Jump to content
Dogomania

Anglia


larissa

Recommended Posts

  • Replies 7.7k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='cenzo']A czy ktos sprowadzal psa z UK samolotem, do Polski, albo jakiegos innego kraju w UE? Pilnie poszukuje informacji o oplatach, liniach, ktore przewoza psy itp. To bedzie szczeniak.

Pozdrawiam[/quote]

hej my latalysmy z melka ba
i kosztowalo chyba 80 procent naszego biletu
musze powiedziec ze wszystko bylo extra! z ich strony
bo powrot do angli z british airways z polski to koszmar
polacy chcieli ok 1000£ tak tak za przelot
i to jeszcze cargo samolotem
wiec nie wiadomo jak dlugo piesek po nadaniu na cargo...
i przelot i odbior slowem koszmar jakis...
wiec wracalam autokarem do anglii
ale wiecej o ba
moj piesek byl mlodziudki moze nie szczeniak ale roku nie miala
i ma brytyjski paszport w ktory nawet nikt na lotnisku nie zagladal
za to klatke sprawdzili i poduszeczke wykrywaczem metali i tak dalej
fajna sprawa bo czekali zeby zabrac melke od nas do ostatniej minuty jak tylko ogloszone zostalo wyjscie dla nas (gate)
koles gadal troche z nami i objasnil co jeszcze "czeka" melke
i byl wyluzowany "panie tu pytony i inne gadziny przewoza..taka psinka to nic" a to nic dlatego ze melke po zabraniu od nas musza wyjac z plastikowej klatki i dokladnie obczaic co jest w klatce...nie wiem na czym to polega pewnie przeswietlic itd..ale psa musza wyjac..podobnie jak pytona i innego gada...
ale sie rozgadalam..to chyba tyle...:evil_lol:
ile ma twoj szczeniaczek i co to za piesek?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Katcherine']Dam znac- wymecze ich dokladnie.
Ale juz pierwsze doniesienia ze pies bez kwarantanny- i to Polski- przejechal juz od znajomych slyszalam. Podobno spedzil tylko 3 tygodnie w kennelu na granicy Francuskiej...Hmmmm- niestety z osoba sprowadzajaca nie rozmawialam.Wiec narazie jak dla mnie to info w kategorii plotki :evil_lol: .[/quote]
to rachuneczek ladny za kennel haha:diabloti: £££££

Link to comment
Share on other sites

niech mi ta kwarantanne zniosa ja chce juz jechac ;( orientuje sie ktos jajk wyglada wyslanie tej suurowicy do Pulaw? robie u weta pobieranie krwi/ surowicy, przesylam w KOPERCIE czy PACZCE czyz co? i jak place? i wetowi, czy do Pulaw mam zaplacic :? ehh :/

Link to comment
Share on other sites

[FONT=Georgia][SIZE=3][COLOR=blue]Retriva, pobiera vet uprawniony tylko ! Próbka musi być jak to mówią "opracowana", czyli skoagulowana i odwirowana, bo do Puław przyjmują surowicę. Robi to vet, albo współpracująca z nim lecznica. I vet wysyła próbkę za co płacisz. Musisz sobie ze strony Puław ściągnąć formularz do wypełnienia przy pobraniu krwi. I ten formularz jedzie z próbką.[/COLOR][/SIZE][/FONT]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Retriva']niech mi ta kwarantanne zniosa ja chce juz jechac ;( [/QUOTE]

ja też marzę o zniesieniu tego... póki co zosaje odlicznie do lipca... Tzcik sie urządza w UK, a my tu siedzimy i czekamy :-(

A czy ktoś z was orientuje się w takiej sprawie:
Czy bardziej opłaca się brać ślub już w UK, czy w PL i tam to zgłaszać?
Mieliśmy się pobierać jeszcze przed wyjazdem TZta do UK, ale musiał jechać wczoeśniej i nie wypaliło. Teraz się zastanawiamy czy tam czy tu.
Czy wiecie czy są jakieś korzyści z tego, że ślub będzie w UK? Nie mówię tu o żadnych kwestiach materialnych, nie o to chodzi.
Ale czy np potem wynajmowanie czy kiedyś kupno domu będzie prostsze? Albo inne sprawy formalne?
Albo w przyszłości jeśli zdecydujemy się na dziecko czy tak będzie prościej?
Jakiś kumpel mówił TZtowi, że gdy bierze się w UK ślub, dziecko będzie miało automatyczne obywatelstwo UK.
Czy ktoś może powiedzieć coś na ten temat?

Link to comment
Share on other sites

Z tymi slubami to zaleznie czy chcecie wesele, czy tylko slub, moze byc spora roznica kosztow pomiedzy panstwami. Ja slub bralam w Polsce mimo ze mieszkalismy w Angli, tansze wesele no i slub koscielny, rodzina na miejscu itd.
W Anglli nie ma roznicy gdzie bierzesz slub ( zagranica) papiery i tak sa legalne i tak. Zreszta duzo Anglikow slub bierze wlasnie gdzies na Karaibach , lub USA bo taniej i odrazu wszystko zalatwione lacznie z podroza poslubna.
Biorac slub w UK musisz miec wszystkie dokumenty sprowadzane z Polski ( akt urodzenia, wyciag z UC ze nie nie jestes juz mezatka itd ) i tlumaczone przez przysiglego. Od zlozenia papierow oni dodatkowo sprawdzaja i moze to trwac nawet do pol roku. Zysku ze slubu w Angli nie ma zadnego, tu nie ma zadnych znizek podatkowych dla mezatych, czy w konkubinacie czy w malzenstwie to to samo, dopiero na starosc juz przy spadku jezeli jestescie w malzenstwie to dzieci nie placa podatku od spadku lub darowizny. Przy kupowaniu domu tez nie jest wazne, poprostu obydwoje podpisujecie kontrakt obojetnie czy chajtnieci czy nie. Dzieci urodzone w Angli automatycznie sa obywatelami Anglii , no chyba ze nie chcecie...
Wedlug mnie w Polsce wygodniej nawet przy gromadzeniu dokumentacji, zawsze rodzina moze podejsc po wyciag i zalatwic. Wy tylko przylatujecie i przysiegacie:evil_lol:.
Powodzenia
Malutka

Link to comment
Share on other sites

[B]malutka [/B]skarbnico wiedzy, dzieki...
Właśnie też tak myślałam, że to chyba obojętne właśnie myśląc o tym , że przecież rzesza ludzi wyjeżdża i pobiera się "gdzieś".
A skoro z potem wszelkiego rodzaju formalnościami nie będzie problemu, to pozostaniemy chyba w opcji - ślub w PL. Wszysycy na miejscu, a tylko my się zwalamy jak goście :diabloti:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='sirion'][FONT=Georgia][SIZE=3][COLOR=blue]Retriva, pobiera vet uprawniony tylko ! Próbka musi być jak to mówią "opracowana", czyli skoagulowana i odwirowana, bo do Puław przyjmują surowicę. Robi to vet, albo współpracująca z nim lecznica. I vet wysyła próbkę za co płacisz. Musisz sobie ze strony Puław ściągnąć formularz do wypełnienia przy pobraniu krwi. I ten formularz jedzie z próbką.[/COLOR][/SIZE][/FONT][/quote]
Jak ktos pobiera krew/leczy sie (tz. psa :evil_lol: ) w jakiejsc duzej lecznicy to nie ma tych probelmow. Jak Gajce pobierali to sami wszystko robili, odwirowali, zajeli sie wyslaniem probki, wydrukowali formularz - ja tylko musialam podpisac ...no i zaplacic oczywiscie :eviltong:.

Link to comment
Share on other sites

No jestesmy po wizycie- o zniesieniu kwarantanny narazie totalna cisza.
Pogadalysmy sobie z P. Doktor. Zanim to wszystko wejdzie w zycie po ustanowieniu prawnym to...HOHoHOHO...a chyba jeszcze prawnie nawet nie jest ustanowione tylko jest projekt...

Jak narazie po staremu :p .

Link to comment
Share on other sites

[quote name='sirion'][FONT=Georgia][SIZE=3][COLOR=blue]Retriva, pobiera vet uprawniony tylko ! Próbka musi być jak to mówią "opracowana", czyli skoagulowana i odwirowana, bo do Puław przyjmują surowicę. Robi to vet, albo współpracująca z nim lecznica. I vet wysyła próbkę za co płacisz. Musisz sobie ze strony Puław ściągnąć formularz do wypełnienia przy pobraniu krwi. I ten formularz jedzie z próbką.[/COLOR][/SIZE][/FONT][/QUOTE]

a skąd mam wiedzieć jakie są uprawnione lecznice??

I wie ktoś coś może o tym jaką drogą lądową można przewozić psa? tzn autokar, który idzie na prom, a nie eurotunelem... bo ja na tej stronie Defry to nie umiem znaleźć :(

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Retriva']a skąd mam wiedzieć jakie sa uprawnione lecznice??

I wie ktoś coś może o tym jaką drogą lądową można przewozić psa? tzn autokar, który idzie na prom, a nie eurotunelem... bo ja na tej stronie Defry to nie umiem znaleźć :([/quote]

Co do uprawnionych lecznic to powtorze za sirion - spytaj sie. Jesli maja uprawnienia to beda wiedziec co robic.

A co do drog - z tego co mi wiadomo nie ma firmy autokarowej ktora przewozi zwierzeta przez granice. Na prom mozesz wjechac tylko samochodem. Wszelkie samochodowe firmy transportowe oglaszajace przewoz zwierzat do UK 'dzialaja' na sasadzie 'wjazdu samochodem', czy to do tunelu czy na prom.
Drogi i firmy transportowe (linki na dole strony)[URL]http://www.defra.gov.uk/animalh/quarantine/pets/procedures/support-info/routes.htm[/URL]

To czy samochody danej firmy wjezdzaja na promy czy do eurotunelu nie zalezy od DEFRA tylko od samej firmy przewozowej. Musisz sie poprostu pytac jakim srodkiem sie transportuja przez kanal.

Link to comment
Share on other sites

Biala az z ciekawosci sprawdzilam:
Children born before 31 December 1982 in the UK may be automatically British.

Children born in the UK after 1 January 1983 may be registered as a British citizen if either parent is a British citizen or settled in the United Kingdom when the child is born.

Some children born outside the UK may be entitled to British citizenship dependent on certain factors.

Some children under the age of 18 living in the UK can be registered as British citizens in certain circumstances.

wychodzi ze tak:lol: dobrze samemu wiedziec zeby nie wprowadzac w blad. Na szczescie jest tak jak myslalam.
pozdrowienia
Malutka

Link to comment
Share on other sites

No myślę, ze różnie to można interpretować. To "may be" jest według mnie bardzo wieloznaczne. Wszystkie dzieci moich znajomych Polaków mieszkających w Anglii mają polskie obywatelstwo choć rzecz jasna chcieli żeby dzieciaki miały podwójne. Jak widać stała praca, płacenie podatków i prawo do głosowania w UK nie oznacza, że jesteśmy tu settled :razz: . Trzeba by się mocno wgłębić w przepisy -- jeden cytat to za mało.
Z tego co ja wiem to w Anglii obowiązuje prawo krwi a nie prawo ziemi. Jeśli my po potwierdzeniu rezydentury i potem po kilku latach (gdzieś czytałam że po pięciu ale nie jestem pewna) zaaplikujemy o UK Citizenship i je otrzymamy to dostaną je również nasze dzieci. Jeśli się mylę to mnie poprawcie:p

Link to comment
Share on other sites

[QUOTE]
Z tego co ja wiem to w Anglii obowiązuje prawo krwi a nie prawo ziemi.
[/QUOTE]

Wrecz odwrotnie.
Na wyspach obowiazuje prawo ziemi, nie krwi. Zatem, dziecko urodzone na terenie tego kraju ma obywatelstwo angielskie, rodzice moge oczywiscie wyrazic zgode na to, czy chca aby dziecko ow paszport otrzymalo.

Link to comment
Share on other sites

Nie wiem które wyspy masz na myśli...... :razz: Jeśli mówisz o Irlandii to sie zgodzę bo tam obowiązuje prawo ziemi i każdy człowiek obojętnie z jakiej matki i ojca urodzony w Irlandii jest Irlandczykiem natomiast jeśli mówimy o Wielkiej Brytanii to zupełnie się nie zgadzam ponieważ tu obowiązuje prawo krwi i istnieje szereg warunków, które rodzice muszą spełnić by dziecko dostało obywatelstwo.

[LIST=1]
[*][B]Czy dziecko urodzone w Wielkiej Brytanii po 1 stycznia 1983 otrzyma brytyjskie obywatelstwo? [/B]
Dziecko takie otrzyma brytyjskie obywatelstwo TYLKO jeśli jeden z jego rodziców ma obywatelstwo brytyjskie przed urodzeniem dziecka. Nie ma znaczenia w jaki sposób rodzic został obywatelem Wielkiej Brytanii. Jeśli żaden z rodziców nie posiada obywatelstwa brytyjskiego, ale przynajmniej jednen z rodziców posiada status osiedlonego (tzw. settled - Nota 5) przed urodzeniem dziecka, to dziecko otrzyma obywatelstwo brytyjskie.
Jeśli żaden z rodziców nie posiada ani obywatelstwa brytyjskiego, ani statusu osiedlonego (settled), to dziecko NIE OTRZYMA automatycznie obywatelstwa brytyjskiego.
[*][B]Czy dziecko urodzone w Wielkiej Brytanii po 1 stycznia 1983 będzie mogło otrzymać obywatelstwo brytyjskie, jeśli żaden z rodziców nie ma obywatelstwa brytyjskiego, ani statusu osiedlonego (settled) przed urodzeniem dziecka? [/B]
Tak, pod następującymi warunkami:[LIST=a]
[*]Jeśli jeden z rodziców otrzyma obywatelstwo brytyjskie lub status osiedlonego (settled), wówczas dziecko uzyskuje prawo do rejestracji jako obywatel Wielkiej Brytanii, ale tylko do czasu kiedy ukończy 18 rok życia.
[*]Jeśli dziecko mieszka w Wielkiej Brytanii przez pierwsze 10 lat życia i nie opuszcza kraju na dłużej niż 90 dni w żadnym z tych 10 lat - uzyskuje wówczas prawo do rejestracji jako obywatel Wielkiej Brytanii bez ograniczen co do wieku.
[*]Jeśli dziecko jest obywatelem Brytyjskich Terytoriów Zależnych lub Autonomicznych (Nota 3), osobą do której stosuje się ustawa z roku 1981, itp., bedzie miało prawo do rejestracji jako obywatel Wielkiej Brytanii, jeśli mieszka ponad 5 lat w Wielkiej Brytanii. Dziecko nie może opuścić kraju na dłużej niż 450 dni podczas tych 5 lat, oraz nie może opuścić kraju na dłużej niż 90 dni w ostatnim z tych 5 lat. Nie ma limitu wiekowego dla dziecka.

Jeśli dziecko nie posiada prawa do rejestracji na warunkach przedstawionych powyżej, w dalszym ciągu taka rejestracja może być możliwa - w takim przypadku decyzja należy do Home Secretary (Home Office).[/LIST][B]Jak osoba, która nie jest Brytyjczykiem może otrzymać obywatelstwo brytyjskie?[/B]Są dwa główne sposoby otrzymania obywatelstwa brytyjskiego: [B]Rejestracja[/B] oraz [B]Naturalizacja[/B].

Osoba może zostać [B]zarejestrowana[/B] jako obywatel Wielkiej Brytanii jeśli jest obywatelem Brytyjskich Terytoriów Zależnych lub Autonomicznych i jeśli spełnia wymogi przedstawione w pkt. 6. W specjalnych przypadkach osoby mogą wystąpić o rejestrację jeśli nie posiadają żadnego obywatelstwa lub też uprzednio zrzekli się Obywatelstwa Brytyjskiego.

Osoby nie posiadające obywatelstwa brytyjskiego mogą wystąpić o tzw. [B]naturalizację[/B]. (Dotyczy to również osób ze Wspólnoty Zjednoczonego Królestwa i Irlandii). Aplikant musi:
[LIST]
[*]mieszkać legalnie w Wielkiej Brytanii przez 5 lat (ostatni rok powinien być wolny od wszelkich limitów)
[*]mieć ukończone 18 lat
[*]być zdrowym na umyśle
[*]mieć dobry charakter
[*]znać w wystarczającym stopniu język angielski, walijski lub szkocki gaelicki (w zależności również od wieku i stanu umysłowego)
[*]być ściśle związanym z Wielką Brytanią.[/LIST]Żona lub mąż obywatela brytyjskiego mogą wystąpić o naturalizację jeśli mieszkali w Wielkiej Brytanii legalnie przez co najmniej 3 lata. Czas pobytu nie może być objęty żadnymi limitami czasowymi w momencie składania aplikacji, aplikant musi mieć ukończone 18 lat, być zdrowy na umyśle, lecz nie musi znać języka w wystarczającym stopniu. Nie ma również konieczności zamieszkania na stałe w Wielkiej Brytanii po naturalizacji. Niemniej jednak, osoba taka musi mieć dobry charakter.
Osoba taka nie może opuścić Wielkiej Brytanii na dłużej niż 450 dni w ciągu 5 lat lub 270 dni w ciągu 3 lat. W żadnym wypadnu nie może opuścić Wielkiej Brytanii na dłużej niż 90 dni w ostatnim roku. Więcej informacji można znaleźć na stronach [URL="http://www.homeoffice.gov.uk/"]Home Office[/URL]

[B]Nota 5. Status osiedlonego (tzw. settled)[/B]Status taki oznacza rezydenta Wielkiej Brytanii (czyli mieszkańca), co do którego nie ma żadnych ograniczeń czasowych co do pobytu (np. narzuconych przez Urząd Imigracyjny). Niemniej jednak osoby, ktore przebywają w Wielkiej Brytanii nielegalnie lub łamia w jakikolwiek sposób prawo imigracyjne nie będą uznawane jako osiedlone.
Przed 2 pazdziernika 2000, osoby z krajów Unii Europejskiej (a dokładniej krajów EEA) automatycznie postrzegane były przez prawo jako posiadające status osiedlonego. Niemniej jednak z dniem 2 pazdziernika 2000 obywatele państw Unii Europejskiej otrzymują status osiedlonego dopiero jeśli posiadają prawo do nieograniczonego pobytu w Wielkiej Brytanii (np. osoby na emeryturze lub trwale niezdolne do pracy).
[/LIST]Info pochodzi ze strony: [URL]http://www.infolinia.org/index.php?option=com_content&task=view&id=89&Itemid=182&PHPSESSID=8f9453aadd484deed5bdbf3b851ecc53[/URL]
Więc według tego dzieci Polaków urodzone w Anglii nie stają się AUTOMATYCZNIE Anglikami.
Znów offujemy ale Admin na szczęście jest wyrozumiały :diabloti:

Link to comment
Share on other sites

Wszystko dotyczy przecież tematu "Anglia", więc myślę, że to żaden off. A w tej całej notce najbardziej podoba mi się określenie "dobry charakter". Jeśli tak jest napisane w utawie, to nieźle :) Nie ma to jak jasne do zinterpretowania przepisy:evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

Troche sie pozmienialo od moich czasow... prawie pol zycia jestem Brytyjka a cale Polka:evil_lol:, roznica taka ani do USA ani do Hong Kongu nie musze starac sie o wizy w ambasadach, wystarczy na lotnisku pieczatka turystyczna. Innych dogodnien do tej pory nie mialam ( w sumie paszportu uzywam tylko do podrozy). I tak latwiej teraz niz kiedys, .. znalam dziewczyne co 7 lat nie mogla odwiedzic rodziny w Polsce bo czekala na obywatelstwo i az tak dlugo trzymali jej paszport...w koncu Polska weszla do UNI...

Sylwia w koncu mamy dokladne info, tyle lat tu czlek mieszka i nie wie ze nie jest zwiazany z ziemia a z przodkami GB. Ni e smieje sie bo zostalam znaturalizowana prosto z plastiku;) a i mam dobry charakter.
Pozdrowienia
malutka

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...