Jump to content
Dogomania

Hodowla - tylko jaka?


MARS

Recommended Posts

[quote name='martynkao']6 tygodni
[URL]http://www.come-by.com/puppies_files/black&whitemale-6wk.jpg[/URL]

ten sam 4 tygodnie. oprucz roznicy "nasaczenia ":D siersci nie widze znaczacej roznicy !
i [URL]http://www.come-by.com/puppies_files/Blackwhitemale1.jpg[/URL]


Natomiast
[URL]http://www.dogbreedinfo.com/bordernese.htm[/URL] Daisy 9 monhths ... z budowy przypomina coponiektore bordery ... w podobnym wieku...!!!!:shake: i nie na zdjeciach tylko (te bc of cors;) )[/quote]

znalazlam ;-)
moge poprosic o reszte rodzenstwa dla porownania z tego samego miotu
z jakich linii jest ten szczeniak ?
nz/uk/aus czy isds ?
link o mixie berna z BC nie wiem do czego sie odnosi ? a raczej do jakich psow ?
ale jesli to cos waznego to moze poszukam sheltie mix z yorkiem albo czegos podobnego tez :roll:

[quote name='Mudik']Ale po co ta ironia ,poprostu zapytałam,chciałam o niej poczytać i tyle a że niczego nie było to spytałam.
A co do kondycji to trenujemy od 3 tygodni i chyba bieganie tunelików na początek to chyba nawet dla niego dobrze,więcej ruchu to dla grubego psa chyba zbawienne:diabloti::diabloti:
A i nie pamiętam kiedy sie widziałyśmy ale jeśli 3 marca to był juz po pierwszym treningu,już na kolejnym i kolejnym był chudszy więc nie rozumiem Twego sarkazmu co do trenera,kładkę mieliśmy później a nie pierwszych zajęciach i zaczynał od położonej na ziemi .
I wreszcie jakie SKOKI !?:crazyeye: oszalałaś my biegamy MIĘDZY skrzydełkami hopek on jest za mały na skoki, za wariata mnie masz ,żebym dała malcowi skakać w tym wieku!
A co do wagi to jest na początkach straaasznie gruba mix onka i może to też pomoże jej schudnąć.:lol:[/quote]

na forum-BC NA KTORYM JESTES jest caly dzial poswiecony Pepper w dziale zdjecia !!!
jak chcialas o niej poczytac to poczytaj sobie :lol:
nie wiem jak wyglada twoj trening, widzialysmy sie jakos na poczatku marca bo to bylo jakies 3 tyg temu
nie mam cie za wariata a nawet jakbys byla to nie moja sprawa co robisz ze swoim psem i w jakim wieku, ja biore odpowiedzialnosc TYLKO za swoje psy i te z moim przydomkiem ;-)
innych poczynania moge tylko ew skomentowac co o nich mysle odnoszac sie do tego co kto napisal
niwsamowite w jakim tempie pies moze schudnac w tak krotkim czasie, z treningu na trening coraz chudszy a biega tylko miedzy skrzydelkami i tunele :roll:
fantastyczna metoda odchudzania, jak kiedys bede potrzebowala odchudzic moje 'zatuczone' psy to poprosze cie o dokladny przepis na to !

a teraz wybaczcie na dluzsza chwile :roll:
robie sobie przerwe od kompa ;-)
aaa, wybaczcie ale chyba bede sie wyswietlac 'on-line' jednak caly czas......takie sa uroki stalego lacza :diabloti:

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 539
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote]szczeniaki z miotu 'L' w hodowli NNL mialy to szczegolnie wyrazne, trzy suczki z tego miotu pojechaly w trzy rozne miejsca Polski i zaczely swoje zycie w nowych domach od wizyt u weta, antybiotykow i leczenia oczu
[/quote]

to prawda

[quote]ale przyznasz ze ten szczeniak ma wytrzeszcz oczu, czy mnie sie tylko tak wydaje ?
[/quote]

PANI SARA jest straszna hipokrytka, piszac na forum border collie o Nexee 'jaki sliczny szczeniak' a tu nazywajac ja 'malym wytrzeszczem'...

[quote]szczeniaki u Martyny byly standardowe jesli mozna sie tak wyrazic to znaczy przekladajac na jezyk zrozumialy dla niektorych NIE ODSTAWALY OD NORMY W TYM WIEKU ZAROWNO WAGOWO JAK I WYGLADEM !!![/quote]

a moim zdaniem byly duze i bardzo grubokosciste ;)

[quote] cechy karłowatosci u szczeniąt, bardzo widoczne w chwili opuszczania z hodowli[/quote]

Laluna znowu wykazala sie profesjonalizmem i fachowa terminologia, niech mnie :lol::lol: OK, byly male, niektore bardzo male/niepokojaco male - ale to nie znaczy, ze byly KARLOWATE :P

[quote]Tino dal niebieskie oko u 3 czarno bialych szczeniat z tego co pamietam. 1 z nich u mnie w hodowli.
Poleczka miala lekkiego francuza.
[b]O innych nie wiem.[/b][/quote]

??!!

Link to comment
Share on other sites

[quote name='wix']to prawda



PANI SARA jest straszna hipokrytka, piszac na forum border collie o Nexee 'jaki sliczny szczeniak' a tu nazywajac ja 'malym wytrzeszczem'...



a moim zdaniem byly duze i bardzo grubokosciste ;)


??!![/quote]

no jeszcze ten ostatni na ktory teraz odpowiem ;-)
poprosze o link gdzie napisalam o Nexee ze to 'jaki sliczny szczeniak' ???!!!
ale czy duzy i grubokoscisty to = gruby i zatuczony ?
ja osobiscie lubie duze, zdrowe szczeniaki ale to kwestia gustu oczywiscie ;-)
oo, NNL cie czyms zaskoczyla ?! pozytywnie czy negatywnie z ciekawosci zapytam ?! :roll: ;-)

Link to comment
Share on other sites

Saro, trzymałaś na rękach szczeniaka, który był potencjalną agilitową M-ką, suczkę o dronbnej kości. Czy na prawdę uważasz, że powinna ważyć porównywalnie do szczeniaka "pełnowymiarowego"? Milki do dziś jest drobną sunią, ma niespełna 43 cm, tak, jak to sobie wymarzyłam. Mimo, że je bez ograniczeń dobrą karmę, jest szczupła. Za to wyniki jej badań nie wzbudzają najmniejszych zastrzeżeń, rozsadzająca ją energia tym bardziej. Z tego co wiem, jej miotowa siostra jest za to klasycznym przykładem "mocnego" bordera, ze dwie Milki by wykroił... Nie pisz więc, że szczeniaki po Rose były/są zabiedzonymi chuchrami. Nie chciałąbym napisać, że żałuję, że trzymałaś małą na kolanach...

Ewa, BARDZO mi przykro z powodu Rose... Aż mnie zatelepało. Wiem, co czujesz, bo zdąrzyłam Cię poznać i od tej strony. Może dlatego, że chciałam zobaczyć to, czego inni dostrzec nie chcą...

Link to comment
Share on other sites

[quote=Q'CELTIC;9772029]brzydkie i grube to pewnie o moich :crazyeye: no bo pewnie inaczej byc nie moze :evil_lol:
nie pomyslalas o tym ze moge miec stale lacze :eviltong:
czy to ja chce robic statystyki ?
jesli sie nie myle to zostalam o to poroszona
i wybacz, zrobie to dopiero wtedy kiedy NNL zrobi swoja :roll:
w koncu ona pierwsza zostala o to poproszona ;-)
ach i swoje zale napisz do wszystkich ktorzy sie tutaj udzialaja a nie personalnie do mnie
zauwaz ze mnie wplatano w ta dyskusje, a raczej moja hodowle i moje psy uzywajac linkow do zdjec szczeniat z mojej hodowli, ja pare dni wczesniej nie bylam nawet zarejestrowana na dogo jeszcze :roll:[/quote]

Nie, o psie Mudika. Ja nic, nigdy nie napisalam o Twoich psach, na oczy ich nie widziałam. Przeceiz ja napisałam, ze nie podoba mi sie jak ktos mowi "prosto w twarz" komus, ze jegopies jest brzydki i gruby, zapasiony itp. To jest niegrzeczne, a raczej napisane "niegrzecznym" tonem.
Stale łacze (ja chyba takie ma jesli chodzi o internet bez ograniczen, za ktory pacisz ta sama stawke co miesiac neizaleznie ile siedzisz w internecie) toraczej sie nie odnosi do bycia online na dogomanii, co pokazuje zielone swiatelko w lewym, dolnym rogu przy czyjejs wypowiedzi i ilosc postow pisana kilka godzin non stop w krotkich odstepach czasu. Jak wychodze z dogomani to juz przestaje byc na niej olne i zielone swiatełko robi sie neibieskie.
Nie pisalam bezposrednio do Ciebie (jeden akapit byl bezposrednio do Ciebie) ze chcesz robic statystyki, napisalas ze zrobisz je ty jak iktos jeszcze, a moje zale skierowalam do wszystkich. Dyskusja ma prawie 40 stron wiekszosc to pyskowka, przekrzykiwanie sie, kazanie cytowac, to sie robi bez sensu. ja juz nic nie pisze, mama tylko nadzieje, ze mod w toku czytania tych glupot zerknie na moja wypowiedziec i zrealizuje choc cząstkwo moja prosbe.
pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

[quote=Q'CELTIC;9772354]na forum-BC NA KTORYM JESTES jest caly dzial poswiecony Pepper w dziale zdjecia !!!
jak chcialas o niej poczytac to poczytaj sobie :lol:
nie wiem jak wyglada twoj trening, widzialysmy sie jakos na poczatku marca bo to bylo jakies 3 tyg temu
nie mam cie za wariata a nawet jakbys byla to nie moja sprawa co robisz ze swoim psem i w jakim wieku, ja biore odpowiedzialnosc TYLKO za swoje psy i te z moim przydomkiem ;-)
innych poczynania moge tylko ew skomentowac co o nich mysle odnoszac sie do tego co kto napisal
niwsamowite w jakim tempie pies moze schudnac w tak krotkim czasie, z treningu na trening coraz chudszy a biega tylko miedzy skrzydelkami i tunele :roll:
fantastyczna metoda odchudzania, jak kiedys bede potrzebowala odchudzic moje 'zatuczone' psy to poprosze cie o dokladny przepis na to ![/quote]
Wiesz wyjdę lepiej z psami bo Twoje posty mnie przerażają ,czasem mam wrażenie ,że nie dorosły człowiek a dziecko je pisze,to ,że był chudszy to nie od tuneli i biegania na treningu tylko .Trening ma 1,5 godziny raz w tygoniu ale na codzień też biega na spacerach , jeździ do lasu na psie spacery,na PM .
Czyli nadal uważasz,że za wcześnie na treningi? To jest z założenia pies sportowy i zaczyna kiedy tylko można,pewnie ,że skakać zacznie za parę miesięcy ale ,uczyc stref czy tuneli czy skupiania się na przewodniku można juz teraz i juz teraz wyrabiania sie teamu jakim jest człowiek i pies. Poza tym ja uczę stref zbieganych(jeśli wiesz o czym piszę) a nauka tego jest długa i zaczyna się to uczyc jak najwcześniej sie da. Bieganie po płaskiej desce czy też 10 cm nad ziemią nie uważam,ża narażanie zdrowia szczeniaka, tym bardziej biegania tuneli.
A on nie tyle chudł co po zmianie karmy ,nie tył i rósł wydłużyły się kości ,szczeniak się "rozciągnął" ,że tak to ujmę,rozwinął po prostu.
A że to szczenie to rozwój jest szybki, dziś waży ok 9 kg i ma ponad 38 cm wzrostu zaczął wymieniać zęby bo ma prawie 4,5 miesiąca,już nie jest puchatą 8 tygodniową kulką
A na forum bc jestem ale zarejestrowana nie czytałąm i nie wchodziłąm na nie od dawna.Jak chcę poczytać coś o danym psie to nie szukam na forach tylko na stronie hodowli.

Link to comment
Share on other sites

Nie mozna porównywac wagi psa czy szczeniaka nie biorąc w ogóle pod uwage jego budowy.

Napisze na przykładzie moich psów sznaucerów mini: srednia waga dorosłego wynosi ok. 7 - 9 kg (niektórzy podaja nawet 5-7 kg). Moj starszy ma 5,5 roku, wazy 7,8 kg a wiec miesci sie w pierwszym przedziale, czy to znaczy ze jest ani zatuczony ani za chudy, czyli taki jak powinien byc, w doskonałej formi?? Absolutnie nie. Mimo swojej wagi jest bardzo chudy, wszystkie zebra sa az za dobrze wyczuwalne. Niestety nic nie da sie z tym zrobić.
Drugi przykład - moj Młody, który wazy 12 kg (ma rok). Czy porównujac z "prawidłowa" waga czy nawet z moim starszym psem jest zatuczony?? Bo tak by wynikało. Tez nie jest to prawda. Młody ma baaaaaaardzo gruba kosc, jest bardzo mocnej budowy.
A to czy pies jest za gruby czy za chudy najlepiej ocenic po zebrach - jesli sa dobrze wyczuwalne to wszystko jest w porzadku.

PS mgr pisze sie bez kropki ;);)

Link to comment
Share on other sites

O mamo :roll:
No naprawdę jestem pod wrażeniem tego tasiemca. Mogłabym się rozpisać, ale uważam, że niewarto. Zaraz zostanę zjechana za cokolwiek co napiszę, nie chcę się kłócić. Myślę tylko, że żeby oceniać nie można (czegokolwiek by to dotyczyło) kierować się wyłącznie zasłyszanymi opiniami. Owszem, może to być wskazówka, ale to nie wszystko.

"Dziękuję" bardzo za niezwykle miłe komentarze skierowane w stronę Nexee (tak, tak, jestem właścicielką tej suczki z wytrzeszczem, mieszczącej się w dłoni, o nisko osadzonych uszach [teraz są półstojące]).

Zobaczymy, jaka będzie Nexee, gdy urośnie. Sama jestem tego niezmiernie ciekawa. Narazie jest ślicznym szczeniaczkiem (ja nie mogę być obiektywna, ale nie sądzę, eby to bardzo odbiegało od prawdy ;) ).

Powodzenia w dalszej wymianie zdań.

Link to comment
Share on other sites

O to właśnie mi chodziło. Pojawiła sie włascicielka Nexee i jak sie teraz czuje. uwazam, ze jak jakis pies ma wade, jest za chudy za gruby, nieproporcjonalny pod katem ogolnego wygladu, to mozna to powiedziec, ale grzeczniei fachowo, bo trzeba pametac, ze piesek ma wlasciciela i temu komus bedzie bardzo przykro. Mozna bylo nie pisac, ze ma wytrzeszcz, ze wyglada jk pekinczyk itp. Moze jest za maly, drobny czy jakis tam- ale takie okreslenia bardziej by chyba pasowaly. Moj bernenczyk tez jest "zle" zbudowany, stanowczo za chudy i za malo masywny, troche za dlugi. Ludzie to widza (znajomi itp) i mowia, ze mam bardzo ladna zgrabna suczke, jednak w porownaniu do innych jest chyba za malo masywna. A nikt nie mowi, ze wyglada jak szczur piwniczny i jest dluga jak jamnik (bez obrazy dla tej rasy, u nich to jest ok, u bernow nie), ze jest jaka wyleniala itp Wtedy bylo by mi zajeb***** przykro.
Tez ktos chyba napisal, ze szczeniaki z Q"Celtic (moge sie mylic, ale nie chce mi sie czytac wszystkiego jeszcze raz) sa grube i beczkowate (cos w tym stylu). W tym miejscu to tez jest nieładne i przykre dla wlasciciela. Żeby nie bylo, ze jestem stronnicza. Chodzi mi tylko o zasade grzecznsci.

Link to comment
Share on other sites

Jestem przekonana że Nexee pod troskliwą opieką Agaty dużo nadrobi.
Patrząc jak z nią pracuje jestem pod duzym wrażeniem i jestem pewna że lepiej sunia trafić nie mogła :). Co nie zmienia faktu że piesek nalezy do drobnych i jeżeli to jest kwestia karmienia suczki przed ciążą i w trakcie ciąży to przy innym sposobie karmienia Nexee mogła by zupełnie inaczej wyglądać. Osobiscie mając tak drobną sunie omówiłabym z wetem sposob karmienia i kwestie dodatków witaminowych czy są potrzebne czy nie żeby nadrobić ewentulne braki.
[quote]Żeby nie bylo, ze jestem stronnicza. Chodzi mi tylko o zasade grzecznsci. [/quote] I tu sie zgadzam w 100% , można napisać i napisać, można na spokojnie wyjaśnić i wytlumaczyć bez niepotrzebnych słów ktore mogą sprawiać przykrość.

Link to comment
Share on other sites

Ja jestem zupełnie aborderowa (w sensie nie znam się na tej rasie) ale czytam tą "dyskusję" jak pewnie wielu użytkowników Dogomanii i również łapię się za głowę - więc skoro to forum publiczne, zabiorę głos, chyba mi wolno.

Wiecie co dla mnie jest [B]niepojęte i żałosne[/B]? Że HODOWCY nawzajem obrzucają siebie i swoje psy błotem. Jak się czymś zajmuje to powinno się patrzeć najpierw na własne podwórko i oceniać swoje - w tym wypadku - psy a nie jechać po innych hodowcach co gorsza nie znając faktów i to jeszcze tak publicznie.

To takie... [B]mało honorowe[/B] :roll: Nie uważacie? Już nie mówiąc o dobrym wychowaniu. Znam kilku hodowców (mówie w tej chwili o 'mojej' rasie czyli whwt) i wiem, że często panują wśród nich różne nastroje itd ale nigdy nikt nie ośmieliłby się chyba powiedzieć drugiemu hodowcy wprost , ze ma brzydkie psy/źle robione/zaniedbane itd.
Można sobie myśleć co się chce ale żałosnym jest krytykować tak otwarcie pracę KONKURENCJI jakby nie było.

Myślałam ogólnie , że wszyscy hodowcy to przede wszystkim psiarze i powinni się nawzajem chociażby szanować, tutaj tego nie widzę. Wywlekanie czyichś prywatnych spraw jest wg mnie właśnie brakiem szacunku i brakiem wychowania. Trochę za bardzo się egzaltujecie tymi swoimi (a właściwie bardziej cudzymi) psami :roll: Wymądrzacie się wszyscy tak strasznie , że aż mnie rozbawiliście...

Pozdrawiam.

P.S. Wszystko co napisałam , napisałam jedynie na podstawie tego co tu przeczytałam, jak się do siebie odnosicie i jak perfidnie probujecie wyszukać na drugą osobę haka ; to tylko moje zdanie :roll:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='ewaf']Co nie zmienia faktu że piesek nalezy do drobnych i jeżeli to jest kwestia karmienia suczki przed ciążą i w trakcie ciąży to przy innym sposobie karmienia Nexee mogła by zupełnie inaczej wyglądać. Osobiscie mając tak drobną sunie omówiłabym z wetem sposob karmienia i kwestie dodatków witaminowych czy są potrzebne czy nie żeby nadrobić ewentulne braki.[/QUOTE]
Tylko skąd to przekonanie, że drobna budowa wynika z jakichkolwiek niedoborów? Milki była brana jako mała, drobna suczka, świadomie, nie przypodkowo po tej nie innej matce i nigdy nie stwierdzono u niej jakichkolwiek braków witaminowych czy innych niepokojących oznak zagłodzenia (po lekturze o to chyba NNL posądzacie...) A drobna była, jest i już raczej taka pozostanie... I jest zdrowa!

Link to comment
Share on other sites

Zgadzam się z Bzikową. Cieszę się, że nie mam BC, skoro hodowcy psów tej rasy tak się do siebie odnoszą. I jeśli kiedyś przyszłoby mi do głowy kupno szczeniaka tej rasy, to ta "dyskusja" skutecznie wybiłaby mi to z głowy.

Ludzie, zlitujcie się! Umarła suka i 11 szczeniąt! Hodowczyni zasługuje na współczucie, a nie na obrzucanie błotem!

Ewo, serdecznie Ci współczuję utraty Rose i szczeniąt. :-(

Link to comment
Share on other sites

Bzikowa - brawo za ten post!
Sama poczytuje ten wątek i miałam już kilka razy napisać nie zbyt miły post aczkolwiek policzyłam do dziesięciu i na szczęście mi przeszło.
Za to co teraz napiszę możecie mnie licznować i obrzucać błotem. Trudno.

LUDZIE! Czyżbyście oszaleli? Widzę że prezentujecie poziom intelektualny niższy od przedszkolaka (nie obrażając małych dzieci - broń Boże!)
Wywlekanie brudów innych na światło dzienne? Wyzywanie innych?
Pisanie nie miłych rzeczy na psy pochodzące z innej hodowli?
Widzę że jest tutaj coś nie halo.
Czytając niektóre wypowiedzi mam wrażenie .... a zresztą, nie ważne.
Nie będę się wysilać pisząc to.
A poza tym .. boję się żebyście przypadkiem nie zaczęły obrażać mojego psa. :diabloti:

Link to comment
Share on other sites

Popieram w 100%.
NO ja nie zaluje ze mam BC, ale nie wiedzialam, ze sprawa hodowcow tak wyglada. Myslalam, ze hodowcy sie znaja i wspolpracuja w jakis sposob. A tu taka zawisc, zazdrosc, plucie na siebie, obzucanie blote, pyskowki. Ja sie w to nie chc emeiszac, na sczeniscie nie jestem i nie zamierzam byc hodowca, a po tym co tu czytam tym bardziej. Wole sie nie odzywac, miec kontakt z hodowca od ktorego mam psa i nie mieszac sie w ten caly swiatek hodowli. Bo mi sie nie podoba. Kilka oso mi mowilo, zebym swojemu psu zrobila galerie na dogo, nie chcialo mi sie za bardzo, ale juz sie prawie przekonalam. Ale teraz na pewno tego nie zrobie, bo nie chce uslyszec dziwnych komentarzy, ze jest brzydka i zabiedzona, bo jest z tej czy tej hodowli. Nie zbeym robila to na zlosc, ale juz to wszystko malo mnie kreci, pociaga i obchodzii wole sobie pozostac aninimowym wlascicielem, cieszacym sie swoim psem samemu.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='BeataG'] I jeśli kiedyś przyszłoby mi do głowy kupno szczeniaka tej rasy, to ta "dyskusja" skutecznie wybiłaby mi to z głowy.
[/quote]
a mi przyszlo(miedzy innymi ;) ) teraz wypada tylko czekac pare lat ale ta dyskusja uswiadamia mi jakich hodowli napewno nie bede brac pod uwage wlasnie ze wzgledu na "atmosfere" :roll:. nie podoba mi sie to obrzucanie blotem nawzajem i nie mam ochoty brac w tym udzialu jako przyszly-potencjalny-bycmozekiedys posiadacz tej rasy...
bardzo wspolczuje ze zmarla suczka i jej szczenieta, jak rowniez wspolczuje wlasiccielce suczki (Nexee), która to psice tak skrytykowalicie co uwazam za totalny brak jakichkolwiek manier :shake: i nawet nikt nie pomyslal jak musi sie czuc ta osoba teraz (Asti)...

pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Agnieszka K.']Moim zdaniem to w ogóle nie jest ani odpowiedni czas ani dobre miejsce do prowadzenia takich dyskusji. Takie sprawy powinny załatwiac zainteresowane osoby na priv.
Szkoda suki i jej szczeniaków, niezaleznie od tego co było przyczyna tego, ze sprawy potoczyły sie niestety tragicznie.[/quote]
Ja mysle że jednak warto czasami pisać o pewnych problemach ale bez złośliwosci i pretensji, w ten sposób można pomóc innym osobom i ustrzec przed pewnymi rzeczami. Osobiscie chciałabym poznać przyczyne odejscia Rose, nigdy nie jest wiadomo co nas w przyszłosci może spotkać. Jezeli to jest kwestia karmienia barfem to może inna osoba przed ciązą przestawi psa na inne karmienie i drugi przypadek nie przydarzy sie , szczeniaczki będą miały lepszą wage. Wystarczy popatrzeć na ludzi, dzieci z niską wagą są dłużej w szpitalu i są pod kontrolą lekarzy żeby nadrobiy braki i żeby nic po drodze sie nie przyplątało, więc jednak jakies minimum w wadze w pewnym wieku musi być. Jeżeli szczeniaczki łzawą od emulsji to może lepiej czyścić je czystą wodą i nie bedzie problemu a i następna osoba nie bedzie używała tego środka.

Figolandia wyraźnie napisałam że omówiłabym sposob karmienia i kwestie dodatków witaminowych czy są potrzebne czy nie, żeby nadrobić ewentulne braki. Ewentualne, nic nie pisze że jestem przekonana że są, ale wykluczyć tego też nie można. Jeżeli Rose była odwapniona to nie można wykluczyc że i u innych suczek szczennych nie wystąpiło odwapnienie ale w mniejszym stopniu a to mogło ale też i nie musialo odbić sie na szczeniaczkach.
Dlaczego tak pisze, kilka lat temu kupiłam fretke ( wiem że fretka to nie pies) była maleńka za drobna i za młoda, wet szybko ustawił mi ją na odpowiednie witaminy i dzięki niemu nie mam fretki z większymi problemami, ale problemy niestety i tak były np zaburzenia w rozwoju, brak rujki, obniżenie odpornosci ktora objawiła sie 2 wstrząsami po szczepieniu. Nawet nie chce mysleć jakby było z nią gdyby nie było to troche wyrównane przez preparaty witaminowe. Następna moja fretka przyszła już jako roczna, niestety zabrako wyrownania i jest widoczna innośc w chodzeniu. Oczywiscie osoby od ktorych kupiłam lub dostałam te fretki uważają że było wszystko ok z karmieniem.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Enchantress*']Bzikowa - brawo za ten post!
Sama poczytuje ten wątek i miałam już kilka razy napisać nie zbyt miły post aczkolwiek policzyłam do dziesięciu i na szczęście mi przeszło.
Za to co teraz napiszę możecie mnie licznować i obrzucać błotem. Trudno.

LUDZIE! Czyżbyście oszaleli? Widzę że prezentujecie poziom intelektualny niższy od przedszkolaka (nie obrażając małych dzieci - broń Boże!)
Wywlekanie brudów innych na światło dzienne? Wyzywanie innych?
Pisanie nie miłych rzeczy na psy pochodzące z innej hodowli?
Widzę że jest tutaj coś nie halo.
Czytając niektóre wypowiedzi mam wrażenie .... a zresztą, nie ważne.
Nie będę się wysilać pisząc to.
A poza tym .. boję się żebyście przypadkiem nie zaczęły obrażać mojego psa. :diabloti:[/quote]
Podpisuje się po tym brawo Aniu,chcę tylko zauważyć chyba się Ania nie obrazi,że Ania jest w liceum(maturalna? przepraszam nie pamiętam) a osoby które tak sie obrzucały błotem(fakt mea culpa też sie dałam sprowokować i mnie poniosło,jak najechała na mnie osoba którą tyle czasu znam osobiście)
A ja nerwus jestem ,choć to żadne tłumaczenie,wiem o tym)mają prawie dwa razy tyle lat co Ania to jest smutne,choć i błyska nadzieja skoro młodsze pokolenie ma zdrowsze podejście do wielu spraw.

Link to comment
Share on other sites

Mudik dokladnie- wiele osob ktore tu pisalo to powazne, dorosle osoby.
Nie chce mi sie zakladac galerii, zeby potem moj piesek mogl trafic do jakiegos posta o brzydkich szczeniakach. Mnie takie rzeczy ruszaja, i byloby mi strasznie przykro. jakbym uslyszala, ze moj pies jest gruby i ze nie powinien byc dopuszczony na treningi agility, to bym chyba usunela galerie. Taka juz jestem, trudno:) A "zebra" to siostra nie brat. Tez mnie zainteresowala, ale byla juz zarezerwowana, a mi w koncu nie chodzi o wyglad chociaz, nie powiem, ze marzyl mi sie merlak wlasnie. (na wystawy i tak nie bede jezdzila, no moze kiedys na jedna zeby zobaczyc jak to jest- juz kolezanka powiedziala, ze pozycza ode mnie psa, a ja bede obserwowala, bynajmniej nie pojade dla oceny sedziow, suka i tak bedzie miala sterylke kiedys, wiec tak z ciekawosci,ale niewazne).
A na forum border collie to tym bardziej nie zaloze galeri, bo suka jest z tej "zlej" hodowli, ktorej tam sie nie toleruje, a nie chce jak napisalam sluchac przykrych rzeczy na temat jej wygladu i charakteru.
Moj bernenczyk te nie jest najpiekniejszy w ogolnej skali, wiec nie chce. Lepiej jednak miec kundelka, bo wtedy nie mozna sie przyczepic do wzroca.:)
Ale jeszcze to przemysle, moze za jakis czas, teraz nie bede miala czasu. Moze kiedys. Ale koncze juz wypowiadanie sie tu. Czasem mnie tez ponosi:)
pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Mudik']Ale po co ta ironia ,poprostu zapytałam,chciałam o niej poczytać i tyle a że niczego nie było to spytałam.
A co do kondycji to trenujemy od 3 tygodni i chyba bieganie tunelików na początek to chyba nawet dla niego dobrze,więcej ruchu to dla grubego psa chyba zbawienne:diabloti::diabloti:
A i nie pamiętam kiedy sie widziałyśmy ale jeśli 3 marca to był juz po pierwszym treningu,już na kolejnym i kolejnym był chudszy więc nie rozumiem Twego sarkazmu co do trenera,kładkę mieliśmy później a nie pierwszych zajęciach i zaczynał od położonej na ziemi .
I wreszcie jakie SKOKI !?:crazyeye: oszalałaś my biegamy MIĘDZY skrzydełkami hopek on jest za mały na skoki, za wariata mnie masz ,żebym dała malcowi skakać w tym wieku!
A co do wagi to jest na początkach straaasznie gruba mix onka i może to też pomoże jej schudnąć.:lol:[/quote]

jaka ironia ? :roll:
napisalas ze chcialas o Pepper poczytac a na stronie mojej nic nie ma jeszcze i dlaczego nie ma ?
odpowiedzialam na wszystkie twoje pytania
chcesz poczytac zajrzyj do dzialu zdjecia na forum-BC gdzie jestes zapisana
nie ma bo webmaster jest zajety
masz jeszcze jakis problem ? ;-)

co do psa twojego - twoj pies twoja sprawa a mnie z niczego naprawde tlumaczyc sie nie musisz ;-)

Link to comment
Share on other sites

I właśnie dlatego nie mam zamiaru mieszać się w tę dyskusję. Pewnie już większość zauważyła, że środowisko właścicieli/hodowców border collie to jest... to nie jest odpowiednie słowo, bo ciśnie mi się na usta coś innego - tragedia. Tu bez przerwy są kłótnie, bez przerwy ktoś coś do kogoś ma! Bardzo chciałabym, żeby to się skończyło, żeby skłóceni ludzie doszli do porozumienia.
Czasem jestem na forach innych ras. Tam nie znajdziecie obraźliwych postów wobec innego użytkownika, czy jego psa. Tylko środowisko ludzi od BC jest takie. Jasne, że nie wszyscy. Ale jak widać, przez niektórych ludzi (nikogo nie wymieniając, więc proszę nie łapać mnie za słówka, co się niektórym zdarza) skutecznie zraża się innych do takich wspaniałych psów, jakimi są bordery! Opanujcie się (to akurat do wszystkich)! Ktoś tu napisał, że nie wziąłby psa tej rasy z powodu atmosfery panującej wśród jej właścicieli. Gdybym nie kochała borderów, też bym tak zrobiła, ale ta rasa jest dla mnie wymarzona, więc nie będe rezygnować z posiadania takiego psa z powodu jakichś nieraz idiotycznych kłótni, niedomówień itd.

Co do Nexee: może Twoim zdaniem, pani Saro, Nexee ma wytrzeszcz. Ale dla mnie on nie istnieje. Są tylko oczy, które mówią "chodźmy coś robić!", oczy, które mają w sobie coś w stylu wyczekiwania, chęci do pracy. Dla mnie to się liczy.
Mam nadzieję, że Nex będzie się dobrze rozwijać. Jak narazie rośnie, w swoim tempie, ale rośnie ;) Jest pełna zapału. Z radości, gdy widzi, że trzymam kliker, kręci się w kółko, wybiega do przodu, podskakuje.
Parę dni po odbiorze z hodowli widział ją weterynarz - to była wizyta zapoznawcza. Później widział ją na jednym i drugim szczepieniu. Dopytywałam się go o rozwój, wygląd Nexee i on uważa, że wszystko jest w porządku.
Oczywiście nie jest mi miło czytać niemiłe rzeczy o moim psie. Nie wiem, czy ludzie, którzy piszą mi o urodzie Nexee, jej mądrości itd. piszą prawdę, czy nie. Teraz to już mam wątpliwości. Ale nie mam zamiaru się tym przejmować. Gorzko się uśmiałam czytając tę dyskusję.

Pozdrawiam, Agata

Link to comment
Share on other sites

[quote]A na forum border collie to tym bardziej nie zaloze galeri, bo suka jest z tej "zlej" hodowli, ktorej tam sie nie toleruje, a nie chce jak napisalam sluchac przykrych rzeczy na temat jej wygladu i charakteru.[/quote] A ja mysle że jezeli własciciel podchodzi normalnie bez uprzedzeń to jest normalnie przyjęty przez forumowiczow.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...