Jump to content
Dogomania

'NIE' dla polskich Tatr - pojedziemy sobie w inne gory... :)


zPeronowki

Recommended Posts

Wlasnie uslyszalam w ZETce, ze:

"To czas ostatnich spacerów z psami po Tatrach. Już niedługo, bo od 1. maja, będzie to zabronione. W projekcie nowej ustawy czytamy, że wejdzie wtedy w życie całkowity zakaz wprowadzania psów w ścisłe i czynne rezerwaty przyrody parków narodowych.

Rezerwat ścisły i czynny, to w przypadku Tatrzańskiego Parku Narodowego niemal cały teren Tatr.

Zakaz nie obejmie oczywiście psów pasterskich i ratowniczych."

Jako powod podawali, ze za psami chodza agresywne niedzwiedzie. :o Poza tym byl przypadek psa, ktory szczekal kolo krzyza na Giewoncie i turysci bali sie tam wchodzic, aby pies sie nie przestraszyl i nie skoczyl ze skaly. :wallbash:

To nie zarty, tylko wytlumaczenie (o ile sie nie myle) kierownika parku, ktory ta decyzja jest zachwycony. Az chce mi sie zacytowac post jednego z naszych klientow ;):

"Jak ci smierdza moje pieniadze, to pojde gdzie indziej".

Coz dodac? Kolejny przyklad skrajnej glupoty. Bo jezdzimy sporo i tendencja w cywilizowanych krajach jest inna: coraz wiecej jest miejsc, gdzie mozna zabrac psa ze soba. Bo

pies= pies wlasciwy+wlasciciel+pieniadze

W Czechach i Niemczech z czworonogiem wejdzie sie nawet do ZOO, a tam jest troche wecej zwierzatek niz w parku 8)

Tak wiec tego lata (a i w nastepnych) w Tatrach nas nie zobacza - pojedziemy troszke dalej, ale za to z calym dwu- i czworonozym stadem.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 74
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

uuu, to znaczy że się załapaliśmy z Ramzesem w ostatnim momencie... :-?

Zobaczymy co powiedzą górale, jak będzie mniej dudków... 8)

pogonia ciupagami pana kierownika zapewne, bo co jak co, ale liczyc to oni umieja.

no chyba, ze sie okaze, ze ilosc turystow sie zwiekszy z tego powodu, ze zaczna przyjezdzac ci, ktorzy nie przyjezdzali wczesniej z powodu petajacych sie po parku psow aetsch.gif

BTW - udalo sie Wam to miejsce znalezc?

Link to comment
Share on other sites

W Beskidach nie ma takiego problemu. Przed chwilą rozmawiałem z pracowniczką Babiogórskiego Parku Narodowego, i poinformowano mnie ,że w świetle Ustawy o Ochronie Przyrody do parków narodowych można wprowadzać psy (oczywiście na smyczy i w kagańcu :( ). Na normalnych szlakach poza parkiem często spotykamy ludzi z psiakami i nie słyszałem zeby ktoś miał problemy z leśnikami. Także ZAPRASZAM W BESKIDY!!!

pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

no chyba, ze sie okaze, ze ilosc turystow sie zwiekszy z tego powodu, ze zaczna przyjezdzac ci, ktorzy nie przyjezdzali wczesniej z powodu petajacych sie po parku psow

Niemozliwe! Buldog, to Ty nie wiesz, ze psy to lepiej wychowana czesc naszego spoleczenstwa... ;) Zreszta zwykle rodzinki na czas wakacji oddaja psy w opieke, albo wyrzucaja na drodze do lasu... :evil:

Jak juz na trasie spotkasz psiarzy to w 99,9% spoko z nich ludzie... :) Bo u nas tylko kompletny dogomaniak bierze na wakacje ze soba psa... 8)

Link to comment
Share on other sites

Niemozliwe! Buldog, to Ty nie wiesz, ze psy to lepiej wychowana czesc naszego spoleczenstwa... ;) Zreszta zwykle rodzinki na czas wakacji oddaja psy w opieke, albo wyrzucaja na drodze do lasu... :evil:

Jak juz na trasie spotkasz psiarzy to w 99,9% spoko z nich ludzie... :) Bo u nas tylko kompletny dogomaniak bierze na wakacje ze soba psa... 8)

Margo, ja to wiem - ale najwyrazniej nie wie tego pan kierownik :niewiem:

a, ze nie wie tego rowniez sporo "zwyklych" ludzi, "nie-psiarzy", to wlasnie dlatego tak sobie zazartowalem.

Link to comment
Share on other sites

Też tego wczoraj słuchałam... :-? To zarządzenie jest baardzo dziwne... ile osób zrezygnuje z wyjazdu właśnie w te góry, z tego powodu, że ich psiak musiałby zostać u znajomych czy w hotelu... :o No jest jeszcze jedno wyjście... chodzić tylko po Krupówkach, spacerować dróżkami, jeździć do Kuźnic itp miejsc, wybierac miejsca dozwolone, bo takowe na szczęście istnieją :D !!! Nie ograniczyli nam wszystkiego!!!

Trzeba będzie wybierać. Ja właśnie w te wakacje z rodziną zamierzałam odwiedzić Tatry... :roll: i może tam jednak pojedziemy (z psem), ale mielibyśmy ograniczoną wolność, lub wybierzemy się w inne piękne polskie góry,gdzie zakazów ino ni ma :P ! :lol:

Dalmati & Maja

Link to comment
Share on other sites

Czy dobrze zrozumiałam, że zakaz wprowadzania dotyczy jedynie wprowadzania psów do ścisłych i czynnych rezerwatów ptrzyrody a nie całych Parków Narodowych? Jeśli tak i jeśli na terenie PN nie ma rezerwatu to wprowadzać juz można? I nie chce mi sie wierzyć że obszar całych naszych Tatr jest rezerwatem! A ponadto jak sformułowany jest w ustawie zapis o psach pasterskich, bo jeśli tak jak napisała Margo "Zakaz nie obejmie psów pasterskich i ratowniczych" to jeśli jest to pies z I grupy FCI to mogę wchodzic!

Dla pocieszenia powiem, że słyszłam niedawno że w ustawie znaleziono błąd bo ktos dopisał zakaz wprowadzania psów BEZ SMYCZY więc zanim nasi posłowie naniosą poprawkę i przegłosują ustawę to trochę czasu minie. Pozdrawiam.

Aśka & Mona

Link to comment
Share on other sites

No i o to chodzi, żeby turyści nie pałętali się po górach, tylko spędzali czas w miejscach dudkolubnych i posiadających punkty wyciągania tychże od tychże... :)

wlasnie mi cos takiego rowniez przyszlo do glowy, ale nie bede sie powtarzal, tylko podpisze sie pod ZH ;)

Link to comment
Share on other sites

Baśka, jak byście nałożyli kierpce i po ciupasce wzięli to moglibyście tłumaczyć, że łowieczki Wam z hali nawiali i szukacie :D :wink:

Buldog - :D Monika twierdzi, że znalazła i zarezerwowała, ale wcześniej narzekała, że wszystko tylko po niemiecku, a ona nie zna, więc nie wiem CO właściwie zarezerwowała, okaże się na miejscu... 8)

Link to comment
Share on other sites

Buldog - :D Monika twierdzi, że znalazła i zarezerwowała, ale wcześniej narzekała, że wszystko tylko po niemiecku, a ona nie zna, więc nie wiem CO właściwie zarezerwowała, okaże się na miejscu... 8)

noooo... to fajnie moze byc.

mam nadzieje, ze jak bedzie cos wesolego, to sie podzielicie ;)

Link to comment
Share on other sites

Pozwólcie, żę wtrące swoje trzy grosze. Z racji swojego zamieszkania jestem chyba najbardziej zainteresowany ewentualnym wprowadzeniem zakazu, który - i tu chyba nie będę oryginalny - jest całkowicie nienormalny :evil: :evil: :evil: . Ale tu pojawia się mały problem - zadałem sobie trud znalezienia projektu tej ustawy i w w myśl art. 15 ust. 1 pkt 15 :"Zabrania się wprowadzanie psów bez smyczy na obszary objęte ochroną ścisłą i czynną (...)" Więc o co jest ten cały ruch :roll: . Poza tym jeżeli nawet wprowadzono by całkowity zakaz wprowadzania psów to zawdze można wejść do parku po 16.00 - strażnicy są już wtedy w domku :wink:

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

No to jak w końcu jest?? Można czy nie można z psiakiem do Parku?? Ostatnio obił mi się o oczy artykuł w czasopiśmie "Mój pies" że nie będzie można :o Myślałąm że można ale na smyczy, a tu znowu piszą że w ogóle nie można!! Może ktoś to sprostuje z Was??

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...