Jump to content
Dogomania

Anglia


larissa

Recommended Posts

Tez kupuje na tej stronie nutrecare. Tam wlasnie dostalam Royal Canin Obesity. Ale na stronie [URL]http://www.zooplus.co.uk/shop/dogs[/URL] tez sa tanie karmy dla psow. Za Eukanube zaplacilam 30 funtow, to sporo taniej niz w Polsce.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 7.7k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='Biala']Tez kupuje na tej stronie nutrecare. Tam wlasnie dostalam Royal Canin Obesity. Ale na stronie [URL]http://www.zooplus.co.uk/shop/dogs[/URL] tez sa tanie karmy dla psow. Za Eukanube zaplacilam 30 funtow, to sporo taniej niz w Polsce.[/QUOTE]

A po jakim czasie mniej więcej przesyłka z nutrecare docierała do Ciebie? Bo dzikowi już sie kulki kończą...:)

[quote name='lemonsky']To znaczy, ze bajki o tym, ze brytyjskie kleszcze nie przenosza tego, co polskie kleszcze to jednak bajki :razz:
Zamówilam frontline i drontal.
Pozdrawiamy z paskudem.[/QUOTE]

Ja najpierw myślałam, że skoro nie mają wsieklizny to pewnie kleszczy, pcheł i innych świństw też nie mają:evil_lol: Tym bardziej, że trzeba podać frontline przed wjazdem na wyspy. A o odrobaczaniu nie myślałam jeszcze. Faktycznie dobrze wiosną odrobaczyć? Cos takiego sie tu pojawiło chyba.Ozzy był odrobaczany pod koniec lutego, to chyba nie będę go narazie katować.

Link to comment
Share on other sites

heheheee, i pewnie tez baczków ich psy nie puszczaja, ze niby takie higieniczne :evil_lol:
A wscieklizna podobno jest... to chyba nie jest do ogarniecia - ptaki przelatuja kanal przeciez, szczury, lisy tunelem tez sie podobno przeprawiaja, dla chcacego nic trudnego.

Jak odrobaczalas Ozziego w lutym, to daj mu spokój na razie, chyba, ze jakies niepokojace objawy po drodze sie pojawia, wskazujace na robalki. Tutaj rzeczywiscie zalecaja truc zwierzaki co 3 mce, ale ja mojego psiura nie czesciej niz raz na pól roku drontalem potraktuje - i tez sie zastanawiam, czy nie za czesto.

Link to comment
Share on other sites

Śmiej się, smiej :) Oni sie zachowuja jakby faktycznie ich psy jakies sterylne były. A o wściekliźnie tez juz myślałam i nie wierzę, że jej tutaj nie ma. Jak napisałaś-są ptaki, są szczury, są wiewióry...

A dzika nie będę odrobaczać teraz.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Gasnik']A po jakim czasie mniej więcej przesyłka z nutrecare docierała do Ciebie? Bo dzikowi już sie kulki kończą...:)



[/quote]

Paczka przyszla 2 dni po zamowieniu. Nie bylo mnie w domu to kurier zostawil pod drzwiami, jak prosilam (mieszkam na wsi, wiec nie ma strachu).

A co do odrobaczania to ja swoje robie raz, max. dwa razy w roku. Najlepiej przed szczepieniami. W domu mam tylko 2 psy, nie maja kontaktu z innymi, biegaja w ogrodzie, a na spacerach tylko po lakach. Male ryzyko zalapania jakiejsc potwornej ilosci robakow.

Link to comment
Share on other sites

Troche wczesnie, bo niedlugo wyjezdzamy ( na razie tylko na swieta),
Wszystkiego Najlepszego, wielkich jaj, psowatych z mokrymi pysiorami w Lany Poniedzialek, bliskosci rodzinek i przyjaciol, samych pysznosci, slonka i wiosennej radosci!!!
:krolik: :krolik: :krolik: :krolik: :krolik: :krolik: :krolik: :krolik: :krolik: :krolik: :krolik: :krolik: :krolik: :krolik: :krolik: :krolik:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Ania+Milva i Ulver']Angielscy dogomaniacy-mam pytanie jako do osób dobrze mam nadzieje zorientowanych już:)-gdzie najlepiej przesłac pieniadze tu do polski z anglii? Mój Tz jest w Londynie i musi mi przesłać 4 tys-ale nie ma pojecia jakie opłaty sa z tym zwązane i gdzie sie opłaca-czy macie jakieś rady?[/quote]

Nat West ostatnio wprowadzil taka oferte,poczytaj sobie.

[URL]http://www.natwest.com/polish.asp[/URL]

A ja tak wogole mam pytantko i prosbe :cool3:
[B]8 lipca[/B] mam juz urlop na 2 tyg i chce bardzo jechac do pl z Lala :razz: Jesli ktos cos uslyszy albo jesli ktos ma miejsce u siebie w aucie to bede po stokroc wdzieczna :p
[B]Sylwia-kora[/B] tak sobie myslalam ze moze ten transport ktorym ty jechalas by mi pasowal?Czy moglabys sie zorientowac albo dac mi namiary?Tym bardziej ze to jest do Katowic a mi wlasnie o to chodzi ;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Ania+Milva i Ulver']Angielscy dogomaniacy-mam pytanie jako do osób dobrze mam nadzieje zorientowanych już:)-gdzie najlepiej przesłac pieniadze tu do polski z anglii? Mój Tz jest w Londynie i musi mi przesłać 4 tys-ale nie ma pojecia jakie opłaty sa z tym zwązane i gdzie sie opłaca-czy macie jakieś rady?[/quote]

Najlepiej i najtaniej jest wysylac pieniadze z angielskiego konta w banku NatWest na polskie konto prowadzone w funtach. Najpierw trzeba zalozyc konto w Polsce (ja mam w PeKaO SA, zalozenie bezplatne) oraz w NatWest (tez darmo). Potem wplacic pieniadze, zlozyc przelew i po ok 3 dniach pieniadze sa w Polsce. Koszt takiej operacji to 20 funtow niezaleznie od przesylanej kwoty. Tylko na druku trzeba zaznaczyc, ze pieniadze maja dotrzec w funtach. Wtedy nie traci sie nic na przewalutowaniach, a w Polsce mozna sobie wymienic pieniadze w kantorze po lepszym kursie.

Latwiejsze ale i drozsze jest skorzystanie z uslug poczty angielskiej. Nazywa to sie MoneyGram. Wystarczy pojsc na poczte i zlozyc zlecenie. Za kilka minut mozna pieniadze wyplacic w Polsce w banku PeKaO SA. Tu koszt przelewu zalezy od kwoty, np za 300 funtow placi sie 24 funtow oplaty. Niestety do Polski pieniadze dochodza w walucie euro, wiec jest tez dodatkowa strata na kursie.

Link to comment
Share on other sites

Ze czeka sie na wyniki 2-3 tyg to sie zgadza, ale ze nie ma kwarantanny - pierwsze slysze :shake: . Bylam dzis na stronie DEFRA, ale nic nowego sie nie pojawila, ja nie zauwazylam. O kwarantannie pisza tak jak bylo do tej pory - 6 miechow czekania od daty pobrania krwi jesli wynik jest stastysfakcjonujacy.

Link to comment
Share on other sites

narazie w radiu tylko slyszalam ze sie zaczynaja zastanawiac nad zniesieniem kwarantanny- ale jak to U Anglikow bywa....jeszcze duzo wody uplynie zanim kwarantanna zostanie zniesiona...

Sliweczko- uswiadom swojego weterynarza zeby dokladnie sie wglebil w temat....naciaganie ludzi na serologie zeby pozniej mieli na granicy naprawde DUZY problem na glowie i moc stresow- to ciut chyba nie bardzo wiaze sie z kompetencjami nie?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Katcherine']narazie w radiu tylko slyszalam ze sie zaczynaja zastanawiac nad zniesieniem kwarantanny- ale jak to U Anglikow bywa....jeszcze duzo wody uplynie zanim kwarantanna zostanie zniesiona...[/quote]
No wlasnie mnie dzisiaj rano rodzice podczas ogladania jakiegos programu 'nastraszyli' ze kwarantanne zniesli :evil_lol: , weic szybko popedzilam na net sprawdzic. Ale podejrzewalam ze cos zle uslyszeli, nawet jesli poczyniono jakies kroki w ym kierunku to w przypadku Anglikow napewno nie stanie sie to z dnia na dzien :eviltong: .

Retriva, Sliweczka - dalej czekanko ;-)

Link to comment
Share on other sites

:diabloti: kurde no wiesc wiejska niesie ze chyba wlasnie postanowiono ze znosza??
Bede w piatek u weta- przed wyjazdem stempelki skolekcjonowac to zagonie ich do kompa i telefonu...w koncu rodowici sa niech sie wywiaduja...

ale zanim francuzi sie obudza, zani to wszystko sie unormuje...iii tam my starym sposobem;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Katcherine']:diabloti: kurde no wiesc wiejska niesie ze chyba wlasnie postanowiono ze znosza??
Bede w piatek u weta- przed wyjazdem stempelki skolekcjonowac to zagonie ich do kompa i telefonu...w koncu rodowici sa niech sie wywiaduja...

ale zanim francuzi sie obudza, zani to wszystko sie unormuje...iii tam my starym sposobem;)[/quote]

Jak czegos sie dowiesz - koniecznie daj znac ! :)

Ja wczoraj dostalam maila z UK, babka planuje sprowadzic psy, dowiadywala sie o kwarantanne i powiedziano jej, ze jest wciaz tak jak bylo - 6 m-cy....

Link to comment
Share on other sites

[FONT=Georgia][SIZE=3][COLOR=blue]Wygooglowałam[/COLOR][/SIZE][/FONT]
[FONT=Georgia][SIZE=3][COLOR=blue]Cytat z dyrektywy Unii Europejskiej[/COLOR][/SIZE][/FONT]


[CENTER][I][FONT=Times New Roman][SIZE=3]Artykuł 6[/SIZE][/FONT][/I][/CENTER]
[SIZE=3][/SIZE]
[SIZE=3][/SIZE]
[FONT=Times New Roman][SIZE=3]1. Przez [COLOR=#0000ff]okres przejściowy[/COLOR] pięciu lat od dnia[COLOR=#0000ff] wejścia w życie[/COLOR] niniejszego [COLOR=#0000ff]rozporządzeni[/COLOR]a, wprowadzanie [COLOR=#0000ff]zwierząt domow[/COLOR]ych wymienionych w części A[COLOR=#0000ff] załącznika[/COLOR] I na [COLOR=#0000ff]terytorium[/COLOR] [COLOR=#0000ff]Irlandii[/COLOR], [COLOR=#0000ff]Szwecji i Zjednoczonego Królestwa[/COLOR] podlega następującym wymogom:[/SIZE][/FONT]
[SIZE=3][/SIZE]
[FONT=Times New Roman][SIZE=3]- muszą posiadać identyfikację zgodnie z art. 4 ust. 1 akapit pierwszy lit. b), chyba że [COLOR=#0000ff]Państwo Członkowskie[/COLOR] [COLOR=#0000ff]miejsca przeznaczenia uznaje również identyfikację zgodnie [/COLOR]z art. 4 ust 1 akapit pierwszy lit. a), oraz[/SIZE][/FONT]
[SIZE=3][/SIZE]
[FONT=Times New Roman][SIZE=3]- muszą posiadać paszport wydany przez lekarza weterynarii upoważnionego przez [COLOR=#0000ff]właściwe władze,[/COLOR] zaświadczający, oprócz [COLOR=#0000ff]warunków[/COLOR] [COLOR=#0000ff]ustanowionych w[/COLOR] art. 5 ust. 1 lit. b), że przeprowadzono neutralizujące miareczkowanie przeciwciał na poziomie, co najmniej 0,5 IU/ml na próbce w zatwierdzonym laboratorium w okresach [COLOR=#0000ff]ustanowionych[/COLOR] w [COLOR=#0000ff]przepisach krajowych[/COLOR] obowiązujących w dniu określonym w art. 25 akapit drugi.[/SIZE][/FONT]
[SIZE=3][/SIZE]
[FONT=Times New Roman][SIZE=3]Miareczkowania przeciwciał nie trzeba powtarzać w stosunku do zwierząt, które po tym miareczkowaniu były regularnie szczepione w odstępach czasu, określonych [COLOR=#0000ff]w[/COLOR] art. 5 ust. 1 bez przerwy w Protokole szczepień wymaganym przez laboratorium produkujące.[/SIZE][/FONT]
[SIZE=3][/SIZE]
[FONT=Times New Roman][SIZE=3][COLOR=#0000ff]Państwo Członkowskie[/COLOR] [COLOR=#0000ff]miejsca przeznaczenia może[/COLOR] zwolnić [COLOR=#0000ff]zwierzęta domowe[/COLOR] przemieszczające się między tymi trzema [COLOR=#0000ff]Państwami Członkowski[/COLOR]mi z wymogów przeprowadzania szczepień i miareczkowania przeciwciał przewidzianych w pierwszym akapicie niniejszego ustępu, zgodnie z przepisami krajowymi obowiązującymi w dniu określonym w art. 25 akapit drugi.[/SIZE][/FONT]
[SIZE=3][/SIZE]
[SIZE=3][/SIZE]
[FONT=Times New Roman][SIZE=3]Przed dniem 1 [COLOR=#0000ff]lutego[/COLOR] 2007 r. po otrzymaniu opinii [COLOR=#0000ff]Europejskiego Urzędu ds. Bezpieczeństwa Żywności[/COLOR] w sprawie konieczności utrzymania testów serologicznych, [COLOR=#0000ff]Komisja[/COLOR] przedłoży [COLOR=#0000ff]Parlamentowi Europejski[/COLOR]emu i [COLOR=#0000ff]Radzie sprawozdanie na podstawie zdobytego doświadczenia i[/COLOR] o[COLOR=#0000ff]ceny ryzyka[/COLOR], wraz z odpowiednimi propozycjami[COLOR=#0000ff] ustalenia procedury[/COLOR], która będzie stosowana [COLOR=#0000ff]z mocą od[/COLOR] dnia 1 stycznia 2008 r. w stosunku do art. 6, 8 i 16.[/SIZE][/FONT]
[SIZE=3][/SIZE]
[FONT=Georgia][SIZE=3][COLOR=blue]Dyrektywa była uchwalona 26 maja 2003. Z tego co ja rozumiem, można mieć nadzieje, że w 2008 kwarantanna zostanie zniesiona (o ile Unia Europejska łaskawa będzie)[/COLOR][/SIZE][/FONT]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Honey']Jak czegos sie dowiesz - koniecznie daj znac ! :)

Ja wczoraj dostalam maila z UK, babka planuje sprowadzic psy, dowiadywala sie o kwarantanne i powiedziano jej, ze jest wciaz tak jak bylo - 6 m-cy....[/quote]

Dam znac- wymecze ich dokladnie.
Ale juz pierwsze doniesienia ze pies bez kwarantanny- i to Polski- przejechal juz od znajomych slyszalam. Podobno spedzil tylko 3 tygodnie w kennelu na granicy Francuskiej...Hmmmm- niestety z osoba sprowadzajaca nie rozmawialam.Wiec narazie jak dla mnie to info w kategorii plotki :evil_lol: .

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...