Jump to content
Dogomania

Anglia


larissa

Recommended Posts

Heh, widzę że już nawet chętni się pojawiają :eviltong:
Pracuje w sumie 9 godz dziennie razem z chłopakiem, wpadamy do domu na sniadaniu i lunchu-oddzielnie oczywiście, żeby nie była tak długo sama, pracę mamy 5 minut od domu...tylko te godziny...:placz: Chcem gadać z szefem że chciałabym mieć dzień wolny lub chociaż pół w tygodniu, bo już mam dośc 3 lata wystarczą-tylko niedziele wolne, a on i tak nie umie docenić człowieka :roll:
Chyba znalazłam miejsce do biegania dla fiony:multi:
Poszliśmy na spacer z psem i fretką i oczywiście ktoś musiał podejść i pogłaskać freta..oni się tu zachowują jakby nigdy czegoś takiego nie widzieli...
No a piesek chciał upolować wiewiórkę...:roll:
[QUOTE]Czesto jet tak ze samo zmeczenie psa nie wystarczy...najpierw trzeba sie dowiedziec co jest przyczyna problemow separacyjnych zeby dobrac odpowiednia metode modyfikacji zachowania.
[/QUOTE]

Przyczyna wiadomo-nowe miejsce,ludzie i za domem-moją mamą, młodszym bratem no i drugim pieskiem, którego "wychowała"...ciągle jest taka jakby zagubiona i nie chce się bawić,przynajmniej je bo z tym mama miała problemy-husky ważący 16kg to troche mało...muszę ją tu podtuczyć trochę...
Tymczasem idziemy na spacerek :cool1:

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 7.7k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='furciaczek']eiwob, zazdroszcze odludzia:loveu: Ja jestem typ wiejski i w miescie sie mecze:shake:[/quote]
:shiny: No właśnie my też, dlatego szukaliśmy domu poza miastem. Mieszkamy wśród pól, a tak na prawdę niedaleko do cywilizacji (2 mile do TESCO :eviltong: i ok.4 mil do centrum Bishop`s Stortford).
Teraz szukamy czegoś nico większego, nie na szybko, ale dobrze było by się przeprowadzić w pierwszej połowie 2010. Okolice podobne, bo mój mężczyzna musi być czasami w ciągu 30min w pracy (pracuje w Harlow). Zobaczymy...

Judith, trzymam kciuki!!! Mam nadzieję, że trochę czasu i Fionka przyzwyczai się do nowego miejsca.

Jak ciepło! Dopiero przed chwilką wróciliśmy z grilla. Jak ja lubię UK ;)

Link to comment
Share on other sites

[QUOTE]Czy ktos moglby mi napisac czy potrzebuje cos przy wyjezdzie do Polski z Anglii?[/QUOTE]
Może po prostu podejdź do jakiegoś weta i zapytaj. Bo pojęcia nie mam... Coś na pewno jest potrzebne, jak przy każdym podróżowaniu w granicach UE, ale co dokładnie... :roll:

Dziewczyny, powoli zaczynam się pakować! :multi: Już pierwsza walizka zapełniona ;)

Link to comment
Share on other sites

z UK do Pl paszport z czipem , jesli chcesz z psem do Uk z PL to procedura jak poniez czyli musisz miec wynik badan na przeciwciala i po 6 miesiącach mozna wyjechac. Jesli tylko do PL bez powrotu to paszport no i szczepienie na wscieklizne, Jak jechalam z psem z Uk do PL to nikt nic nie chcial, ale na wszelki wypadek trzeba miec ze sobą

Link to comment
Share on other sites

Dziekuje za odpowiedzi. Negra ma paszport, czipa, przeszla kwarantanne przed wyjazdem do Anglii, zostala ponownie zaszczepiona na wscieklizne (juz w UK) w terminie. Mam jeszcze jedno pytanie czy w paszporcie musi byc podpisana przez weterynarza rubryka, ze pies jest zdrowy i zdolny do podrozy? Chodzi mi oczywiscie o podroz do Polski. Z gory dziekuje za odpowiedzi.

Link to comment
Share on other sites

I stało się..
Jestem w Londynie, Mejk został w Polsce.. Przed przyjazdem tutaj wydawało mi się, że nie będzie aż takiego problemu ściągnąć tutaj go, ale teraz gdy jestem już tutaj wszystko inaczej wygląda..:placz:
Mam do Was pytanie jak sądzicie czy jest w ogóle jakaś szansa, że uda mi się znaleźć jakieś miejsce do mieszkania z psem, jestem sama więc nie stać mnie na wynajęcie całego domu.. Mejka dopiero mogłabym ściągnąć tutaj we wrześniu ze względu na kwarantanne (przed wyjazdem zrobiłam wszystko na wszelki wypadek ;)).
Z góry dziekuję za informacje,
Pozdrawiam wszystkich

Link to comment
Share on other sites

A ja sie znowu przeprowadzilam:lol:
Bylo wszystko OK, jedyny problem polegal na tym ze menager budynku nie zgodzil sie na osiatkowanie balkonu, moje koty latac nie potrafia wiec stwierdzilismy ze niema co ryzykowac.
Trafilismy na baaardzo fajna agencje "easymove" i juz nastepnego dnia znalezlismy fajny i niedrogi! domeczek z ogrodem:loveu:
Jedyny minus domku to kiepski plot...Fur cos uslyszala uderzyla lapkami i runal:lol: Szukamy wiec nowego ogrodzenia.
Mielismy sie do Bham przeprowadzac ale cos z praca sie poplatalo i narazie plany odlozylismy...


Witam wszystkich nowych wyspiarzy:loveu::multi:

Link to comment
Share on other sites

Jutro przychodzi do mnie 3.5 miesieczny szczeniak labradora,bede mu szukac domu....Prosze dajcie znac jesli wiecie ze ktos chcialby psiaka.Alfie ma wszystkie papiery ale pochodzi z farmy...:cool1: Jest do oddania za darmo ale tylko w dobre rece.

Link to comment
Share on other sites

Wszystkich nowych na wyspach - witam!:multi:

[B]blaira[/B] niestety nie wiem jak to jest, trzeba sie dowiadywac u przewoznika.

[B]fur[/B] no domeczek z ogrodem - bardzo fajna perspektywa mieszkanka :loveu:, mam nadzieje ze sie sprawdzi ;)

[B]Kamila[/B] czyli ten piesek bedzie u ciebie na tymczasie? A cos wiecej o nim mozesz napisac, w sensie czy jest jakiejs 'specjalnej troski' (problemy behawioralne, zdrowie etc.)?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='UTAAP']
[B]Kamila[/B] czyli ten piesek bedzie u ciebie na tymczasie? A cos wiecej o nim mozesz napisac, w sensie czy jest jakiejs 'specjalnej troski' (problemy behawioralne, zdrowie etc.)?[/quote]

Tak,na tymczasie(moj pierwszy tymczas :eviltong:)Nie wiem za duzo,bede wiedziala jutro jak do mnie przyjdzie,slyszalam tylko ze to maly dominant i ma swira na punkcie jedzenia.Sek w tym ze ludzie o ktorych jest nie maja zielonego pojecia o psach,to chyba 4 szczeniak ktorego oddaja....:cool1: Wiec ciezko powiedziec.Juz mam 2/3 zainteresowane osoby :cool3: Ale wszystko okaze sie jutro.Ja Alfiego chyba i tak zatrzymam przez kilka dni by cos sie o nim dowiedziec i pozniej moc przekazac potencjalnemu domkowi.
A masz kogos zainteresowanego?
Czy ktos ma zestaw pytac dla potencjalnego domku?

Link to comment
Share on other sites

Gratuluje pierwszego tymczasu:loveu:
Daj maila wysle ci ankiete przed adopcyjna, jak chcesz to i umowe adopcyjna, z tym ze po PL, musialabyc przetlumaczyc:p

Zapraszam dziewczyny na bazarek na "moje" corsiaki w potrzebie:loveu:

[url]http://www.dogomania.pl/forum/f99/ubrania-xl-hypnose-lancome-psie-gadzety-na-cc-w-potrzebie-do-19-06-a-139512/#post12424280[/url]

Link to comment
Share on other sites

na dogo jest bardzo duzo info o adopcji tylko trzeba wejsc w odpowiedni dzial. A ja ci powiem - ze nie powinnas calkiem za darmo oddawac psiaka - tu psy sa drogie - i musi byc kogos stac na weta , szczepienia itd. zas pieniadze za pieska mozna wspomoc bezdomne zwierzeta w PL. Takie jest moje zdanie przynajmniej , kurcze ja sie tak zastanawiam nad towarzystem dla mojej suni juz moj TZ hehehe calkiem powaznie myslal o tym piesku , ale ja juz z 2 duzymi nie dam rady wyjsc :shake: Zeby tylko piesek nie sluzyl rozmnazaniu , bo przeciez to tez tu popularne.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Kamila']
A masz kogos zainteresowanego?[/quote]
No nie, niestety nie :shake:. Spytalam bo twoja zjawka o nim byla intrygujaca ;). Trzymamy kciuki zeby ten tymczas u ciebie przebiegl bez wiekszych problemow i zeby trwal jak najkrocej :kciuki:

Link to comment
Share on other sites

Witam po bardzooooooooooooooooooooooo dlugiej przerwie.

Jezeli ktos jest we wschodnim Londynie i potrzebuje dog walker to bardzo polecam Gosie, jej strona to:

[URL="http://www.dogsandthecity.co.uk/"]www.dogsandthecity.co.uk[/URL]


Wyprowadza moja Zare juz drugi miesiac (w porze lunchu na godzine - 5 dni w tygodniu jak jestem w pracy) I jak wracam do domu to Zara tylko ledwo ogonem machnie na moj widok taka wybiegana ;-) No i juz mi tak po domu nie wyje.......podobno (wiadomosc od sasiadow).

Rowniez we wschodnim Londynie mam bardzo dobra groomerke - mieszka w South Woodford i pies mi u niej pod suszarka usypia takie zrelaksowany :-)

Jezeli ktos chce namiary to prosze na priva.

Co do jedzenia to jak zwykle polecam:

[url=http://www.burnspet.co.uk/]Burns Pet Nutrition - Real Food For Pets[/url]

Jedzenie bez zadnych dodatkow - dowozone do domu w ciagu 2 dni i naprawde dobre.. Nie, sama nie probowalam ale nie ma w nim zadnej chemi... Robie rowniez jedzenie dla kotow.

Jezeli ktos szuka taniej opieki weterynaryjnej to polecam celia Hammond Animal Trust - maja kilka oddzialow:

[url=http://www.celiahammond.org/]Celia Hammond Animal Trust UK Rescue Shelters[/url]

Pieerwsza wizyta £12, kazda nastepna tylko £5 plus leki "po kosztach". Wizyta "emergency" np w weekend albo w nocy kosztuje tylko £20, ostatnio przerabialam to z kotem.. Wizyta o 9 wieczorem w sobote, anybiotyk na 10 dni, przeciwbolowe na 5 dni i "kroplowka" (odwodnil sie) w sumei kosztowaly mnie £30. U kazdego innego weta byloby dobrze ponad £100.

Zara i Tiger sa ubezpieczeni po uszy (W Marks i Spencer, polace £40 za psa i kota razem miesiecznie) ale z prostszymi sprawami biore ich do celia Hammond....

Co jeszcze dla nowych w UK?

No nie wiem, jak cos komus potrzeba to... pytac :)
[B]
Z Gosia probujemy sie umowic na ta niedziele na spacer do Wanstead Park (akurat tu mieszkam hehehhe) - ktos jeszcze chetny?[/B]


Pozdrawiam ze wschodu

Anka

Link to comment
Share on other sites

no walsnie jak labek - dzis sobie moj tz przypomnial :razz: o nim i znow sie pytal czy bierzemy hehehe

tak wogole dziewczynki - prosze o pomoc dla benka potrzeba 2 tys na operacje - a to tylko tak czesc kosztow :(
jeszcze rehabilitacja , leki itd ale nic narazie zbieramy na sam zabieg czy ktoras z was chcialaby pomoc?
to jest jego watek :
[URL]http://www.dogomania.pl/forum/f28/stefan_roczny-bernardyn_dysplazja-zbieramy-na-operacje-139080/[/URL]

[SIZE=5]DANE DO WPŁAT na Stefana...................
[/SIZE]
[LEFT][CENTER]
[B][SIZE=5][FONT=Times New Roman]Fundacja "Zwierzę nie jest rzeczą"[/FONT][/SIZE][/B]
[B][SIZE=4][SIZE=5][FONT=Times New Roman]ul. Batalionu "Skała" AK 8/36[/FONT][/SIZE][/SIZE][/B]
[B][SIZE=4][SIZE=5][FONT=Times New Roman]31-273 Kraków[/FONT][/SIZE][/SIZE][/B]
[B][SIZE=4][SIZE=5][FONT=Times New Roman][SIZE=4]nr konta PEKAO SA:[/SIZE][SIZE=6]58 1240 1170 1111 0000 2420 9674 [/SIZE][/FONT][/SIZE][/SIZE][/B]

[B][SIZE=4][SIZE=5][FONT=Times New Roman][SIZE=4]Dla przelewów zagranicznych:[/SIZE][/FONT][/SIZE][/SIZE][/B]
[B][SIZE=4][SIZE=5][FONT=Times New Roman][SIZE=4]BIC ( SWIFT) [/SIZE]: PKOPPLPW [/FONT][/SIZE][/SIZE][/B]
[B][SIZE=4][SIZE=5][FONT=Times New Roman][SIZE=4]IBAN[/SIZE] : PL581240 1170 1111 0000 2420 9674 [/FONT][/SIZE][/SIZE][/B]

[B][SIZE=4][COLOR=red][SIZE=4][FONT=Times New Roman]Przy wpłacie koniecznie [SIZE=5]w tytule trzeba wpisać
+[/SIZE][/FONT][/SIZE][/COLOR][/SIZE][/B] [B][SIZE=4][COLOR=red][SIZE=5][FONT=Times New Roman][SIZE=5]na operację bernardyna[/SIZE][/FONT][/SIZE][/COLOR][/SIZE][/B][/CENTER]
[/LEFT]

Link to comment
Share on other sites

Ide sobie dzisiaj spokojnie trawka w moim parku/lesie, za mna cala rodzinka, z boku gdzies Zara biega patrze a tam jakis rudy leb z wody wystaje.

Niewiele myslac dre sie - "Frytka?" a para siedzaca na brzegu "Tak, Frytka".

I tak oto nastapilo pierwsze PRZYPADKOWE spotkanie z "Gos" hehehehehehhe

Nie wiem co mi sie pokickalo bo pewna bylam ze Frytka to seter a z wody wynurzyla sie slodka spanielka....pewnie wiek juz, wzrok nie ten, na avatarze widzialam setera.. hehehe

No ale sie spotkalysmy przypadkiem na szybko a jutro o 10 umowilysmy sie na powazniejszy spacerek.

Ktos w okolicy i ma czas jutro rano?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='EastLondonUK']
Nie wiem co mi sie pokickalo bo pewna bylam ze Frytka to seter a z wody wynurzyla sie slodka spanielka....pewnie wiek juz, wzrok nie ten, na avatarze widzialam setera.. hehehe
[/quote]

Ja na avatarze widzialam jamnika dlugowlosego :oops: O kurczaczki :eviltong:

Alfie znalazl juz dom,taki jaki mi sie po cichutku marzyl czyli u moich klientow :lol: Juz maja jednego labka,mam nadzieje ze psiaki sie dogadaja ale mysle ze bedzie dobrze.A tutaj Alfie :loveu:

[URL=http://img5.imageshack.us/i/dsc0063een.jpg/][IMG]http://img5.imageshack.us/img5/2477/dsc0063een.jpg[/IMG][/URL]

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...