Jump to content
Dogomania

Anglia


larissa

Recommended Posts

  • Replies 7.7k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Ja jestem naw popularnym psim forum w Angli i jedna z regularnych czlonkow jest kynologiem, ale rownierz wynajmuje miszkania. Ona tez ma @No Pets' pommimo ze sama jest psisrzem.

Jest za duzy klopot dla Landlorda. Wynjem w Angli jest czesto na krotki okres.

Pies nie tylko moze mieszkanie zniszczyc, alw sprawis problemy z sasiadami.

Nie jest tu zbyt tolerowano aby pies szczekal czesto itd.

Ja mieszkam w domu jedno rodzinnym i strasznie pilnuje zeby moje psy prawie nie daly glosu, aby nie miec skarg.

Jak mam szczeniaki to siedze na brzytwie gdy maja 6 - 8 tygodni i ujadaja jak mewy gdy mama jusz niechce ich karmic.

Zeszlym roku mialam skarge ze male ujadaly z rana, a to tylko przes pare minut jak wypuszczano je po obudzeniu sie.

Apropo Crufts. Jestem w Niedziele przy ringu 27 w Sali nr 5. Bardzo chetnie pogadam po Polsku.

Link to comment
Share on other sites

Uff, niedawno wrocilismy z Crufta, oj fajnie bylo :lol:. W malamutach 2 polskie psy byly na 2 i 3 miejscu w swoich grupach. Nazbieralam cudow niewidow, ciekawostek od rehabilitacji w wodzie przez takie treningi i szkolenia, do firmy zawodowo wozacej psy na terenie calej Europy, autko-marzenie, boksy zalezne od wielkosci "klienta", wentylacja w dachu, kierowca przeszkolony w I pomocy futrzakom, transport wlasciciela i cena do uzgodnienia (spod dowolnego adresu w UK na dowolny adres na wyspach i kontynencie), cuda do wyposazenia samochodu, juki na mojego potffora ( TZ mnie odwlekl sila). Jutro, jak troche dojde do siebie, powrzucam namiary na te firmy, zobacze co jeszcze przywloklam ;)
PS. Kamila, spoko, dogi tez obfocilam, zaraz cos zrobie ze zdjeciami i powrzucam na watku Crufta :evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

[B][COLOR=DarkGreen]karjo2[/COLOR][/B][COLOR=DarkGreen][COLOR=DarkSlateGray], tak, tak namiary jak najbardziej mile widziane :diabloti:.

nie straszcie mnie, że będzie aż taki problem z wynajmem - właśnie się nam skończyła kwarantanna i najwyższa pora rozglądać się za pracą i lokum.

[B][COLOR=DarkGreen]lemonsky[/COLOR][/B][COLOR=DarkGreen][COLOR=DarkSlateGray], co u psiaka, rekonwalescencja skuteczna w 100% ?[/COLOR][/COLOR]

...i w ogóle - cześć po miesięcznej nieobecności (zmiana provider'a), brakowało :diabloti:.
[/COLOR][/COLOR]

Link to comment
Share on other sites

i jeszcze troszke ...
a tutaj jest ten najladniejszy pies wedlug sedziny:
[IMG]http://img72.imageshack.us/img72/2442/obraz083reshl3.jpg[/IMG]a tu najpiekniejszy wedlug mnie (żółtek) bo najbardziej przypomina te z kontynentu:
[IMG]http://img72.imageshack.us/img72/5430/obraz099reskm5.jpg[/IMG]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='bajadera']UTAAP, dobra kobieto, jak Ci jakiś skye terrier w obiektyw wpadnie, to byłabym wdzięczna niewymownie ........ Wykaż łódzką solidarność......[/quote]
Niestety, przykro mi ale nie mam nic poza softami. Myslalam ze uda sie jakies skye ufocic, nawet zerkalam na ring obok, ale tam byly tylko bedlingtony.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='UTAAP']Mi sie wydaje ze ten zakaz wszedl w zycie w kwietniu zeszlego roku, ale moze cos pomieszalam[/quote]

No nie wiem.Robie kurs w grooming centre i koles do ktorego to miejsce nalezy od kilkunastu lat zajmuje sie tym jak rowniez wystawia psy na Cruftsie itp i to on mi o tym powiedzial.Nie wiem jak to wygladalo w tym roku ale w zeszlym dobki,boksie,rotwailery itp mialy wciaz ciete ogony...Ktos wie jak to bylo w tym roku?

Link to comment
Share on other sites

Niestety, w duzej mierze byly z cietymi ogonami, za to wreszcie uszka cale.
Kamila, specjalnie dla Ciebie [url]http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/306312e8e9308ff7.html[/url]
:lol:
i troche innych na [url]http://karjo1.fotosik.pl/[/url]
Co do pozostalych ciekawostek, to mozna tatuowane psy zglosic do bazy National Dog Tattoo Register, jednorazowa oplata 10 L, mail [email][email protected][/email]
transport dla zwierzat w obrebie UK i EU, na lotniska, ambulans zwierzecy, pracownicy przeszkoleni w pierwszej pomocy, ceny do uzgodnienia [url]www.animalsathome.co.uk[/url]
Pet Business Insurance (dla hodowcow, pet sitterow, dog walkers, szkoleniowcow itp. www. petbusineeinsurance.co.uk
Baseny dla psow, hydroterapia, treningi w wodzie [url]www.dogpools-inc.co.uk[/url]
Jak kogos interesuje, rozpiska kursow dla terapeutow dla zwierzat, rehabilitantow, na ten rok:
[url]www.hawksmoorhydrotherapy.com[/url]
I wreszcie znalazlam miejsce, gdzie kupic mieciutka wykladzine-sztuczna trawe na patio :lol:
A co bylo w tv, kto ogladal, prosze o krociutka relacje...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='UTAAP']Mi sie wydaje ze ten zakaz wszedl w zycie w kwietniu zeszlego roku, ale moze cos pomieszalam[/quote]

Zakas kopiowania uszuw i wystawiania takich psow jest w Agnlig dobrze ponad 100 lat a kopiowaniu ogonow od kwietnia 2007 roku oprocz niektorych mysliwych psow i terierow ale tylko z uzasadnieniem ze beda uzytkowe.

Pies legalnie kopiowany po kwietniu 2007 niw moze byc wystawiany na wystawach gdzie publicznosc placi za wstep (czyli Crufts itd.), ten regulamin jest przez wladze nadany a nie Kennel Club.

Link to comment
Share on other sites

O tych 100 latach banu na kopiowanie uszu to nie wiem, ale o tym wprowadzeniu przez wladze zakazie kopiowania ogonow ktory wszedl w zycie prawie rok temu to wlasnie na stronie Kennel Clubu czytalam (i z tego co zrozumialam KC jest raczej za "wolnoscia wyboru", niz za calkowitym zakazem...), wiec sie zgadza.

Link to comment
Share on other sites

Jestem rodowita Angielka i wystawiam psy jusz przez prawie 20 lat i napewno kopiowanie uszy bylo zabronione w krotce po powstaniu Kennel club.

Tutaj jest w historii Kennel Club [URL]http://www.thekennelclub.org.uk/item/343[/URL]

".....His Royal Highness, the Prince of Wales was a staunch supporter of the movement to prevent the cropping of dogs' ears, and from 9th April 1898, such dogs have been ineligible for competition under Kennel Club Rules."

Czyli niema ciecia uszu w Angli od 9/4/1898, 110 lat za miesiac.

Link to comment
Share on other sites

Acha, no ja nie mialam pojecia jak to jest z uszami. Nawet w zeszlym roku zastanawialam sie czemu caly czas mowia tylko o zakazie kopiowania ogonow a nie mowia nic o uszach, a tu sie okazuje ze sprawa uszu juz dawno zostala rozwiazana. Dzieki za informacje ;)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...