzyczeć na kogoś, jak śmie to kupować, lepiej byłoby wsadzić tę parę w jakieś konkretne działania? Gdyby były prowadzone z równą energią co niepotrzebne strzępienie klawiatury na forach i jęczenie jak tak można, to może i skutki jakieś realne by już były.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='papillonek']nie wiem jak Ines tu trafiłaś,przecież to forum jest poświęcone miłośnikom,hodowcom i właścicielom psów!a jeżeli dla ciebie świnia,czy growa niczym nie różni się od psa to chyba nikim z powyższych nie jesteś!może na starośćkiedy twoje psy będą otyłe i chore zrozumiesz ,gdzie popełniłaś błąd :(chocuiaż nie musi tak byc ...jeśli już się dowiedziałaś co robi firma produkująca eukanubę to po co ją jeszcze kupujesz???czy dla ciebie pies ma wogólę jakąś wartość???czy to tylko alarm atnywłamaniowy przywiązany do słupa całe życie ???[/QUOTE]

Oj PAPIKLONEK aleś Ty nerwowa. Przez parę dni nie wchodziłam na foruma tu widzę, że dyskusja idzie prawie na noże :)
Tak się składa na Twoje nieszczęście albo szczęście, zależy jak na to patrzeć, że z wykształcenia jestem zootechnikem o specjalności hodowla zwierząt. Na temat różnic pomiędzy krową, psem czy świnią wiem z cała pewnośćią więcej od Ciebie i nigdy nie twierdziłam, że niczym się od siebie nie różnią, a jedynie, że tak samo odczuwają ból i cierpienie.

Dla Twojej informacji w niektórych krajach świnki są hodowane w domach jako najlepsi przyjaciele człowieka, w innych zjada się psy. Co kraj to obyczaj - i świnia bywa przyjacielem człowieka, i pies daniem obiadowym :)

Oczywiście, że moje psy mają dla mnie wartość dlatego staram się dać im to co wg mnie najlepsze na miarę swoich sił i środków. Przeraża mnie Twoja naiwność jeśli sądzisz, że inni producenci nie testują swoich karm na zwierzętach. Wszyscy robią tak samo bo to jest biznes. Zdajesz sobie sprawę co by się stało gdyby firma wypuściła na rynek nie przetestowany produkt i zdechł od tego Twój czworonożny przyjaciel i setki jemu podobnych? Firma straciłaby dobrą opinię, ludzie przestaliby kupować jej produkty i bankructwo. Dlatego muszą testować czy ci się to podoba czy nie! Life is brutal - ktoś musi zginąć aby żyć mógł ktoś, czasem dosłownie a czasem w przenośni. I dlatego miliony ludzi kupują i będą kupować Eukanubę inne karmy. Myślisz, że te zdjęcia "wyciekły" do mediów przypadkiem? Jeżeli nie kupisz Eukanuby kupisz inną karmę. Zyska tylko konkurencja, która też testuje swoje karmy na zwierzętach tylko Ty o tym nie wiesz.

Link to comment
Share on other sites

Guest papillonek

,,Na temat różnic pomiędzy krową, psem czy świnią wiem z cała pewnośćią więcej od Ciebie i nigdy nie twierdziłam, że niczym się od siebie nie różnią, a jedynie, że tak samo odczuwają ból i cierpienie."

myślałam,że chodzi ci o to ,że świnia czy krowa to to samo co pies :) przepraszam i zwracam honor :)
,Dla Twojej informacji w niektórych krajach świnki są hodowane w domach jako najlepsi przyjaciele człowieka, w innych zjada się psy." wiem o tym bardzo dobrze zobacz sobie filmiki które dodałam kilka stron wcześniej ;)

Przeraża mnie Twoja naiwność jeśli sądzisz, że inni producenci nie testują swoich karm na zwierzętach.
a m,nie przeraża twoje lenistwo bo wyrażnie kilka postów temu napisałam WIEMŻE JEST ICH WIELE !

,,Zyska tylko konkurencja, która też testuje swoje karmy na zwierzętach tylko Ty o tym nie wiesz. "
pewnie tak... :(

Link to comment
Share on other sites

[quote name='papillonek'],,Na temat różnic pomiędzy krową, psem czy świnią wiem z cała pewnośćią więcej od Ciebie i nigdy nie twierdziłam, że niczym się od siebie nie różnią, a jedynie, że tak samo odczuwają ból i cierpienie."

myślałam,że chodzi ci o to ,że świnia czy krowa to to samo co pies :) przepraszam i zwracam honor :)
,Dla Twojej informacji w niektórych krajach świnki są hodowane w domach jako najlepsi przyjaciele człowieka, w innych zjada się psy." wiem o tym bardzo dobrze zobacz sobie filmiki które dodałam kilka stron wcześniej ;)

Przeraża mnie Twoja naiwność jeśli sądzisz, że inni producenci nie testują swoich karm na zwierzętach.
a m,nie przeraża twoje lenistwo bo wyrażnie kilka postów temu napisałam WIEMŻE JEST ICH WIELE !

,,Zyska tylko konkurencja, która też testuje swoje karmy na zwierzętach tylko Ty o tym nie wiesz. "
pewnie tak... :([/QUOTE]

No cóż ja przynajmniej otwarcie przyznaję, że karmię swoje psy karmami testowanymi na zwierzętach. Szperając po forach Dogomanii trafiłam przypadkiem na posty pewnego użytkownika zwanego PAPILLONEK, który w temacie "Pedigree-paczka dla szczenieczka" opowiada:
"ja zamawiałam w tym roku i zabawki nie było [IMG]http://www.dogomania.pl/threads/118951-Paczka-dla-szczeniaczka./images/smilies/icon_frown.gif[/IMG] tylko dentastixy,2Xsuche i 4Xseszetki i chyba 2 puszki,ale zjadła tylko puszki ,stixy i saszetki suche poszło dla kotów -bezdomnych [IMG]http://www.dogomania.pl/threads/118951-Paczka-dla-szczeniaczka./images/smilies/icon_smile.gif[/IMG]i wszyscy zadowoleni [IMG]http://www.dogomania.pl/threads/118951-Paczka-dla-szczeniaczka./images/smilies/icon_smile.gif[/IMG] ([URL]http://www.dogomania.pl/threads/118951-Paczka-dla-szczeniaczka./page3[/URL])"

I to by było na tyle w temacie karmienia swojego ulubieńca karmami testowanymi na zwierzętach. Pozdrów pieski z Instytutu Whaltam na których testują Twoje Pedigree :):):)

Link to comment
Share on other sites

[SIZE="3"][B][CENTER][COLOR="#000080"]Zapraszamy na manifestację w sprawie mordowni w Dyminach. Przyłączcie się, pokażmy kieleckim urzędasom,
ilu nas jest![/COLOR][/CENTER][/B][/SIZE]

[URL="http://www.dogomania.pl/threads/196014-Walka-o-schron-kielce-dyminy-organizujemy-manifestację-przyłącz-się-do-nas!!!"]http://www.dogomania.pl/threads/196014-Walka-o-schron-kielce-dyminy-organizujemy-manifestację-przyłącz-się-do-nas!!![/URL]


[SIZE="2"][B]Wspomóż nas podpisując petycję [URL="http://www.petycje.pl/petycja/5853/petycja_w_sprawie_schroniska_dla_bezdomnych_zwierzĄt_w_kielcach_dyminy.html"]http://www.petycje.pl/petycja/5853/petycja_w_sprawie_schroniska_dla_bezdomnych_zwierzĄt_w_kielcach_dyminy.html[/URL][/B][/SIZE]

Link to comment
Share on other sites

Guest papillonek

nie kupuje pedigree na co dzień,bo szkoda mi na to pieniędzy ,ale jak trafila się okazja to czemu nie :)
,,Pozdrów pieski z Instytutu Whaltam na których testują Twoje Pedigree [IMG]http://www.dogomania.pl/threads/106395-Dlaczego-nigdy-nie-kupie-psu-Eukanuby./images/smilies/icon_smile.gif[/IMG][IMG]http://www.dogomania.pl/threads/106395-Dlaczego-nigdy-nie-kupie-psu-Eukanuby./images/smilies/icon_smile.gif[/IMG][IMG]http://www.dogomania.pl/threads/106395-Dlaczego-nigdy-nie-kupie-psu-Eukanuby./images/smilies/icon_smile.gif[/IMG] "
NIE KUPUJE PEDIGREE!!! jakbyś rozejżała się na forum dokładnie to wiedzialabyś co daje psu do jedzenia !!!!
a,ze zobaczyłaś jeden post w krórym pisalam,że zamówiłam paczkę dla szczeniaka,(a mój pies szczeniakiem już nie jest) to nie znaczy,że mój pies się tym faszeruje!
i wypraszam sobie ,,moje pedigree" wszystko w temacie! dziękuję :)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='papillonek']nie kupuje pedigree na co dzień,bo szkoda mi na to pieniędzy ,ale jak trafila się okazja to czemu nie :)
,,Pozdrów pieski z Instytutu Whaltam na których testują Twoje Pedigree [IMG]http://www.dogomania.pl/threads/106395-Dlaczego-nigdy-nie-kupie-psu-Eukanuby./images/smilies/icon_smile.gif[/IMG][IMG]http://www.dogomania.pl/threads/106395-Dlaczego-nigdy-nie-kupie-psu-Eukanuby./images/smilies/icon_smile.gif[/IMG][IMG]http://www.dogomania.pl/threads/106395-Dlaczego-nigdy-nie-kupie-psu-Eukanuby./images/smilies/icon_smile.gif[/IMG] "
NIE KUPUJE PEDIGREE!!! jakbyś rozejżała się na forum dokładnie to wiedzialabyś co daje psu do jedzenia !!!!
a,ze zobaczyłaś jeden post w krórym pisalam,że zamówiłam paczkę dla szczeniaka,(a mój pies szczeniakiem już nie jest) to nie znaczy,że mój pies się tym faszeruje!
i wypraszam sobie ,,moje pedigree" wszystko w temacie! dziękuję :)[/QUOTE]

Pozostawiam to bez komentarza...

[quote name='Martens']Wątek robi się nieco... satyryczny :lol:[/QUOTE]

Nic dodać nic ująć. Sama bym tego lepiej nie określiła :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...