Jump to content
Dogomania

posiadanie szpica


madzia

Recommended Posts

przede wszystkim trzeba byc baaardzo cierpliwym :lol: no i oczywiscie nie nerwowym ;)

jesli chodzi o warunki mieszkaniowe to nieprawda jest, ze zaprzegowce musze mieszkac w domu z ogrodem, 60% wlascicieli zaprzegowcow mieszka w bloku, i jakos zyja. Chodzi po prostu o to, by zapewnic psu ruch, a gdzie bedzie mieszkal to juz jest najmniej wazne.

Link to comment
Share on other sites

przede wszystkim trzeba byc baaardzo cierpliwym no i oczywiscie nie nerwowy

Zgadzam sie z tym w 100% jeśli chodzi o Malamuta

Chodzi po prostu o to, by zapewnic psu ruch, a gdzie bedzie mieszkal to juz jest najmniej wazne.

Z pierwszą częścia, co do zapewnianego ruchu, Nat ma całkowita rację. Jeśli zaś chodzi o warunki mieszkaniowe, to w przypadku Malamuta to nie jest tak do końca. Malamut, zwłaszcza pies, jest dosyć dużym psem i jednak potrzebuje równiez w mieszkaniu sporo miejsca. :lol: . Moja kuzynka ma w Gdańsku właśnie AM w mieszkaniu i gdy mieszkali w kawalerce, to nie mogł on sobie zbytnio znaleźć miejsca, bo się ciągle o niego potykali. Jednak przy większym metrażu AM odnajduje się bez problemu.

Chciałabym jeszcze do wypowiedzi Nat dodać, że w przypadku AM należy kierować się obok ogromnej cierpliwości również ogromną konsekwencją w jego wychowywaniu (zwłaszcza samce, które cyklicznie sprawdzają ilu z członków rodziny można zdominować). Sunie są świetne jeśli chodzi o kontakt z dziecmi, bo mają wybitnie nadrozbudowany instynkt macieżyński, więc sa super w kontaktach z dziećmi.

Jeśli chodzi jeszcze o samce, to byłabym ostrożna w kontaktach z malymi dziećmi, bo niestety nie są świadome swojej siły i masy, no i chcąc się np. bawić, mogą przewrócić i przestraszyć male dziecko. Ale tak poza tym, to są super!!!

Link to comment
Share on other sites

absolutnie zgadzam sie z moimi przedmowczyniami :D

malamuty to specyficzna rasa .....ale dodam cos jeszcze od siebie... kompletnie nie nadaja sie dla poukladanych pedantow :)

jednak jak wszystkie psy polnocy maja swoich zagorzalych zwolennikow...

a & malamuty

Link to comment
Share on other sites

Mądre słowa, natomiast chciałbym dodać, że wymagają tego ruchu bardzo dużo, a nie dużo, gdy sięlenią dom wygląda jak w białym puchu. Nie mają specjalnie dużych wymagań kulinarnych, jedzą niewiele jak na tak dużego psa. Nigdy nie będą to psy typuu owczarki niemieckie (tzn. na pilota) mimo intensywnego szkolenia. Natomiast radością, energią i wieczną ruchliwością moim zdaniem nadrabiają chwile nieposłuszeństwa. Jeśli to ma być Twó pierwsz piesek, to się głęboko zastanów, bo łatwy w to on nie jest.

Link to comment
Share on other sites

:D otoz to Wojtas :D

Madziu... a Ty dobrze sia zastanow nad tym w co sie pchasz :lol: myslac o malamucie... a najlepiej zastanow sie dwa razy i odwiedz kogos kto z tymi psami na codzien zyje

jezeli jednak nie przerazi Cie to wszystko to pozegnaj sie rowniez z ogrodkiem 8) ... albo przyjedz do mnie.. to sobie poogladasz :lol:

pozdrawiam a & malamuty

Link to comment
Share on other sites

wszystko co napisali moi przedmówcy to szczera prawda...... ja mam suczke i jestem z niej zadowolona,strasznie kocha dzieciaczki,nawet obce!!! no ale fakt faktem,maja duzo siły i czasem nie zdaja sobie sprawy z tego,ostatnio mialam mamy wypadek przy udziale mojej stellki: bylam z nia na wieczornym dlugim spacerze,no i jak to ona ,załatwila sie i mnie nagle pociagnela,bylam gotowa ,ze to troche mna wstrzasnie,ale nie wiedzialam ze az tak!!! w konsekwencji wyladowalam na betonie,kurtka podarta,kolana ,łokcie,rece poobdzierane ,krew i siniaki! no ale to nie jej wina,czasem poprostu jest ode mnie silniejsza,ona sie nigdy nie meczy!

wiec warto sie zastanowic,czy dam sobie z takim psem rade,jest on silny,i czasem nad ta sila nie panuje, a my jestesmy tylko ludzmi....... ale z drugiej strony,to najkochansze psy na swiecie,ja mojej niuni nie oddalabym za nic w świecie!!!!!!!!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

tylko ludzmi....... ale z drugiej strony,to najkochansze psy na swiecie,ja mojej niuni nie oddalabym za nic w świecie!!!!!!!!!!!!!!!

Oj tak, za nic !!!!

Kiedys na spacerze slyszalam komentarz "to nie pies ,to malamut" i to by sie zgadzalo. Wymaga duzo (czas, cierpliwosc, praca) ale oddaje 2x tyle.

Czyli u nas 4x Od 2 malamutkow :wink:

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...

HEY CO DO WASZYCH WYPOWIEDZI TO MACIE RACJE I JA SIE DOŁANCZAM. MALAMUTY TO ŚWIETNA RASA JA NIE MAM MALAMUTA ALE SYBERIANA HUSKY SĄ TO PSY BARDZO PODOBNE CHOĆ RÓŻNIĄ SIĘ NIECO NP. TYM ŻE MALAMUTY MOGĄBYĆ UŻYWANE JAKO PSY OBRONNE NATOMIAST HUSKY JUŻ NIE!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Dajcie spokój... :-?

Gdzie indziej pisła tak:

SAMA POSIADAM 9 MIESIĘCZNEGO SYBERIANA HUSKY KTÓRY NIE POSIADA RODOWODU A JEST CZYSTEJ KRWI.

MÓJ PIES NIE MA RODOWODU PONIEŻ URODZIŁ SIE JAKO CZWARTY A TYLKO PIERWSZE TRZY SZCZENIAKI BYŁY ZGŁOSZONE DO RODOWODU:).

:drinking:

Link to comment
Share on other sites

Moja niunia ma co prawda dopiero trzy miesiące ale już potrafi czasem pokazać co w niej siedzi. Przyznam się, że chwilami na początku mnie to troche przerażało, pomimo iż czekałam na tego psiaka dwa lata (co z resztą widać po dacie mojego pierwszego posta) i starałam się jak najwięcej nauczyć i przygotować hehe ale to nie takie proste jak mogłoby się wydawać. Od kiedy przestałam się tak przejmować jej 10-cio minutowymi głupawkami, tym że na każdym spacerze musi się położyć przynajmniej kilka razy i buntować się choćby dla zasady, i zaczęłam podchodzić do jej zachowań z przymróżeniem oka i większym poczuciem humoru ale z większą wyrozumiałością i stanowczością to psina jakby zaczynała robić się grzeczniejsza i szybciej zaczyna łapać czego od niej oczekuje :P

Link to comment
Share on other sites

No tak długo czekałam i przygotowywałam się ale na to do końca nie da się przygotować :D A moja sunia to nie Husky tylko malamut chciałam się przedstawić ładnie tak z fotkami ale to troche skomplikowane a mała wymaga dużo uwagi więc jakoś nie mogę się do tego zabrać :(

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...