Jump to content
Dogomania

Bonia...odeszła za TM [*]


Ziutka

Recommended Posts

[quote name='kako80']moze sprobujcie do jakiejs fundacji zagranicznej napisac o wsparcie?[/quote]

Jeśli znasz "jakąś", to może spróbuj ?
Ja nie znam. A sprawa jest zbyt pilna, by czekać tygodniami...

[B][SIZE=3]Bardzo proszę o bezpośrednie wsparcie finansowe na leczenie Bony !!!!
Dajmy jej wspólnie szansę na poprawę zdrowia !!!!!

[COLOR=Red]Wpłaty na AFN "Bona".[/COLOR][/SIZE]
[/B]
Ziutka - dziękuję za zmianę tyt. !
Na dzień dzisiejszy mamy deklarację Gajowej o przekazaniu kwoty zebranej dla Kenii, oczywiście po uzyskaniu zgody Osób wtedy wpłacających.
To kwota ok.240zł.
Ja przekażę to, co jest na koncie Klarneta.
To ok.120zł.

[B][SIZE=3]Bardzo pilnie potrzebne dalsze wpłaty !!!!
Nie ukrywamy, że ogromnie liczymy na Waszą pomoc !!!!
[/SIZE]Przypomnę, że wizyta planowana jest już na tą środę, bo liczy się czas !!!
Nie chcemy, by ucisk na rdzeń kręgowy spowodował jego przerwanie, wtedy następuje całkowite porażenie....
Proszę !!!! Nie dopuśćmy do tego !!!!!
[/B]

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 815
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Gajowa - SGGW nie ma urządzenia do rezonansu magnetycznego, tylko tomograf... Potocznie również lekarze te dwa pojęcia uznają za to samo...
Nic na to nie poradzimy.

[B]Ogromnie proszę o pilne wsparcie finansowe na leczenie Bony !!!!!
Pieniądze tak naprawdę potrzebne "na wczoraj" !!!!!
[/B]
Bona liczy na nas !!!!!

[COLOR=Red][B]Wpłaty na AFN "Bona" !!!![/B][/COLOR]

Te wpłaty na AFN można potem odliczać jako darowizny !!!

Link to comment
Share on other sites

Nie wiem, jak jest w przypadku zwierzaków, ale jeżeli chodzi o ludzi to tak, jak wcześniej wspomniałam różnica między tomografią komputerową a rezonansem magnetycznym jest dość znaczna.
Zazwyczaj lekarze na poącztek robią tomograf (jest tańszy), a później rezonans, żeby potwierdzić pewne rzeczy lub wykluczyć (jest droższy, ale ponoć daje czytelniejszy obraz).

Czy już wiadomo ile pieniążków się uzbierało???

Qrcze straciliśmy trochę czasu, bo Dogo nie chodziło....:shake:

Link to comment
Share on other sites

bede u dr olkowskiego z Zara - zaplace za wizyte Bony te 35 zlotych zeby miec furtke na dalsze leczenie
rezonans jest na sggw - wiem bo moja suka czeka na diagnostyke - chodzi dokladnie tak jak Bona
mielo jest mniej dokladn ai bardziej szkodliwa dla zdrowia
na rezonansie wychodzi dokladnie gdzie sa uciski nawet jesli sa w kilku miejscach
mielografia wskaza piuewrszy ucisk i nie przejdzie dalej
Operacja jest konieczna
za chwile pojda dalsze kregi i sunie sparalizuje - jesli ja sparalizuje operacja juz ni epomoze .......
znam to z autopsji z wlasna suni e

Link to comment
Share on other sites

[quote name='*Gajowa*']Nie wiem jak jest różnica pomiędzy tomografią a rezonansem (...)[/quote]
Poza różnicą w cenie, rezonans jest dokładniejszy, pokazuje te same odcinki kręgosłupa, stawów ale w różnych rzutach, pod kątem, co ma istotne znaczenie w przypadku operacji. Lekarze wiedzą wtedy jak ciąć najprecyzyjniej.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='czarna anda']bede u dr olkowskiego z Zara - zaplace za wizyte Bony te 35 zlotych zeby miec furtke na dalsze leczenie
rezonans jest na sggw - wiem bo moja suka czeka na diagnostyke - chodzi dokladnie tak jak Bona
mielo jest mniej dokladn ai bardziej szkodliwa dla zdrowia
na rezonansie wychodzi dokladnie gdzie sa uciski nawet jesli sa w kilku miejscach
mielografia wskaza piuewrszy ucisk i nie przejdzie dalej
Operacja jest konieczna
za chwile pojda dalsze kregi i sunie sparalizuje - jesli ja sparalizuje operacja juz ni epomoze .......
znam to z autopsji z wlasna suni e[/quote]

KWL wyjaśnił dzisiaj dokładnie sprawę w rozmowie z dr Olkowskim.
Dr się nie przejęzyczył, ma to być rezonans magnetyczny (MRI). Ale nie ma go na SGGW !!! [U]Bona ma jechać na Akademię Medyczną !!![/U]
U suni musi być dokładna i na ile się da szybka diagnostyka ze względu na rdzeń kręgowy !!!! I stąd ta duża kwota za badanie...

[COLOR=Red][B][SIZE=3]Bardzo prosimy o wsparcie !!!!!
Każdy grosz pomoże Bonie w leczeniu !!!!
Da jej szansę !!!!
Wpłaty na AFN "Bona"

[/SIZE][/B][/COLOR][SIZE=3][B]Nie pozwólmy, by Bonę spotkało to, co najgorsze... Wegetacja...[/B][/SIZE]

[B]Wszystkim Osobom, które już wsparły Bonę bardzo jesteśmy w jej imieniu wdzięczni !!!! [/B]
Prosimy - pomóżcie nagłośnić problem Bony !!!! Sama diagnostyka nie wystarczy, a leczenie operacyjne jest jeszcze bardziej kosztowne !!!!
Uwierzcie - warto zobaczyć potem szczęśliwego psa !!!!
(Takie jest założenie !!! Innej możliwości nie widzę !!! I nie chcę widzieć !!!)

Link to comment
Share on other sites

[B][SIZE=3]Bona - sunia, które pragnie zaufać swoim łapkom...[/SIZE][/B]
[SIZE=3]Gdy brakuje łez, a w lustrze oglądamy odbicie spuchniętej twarzy, myślimy zazwyczaj: "Ile jeszcze zdołamy znieść?". Pytanie odbija się zwykle od ścian i nie wraca odpowiedzią. Płaczemy, gdy odchodzi na zawsze ktoś bliski, kiedy dotyka nas choroba. Rozpacz i bezsilność toczą wtedy walkę ze strzępami wiary.[/SIZE]

[SIZE=3]Tym razem dramat, jakiemu się przygladamy, stał się sprężyną, by napisać prośbę/ apel o pomoc. Nakazał zacisnąć zęby i zapomnieć na chwilę o potoku wspomnianych łez. Ich przyczyną jest los suni owczarka. Robimy co w naszej mocy by podołać wyzwaniu, a takim jest przysięga złożona psu, przysięga uratowania go. Szala buja się i ku przerażeniu stwierdzamy, że może nie przechylić się na stronę zwycięstwa. Sukces rozbija się [/SIZE]
[SIZE=3]o pieniądze, te w tej konkretnej sytuacji grają pierwsze skrzypce. Naszym pragnieniem jest przyniesienie normalności Bonie, 3latce, która za szczęście obcowania z człowiekiem oddałaby wszystko, to udowadnia nam przy każdej okazji. Na obecnym etapie nie jest jej to dane. Nie dorówna nam kroku na spacerze, jej psia dusza usiłuje zmobilizować ciało, a ono odmawia współpracy.[/SIZE]

[SIZE=3]U Bony, po wstępnej diagnozie stwierdzono porażenie tylnych łapek. Ich przyczyną jest potężny ucisk na rdzeń kręgowy. Każdy dzień zwłoki w pomocy suni, jeden niefortunny ruch, może ją przyprawić o pogłębienie paraliżu, a zbyt długo uciśnięty rdzeń wreszcie na stałe odmówi współpracy. Jedynym wyjściem jest skomplikowana operacja. Weterynarze zgodnych chórem wykluczają inny sposób leczenia, który można by określić mianem skutecznego. Tak niewiele potrzeba żeby ta śliczna sunia dała komuś wiele chwil szczęścia. Serce nam pęka, gdy widzimy jej nieporadność poruszania się i pragnienie sprostania wyzwaniom, jakie sądzi, że stawia jej człowiek.[/SIZE]

[SIZE=3]Bona jest bezdomną sunią o nieznanej przeszłości, która zbiorowym wysiłkiem osób, została wyciągnięta ze schroniska i umieszczona w psim hoteliku. Tam mieszka czekając na cud zdobycia kosmicznej sumy pieniędzy, która stanowi o wyroku jej "być albo nie być". To "nie być" oznacza dosłownie szybki koniec, bo jeśli całkowity paraliż dopadnie Bonę, zamknie się dla niej przepustka do stałego domku i doświadczenia ludzkiego ciepła. Bezwład, poza oczywistym utrudnieniem poruszania się, zachowania higieny wokół Bony, przyniesie sobą kolejne powikłania zdrowotne. Dla tak uczuciowo wrażliwego psa będzie to przysłowiowe postawienie kropki nad "i". Bona podda się...Tym, którzy uznaliby, że to przesadne przewidywanie, ocena na wyrost, szepniemy tylko :"Wyobraźcie sobie, że właśnie na zawsze straciliście szansę poruszania się na własnych nogach...". [/SIZE]
[SIZE=3]Ilu by się nie poddało???[/SIZE]

[SIZE=3]Błagamy, przyłączcie się do nas, nie pozwólcie temu pięknemu psu skończyć tak marnie. To straszne, że katem może tu być nie sytuacja bez wyjścia, a tylko i aż brak pieniędzy. 2300zł, to jest ta zapora, jaką usiłujemy przeskoczyć...Nie odwracajcie się od Bony...[/SIZE]

[SIZE=3]Osoby, które los suni poruszył podajemy dane kontaktowe [/SIZE]
[SIZE=3]i dane do wpłaty na operację............................[/SIZE]

Link to comment
Share on other sites

Dziewczyny, ja nie wiem, jak u zwierzaków i nie chciałabym być męcząca, ale....
Tak z mojej strony, żebyście wiedziały, bo miałam te badania robione naprawdę wiele razy....
Jedno i drugie nie jest albo jest tak samo nieszkodliwe czy szkodliwe dla zdrowia (kiedy trzeba - nikt się nad tym nie zastanawia...:shake:)
Jeżeli chodzi o sam kręgosłup o zmiany w tkankach miękkich - rezonans...
Jeżeli chodzi o kości, w tym same kręgi - tomografia...
Rezonans jest czytelniejszy, ale czasem nie zawsze daje tak czytelny obraz w układzie kostnym, co może tylko dać tomografia...
Przeszłam już operację słupa kręgowego i wiem coś o tym i jeżeli na początek będzie rezonans to dobrze, później ewentualnie, gdyby coś to tomograf.
To tylko tak dla wyjaśnienia ;)

Mam nadzieję i wierzę, że wspólnymi siłami uda się uratować Bonę....................

Link to comment
Share on other sites

W najbliższych dniach (jutro, pojutrze) KWL będzie się dokładnie starał wszystkiego od Doktora dowiedzieć. Ale decyzja jaki rodzaj diagnostyki tak naprawdę już zapadła. Jest to właśnie rezonans...
To dr Olkowski będzie wszystko umawiał. Tak zrozumieliśmy. Chcemy się jeszcze tylko dowiedzieć bardziej szczegółowo, jak to wszystko ma przebiegać.
Tyle wiemy na dzień dzisiejszy.

[B]Bona bardzo prosi o Waszą pomoc !!!!![/B]

Link to comment
Share on other sites

Ile jest pieniążków dla Bony!
[B] Może allegro cegiłkowe- sprzedaż zdjęć Bony ( na operację itd). Mozna zebrać troszkę kasy!! Wiem że AFN tak robi!! Moze ktoś sie z nimi skontaktuje!!! Zawsze to jakieś pieniądze. [/B]
PIIISSSS!!
Ja Bedę mogłą wspomóc Bonę pod koniec miesiąca- po pensji!!

Link to comment
Share on other sites

W przygotowaniu allegro cegiełkowe dla Bony.
Cegiełką będzie zdjęcie Bony
Później wkleję link do Allegro.
Pozwoliłam sobie wykorzystać tekst ,który jest w wątku
Również na naszej stronie [URL="http://www.kocieadopcje.com"]www.kocieadopcje.com[/URL] ukaże sie apel o pomoc

Link to comment
Share on other sites

[quote name='magdyska25']Czy ktoś mógłby mi szybciutko napisać nr konta gdzie można wpłacać pieniądze na Bonkę...[/quote]
Pieniązki można wpłaćać na konto AFN z dopiskiem"Bona":

Dane AFN z ich strony:
[B]"Alarmowy Fundusz Nadziei na Życie
ul. Jagiełły 5 m. 19
14 - 100 Ostróda

NIP 7412025929
KRS 0000264523

Numer konta:
VWBank
78 2130 0004 2001 0388 0143 0001 "[/B]

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...