Jump to content
Dogomania

Kraków-Pucek już w nowym domu na śląsku


miniulka91

Recommended Posts

  • Replies 124
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

wznów bardzo proszę,tylko trzeba tekst zmienić. z domkiem dla Pucka nie będzie łatwo.to prawda jest dużo zapytań bo ludzi widzą ładnego szczeniora ale jak im mówię, że jest nieufny do mężczyzn i że ma pewne problemy to chętni znikają. wczoraj zadzwoniłam do jednego kolesia strasznie podkręcony był Puckiem ale powiedziałam mu od razu, że Pucek nie ufa facetom i trzeba z nim delikatnie, miał zadzwonić i się umówić konkretnie ale już nie zadzwonił. i tak już było z kilkoma osobami. jest jedna osoba z Sosnowca, bardzo OK tylko w domu jest fretka, która biega cały czas luzem i jest przyzwyczajona do zabawy z psem, nie wiadomo jak Pucek zareaguje na nią.
Jeśli chodzi o Pucka zachowanie to jestem coraz bardziej załamana. jest coraz gorzej. pamiętam jak warknął pierwszy raz na mojego brata..teraz się rozbestwił. nikt nie może swobodnie wejść do domu ani poruszać się w pobliżu mnie bo pucek atakuje. gryzie po nogach jeśli ktoś kieruje się w moją stronę. narazie lekko ale spodziewam się że już niedługo...i tak jak wcześniej było powiedziane, potrafi cieszyć się i bawić z kimś, wystawiać brzuszek do głaskania a za sekundę ugryźć tą samą osobę w stopę bo nie chcąco poruszyła się w moim kierunku.zawwsze układa się tak żeby być między mną a kimś a jak jesteśmy sami to układa się w drzwiach.wczoraj było u mnie pare osób, głaskałam go żeby go uspokoić a on z jednej strony cały się cieszył że go głaskam ale z drugiej był cały spięty i łypał oczkami czy z tyłu nie nadchodzi jakieś zagrożenie, to jest bardzo smutne jak widzę jak on się boi i stresuje. najgorsze jest to, że mój brat i ojciec czyli główne ofiary mają już go dość i boję się żeby nie zrobili czegoś co jeszcze utwierdzi go w tym lęku. aha i moją sąsiadkę też atakuje, czyli nie tylko faceci...

Link to comment
Share on other sites

Guest Mrzewinska

Pucek potrzebuje natychmiastowego szkolenia pod okiem trenera.
W grupie innych psow i ludzi.
To jedyny sposob, aby przekonac go, ze swiat nie jest taki straszny, tu nie wystarczy jedna rada, nie ma cudownego guzika do nacisniecia.
Szkolenie posluszenstwa w zorganizowanej grupie jest niezbedne, poza tym mozna pomyslec o sterylizacji psa - reproduktorem to on i tak nie bedzie.
Psa trzeba uczyc i ludzkich rak, ze niegrozne, i ze ludzie przechodzacy, biegajacy nie sa grozni, i pozostawania w domu w spokoju. W zorganizowanej szkolacej sie grupie Pucek bedzie mial uwage rozproszona - nie wybierze sobie tak latwo jednego obiektu do atakowania.
A trener pomoze wlascicielce prawidlowo, czyli w pore nagradzac psa, lub kontrolowac nieodpowiednie zachowanie. Tu jest za duzo problemow, aby bez szkolenia pod kierunek fachowca dalo sie je rozwiazac.
Wysoko cenie szkolę HittDog na Juvenii - moze tam?

Zofia
PS i zero czulosci za darmo!!!! nagrody i glaskanie tylko za prawidlowe reagowanie na polecenia!!!!

Link to comment
Share on other sites

dziękuję bardzo pani Zofio, właśnie rozmawiałam z dziewczyną, która jest zainteresowana Puckiem i uwaga, sama zaproponowała że weźmie go na szkolenie:)a ja że dołożę się do kosztów i do kastracji. za chwile miniulka wpadnie z fretką robić test, trzymajcie kciuki

niestety Pucek fretkę potraktował jak zabawkę, nie rzucał się jakoś szczególnie ale jak się z nią podeszło bliżej to kłapał zębami na nią.

Link to comment
Share on other sites

to ta, hehe moja fretka cała zestresowana no ale tak naprawde to nie wiadomo co by było , skakał chciał ją miec,rzucał się, ale nie wiadomo czy jak by złapal to tak..., czy by złapal i niepuscił,bo wiem ze Asior miała takiego psa który wkładał fretkie łepek do swojego i nic mu nie robił tymi zębami ,obchodził się z nią bardzo delikatnie ,trudno powiedziec co by było gdyby, niestety nie mielismy zadnego kagańca ani klatki dla fretki

ale jak podeszłam blisko to warkną i chciał ugryści, tylko ze to było przy głaskaniu...

Za to mi nic nie zrobił:)
Trudno powiedzieć...ale myśle że jednak fretka odpada
To powinien być pies jednego właściciela, albo bez meżczyzn
Najlepiej nowego właściciela zaprosic do domu i sprawdzić co Pucek na to,bo mnie przyją bardzo miło:)

Link to comment
Share on other sites

dziewczyna jeszcze się zastanawia bo Pucek bardzo jej się podoba, chciałaby przyjechać ze swoja fretką i zobaczyć na własne oczy. moim zdaniem najlepiej by było jak by pucek trafił do samotnej osoby, którą by miał na własność. dla samotnej osoby taki piesek to skarb bo on dla swojego pana jest naprawdę kochany a i na spacerze nie ma z nim żadnego problemu. tylko w domu mu odwala. no i jajka by mu wypadało obciąć jak pani Mrzewińska sugerowała.

w piątek jadę z Puckiem do Sosnowca do rodziny z fretką, chcą spróbować ale ja to jestem już chyba negatywnie nastawiona i w Pucka nie wierzę, kupiłam mu kaganiec, już się boję na myśl o jeździe pociagiem 2h z tym wariatem...

Link to comment
Share on other sites

dobra dobra, ja to się wszystkiego po nim spodziewam. z dobrych rzeczy to odpuścił trochę mojemu tacie, jakby się uspokaja,nie wariuje już tak jak usłyszy, że ktoś się zbliża, może poczuł się pewnie albo mu się znudziło, wczas...Dżisys, mam nadzieję że ta fretka akurat będzie jakaś...inna i że ją akurat polubi

Link to comment
Share on other sites

ha, Pucek polubił fretkę, pięknie się gonili i bawili w chowanego, jak ją dorwał to delikatnie iskał po futerku i podjadał jej kitikata:)tak że tu było pięknie ale żeby nie było zbyt idealnie to znalazł miejsce gdzie poprzedni pies siusiał na dywanie jak był chory i wylał tam chyba ze 2 litry moczu...miałam nadzieję, że jeśli test z fretką wyjdzie okej to Pucek już tam zostanie... niestety okazało się, że dziewczyna z która rozmawiałam jeszcze nie zapytała o zdanie rodziny...tak że przejechałam się, wykosztowałam a tu nie wiadomo czy ktoś poza nią chce nowego psa...

Link to comment
Share on other sites

no dokładnie byłam w szoku z ta fretką, jak była w klatce to na nią szczekał to myślę sobie że po zawodach, ale jak wyszła to zaczęły się gonić a potem chciał jej wejść do klatki.fajnie sie je obserowało. jak fretka się zmęczyła to popychał ją nosem żeby biegała dalej. ta dziewczyna dzwoniła w sprawie szkoleń i wstępnie się umówiła, ma tam mieć najpierw pare godzin indywidualnie z trenerem a potem dopiero w grupie. oczywiście jeśli się zdecydują, bo w całej tej rodzinie tylko ona jest taka napalona na Pucka.

Link to comment
Share on other sites

może przekona:p jak jak sobie upatrzyłam szczurka to się żebrałam tyle aż dostałam :p o wszystko się zebrałam żadnego zwierzaczka nie dostałam tak o od mamy...,o psa się zebrałam pare lat ,aż staną mi na drodze facet z psiaki i go poprostu wyrzucił to ja go wziełam i tak mam pieska ,myśle że gdyby nie te zdarzenie bym do tej pory psa nie miała

Link to comment
Share on other sites

jeśli chodzi o allegro to jak najbardziej wznawiamy bo tutaj to nie wiadomo jak zdecydują. ja to bym chciała żeby cała rodzina równo chciała pucka, zwłaszcza biorąc pod uwagę jego problemy. ta dziewczyna pracuje i obawiam się że pod jej nieobecność będzie pod opieką kogoś, kto wcale nie był gotowy na psiaka z takimi lotami..musiałabym porozmawiać z panią i panem domu osobiście i zapytać czy chcą takiego psa.albo jestem przewrażliwiona..
z tą kastracją to nie wiem, wiadomo że nie zaszkodzi ale czy pomoże?nie wiem czy to ma znaczenie ale pucek w ogóle nie nakręca się na suczki, w bloku obok jest suka z cieczką, wszystkie psy tam koczują a on nie zwraca na nią uwagi nawet jak przechodzi obok...nie znam się na hormonach ale jak by miał z nimi problem to chyba by jakoś bardziej?tu chyba jest problem wychowawczy głównie i nie wiem czy nie lepiej kaskę zamiast na kastrację przeznaczyć na szkolenie, nie oszukujmy się, ja w totka nie wygrałam ani nikt z obecnych...

Link to comment
Share on other sites

Fochistka , zorientuj sie w takim razie jak z tym szkoleniem i będziemy zbierać pieniądze , ja wznawiam Allegro .

[URL="http://www.allegro.pl/show_item.php?item=318474568"][B][COLOR=#2040ab]http://www.allegro.pl/show_item.php?item=318474568[/COLOR][/B][/URL]

Link to comment
Share on other sites

jak narazie nikt poza tą osobą co mi na mejla Patia podalaś się nie odzywał. a Pucek mojego brata dalej terroryzuje i sika pod siebie jak się przestraszy, jak sie cieszy to też. tak poza tym to jest bardzo bystry, na spacerkach cudowny, odważyłam się go spuścić na łączce, pięknie biega za patyczkiem i wraca na zawołanie, da się go nawet odwołać jak zobaczy innego psa.nie mogę się dodzwonić do tej szkoły, ciągle nikt nie odbiera.

Link to comment
Share on other sites

staram się z Pucniętym pracować trochę, bawie się z nim i nagradzam chrupeczkami za siad i leżeć, wtedy jest na mnie bardzo skupiony, albo raczej na nagrodach i odpuszcza sobie szcekanie i atakowanie osób, które osmielą się poruszac po mieszkaniu. wykorzystałam też brata, siadał i wstawał chyba ze sto razy, przechodził obok nas i Pucek dalej był skupiony na mnie, a zwykle już by sikał, gryzł i szczekał. może jak systematycznie będę go tak odstresowywać to mu przejdzie, i staram się żeby dobrze się wybiegał i zrelaksował codzinnie. może nie będzie z nim tak źle.

Link to comment
Share on other sites

Przeczytałam z uwagą o Twoich problemach wychowawczych, bo ja też takie miałam z moją Dianą. Przeszła szkolenie ale uwagi szkoleniowca właśnie z Juvenii bardzo mi pomogły w jej ułażeniu. Poradził mi abym jeźdźiła z Dianą autobusami i tramwajami po mieście. Więc się zastosowałam, chociaż nie bardzo wierzyłam w te rady. Ale pomogło, faktycznie moja Diana poprzez takie kontakty z ludźmi przestała ich atakować. Została nadal niufna i to bardzo, ale nie atakuje i nie gryzie.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...