Jump to content
Dogomania

[FCEF] Kajtuś pojechał do nowego domu - trzymajmy kciuki za aklimatyzację!!!


MonikaP

Recommended Posts

Dziś pod opiekę FCEF trafiły dwa małe psiątka - Braciszek i Siostrzyczka. Mają może ze trzy tygodnie, błękitne, ledwie widzące oczka i jeszcze słabo otwarte przewody słuchowe.
Jako 1-2 dniowe maleństwa zostały wraz z rodzeństwem zawieszone w foliowej siatce na płocie pewnego podpoznańskiego schroniska. Jeden szczeniaczek nie przeżył, dwa trafiły do domu zastępczego, a dziś dwa ostatnie przywiozłam do siebie.

Są wielkości wyrośniętej świnki morskiej, przewracają się próbując biegać, a największym pragnieniem ich życia jest obecnie : [COLOR=red][B][I]Jeść, jeść, jeść, ssać, ssać, ssać[/I][/B]. [/COLOR][COLOR=black]I siusiać. I tak dalej :cool3:. Po jedzonku dwie małe baryłeczki kładą się na posłaniu, ogrzewanym przez termofor i śpią, a sny mają burzliwe, bo "wiosłują" łapkami, mlaszczą, popiskują i wykręcają się na różne strony.[/COLOR]

Siostrzyczka to ta z plamkami na nosku - ma też śliczne marmurkowe łapki. Braciszek jest od niej trochę większy i wygląda bardziej "wilczkowato" ;-). Co z nich wyrośnie raczy wiedzieć tylko Opiekun Wszystkich Małych Stworzonek. Myślę, że będą raczej średniaczkami :-).

Braciszek i Siostrzyczka. Już teraz zaczynam szukać im domów.

[URL="http://www.fotosik.pl"][IMG]http://images27.fotosik.pl/87/1f4a4bf5ea10b855.jpg[/IMG][/URL]

[URL="http://www.fotosik.pl"][IMG]http://images12.fotosik.pl/106/0eb0238119c75cdd.jpg[/IMG][/URL]

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 238
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Właśnie dostały po butli z mlekiem zastępczym, a Braciszek "na deser" próbował się przyssać do mojej małżowiny usznej :evil_lol:.

Wprawdzie nie mogę być pewna wielkości, jaką osiągną, ale gwarantuję, że będą wspaniale zsocjalizowane z dziećmi, innymi psami, kotami, papugami i z żółwiem :p.

Link to comment
Share on other sites

Uroczyście sobie obiecałam, że tym razem uda mi się samodzielnie umieścić ogłoszenie na allegro :cool3:.
A póki co, maluszki jutro pojadą na przegląd techniczny do weta i, jeśli nie będzie żadnych przeszkód, dostaną profilaktycznie surowicę.
Dziś były odrobaczane, ciekawa jestem bardzo, czy [B]"coś"[/B] będzie....:roll:

Link to comment
Share on other sites

Zastanawia mnie pewien fakt, dlaczego w topiku gdzie dziewczyna szukająca pomocy odnośnie znalezionego małego kotka - niewidzącego - została skrytykowana przez MonikęP - podniosły się głosy że należy uśpić malucha, że tyle jest nieszczęść w schroniskach - że należy pomagać tym które już tam tkwią i nie przykładać ręki do ratowania maleństw. Niech mi ktoś wytłumaczy - czym różnią się te szczeniaki - które zostały znalezione jeszcze ślepe od tamtego kociaka? Czy ich życie było cenniejsze od tamtego życia? Dlaczego Pani MonikoP nie zaniosła ich Pani do uśpienia, tylko szukała im nowego domu?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Mona28']Zastanawia mnie pewien fakt, dlaczego w topiku gdzie dziewczyna szukająca pomocy odnośnie znalezionego małego kotka - niewidzącego - została skrytykowana przez MonikęP - podniosły się głosy że należy uśpić malucha, że tyle jest nieszczęść w schroniskach - że należy pomagać tym które już tam tkwią i nie przykładać ręki do ratowania maleństw. Niech mi ktoś wytłumaczy - czym różnią się te szczeniaki - które zostały znalezione jeszcze ślepe od tamtego kociaka? Czy ich życie było cenniejsze od tamtego życia? Dlaczego Pani MonikoP nie zaniosła ich Pani do uśpienia, tylko szukała im nowego domu?[/quote]


Mona, to nie ja je znalazłam i nie ja mogłam decydować o eutanazji. Gdyby to ode mnie zależało, uśpiłabym je jako ślepy miot, ale ta Pani tym razem zdecydowała inaczej - dlaczego, tego nie wiem i nie będę w to wnikać, bo odwiedziłam to schronisko okazjonalnie. Szczenięta [B]teraz[/B] mają ok. 3 tygodni, dziś zobaczyłam je po raz pierwszy, a usłyszałam o nich parę dni temu.

A Pinczerek-Jacky (zapewne w wieku mojego własnego dziecka) swoim postępowaniem narobiła więcej szkody, niż pożytku, bo wybacz, ale jeśli się nie ma pojęcia, co zrobić, to lepiej się do tego nie zabierać.

Link to comment
Share on other sites

[URL=www.fotosik.pl][IMG]http://images13.fotosik.pl/105/5f6b416faef4a714.jpg[/IMG][/URL]

[URL=www.fotosik.pl][IMG]http://images13.fotosik.pl/105/0a6ff82995e71bc0.jpg[/IMG][/URL]

[URL=www.fotosik.pl][IMG]http://images23.fotosik.pl/87/f0748de63aa736db.jpg[/IMG][/URL]

[URL=www.fotosik.pl][IMG]http://images12.fotosik.pl/107/b8c2f67f20f4372c.jpg[/IMG][/URL]

Link to comment
Share on other sites

Mona28
Widze ze latasz po watkach oczerniajac monikep zapewne na tymco ja sie bede udzielac tez mnie zlapiesz.... chyba monika p pisala ze wziela je do siebie niedawno!
Dziewczyno prawdopodobnie pinczerek jacky jest w moim wieku ale ja mysle logicznie i jakbym takei maluchyzobaczyla to bym je uspila jesli bylyby slepe....
i pinczerek tez tak powinna zrobic a przey to ze nikogo nie posluchaly maluchy odeszly w meczarniach.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='DuDziaczek']Mona28
Widze ze latasz po watkach oczerniajac monikep zapewne na tymco ja sie bede udzielac tez mnie zlapiesz.... chyba monika p pisala ze wziela je do siebie niedawno!
Dziewczyno prawdopodobnie pinczerek jacky jest w moim wieku ale ja mysle logicznie i jakbym takei maluchyzobaczyla to bym je uspila jesli bylyby slepe....
i pinczerek tez tak powinna zrobic a przey to ze nikogo nie posluchaly maluchy odeszly w meczarniach.[/quote]

DZIEWCZYNO Ty masz chyba jakąś manię prześladowczą, w żadnym wypadku nie mam ochoty śledzić tego co Ty bedziesz pisała. Jeżeli schroniska nie usypiają ślepego miotu szczeniąt ( tak jak na powyższym przykładzie) to nie można mieć pretensji do zwykłych ludzi o to że próbują uratować pojedyncze istnienia. Mimo wszystko mam nadzieję że szczeniaki znajdą dobre domy

Link to comment
Share on other sites

Moniko - bardzo, bardzo Ci dziękuję, że wzięłaś te psiaki.
Wiem ile masz na głowie - tym bardziej dziękuję.:Rose:
W sumie powiedziałam Ci o nich nawet bez takiej myśli, że je weźmiesz, a tu proszę:lol:
Skoro więc poniekąd ja Cię w te szczeniaki "wrobiłam", jest mi więc cholernie przykro, kiedy tu czytam to, co czytam...
To, że one nie zostały uśpione, nie było Twoją decyzją, ani moją, a w ogóle nie nam tę decyzję oceniać.

Jesli będę mogła jakoś pomóc, możesz na mnie liczyć, i oczywiście na mojego TZ-a też.

No to zaczynamy szukać domków maluszkom!

Link to comment
Share on other sites

[quote name='basiaap']Moniko - bardzo, bardzo Ci dziękuję, że wzięłaś te psiaki.
Wiem ile masz na głowie - tym bardziej dziękuję.:Rose:
W sumie powiedziałam Ci o nich nawet bez takiej myśli, że je weźmiesz, a tu proszę:lol:
Skoro więc poniekąd ja Cię w te szczeniaki "wrobiłam", jest mi więc cholernie przykro, kiedy tu czytam to, co czytam...
To, że one nie zostały uśpione, nie było Twoją decyzją, ani moją, a w ogóle nie nam tę decyzję oceniać.

Jesli będę mogła jakoś pomóc, możesz na mnie liczyć, i oczywiście na mojego TZ-a też.

No to zaczynamy szukać domków maluszkom![/quote]


Aniu, bardzo Ci dziękuję :-).

Link to comment
Share on other sites

[quote name='MonikaP']Aniu, bardzo Ci dziękuję :-). Jednak uważaj, pisząc tu właśnie dołączyłaś do grona moich "własnych wielbicieli", a to chyba mocno pejoratywne określenie...[/quote]

No cóż - wielokrotnie Ci mówiłam, że cenię to, co robisz, i Ciebie jako osobę. Mogę powtórzyć to publicznie:lol:

Ok, offy na bok;)
W końcu to wątek dwóch czterołapych stworów.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='basiaap']No cóż - wielokrotnie Ci mówiłam, że cenię to, co robisz, i Ciebie jako osobe. Mogę powtórzyć to publicznie:lol:

Ok, offy na bok;)
W końcu to wątek dwóch czterołapych stworów.[/quote]

No właśnie dwa czterołape stwory - ni to pieski, ni to świnki śpią w przedziwnych pozach, grzejąc to plecki, to brzuszki na termoforze :-)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...