Jump to content
Dogomania

2letnia suczka DOG ARGENTYNSKI - ma dom.


SAN-AGNES

Recommended Posts

Basiu0607, jeszcze raz wieeeeeeeeeeeeelkie dzieki za pomoc w transporcie i przede wszystkim za Proboszcza !!! :)

Maciaszek, sunka jest juz u mnie na stronie i ma aukcje [URL]http://www.allegro.pl/item265013697_dog_argentynski_suczka_do_adopcji.html[/URL]

niestety wciaz nikogo na horyzoncie......:(

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 105
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[URL=http://imageshack.us][IMG]http://img135.imageshack.us/img135/2168/dsc00455rz0.jpg[/IMG][/URL]

[URL=http://imageshack.us][IMG]http://img132.imageshack.us/img132/8916/dsc00454cn4.jpg[/IMG][/URL]

[URL=http://imageshack.us][IMG]http://img229.imageshack.us/img229/8440/dsc00007si2.jpg[/IMG][/URL]

[URL=http://imageshack.us][IMG]http://img228.imageshack.us/img228/9166/dsc00004pe3.jpg[/IMG][/URL]

Link to comment
Share on other sites

No piękne fotki:lol: I nawet kominek jest, można spocząć na salonach i prezentować się baaaardzo rasowo.Wygląda mała na trochę zagubioną jeszcze na tych fotach , no i jak pisałyście, popiskuje sobie, nic dziwnego sporo ostatnio zmian przeszła, ale to kwestia czasu tylko i dojdzie do siebie.Bardzo, bardzo się ciesze, że tak świetnie się udało.
Tylko, ze kolejna juz czeka bida w tym Koszalinie. Co one takie cięte te suki :evil_lol:, sądziłam, że raczej samce DA nie pałaja sympatia do innych koleżków a tu prosze. Baby coś ostatnio nerwowe się robią.W schronie i to jeszcze Koszalin, to raczej nie napawa optymizmem.Dobrze by było jakby jakiś dogomaniak z Koszalina się znalazł coby mógł ja odwiedzić i ewentualnie relacje zdawać jak się ma.No ale widze , .że i tak działacie, jest na molosach i ma aukcje , może coś się wykluje. Najlepiej byłoby przenieśc ją do hotelu i wtedy kontynuować poszukiwania właściciela ale to ciężki orzech do zgryzienia ze względu na koszty.

Link to comment
Share on other sites

Powiedzcie mi (pytanie do tych, którzy hodują dogi i maja wiedzę na ich temat) czy wszystkie te argentyńskie piękności są ciete na inne psy? Jaka jest szansa, że zaadoptowany zwierzak nie bedzie wykazywał agresji do innych psów? Zastanawiam się bardzo poważnie nad adopcja doga argentyńskiego, ale nie wezmę zwierzaka, który mógłby zaatakować schroniskową sunię mojej mamy (a pies miałby z nia kontakt od czasu do czasu). Wiem, że pokochałabym takiego białasa całym sercem, ale przy takiej agresji zostanie mi tylko szczenię...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='SAN-AGNES']Vitis
teraz czekamy na sterylke w schronisku, a potem bedziemy kombinowac, bo ona nie wyglada najlepiej - marnieje :([/quote]


ona nie wygląda najlepiej i na dodatek te łapy...albo taka znerwicowana, że je obgryza, albo cos innego z tymi łapinami się dzieje...

A to czy ona faktycznie cięta na suki może i tak..ale w schronie to większosć albo popada a apatię, albo ze stresu rzuca się na wszystko co się rusza... to jaka jest można pewnie dopiero by stwierdzić po wyciagnięciu jej w normalne warunki, a nie teraz...

Wyciagaliśmy straaasznie agresywną do zwierząt astkę - ponoć nawet jednemu psu prawie łapę odgryzła - a w nowym domku - śpi z kotem, a wszystkie psy okoliczne to jej koledzy do zabawy..a miała być ze względu na agresję uśpiona - a my daliśmy jej szansę i jest super!

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Aarionne']Powiedzcie mi (pytanie do tych, którzy hodują dogi i maja wiedzę na ich temat) czy wszystkie te argentyńskie piękności są ciete na inne psy? Jaka jest szansa, że zaadoptowany zwierzak nie bedzie wykazywał agresji do innych psów? Zastanawiam się bardzo poważnie nad adopcja doga argentyńskiego, ale nie wezmę zwierzaka, który mógłby zaatakować schroniskową sunię mojej mamy (a pies miałby z nia kontakt od czasu do czasu). Wiem, że pokochałabym takiego białasa całym sercem, ale przy takiej agresji zostanie mi tylko szczenię...[/quote]

Patrz post powyżej;)

Link to comment
Share on other sites

A czy są DA które lubią koty?:lol: Nawet Bazyl nasz, uosobienie argentyńskiej łagodności a kota pogonić lubi. Zreszta jak większość psów chyba, nie wiem czy argentyny wysysaja niechęć do kotów z mlekiem matki. Ja tam oczywiście żaden spec od DA nie jestem ale co do pytania Aarionne to moge powiedzieć z autopsji , że moja baba wychowywała się z małym pieskiem i jak dotąd nie próbuje go pozbawić przywództwa.Z rozpędu jest też raczej łagodnie nastawiona do innych małych piesków,a nawet suczek.Z dużymi już gorzej, trochę się jeży ale np.z dorosłą i dużą suką sąsiada obwą****ą się zza płota i nawet bawią w ganianego, ale nie wiem jak by tak płota nie było.Sądze jednak że akurat Tora mogłaby zaakceptować innego psa, chyba że zazdrość by jej przeszkodziła, więc nie mogłabym za bardzo tego drugiego chołubić na jej oczach. Niemniej jednak wzięcie DA nieznango i ze schronu wiąże się ze sporym ryzykiem, tak sądze.No ale kto nie ryzykuje ten nie ma. Samiec stwarzałby szanse, że się jednak dogada.
A co do naszej koszalinianki- a ma jakies imię?- to faktycznie jak pisze andzia, warunki schroniskowe mogą prowokować do agresji.Z etykietką "rzuca się na wszystkie inne psy" to trudno będzie jej dom znaleźć. Trzeba by ją wyciągnąć ze schronu i znaleźć miejsce gdzie doszłaby do siebie. A ile ona ma lat i czy wiadomo jak trafiła do schronu( ktoś oddał czy zgarneli z ulicy?)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Aarionne']Powiedzcie mi (pytanie do tych, którzy hodują dogi i maja wiedzę na ich temat) czy wszystkie te argentyńskie piękności są ciete na inne psy?[/QUOTE]
Pewnie nie wszystkie, chociaż akurat większość z tych, z którymi miałam do czynienia jest/była cięta.

[QUOTE]Jaka jest szansa, że zaadoptowany zwierzak nie bedzie wykazywał agresji do innych psów? [/QUOTE]50 na 50... Tym bardziej, że nie zna się przeszłości schroniskowego psiaka i nie do końca wiadomo czego się spodziewać...

Mój białas toleruje wszystkie suki. Nawet takie, które rzucają się na niego z wyszczerzonymi zębami i chcą go użreć (a ten, skacze wkoło nich i myśli, że to zabawa :evil_lol:). Ale z samcami sprawa ma się już inaczej. Małe pieski raczej olewa (chyba, że to jakiś agresor co do gardła mu skacze). Średnie i duże to zależy w jakiej są odległości :eviltong:, ale raczej nie ma mowy o spotkaniu pysk w pysk. Wtedy Bazylowi włącza się konieczność zdominowania delikwenta i może być problem.
Nie ma na to reguły. Znam na przykład jednego białasa, co spokojnie bawi się ze wszystkimi psiakami, niezależnie od płci. A gdy spotka na swej drodze dominanta i sam zamierza dominować to wystarczy jedno słowo właściciela i odpuszcza.

Link to comment
Share on other sites

No i jak tam kombinowanie wam idzie? Bo mała skończy jak ten nieszczęśnik co miał do Wołomina pojechać. Omal mnie szlag nie trafił jak przeczytałam wątek- a dopiero teraz się na niego natknęłam.
Moim zdaniem sprawa z Ełku/Wołomina powinna zostać zgłoszona do prokuratury.Możemy do usr...... śmierci ratowac te psy a i tak to tyle co przelewanie łyżeczką oceanu dopóki wszyscy się nie weźmiemy za wymuszenie egzekwowania prawa które ponoć obowiązuje w tym kraju.
Jak zabierzecie Dode do hotelu to coś się dołoże co miesiąc, niedużo bo już mam kurde limit dokładek i tak przekroczony na lata na przód :p, jeszcze trochę a na mnie trzeba będzie zbierać na gustowny pokoik w jakimś zacisznym azylu. Ale to jest siła dogo- sporo nas i niech każdy da choć parę groszy to kolejna kropelka zostanie z oceanu przelana.
Jezu ale jestem wk...... tym biednym dożkiem.:angryy:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='andzia69']Sunia ma na imię Doda:evil_lol::evil_lol: - okreslono jej wiek (ale nie wiem kto) na ok. 7 - choć szczerze to mi ona na tyle nie wygląda...[/quote]

wet określił wiek :roll:.
.wiadomo, moze byc omylne, ale młoda to ona nie jest :shake:

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

No cisza jak makiem zasiał u naszej dożynki.
Na dogo jest wątek Murki która oferuje płatne tymczasy, 15 zł z wyżywieniem dziennie dla dużego psa- czyli 450 zł miesiecznie, nie wiem czy ten hotelik pod Radomiem gdzie Toba była to droższy był? Bo może rozważyć Murkę na tymczas dla suki jakby udało się jakieś finanse zgromadzić. Acha , zapomniałam tam sa boksy i budy, ocieplone oczywiście, no ale dla argentyna... chociaż na bezrybiu i rak ryba a w hoteliki Doda miałaby szanse na jakąś socjalizację i i tak lepiej niż w schronie . No ale koszty som, jak mówiłam moge się dołożyć- 30 max 50 zł miesięcznie , może w porywach więcej jak mi coś zejdzie ze stanu:cool3:.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...