Jump to content
Dogomania

krist

Members
 • Posts

  47
 • Joined

 • Last visited

krist's Achievements

Newbie

Newbie (1/14)

10

Reputation

 1. "stare" umowy nie były na czas określony. Zresztą nikt ich nie wypowiedział! Z mediami to się zgadzam, niestety trzeba będzie je uruchomić. Były prośby, były pisma, ale widać u nas póki się nie pojawi jakiś pan/pani z telewizji i nie podetknie mikrofonu to nic się nie da zrobić.
 2. jak pisałem ja nie podpisywałem poprzedniej umowy, nie chciałem. Ale znając poprzedniego kierownika, który przepisy znał bardzo dobrze, sądzę że na pewno była ta klauzula. Jak rozumiem w obencnym piśmie jest ona przywołana bo bez niej podanie danych wrażliwych jak choćby nr dowodu byłoby niemożliwe.Sprawdze u zarejestrowanych wolontariuszy czy poprednio była. A o co chodzi, po interwencji u lokalnych władz w sprawie nieprawidłowości w funkcjonowaniu Schroniska pan Kierownik stwierdził że pozbędzie się ok 90% wolontariuszy, i jak rozumiem temu ma służyć ponowna rejestracja. Bardzo jestem ciekawy czy prawo na to pozwala, bo wpratyce będzie wyglądać to tak, był w zeszły tygodniu kompletnie pijany pracownik na terenie, w czasie pracy, zadzwoniła wolontariuszka na policję, gość dmuchał i wyydmuchał, teraz ona dostanie za to zakaz wstępu na teren schroniska? Czyli logikajest taka żeby siedzieć cicho i udawać że się nie widzi, i cieszyć się że powalają wogóle przychodzić sprzątać kocie gówna za nich.
 3. WIem, ale nikt nie dostał pisma o wypowiedzeniu. Pewnego pięknego dnia zawisła kłódka i pismo że wolontariat jest zawieszony do czasu "dostosowania" do wymogów ustawy. Hurtem zabronił wejścia wszystkim, i zarejestrowanym, i nie zarejestrowanym jak ja. A teraz ogłosił że można się zgłasząć i on poinformuje kogo przyjmie. Czy w ustawie jest jakiś zapis że można dorosłej, niekaranejosobie odmówić prawa do bycia wolontariuszem, bo ja nic takeigo nie widze?
 4. Zdecydowana więkzość wolontariuszy (ja nie) ma podpisane w zeszłym roku umowy o świadczeniu usług wolontariackich. Poprzedni kierownik był legalistą i pilnował takich spraw. Tym bardziej nie rozumiem o jakim "dostosowaniu" mowa.
 5. Mam prośbę, w związku z kolejnym pismem Kierownika Schroniska w Orzechowcach http://www.schroniskoorzechowce.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=804:pismo-w-sprawie-wstrzymania-wiadczenia-wolontariatu-na-rzecz-schroniska-dla-bezdomnych-zwierzt-w-orzechowcach poszukuję kontaktu do prawnika obeznanego w zagadnieniach ustawy o wolontariacie. Nie oczekuję że to będzie pro bono, zapłacę. Widzę że inaczej niż na drodze prawnej nie uda się rozwiązać tej sytuacji. Sam nie jestem prawnikiem, ale widzę że sprawa nie powinna być byt trudna, pan Kierownik sam ma problemy z podaniem podstawy prawnej swojego "pisma". Natomiast skutecznie - założył kłódkę na bramie- uniemożliwia niesienie pomocy zwierzętom, dokarmianie, wyprowadzanie na spacery psów, czyszczenie kociarni, rzeczy które składają się na "pracę" wolontariusza. Kontakt do mnie przez forum albo albo [email protected]
 6. to jakiś inny konkurs. Przy całej sympatii dla zwierzaków z Orzechowiec to wygląda na klasyczne wyłudzanie danych osobowych, po co im imię, nazwisko, mail u numer telefonu głosujących? W dodatku nie można nie zgodzić się na używanie przez nich tych danych do celów komercyjnych
 7. Właśnie, stara lata. Przypomniało mi się że Laura mówiła że psinia z każdym dniem zachowuj się i wgląda młodziej, w ogóle nie widzi żeby starego psa adoptowała
 8. hmm, a telefon do właściciela na obroży nie wystarczy? Nie zadawaj pytań poniżej pewnego poziomu histerii
 9. Pies ma chip i jest zarejestrowany. Spełnia wszystkie wymagania prawne w Polsce. Pańcie chcą żeby nowe domy w Niemczech przerejestrowywały go na siebie w niemieckiej bazie chipów, co nie jest obowiązkowe, za to da im wgląd w dalsze losy psa. Póki nie usłyszałem o tej Serbce wydawało mi się to rozsądne, teraz widzę że chodziło o to żeby zabłysnąć akcją kradzieży psa.
 10. odpowiedź Laury na to pytanie jest na jej fb, bo wszyscy byli ciekawi, Cindy odnalazła się zaskakująco dobrze, wprowadziła się do domu jakby od zawsze w nim mieszkała. Ma kocie i psie towarzystwo, i nie ma żadnych konfliktów. W końcu ona w schronisku też była spokojna. I na tym proponowałbym zakończyć temat. Właścicielka z wiadomych przyczyn (nie zna polskiego) nie będzie tu pisać.
 11. Można by go zarejestrować w niemieckiej bazie bez problemu, ale ja nawet ich o to nie proszę. Ja wiem gdzie i do kogo te psy trafiły, i nie widzę sensu żeby oszołomy też to mogły wiedzieć. Żeby posyłać złodziei psów pod wskazany adres? Jaki sens robić coś jako ukłon w strone ludzi którzy nawet nie mają przyzwoitości nazywać fundację "fundacja" a nie "firma" cały czas powtarzają kłamstwa o "sprzedawaniu" zwierząt. A co do kota, prosiliśmy Artura przed adopcją żeby sprawdził jak Cindy się z nimi dogaduje, sprawdził że koty są jej obojętne więc z góry było wiadomo że nie będzie problemu.
 12. widziałem następne zdjęcia i Cindy i Westy (o którą te zaczadzone jakoś nie walczą) ale nie widzę sensu ich wklejać. Psy są adoptowane, żyją sobie, i to już właściwie koniec historii. Jest dwieściekilkadziesiąt innych które nadal czekają na dom, myślę że im się bardziej należy czas i uwaga. Co do strony facebookowej, szkoda gadać, to jest wyższy stopień świadomości, coś jak sekta smoleńska od Macierewicza. Ciekawostką jest że chciały wynająć jedną serbkę żeby porwała psa do polski. Jak rozumiem żeby ją znowu w klatce zamknąć w Orzechowcach :D No ale nie wyszło, może się przestraszyła
 13. mówiąc tak całkiem serio, to wydaje mi się ze część osób z Niemiec chce właśnie adoptować psa starego, chorego, tak żeby poczuć że uratowali mu życie. Nie chcą pięknego rasowego szczeniaczka, który bez łaski zawsze znajdzie dom, tylko taką biedę schroniskową, i czasem widzę że im "gorszy" kandydat tym łatwiej znaleźć kogoś kto się nad nim ulituje.
 14. ja znam co najmniej jedną, ale nie napiszę w internecie jaką, bo nie chcę żeby osoby nie do końca zrównoważone (nie piszę o Tobie) zaczęły ich nękać. artykuł w tych najważniejszych punktach streściłem, jak ktoś nie zna niemieckiego a mi nie wierzy zawsze są tłumacze przysięgli. Jesli ktoś zna przykład handlarzy to niech pisze: Ta organizacja pod przykrywką pomocy handluje psami. Ale niech nie piszą: Stop adopcjom do Niemiec, bo to krzywdzi przede wszystkim psy które mogą trafić do domów, zamiast wegetować w schronach. Ktoś ostatnio napisał że będzie interpelacja czy inicjatywa parlamentarzysty znajomego żeby w ogóle zakazać adopcji za granicę. Przecież to jest czysta paranoja. Najbardziej mnie osłabia wśród części osób które piszą o temacie adopcji za granicę totalna ignorancja, i szukanie dziury w całym, tak jakby dobro tych zwierząt nie było najważniejsze, a postawienie na swoim, jestem przeciwny więc nie zgodze sie naadopcję za granicę pod żadnym warunkiem. Pewna pani poseł, zapewne inspirowana, napisała " dlaczego stary pies musi jechać za granicę", tak jakby ta granica na papierze coś zmieniała. Pies z Suwałk do Wrocławia może jechać, ale już do Drezna nie, nie rozumiem tego. Dobrze ze jest ktoś kto ściga patologię i handlarzy, ale to nie może być sabat czarownic połączony z paleniem na stosie.
 15. zanim zejdzimy na poziom dyskusji na fb, zastanów się nad tym że myślący człowiek myśli samodzielnie, nie generalizuje i nie uogólnia. Diabli mnie biorą jak słysze że każdy kto pomaga przy każdej adopcji do Niemiec to handlarz, i robi to z niskich pobudek. Pewnie jest wiele ludzi, firm czy organizacji które zrobiły sobie z adopcji zwierząt biznes, i lecą masowo z towarem. Ale to nie jest reguła, są też organizacje które robią to charytatywnie, w zgodzie i z prawem, i z przyjętymi zasadami adopcji. A przeinaczanie treści artykułów z niemieckich gazet, licząc że ktoś kto nie zna języka się nie zorientuje nie jet uczciwe. W "rozmowach" na temat wywózek do Niemiec od co najmniej 2 osób słyszałem powoływanie się właśnie na ten artykuł (czyli jego tłumaczenie tutaj zamieszczone) i mówienie jak to w Monachium jest przepełnienie i zwierzęta umierają, a przywozi się z Polski nowe. To nie jest umiejętne myślenie, to jest myślenie stadne.
×
×
 • Create New...