Jump to content
Dogomania

Anglia


larissa

Recommended Posts

  • Replies 7.7k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='kamila-dog']No nie wiem.Robie kurs w grooming centre i koles do ktorego to miejsce nalezy od kilkunastu lat zajmuje sie tym jak rowniez wystawia psy na Cruftsie itp i to on mi o tym powiedzial.Nie wiem jak to wygladalo w tym roku ale w zeszlym dobki,boksie,rotwailery itp mialy wciaz ciete ogony...Ktos wie jak to bylo w tym roku?[/quote]

Na Kruftcie byly by tylko jednostki z nie cietymi ogonami (z ras tradycyjnie kopiowanych) ktore zdazyly sie za kwalifikowac w poprzednim roku.

Pierwsze sczeniaki z ogonami wyszly na wystawy dopiero w polowie Pazdziernika a na Crufts trzeba zglosic w Grudniu.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Barbelka']Na Kruftcie byly by tylko jednostki z nie cietymi ogonami (z ras tradycyjnie kopiowanych) ktore zdazyly sie za kwalifikowac w poprzednim roku.

Pierwsze sczeniaki z ogonami wyszly na wystawy dopiero w polowie Pazdziernika a na Crufts trzeba zglosic w Grudniu.[/quote]

No to teraz juz rozumiem.Dzieki :p

Link to comment
Share on other sites

hej dziewczyny.
a ja mam takie pytanko ... jesli sprowadze psa z cietymi uszami np. z polski .. to jak to sie ma potem do wystawiania. czy nie ma problemu ze zglaszaniem takich psow na wystawy w uk?

nie wiem czy to ktoras z was wstawiala .. ?
ale podaje linka bo sama przez przypadek wlasnie wpadlam na ten filmik.
crufts 2008 dogi niemieckie:
[url]http://www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=53ae9ac5015b4e98f7b4d3[/url]

Link to comment
Share on other sites

ja wiem ze boli.
i wcale tego nie popieram.
dogi z cietymi uszmi wygladaja bajecznie, (ale musza im te uszy stac, a z tym tez bywa roznie) ...
czyli z jednej strony bym ciela, ale z drugiej strony sobie mysle ze nie moge tak krzywdzic psa ... ze on nie chce zeby mu cos odcinali :-(
- to chyba moja proznosc poprostu.
nie jstem za, ale nie jestem tez przeciw.
dlatego uwazam ze na wystawach nie powinni dyskwalifikowac tych z cietymi.
z drugiej strony jednak, trudno jest porownywac klapouchy do cietych, bo glowa od razu optycznie zmienia ksztalt ...itd
:)
pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

jeze?! A po jaka cho.... komus jez? Jako pet? Przeciez to w 100% nocne zwierze, ani go nie poglaszczesz, ani sie z nim nie pobawisz, ani nie popatrzysz jak sam sie bawi.... nie rozumiem :shake:

EDIT: skopiowane z wikideii:

[QUOTE]
Wszystkie gatunki jeżowatych występujących w [URL="http://pl.wikipedia.org/wiki/Polska"][COLOR=#0066cc]Polsce[/COLOR][/URL] podlegają [URL="http://pl.wikipedia.org/wiki/Lista_gatunk%C3%B3w_zwierz%C4%85t_obj%C4%99tych_%C5%9Bcis%C5%82%C4%85_ochron%C4%85"][COLOR=#0066cc]ścisłej ochronie[/COLOR][/URL].
[/QUOTE]

[QUOTE]
The purchase of domesticated hedgehogs has seen a considerable increase in the last few years due to their apparently [COLOR=red]innocent and playful looks[/COLOR]. Hedgehogs are difficult to maintain as pets due to their low resistance to climate and temperature changes, and their inability to adapt to enclosed environments.
[/QUOTE]

Idiotyzm.... Widac nie tylko rasowe psy sa ofiarami mody...

Link to comment
Share on other sites

heja kobitki!!!
Niech no mnie ktos oswieci :roll: W piátek jedziemy do Polski i wczoraj przepatrzylam Kory paszport i okazuje sie ze szczepionke tá na te wszystkie choróbska mamy niewazá :razz: Wypuszczá nas?
I moge potem zaszczepic w Pl u swojego weta? Czy lepiej leciec tutaj biegusiem do weta i szczepic? Ostatnio jak jechalismy do Pl to przy WYJEZDZIE Anglik nawet nie powáchal psiego paszportu za to Francuz to i nawet czipa sprawdzal i boje sié sytuacji, ze mi powie: o nie moja droga, do Francji to ja cie nie wpuszcze!

I kolejne pytanie... Sterylizowac w Polsce czy nie? Bo tak sie o niá bojé, ze po nocach nie spie.... Ale ma juz ptffffór 3,5 roku a duze rasy nie sá dlugowieczne i boje sié, ze nas ropomacicze dogoni. :shake: Mlodych nie bedzie miala nigdy, to pewne bo jest kundlowata :cool1:, ale tak sie boje tego ciécia brzuchola....
Ech faceci to majá latwiej, 2 jajka im wyskubiá przez malenkie ciécie a babom to muszá pól bebechów rozwalic....

Link to comment
Share on other sites

Ktore szczepionki sa opoznione? Jesli wscieklizna to bedzie powrot do angli nie wazny, jesli inne to Francusi zadaja aby one byly aktualne i co najmniej 30 dni przed wyjazdem jesli nowe.

Jesli chodzi o sterelizacje to najbardziej rutynowy zabieg w Angli a 3.5 roku to w pelni sil.

Moje suki sa sterelizowane jak maja 5 do 7 lat po obowiaskach macierzenskich, i sawsze bez problemu.

Nowoczesne narkozy sa bardzo bespieczne.

Powinno sie sterelizowac w polowie miedzy cieczkami, bo to najlepszy czas, mniej dokrwienia macicy, i hormony naj spokojniejsze.

Niewiem czy w Polsce sa Weterynarze tak do przodu z tym jak tutaj, bot jest to dosc droga sprawa w Angli dla duzej suki, nawet do £200.

Link to comment
Share on other sites

Sylwia, teoretycznie wszystkich obchodzi glownie szczepienie na wscieklizne, ale moze na wszelki wypadek, dla swietego spokoju uaktualizuj teraz, pare dni przed wyjazdem, zalegle szczepienie. Sunia zdazy dojsc do siebie, a papiery beda w porzadku, Barbelko, chyba uznaja powtorzone szczepienie pare dni po terminie ?
A co do sterylki, ciekawy watek [url]http://www.dogomania.pl/forum/showthread.php?t=31832[/url]
Zobaczysz, jak diagnoza lekarzy, jesli wszystko ok, serducho, wyniki itp, to moze lepiej zawczasu. No i rozejrzyj sie w typach znieczulen, kurcze opinii tyle, ze zglupiec idzie...

A jeze tu sa tez traktowane jak zwierzatka domowe, kroliki, fretki itp., z tym, ze to jakas odmiana hodowlana, nie dziie, na sile oswojone i mnozone, ktos mi kiedys opowiadal o bialych, ponoc byly cudne.

Link to comment
Share on other sites

Ogladalam wczoraj wieczorkiem program o "niebezpiecznych psach"
zalamalam sie totalnie.... wystarczy jeden swiadek, jeden telefon i zabieraja pupila do policyjnego kennelu, na sprawe sadowa czeka sie miesiacami...jednej starszej Pani zabrali psy bo ktos stwierdzil ze to Pity... na sprawe czekala 11 miesiecy...pozniej nastepne 3 na kolejna...
wydaja wyrok smierci na podstawie jednego swiadka...bez dowodow...
brrrr az mnie ciary przechodza myslac jakich mam wspanialych sasiadow:roll:

Link to comment
Share on other sites

Dowiedzialam sie dzisiaj ze po powrocie do domu te dwa pieski zostaly uspane.

Suka na samca sie rzy=ucila a on w obrone i wielka bojka.

Typy bullterierowe na ogol nie sa pryjazne wobec inne psy, i po rozdilce rocznej, it to w stresowych warunkach kennelu. Prszykra sprawa, bo gdyby zyly dalj ze soba prez caly czas byloby dalej OK.

Link to comment
Share on other sites

Chyba jest to nadreakcja na zagrozenie, psow w typie bulli czy amstafow jest tu cale mnostwo, a ich wlasciciele nie zawsze wygladaja na ukladnych wyspiarzy :shake:.
Fur, Ty uciekaj w normalne srodowisko, w okolice przyjaznych sasiadow. Nam moze i latwiej, bo wilku budzi sporo przyjaznych komentarzy, ale od poczatku chodzilismy z nim po sasiadach, by sie zapoznali, poglaskali, widzieli ze nie goni kotow, wiewior i ptakow za mocno :evil_lol:, taki strasznie przyjacielski i wyciszony do ludzi, szczegolnie do dzieci, wiec nawet jak i nawarczy na jakiegos psa w okolicy, czy zawyje zostajac sam, nikt nam nie robi klopotow. Wyrobilismy mu opinie dobrze wychowanego, zadbalismy o swiadkow na plus dla wilka na zas ;)

Link to comment
Share on other sites

W programie mowili tez cos o Pudlach, jakims mixie owczarkowatym i wetiku bodajze:roll:
Wczoraj TZ zatrzymala policja bo podobno wyprzedzal w miejscu niedozwolonym co okazalo sie nieprawda... nie mieli juz argumentow to sie czepili do Fur...ze to pit i ze powinna byc natychmiast zniszczona a TZ won za kratki:shake: A jak mowil ze to CC to mowili ze takiej rasy nie ma... naszczescie drugi policjant byl rozsadniejszy i dali sobie spokoj... dobrze ze Furciowa ma papiery bo gdyby nie miala to nawet niemialabym jak udowodnic ze to nie Pit... swoja droga gdzie ona jest podobna do Pita:roll:

Ja jestem strasznie przewrazliwiona i psy zawsze na smyczkach, w miejscach bardziej zaludnionych i kagance im zakladam na wszelki wypadek.
Lataja luzem tylko tam gdzie nie ma ludzi a teren jest ogrodzony bo jesli nawet Furciowa podbiegnie do kogos w przyjaznych zamiarach to ludzie moga to zinterpretowac inaczej tylko dlatego ze ma taki leb a nie inny.
Fakt moze przesadzam, jestem nadopiekuncza...ale wole dmuchac na zimne;)

Zastanawia mnie fakt ze do "normalnych" ludzi czepiaja sie co chwile a lazi jakis wyrostek z nozem w kieszeni, handluje dragami i ma niezbyt dobrze wychowanego psa i nikt slowem nic nie powie, nie zaczepi...
Moze gdybym miala 2 metry wzrostu, nosila spodnie z krokiem w kolanach to tez by mnie sie nie czepiali:lol:

Link to comment
Share on other sites

W 1991 roku byly zabronione Pitbulle it typy pitbull, Dogo Argentio, I japonski tosa (tych dwoch ostatnich i tak nei bylo tu).

Te psy byly byc wysterelizowane i identifikowane na liscie i musieli byc w kagancach i smyczy poza domem.

Sam wyglad psa moze go skazac na smierc.

Duzo idiotow zaczelo krzyzowac angielskie staffordy z innymi rasami Bull aby miec Pito podobnego psa nie zwazajac na to ze moglo to by powodowac ich smierc.

Inne psy jesli sa nievbezpieczne moga podchodzic tym prawem, ale wiekszosc drobniejszych wykroczen to uzywa sie inne wczesniejsze psie prawa.

Dlatego to smieszne z tymi pudlami ze byly wziete pod prawem 'Dangerous dog' bo to prawo dotyczy bespieczenstwa ludzi. Istnieja od dawn rozne prawa apropo uszkodzenia bydla.

Problem z Dangerous Dogs Act jest ze treba udowodnic brak winy and nei jak normalnie udowodnic winne.

Link to comment
Share on other sites

Sylwia - no i jak z tym szczepieniem?

A ja mam takie przemyślenie w temacie agresjii-ataku - co jeśli do mojego psióra (zawsze pod kontrolą, bo potrafi się sadzić do dużych psów) podbiegnie luzem ganiający teoretycznie przyjazny pies i mój na niego gulgotnie i go sprowokuje - bo tak potrafi. Wtedy ten podbiegający potrafi zmienić zamiary z przyjaznych na wrogie i wychodzi na to, że mój pies wywołał agresywną sprzeczkę... pytam teoretycznie, bo znając zapędy mojego paskuda omijam duże psy szerokim łukiem, biega luzem (z taśmą) jak w zasięgu mijego wzroku jest "czysto" albo są futra znajome... no ale miałam też i taki przypadek, niefrasobliwego właściciela.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...