Jump to content
Dogomania

Orzechowce nadal potrzebujĄ pomocy!


iwop

Recommended Posts

[quote name='majuska']a po cholerę to wyższe wykształcenie, ale pomysły??
codziennie myśle o tym wszystkim .....[/QUOTE]
Mam kandydatkę z wyższym wykształceniem , nie wiem czy bedę miała wpływ . Myślę ze tam duzo chetnych nie bedzie , bo to nie jest aż taka atrakcja. Na to stanowisko potrzebny jest pasjonat a nie magister. Napewno to tak szybko nie bedzie.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='grzenka']Czy to prawda, że orzechowskie schronisko jest zamknięte z powodu kwarantanny i wstrzymano wejścia wolontariuszy na jego teren?[/QUOTE] Przed chwilą przeczytałam takie wpisy internautów na Nowiny24 Przemysl
[URL]http://forum.nowiny24.pl/artur-bak-nie-zyje-odszedl-opiekun-i-przyjaciel-zwierzat-t69514/page__st__180[/URL]

Link to comment
Share on other sites

Witam wszystkich.
chciałem troszkę sprostować, w Orzechowcach kwarantanna obowiązuje tylko na wydzielonym terenie, poza tym jest otwarte.Można przyjmować i wydawać psy, oprócz izolowanych, za zgodą powiatowego lekarza weterynarii. Wolontariusze i inne osoby mogą wchodzić na teren, poza obszarem z kwarantanną.

Udało się to wywalczyć.

Poza tym schronisko pilnie potrzebuje osoby które podejmie schedę po Arturze. Mamy zapewnienie władz samorządowych że zostanie wybrana odpowiednia osoba. Pomagać przy tym ma grupa osób która stworzy Radę Społeczną przy schronisku.Chodzi o to żeby pomóc nowej osobie, wprowadzić, zdyscyplinować osoby które nie będą chciały współpracować.
Poszukiwany jest pasjonat, stąd też taka nietypowa forma ogłoszenia o pracę.
Na Miau napisałem że:

[I]Schronisko szuka kogoś kto:
- ma serce i podejście do zwierząt
- nie boi się pracy ze zwierzętami
- ma jakieś doświadczenie medyczne, idealnie gdyby to był weterynarz, ale podstawa to choćby umiejętność założenia wenflonu
- ma zdolności organizacyjne i potrafi skutecznie zarządzać personelem.

sam to napisałem, to nie są jakieś oficjalne wymagania, oficjalnie to będzie dopiero ogłoszone, natomiast takie mniej więcej będą kryteria wyboru. Zdaję się że ponieważ jest to stanowisko kierownicze w jednostce samorządowej wymagane jest wyższe wykształcenie.

Sytuacja schronisku jest dobra, jest bardzo zadbane. Miasto daje stabilny budżet, są jakieś plany rozwoju (właśnie dostali pozwolenie na rozbudowę budynku), zwierzęta są w dobrym stanie, naprawdę nie ma się czego bać. Prezydent to miłośnik psów i powiedział ze osobiście dopilnuje żeby dorobek Artura był zachowany. Nie znam warunków płacowych ale zdaje się że ponieważ to "Kierownik" to jest przyzwoicie. Jest rozwinięty wolontariat i współpraca w kilkoma fundacjami z kraju i z Niemiec. Adoptują zwierzaki, przywożą pomoc materialną. [/I]

I to wszystko prawda. To nie jest mission impossible, ani jakaś mina, dla odpowiedniej osoby to może by życiowa szansa.
Gdyby ktoś był zainteresowany proszę o kontakt na [email][email protected][/email], podam namiary z kim rozmawiać w sprawie warunków

Link to comment
Share on other sites

Boże jak się cieszę, że tu trafiłam! Strasznie się martwiłam sytuacją w schronisku, śmierć Artura ciągle jest szokiem dla mnie, tym bardziej że obiecałam mu, że biorę niedługo do domu pieska, którym się w schronisku opiekuję...A teraz odchodziłam od zmysłów z powodu tego, że schronisko było zamknięte i nie mogłam nawet pieska zobaczyć. Ale dziś tam dzwoniłam i miła pani powiedziała, że mogę już wejść na teren schroniska! Także w weekend tam podjadę :) Gdybym mogła jakoś pomóc, to jestem chętna. Wprawdzie nie pochodzę z Przemyśla i nie wiem, jak długo jeszcze tu będę, ale zrobię ile w mojej mocy aby pomóc.

Link to comment
Share on other sites

Witaj na Dogomanii, elizziee.

Przydałyby sie aktualne zdjęcia Cindy do tego wątku [url]http://www.dogomania.pl/forum/threads/180064-Życie-spędzone-na-czekaniu-11-lat-a-nie-znalazły-DS-czy-Ich-wiara-jest-naiwnością[/url]. A jesli to niemozliwe to może uda Ci sie uzyskać o niej jakieś aktualne informacje; stan zdrowia, samopoczucie itp. Ale jeśli w sobotę bedziesz zabsorbowana wyłącznie swoim nowym psiakiem to zrozumiemy.
A można wiedzieć, ktorego wybrałaś ? Jest na stronie schroniska ?

Link to comment
Share on other sites

dziękuję, również witam. Hmmm...zobaczę kto będzie na zmianie, jesli pani Ania to myślę nie będzie problemu, aby zrobić zdjęcia Cindy:) A mój psiak to Wilku, jest na stronie w dziale seniorzy. Wybrałam go, bo miał bardzo ciężkie życie i chcę mu to jakoś wynagrodzić...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='elizziee']dziękuję, również witam. Hmmm...zobaczę kto będzie na zmianie, jesli pani Ania to myślę nie będzie problemu, aby zrobić zdjęcia Cindy:) A mój psiak to Wilku, jest na stronie w dziale seniorzy. Wybrałam go, bo miał bardzo ciężkie życie i chcę mu to jakoś wynagrodzić...[/QUOTE]
Zaraz zajrzę na schroniskową stronkę. Ona dziś zaczęła znowu funkcjonować.

Link to comment
Share on other sites

Tak wiem dlatego tez tam zadzwoniłam i zapytałam, czy moge przyjść.Co do mojego psa, to jak go zobaczyłam pierwszy raz to nie wychodził nawet z budy, tak się bał. To Artur przekonał mnie, że trzeba go wbrew jego woli zabrać na spacer, pokazać że ludzie nie sa źli, ze spacer może być fajny, a nie stresujący:( na pierwsze 4 spacery wyciągaliśmy go siłą z budy, aż pewnego dnia przyszłam, a on sam do mnie wyszedł! :) Teraz to nie ten sam pies, ma mnóstwo energii i strasznie kochany jest:) Weterynarz stwierdził, że ma około 9-10lat, a nie 13 jak na początku wszyscy mysleli:) dlatego teraz tak bardzo się martwiłam o niego i o inne psiaki..

Link to comment
Share on other sites

[quote name='elizziee']Tak wiem dlatego tez tam zadzwoniłam i zapytałam, czy moge przyjść.Co do mojego psa, to jak go zobaczyłam pierwszy raz to nie wychodził nawet z budy, tak się bał. To Artur przekonał mnie, że trzeba go wbrew jego woli zabrać na spacer, pokazać że ludzie nie sa źli, ze spacer może być fajny, a nie stresujący:( na pierwsze 4 spacery wyciągaliśmy go siłą z budy, aż pewnego dnia przyszłam, a on sam do mnie wyszedł! :) Teraz to nie ten sam pies, ma mnóstwo energii i strasznie kochany jest:) Weterynarz stwierdził, że ma około 9-10lat, a nie 13 jak na początku wszyscy mysleli:) dlatego teraz tak bardzo się martwiłam o niego i o inne psiaki..[/QUOTE]
Czyli Wilku jest mlodszy niż wynika z opisu na stronce ? :lol:

Link to comment
Share on other sites

No a czemu miałabym sobie nie poradzić?:) Piesek mnie zna, ja znam jego, słucha się mnie, wiem mniej więcej jaki jest jego stan zdrowia i jestem świadoma tego, co przeszedł. Jest bardzo wdzięcznym psiakiem. Zdaję sobie sprawę z tego, że pewnie niewiele nam czasu razem pozostało, ale tak sobie wymysliłam- przygarnać psiaka, który wiele przeszedł i wynagrodzić mu to tak długo jak się da. Nie mam 15lat;) trochę więcej;) zarabiam na siebie i kocham zwierzęta całym serduchem:)myślę, że będzie dobrze:)

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

[quote name='elizziee']No a czemu miałabym sobie nie poradzić?:) Piesek mnie zna, ja znam jego, słucha się mnie, wiem mniej więcej jaki jest jego stan zdrowia i jestem świadoma tego, co przeszedł. Jest bardzo wdzięcznym psiakiem. Zdaję sobie sprawę z tego, że pewnie niewiele nam czasu razem pozostało, ale tak sobie wymysliłam- przygarnać psiaka, który wiele przeszedł i wynagrodzić mu to tak długo jak się da. Nie mam 15lat;) trochę więcej;) zarabiam na siebie i kocham zwierzęta całym serduchem:)myślę, że będzie dobrze:)[/QUOTE]
Też myslę, ze będzie dobrze - skoro masz takie pozytywne nastawienie. I mam nadzieję, że zostaniesz na wątku.:lol:

Link to comment
Share on other sites

jasne, że zostanę:) To schronisko jest mi bardzo bliskie i bardzo mi zależy na jego dobru. Postaram się zrobić te zdjęcia w sobotę, albo w niedzielę, nie wiem jeszcze dokładnie kiedy tam pojadę. Uwierz mi ten tydzień był dla mnie koszmarem odkąd się dowiedziałam, co się stało ;( Ale po tym co tu dziś przeczytałam i po rozmowie ze schroniskiem wielki kamień spadł mi z serca i chce wierzyć, że będzie dobrze,pomimo wielkiego smutku..

Link to comment
Share on other sites

[quote name='elizziee']jasne, że zostanę:) To schronisko jest mi bardzo bliskie i bardzo mi zależy na jego dobru. Postaram się zrobić te zdjęcia w sobotę, albo w niedzielę, nie wiem jeszcze dokładnie kiedy tam pojadę. Uwierz mi ten tydzień był dla mnie koszmarem odkąd się dowiedziałam, co się stało ;( Ale po tym co tu dziś przeczytałam i po rozmowie ze schroniskiem wielki kamień spadł mi z serca i chce wierzyć, że będzie dobrze,pomimo wielkiego smutku..[/QUOTE]
To był szok dla wszystkich, nawet tych ktorzy osobiście nie znali P.Artura :-(
Wiesz na Dogo jest jeszcze wątek Brekdanca - też opuszczony
[URL]http://www.dogomania.pl/forum/threads/211643-Nie-mam-łapy-nie-mam-domu-jestem-pospolicie-czarny-zapomniany-na-zawsze[/URL]
może i o nim coś więcej uda Ci się dowiedzieć lub zrobic fotkę ?
Jest jeszcze wątek Pixi i Dixi - [url]http://www.dogomania.pl/forum/threads/172296-Dwie-siostrzyczki-w-schronisku-od-zawsze-Orzechowce[/url]

Edited by barb
dodanie linku
Link to comment
Share on other sites

[quote name='barb']To był szok dla wszystkich, nawet tych ktorzy osobiście nie znali P.Artura :-(
Wiesz na Dogo jest jeszcze wątek Brekdanca - też opuszczony
[URL]http://www.dogomania.pl/forum/threads/211643-Nie-mam-łapy-nie-mam-domu-jestem-pospolicie-czarny-zapomniany-na-zawsze[/URL]
może i o nim coś więcej uda Ci się dowiedzieć lub zrobic fotkę ?
Jest jeszcze wątek Pixi i Dixi - postaram sie znależć link.[/QUOTE]

Dla mnie to jest nadal szok, bo naprawdę go lubiłam i szanowałam, poza tym był dobrym człowiekiem..takim z którym zawsze masz ochotę porozmawiać i z którym chce się przebywać...:( nadal trudno mi w to uwierzyć... Co do piesków to tak jak mówię, zobaczę co się da zrobić. Niczego obiecać nie mogę, ale postaram się.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...