Jump to content
Dogomania

Anglia


larissa

Recommended Posts

Sylwia, trzymamy kciuki za wyjazd.
Lemonsky, tak czysto teoretycznie, wg dog warden, kazdy wlasciciel ma pilnowac swojego futrzaka i nie pozwalac na podbieganie do innych bez wyraznej zgody drugiego wlasciciela. Ale w praktyce moze byc roznie...
Ostatnio pol dnia dochodzilam do siebie, bo szla pani z 2 dzieci i niewielkim staffikowatym. Psa prowadzil dzieciak moze z 6-letni. Pies sie zagotowal na widok mojego wilka, szarpnal i przeciagnal dzieciaka po chodniku (mlody wygladal po tym jak z horroru), wyrwal sie i doskoczyl do nas, babka nie mogla go zlapac, za szybki byl, a ja sie oganialam noga, bo musialam niezle trzymac Postiego, zeby nie wytlumaczyl glupkowi niestosownosci zachowania :mad:

A w milszych tematach, to zycze wszystkim Dogomaniakom, wyspiarzom i kontynentalnym, spokojnych, cieplych (wreszcie bez wichur, ulew i sniegu) Swiat Wielkanocnych, samych pysznosci, czasu dla siebie i futerek blisko, serdecznosci i pogody wewnetrznej!!

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 7.7k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

sucz zaszczepiona, 37,5 funciaka zaplacone, zdrowaski o przychylnosc Francuzów klepiemy nieustannie... :modla:

lemon myslé, ze w takiej sytuacji Torrek mialby pelne prawo sie wkurzyc i w dodatku byc bez winy, bo po pierwsze jesli jest na smyczy to Ty masz nad nim kontrolé czego nie mozna powiedziec o psie biegajácym luzem. Poza tym podbiegajácy pies ze zmiennymi zamiarami stanowi zagrozenie dla Ciebie jako ukochanej panci wiéc co ma robic biedny Torrek? Musi bronic:diabloti:
Generalnie wlasciciel psa biegajácego luzem powinien zapytac czy jego pies moze podejsc do Twojego a drugie co mi sie nasuwa to psiur zadziorny powinien byc zapiéty w obecnosci innych psiurów, bo mysle ze pies albo jest przyjazny albo nie jest i wlasciciel powinien wiedziec czego sie moze po nim spodziewac.
Ja swojego sucza znam na wylot i wiem, ze ona nigdy nie zaczyna zadymy. Jak jej sie jakis pies nie podoba to stawia jeza na plecach, mówi "spadaj" i powolutku odchodzi na takich smiesznie sztywnych nogach. A jak napotkany pies jest wg niej ok (ma duze szanse jesli jest kudlaty :razz:) to chce sie wáchac i ganiac. Ale ja zawsze pytam innych psiarzy czy mój pies moze podejsc.

Ja równiez zyczé Wam cudnych swiát i moze to troszké nietypowe, ale zyczé Wam zebyscie powiedzieli w te swiéta swoim rodzicom, ze ich kochacie. Taki prezent. Nigdy nie wiemy czy to nie sá ich ostatnie swiéta.

Pozdrawiam i lecé sié pakowac....

Link to comment
Share on other sites

witam was goraco choc pogoda u nas dzis nie zaciekawa :razz: my juz jestesmy po 2-gim szczepieniu przeciwko wsciekliznie i za 3 tygodnie Franio ma miec badanie krwi i mam do was pytanie bo wet prosil nas aby Franio dzien przed badaniem a dokladnie wieczorem nie dostal juz jedzenia i rano tez w dniu badania mamy juz mu nie dawac.Jak to bylo u was o ,ktorej mu dac ostatni posilek dzien przed ..strasznie sie boje aby to badanie dobrze wypadlo :roll:.wiecie ci anglicy tacy sa restrykcyjni .



A my mamy kolejny klopot Frani nam zaczyna sie robic maly czpiotek zaczyna odpowiadac na pyskowki psich sasiadow w rezultacie latam za nim po ogrodzie z gazeta (bo sie jej boji) ostatnio wieczorem mi tak wyskoczyl bieglam za nim bo wskoczyl w krzaki a ze bylo ciemno nie zauwazylam galezi i tak sie pokacerowalam ,ze jak worcilam do domu to moj chlopak sie za glowe zlapal ..kurcze boje sie zeby ktos nam kolo tylka nie narobil a mam na mysli tych porabanych sadiadow co nam swojego psa gowna( za przeproszeniem) przezucili do ogrodu:angryy:..jest taki maly problem bo ich pies (ast) wogole nie jest ulozony i jak tylko wypuszczaja go do ogrodu to zaczyna sie serenada bo on chce do domu wejsc i drze sie w nieboglosy..zaczal zaczepiac Franka przez plot i nie byloby nic w tym zlego gdyby ten ich pies tak sie nie darl :shake:ta jego wlascicielka sie denerwuje i boje sie ,ze moze jej nasz Franio zaczac przeszkadzac nie wiem jak rozwiazac ten problem :roll:.On cche sie bawic z naszym psem ostatnio to nam sie podkopal pod siatka i malo co Franek sie nie przedostal do nich do ogrodu teraz pozakrywalam te dziury kamieniami ehhhhhhhhh..


aha kochane dziewczyny moze mi cos doradzicie jak zabiezpieczyc drzwi przed drapaniem bo Franek cale drzwi podrapal lubi tak komunikowac ,ze chce juz wejsc do domu :-o nie wiem jak tego go odluczyc

Link to comment
Share on other sites

A w jakim celu przy badaniu poziomu przeciwciał wścieklizny jest głodówka?:crazyeye: chyba, że całą morfologię robicie...

Co do szczepień- jak się jedzie eurotunelem to przy wjeździe z wysp do Francji nic nie sprawdzają i nikogo psy nie interesują. Z Francji na wyspy- normalna kontrola.

Link to comment
Share on other sites

[B]lemonsky [/B]Franio od paru dni dostaje juz 3 razy dziennie bo skonczyl 4 miesiace chyba zrobie tak jak piszesz ostatni raz o 18 .


[B]Sajko [/B]wiem ,ze ma byc zrobiony (ehhhhhh ci anglicy )test krwi do paszportu i wet zalecil nam ta glodowke nie wiem czemu ale wole sie dostosowac zeby wyniki byly dobre. Malo tego musze wam powiedziec ,ze dla kazdej szczepionki okres wykonania badania jest inny bo nam mowil ,ze ta firma ktora szczepionka Franio byl zaszczepiony np ma po uplywie 3 tygodni od szczepienia inne maja np po uplywe 2 lub nawet 4:roll:tygodni

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Aaliyah1981'][B]Sajko [/B]wiem ,ze ma byc zrobiony (ehhhhhh ci anglicy )test krwi do paszportu i wet zalecil nam ta glodowke[/quote]

Tylko jaki wpływ ma mieć posiłek na poziom przeciwciał wścieklizny we krwi??:crazyeye: oba moje psy miały robione i żaden nie musiał głodować, a jeden poziom ma taki, że do końca życia nie musiałabym szczepić:evil_lol: (zresztą badanie robione 11 miesięcy po szczepieniu na wściekliznę).

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Sajko']Tylko jaki wpływ ma mieć posiłek na poziom przeciwciał wścieklizny we krwi??:crazyeye: oba moje psy miały robione i żaden nie musiał głodować, a jeden poziom ma taki, że do końca życia nie musiałabym szczepić:evil_lol: (zresztą badanie robione 11 miesięcy po szczepieniu na wściekliznę).[/quote]

to ja juz nic nie rozumiem pewnie cos sie temu wetowi pokrecilo :lol:no nic w kazdym razie mam nadzieje ,ze wynik bedzie dobry .


[B]UTAAP [/B]nawzajem ja co prawda skladalam zyczenia wczoraj ale dolaczam sie

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Aaliyah1981']to ja juz nic nie rozumiem pewnie cos sie temu wetowi pokrecilo :lol:no nic w kazdym razie mam nadzieje ,ze wynik bedzie dobry .
[/quote]

Ja tez mojego ogona nie mialam karmic w dniu pobrania krwi i podobno chodzilo o to, ze poziom przeciwcial bada sie z osocza, ktore ławiej wytracic z czystej, mało "tłustej" krwi, zresza ludzkie badania tez przewaznie robi sie na głodniaka ;)

Link to comment
Share on other sites

U nas tez juz nie pada niestety...:cool1:

To ja wstawie kilka fotek psow ktorymi sie opiekuje :p

Saffi,kerry blue,przekochana dziewczynka :loveu:

[URL="http://imageshack.us"][IMG]http://img212.imageshack.us/img212/7876/dsc1257edited0th5.jpg[/IMG][/URL]

Aliki,angielski seter z Kanady,bardzo dziwna rasa :roll: sliniaca sie wiecej niz Lala :crazyeye:

[URL="http://imageshack.us"][IMG]http://img207.imageshack.us/img207/9444/dsc1265editedjx6.jpg[/IMG][/URL]

I jej domowy kolega ze Szkocji,Runi

[URL="http://imageshack.us"][IMG]http://img207.imageshack.us/img207/4125/dsc1266cu8.jpg[/IMG][/URL]

I Mylo-bardzo nieznosny mix staffika :roll: Czasem zachowuje sie jak aniolek a innym razem jak diabel wcielony...

[URL="http://imageshack.us"][IMG]http://img212.imageshack.us/img212/6892/dsc1297hg6.jpg[/IMG][/URL]

Pozdrawiam wszystkich swiatecznie :p

Link to comment
Share on other sites

[B]Habibi [/B]czyli Franeczek bedzie zmuszony do glodoweczki ;) .


Sluchajcie u nas padal snieg wczoraj w sumie jakies 20 minut na przemian snieg i grad :crazyeye:ale to i tak sukces jak na uk :eviltong:.Dzis juz ladne sloneczko ale nadal wieje :razz:


[B]kamila-dog [/B]ale masz przekochana gromade :loveu:tylko pozazdrosic czy bedzie niedyskretne jesli zapytam sie ciebie czym sie dokladnie zajmujesz???:oops:ale jesli psami to naprawde tylko pozazdrosic:p

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Aaliyah1981']
[B]kamila-dog [/B]ale masz przekochana gromade :loveu:tylko pozazdrosic czy bedzie niedyskretne jesli zapytam sie ciebie czym sie dokladnie zajmujesz???:oops:ale jesli psami to naprawde tylko pozazdrosic:p[/quote]

Tak ,psami,ale nie mam jeszcze takiego ruchu o jakim marze i nie przynosi mi to za bardzo gotowki...:cool1: No ale od czegos trzeba zaczac,mam nadzieje ze z biegiem czasu sie to rozkreci,poki co to dopiero miesiac jak 'dzialam' :oops:

Tu jeszcze jeden tym razem staly klient Sticks,labek,baaaaardzo slodki :loveu:razem z Lala

[URL=http://imageshack.us][IMG]http://img219.imageshack.us/img219/7607/sticksuc7.jpg[/IMG][/URL]

No a oprocz tego jakies 2 dni w tyg spedzam w grooming centre i staram sie uczyc ale nie jest latwo...

Link to comment
Share on other sites

kamila-dog masz wspaniale zajecie :multi:wiesz ja tu szukam czegos dla siebie czegos co by mi dawalo poczucie spelnienia :roll:.Czy musials spelnic jakies warunki aby robic to co kochasz???domyslam sie ,ze opiekujesz sie psiakami ludzi cos na zasadzie przedszkola??wiesz w moim przypadku nie chodzi o finanse wiekszosc czasu spedzam w domu ze wzgledu na moj obecny stan zdrowia :shake:.Tylko sie zastanawiam czy moglabym zajac sie czyms w podobie jesli wynajmuje dom ???

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Aaliyah1981']kamila-dog masz wspaniale zajecie :multi:wiesz ja tu szukam czegos dla siebie czegos co by mi dawalo poczucie spelnienia :roll:.Czy musials spelnic jakies warunki aby robic to co kochasz???domyslam sie ,ze opiekujesz sie psiakami ludzi cos na zasadzie przedszkola??wiesz w moim przypadku nie chodzi o finanse wiekszosc czasu spedzam w domu ze wzgledu na moj obecny stan zdrowia :shake:.Tylko sie zastanawiam czy moglabym zajac sie czyms w podobie jesli wynajmuje dom ???[/quote]

Hmm,no wlasnie to jest jeden z moich problemow :cool1: Bo nie mam zezwolenia od landlorda na prowadzenie w domu biznesu,mam tylko zgode na Lale.Jak zaczelam sie oglaszac to mialam nadzieje ze wiekszosc ludzi ktorzy sie zglosza beda potrzebowac kogos do wyprowadzania ich psow ale sie okazalo ze wiekszosc potrzebuje by sie ich pupilami opiekowac bo jada na wakacje itp.Tego sie nie spodziewalam ale nikomu nie odmowilam bo potrzebna mi kasa...O tyle dobrze ze mam bardzo fajnych sasiadow,psy im nie przeszkadzaja.
Za 2 miesiace sie przeprowadzam-jeszcze nie wiem gdzie-no i wtedy bede musiala powiedziec potencjalnemu landlordowi jak sprawa wyglada.Nie wiem jaka bedzie reakcja ale nie spodziewam sie niczego dobrego...
Jednak jestem dobrej mysli,moze jak sie naucze profesjonalnego groomingu to bede sie starala znalezc prace w jakims salonie a moze poprostu sama zaczne to robic w domu klienta :roll:
Narazie jestem bardzo zadowolona bo robie to co lubie i bardzo podoba mi sie to ze moge poznac tyle roznych ras o ktorych mialam jednak male pojecie :oops: Moge tez poznac duzo ciekawych ludzi ktorzy wiem ze beda mnie rekomendowac dalej.

Link to comment
Share on other sites

zoffuje troche temat :oops:

dziewczyny jak to jest z rozliczeniem podatkowym, jesli pracowalo sie kilka miesiecy w Polsce i troche za granica w jedym roku, jakis pit ZG trzeba dodatkowo wypelnic??? Kto wie cos na ten temat prosze o info na PV, dzieki.

Link to comment
Share on other sites

[B]kamila-dog [/B]no fakt wlasnie kiedys tez o czyms takim mazylam bo raz ,ze bardzo kocham psy dwa nie ma nic przyjemniejszego od pracy kotra jest zarazem pasja ..tylko mam takie same klopoty jak ty tzn sasiedzi szkoda gadac juz i tak nas spotykaja same ''przyjemnosci'' od nich no i ta zgoda landlorda:shake:.Ale trzymam za ciebie kciuki zawsze trzeba myslec pozytywnie ..a pomysl z zalozeniem swojego salony uwazam za bardzo dobry powiem ci ,ze kilka dni temu zapisywalam naszego Frania do gromera obok siebie (ubocze nie centrum wlasciwie brzytko mowiac zadupie;)) maja takie napiete terminy ,ze caly kalendarz zapisany cale dnie wypelnione..Anglicy sa leniwi wola nawet oddac psa do czesania bo im sie nie chce :evil_lol:wiec jest duze prawdopodobienstwo ,ze ci sie uda .Do tego na poczatek konkurencyjne ceny i juz zjednasz sobie klijentow ..:p

[B]Habibi[/B] sama w tym roku bede sie tutaj pierwszy raz rozliczac i powiem ci ,ze jestem zdezorientowana :roll:
[B]Aga & Amber [/B]bardzo dziekujemy za zyczenia ja co prawda skladalam je wczoraj ale dolaczam sie do nich :p

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Aaliyah1981'][B]kamila-dog [/B]no fakt wlasnie kiedys tez o czyms takim mazylam bo raz ,ze bardzo kocham psy dwa nie ma nic przyjemniejszego od pracy kotra jest zarazem pasja ..tylko mam takie same klopoty jak ty tzn sasiedzi szkoda gadac juz i tak nas spotykaja same ''przyjemnosci'' od nich no i ta zgoda landlorda:shake:.Ale trzymam za ciebie kciuki zawsze trzeba myslec pozytywnie ..a pomysl z zalozeniem swojego salony uwazam za bardzo dobry powiem ci ,ze kilka dni temu zapisywalam naszego Frania do gromera obok siebie (ubocze nie centrum wlasciwie brzytko mowiac zadupie;)) maja takie napiete terminy ,ze caly kalendarz zapisany cale dnie wypelnione..Anglicy sa leniwi wola nawet oddac psa do czesania bo im sie nie chce :evil_lol:wiec jest duze prawdopodobienstwo ,ze ci sie uda .Do tego na poczatek konkurencyjne ceny i juz zjednasz sobie klijentow ..:p
[/quote]

To ze sa leniwi to widze kazdego dnia gdy tam jestem,psy (oczywiscie nie wszystkie) sa bardzo zaniedbane,futra maja w cholere ale wlasciciele nie wiedza co to szczotka,za to przyprowadzaja je do nas raz w miesiacu...A po miesiacu nie jest latwo rozczesac te koltuny i pies najzwyczajniej sie meczy...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...