Jump to content
Dogomania

Kopiowane - Czy to karalne?


1w0na

Recommended Posts

Dopóki w tym kraju będą na wystawę wpuszczane psy z kopiowanymi ogonami czy uszmi, dopóki nie będzie kar na ulicy dla właścicieli tych zwierząt (jak np. za niesprzątanie po swoim pupilu) dopóty psy będą poddawane zabiegom kopiowania. Takie jest moje zdanie i nie ma tu znaczenia czy jestem za czy przeciw kopiowaniu. Jeśli wiedziałabym o karze czy np. o tym, że mojej suni na wystawę nie wpuszczą z uchem kopiowanym to wiadomo, że nie poddam jej "cięciu" czy mi się to ucho naturalne podoba czy nie.
Tak funkcjonuje nasze państwo.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 1k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='"Ania od Bory"']....moja druga w tej chwili astka. Właśnie do astów mam wyjątkowy sentyment :loveu:,
niestety [B]uszka mojej niuni nie są za piękne dlatego chcę je kopiować.[/B] Tak jak pisałam wcześniej głowa asta nabiera wyrazu. [/quote]
SAMOLUBSTWO I OSZUSTWO :angryy:
[quote name='Ania od Bory'] Jeśli wiedziałabym o karze czy np. o tym, że mojej suni na wystawę nie wpuszczą z uchem kopiowanym to wiadomo, że nie poddam jej "cięciu" czy mi się to ucho naturalne podoba czy nie.
[/quote]
No tak masz racje dla niektorych musi byc prawo by nie maltretowac zwierzat i do takich zaliczasz siebie :shake:

[B][SIZE=4]It is unbelievable that this cruel, barbaric and inhumane practice [/SIZE][/B]
[B][SIZE=4]still continues in the 21st century. -[/SIZE][/B][B]Helen Clyne, B.V.Sc [Hons], MACVS [/B]

[B](To jest nie do uwierzenia, ze okrutne , barbarzynskie i niehumanitarne praktyki [/B]
[B]sa ciagle kontynuowane w 21 wieku .)[/B]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='iwona&CAR']No tak masz racje dla niektorych musi byc prawo by nie maltretowac zwierzat i do takich zaliczasz siebie :shake:[/quote]

Tylko, że Twoje zdanie jakoś nie specjalnie mnie interesuje ;) Jak pewnie wiesz należy się przejmować krytyką wyłącznie mądrych ludzi :roll:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Ania od Bory']Tylko, że Twoje zdanie jakoś nie specjalnie mnie interesuje ;) Jak pewnie wiesz należy się przejmować krytyką wyłącznie mądrych ludzi :roll:[/quote]

Uwazasz za kogo [B]Helen Clyne, B.V.Sc [Hons], MACVS ?[/B]
-bo to nie moja krytyka :roll:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='iwona&CAR']Uwazasz za kogo [B]Helen Clyne, B.V.Sc [Hons], MACVS ?[/B]
-bo to nie moja krytyka :roll:[/quote]
Ania napisała tu kiedyś :
[quote name='Ania od Bory']
Chyba nie kumam... :roll: blondynką jestem, może dlatego :eviltong:[/quote]
Może...może to jest wyjaśnienie...;)
Napisała też:
[quote]Każdy ma swoje zdanie i ja je szanuję...[/quote]:p

Link to comment
Share on other sites

Kopiowanie to samolubstwo. Ludzie zasłaniali się jakimiś tam zaletami higienicznymi itp. ale zostały one ostatecznie obalone i wyśmiane. Fakt jest jeden- jeżeli ktoś kopiuje uszy /ogon swojego psa to robi tot tylko dlatego, bo "tak JEMU się podoba".

Szkoda, ze nie ma zakazu wpuszczania kopiowanych psów na wystawy, tak jak jest to w Niemczech.
Ale za to weci mają zakaz wykonywania zabiegu. a ja nie oddałabym mojego psa po skalpel jakiegoś skorumpowanego weta, któremu zależy tylko na kasie. :/

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Patisa']Kopiowanie to samolubstwo. Ludzie zasłaniali się jakimiś tam zaletami higienicznymi itp. ale zostały one ostatecznie obalone i wyśmiane[/quote]

Z tym wyśmianiem to bym się nie zgodziła ale obalone jak najbardziej. Zwyczajnie nie wierzę, że np. astom czy boksiom kopiuje się uszy ze względu na zdrowie :cool1:

[quote name='Patisa']Fakt jest jeden- jeżeli ktoś kopiuje uszy /ogon swojego psa to robi tot tylko dlatego, bo "tak JEMU się podoba".[/quote]

I to jest prawdą... niestety :shake:

[quote name='Patisa']Ale za to weci mają zakaz wykonywania zabiegu. a ja nie oddałabym mojego psa po skalpel jakiegoś skorumpowanego weta, któremu zależy tylko na kasie. :/[/quote]

Wet który kopiował Tosi ucho nie nalezy do osób skorumpowanych.
Wielu z Was zdziwiłoby się gdyby się dowiedziało, który weterynarz najlepiej tnie uszy w Katowicach bo to wieeeelce szanowany doktor i połowa dogomaniaków chodzi do niego leczyć psiaki.

[B]Iwona, Karmi[/B] Wy nie potraficie nic normalnie napisać, najlepiej cytować zdania wyrwane z kontekstu.
Miłego przeszukiwania forum :lol:

Link to comment
Share on other sites

[quote]

[B]Iwona, Karmi[/B] Wy nie potraficie nic normalnie napisać, najlepiej cytować zdania wyrwane z kontekstu.
Miłego przeszukiwania forum :lol:[/quote]
Był taki film ,,I kto to mówi" :razz:
E tam, wielkie słowa ,,przeszukiwania". Roboty dużo nie było...:lol:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Ania od Bory'] :shake:
Wet który kopiował Tosi ucho nie nalezy do osób skorumpowanych.
Wielu z Was zdziwiłoby się gdyby się dowiedziało, który weterynarz najlepiej tnie uszy w Katowicach bo to wieeeelce szanowany doktor i połowa dogomaniaków chodzi do niego leczyć psiaki. [/quote]
Aniu to proszę ,,zdziw" mnie i powiedz który to vet. :eviltong:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Karmi']Aniu to proszę ,,zdziw" mnie i powiedz który to vet. :eviltong:[/quote]

Blondynką to ja jestem ale tylko farbowaną, kto wie czy bym nie napisała gdybym była prawdziwą :lol:
Ale tak na poważnie to realia są jakie są, przychodzisz z psiakiem do swojego ulubionego weta bo ma np. chorą łapką (jesteś przeciwnikiem cięcia uszu, ogonów) a po Tobie psiaczek umówiony na kopiowanie. To jest normalne w klinikach.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Ania od Bory']Z tym wyśmianiem to bym się nie zgodziła ale obalone jak najbardziej.[/quote]

JA to wyśmiałam :diabloti:
[quote name='Ania od Bory']Zwyczajnie nie wierzę, że np. astom czy boksiom kopiuje się uszy ze względu na zdrowie :cool1:[/quote]
no to wytłumacz mi dlaczego Ty to zrobiłaś? "Bo tak"?




[quote name='Ania od Bory']Wet który kopiował Tosi ucho nie nalezy do osób skorumpowanych.[/quote]
jak może nie być skorumpowany skoro ŁAMIE PRAWO?:mad:

[quote name='Ania od Bory']Wielu z Was zdziwiłoby się gdyby się dowiedziało, który weterynarz najlepiej tnie uszy w Katowicach bo to wieeeelce szanowany doktor i połowa dogomaniaków chodzi do niego leczyć psiaki. [/quote]

bardzo proszę o ujawnienie tego gościa. Nie będzie wielce szanowany .:mad:([SIZE=1]zakichaniec jeden, na wakacje zbiera...! )[/SIZE]

Link to comment
Share on other sites

Do Ania od Bory: zmiast kupowac wadliwe psy, może warto jednak kupować w hodowlach, gdzie wad sie nie maskuje, a psy maja wzorcowe uszy?;)
Hodowla powinna dązyc do doskonałości, a nie do tego, by wypuszczać psy z wadliwym uchem i wadę zamaskować-kopiując:)

Link to comment
Share on other sites

[B]Patisa[/B] przecież pisałam wcześniej dlaczego kopiuję ucho swojej suni. Nie podoba mi się ast z uchem naturalnym, no chyba, że byłoby to małe ucho, idealnie układające się w płatek róży.
[B]Arjuna[/B] mam sunię z rodowodem. Ale to co Ty piszesz w ogóle do mnie nie dociera :roll: Znasz taką hodowlę gdzie suki pokrywane są reproduktorem ze względu m.in. na uszy?
Osobiście znam jedną hodowlę w Polsce, w której nie kopiują uszu astom to hodowla Taboo z okolic Wrocławia.

Ech kończę ten temat bo mam wrażenie, że znalazłyście sobie worek treningowy :evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

[B]Dziewczyny, możemy konkretnie pomóc KOALICJI i zamiast gadać, ponownie wysyłajmy PETYCJE.[/B]
[B]Wystarczy skopiować, podpisać i wysłać mailem do PREMIERA. Potrzebne są fakty, poparcie.[/B]

[FONT=Verdana][COLOR=black][I]Warszawa dnia....... sierpień 2008 r.[/I][/COLOR][/FONT]


[FONT=Verdana][COLOR=black][I]PAN [/I][/COLOR][/FONT]
[FONT=Verdana][COLOR=black][I]DONALD TUSK[/I][/COLOR][/FONT]
[FONT=Verdana][COLOR=black][I]PREZES RADY MINISTRÓW[/I][/COLOR][/FONT]
[FONT=Verdana][SIZE=3][COLOR=black][I]Al. Ujazdowskie 1/3[/I][/COLOR][/SIZE][/FONT]
[SIZE=3][FONT=Verdana][COLOR=black][I]00-583 Warszawa, [/I][/COLOR][/FONT][/SIZE]

[FONT=Verdana][EMAIL="[email protected]"][I][COLOR=black][B][email protected][/B][/COLOR][/I][/EMAIL][/FONT]
[EMAIL="[email protected]"][I][COLOR=black][B][email protected][/B][/COLOR][/I][/EMAIL]

[FONT=Verdana][SIZE=3][COLOR=black][I]SZANOWNY PANIE PREMIERZE,[/I][/COLOR][/SIZE][/FONT]

[FONT=Verdana][COLOR=black][I]Jako miłośnicy zwierząt, jesteśmy zainteresowani natychmiastowym zakończeniem procederu bezprawnego obcinania psom uszu i ogonów.[/I][/COLOR][/FONT]
[FONT=Verdana][COLOR=black][I]W tej materii kluczowym aktem prawnym jest ustawa z dnia 21 sierpnia 1997r. o ochronie zwierząt (tekst jednolity Dz.U. z 2003r. Nr 106, poz. 1002 z późn. zm.). [/I][/COLOR][/FONT]

[FONT=Verdana][COLOR=black][I]Art. 5 powołanej ustawy stanowi, iż KAŻDE ZWIERZĘ WYMAGA HUMANITARNEGO TRAKTOWANIA, przy czym definiuje to pojęcie (w art. 4 pkt 2) jako „traktowanie uwzględniające potrzeby zwierzęcia i zapewniające mu opiekę i ochronę”.[/I][/COLOR][/FONT]
[FONT=Verdana][COLOR=black][I]Natomiast - w myśl ustawy – niehumanitarne traktowanie zwierząt jest wyraźnie zakazane.[/I][/COLOR][/FONT]
[FONT=Verdana][COLOR=black][I]Jako jeden z wielu przejawów niehumanitarnego traktowania zwierząt ustawodawca wymienia znęcanie się nad zwierzętami, przy czym w tym zakresie ustala ustawową definicję tego pojęcia. [/I][/COLOR][/FONT]
[FONT=Verdana][COLOR=black][I]Za znęcanie się nad zwierzętami uznaje zadawanie albo świadome dopuszczanie do zadawania bólu lub cierpień, a w szczególności m.in.:[/I][/COLOR][/FONT]
[FONT=Verdana][COLOR=black][I]- umyślne zranienie lub okaleczenie zwierzęcia, niestanowiące dozwolonego prawem zabiegu [/I][/COLOR][/FONT]
[FONT=Verdana][COLOR=black][I](art. 6 ust. 2 pkt 1)[/I][/COLOR][/FONT]
[FONT=Verdana][COLOR=black][I]a także[/I][/COLOR][/FONT]
[FONT=Verdana][COLOR=black][I]- dokonywanie na zwierzętach zabiegów i operacji chirurgicznych w sposób sprawiający [/I][/COLOR][/FONT]
[FONT=Verdana][COLOR=black][I]ból, któremu można było zapobiec (art. 6 ust. 2 pkt ).[/I][/COLOR][/FONT]

[FONT=Verdana][COLOR=black][I]Natomiast przepis art. 27 ust. 1 brzmi: [/I][/COLOR][/FONT]
[FONT=Verdana][COLOR=black][I]„ Zabiegi lekarsko – weterynaryjne na zwierzętach są dopuszczalne dla ratowania ich życia lub zdrowia oraz dla koniecznego ograniczenia populacji i mogą być przeprowadzane wyłącznie przez osoby uprawnione”.[/I][/COLOR][/FONT]

[FONT=Verdana][COLOR=black][I]Zapoznanliśmy się ze zdumiewającym stanowiskiem Związku Kynologicznego w tej sprawie, opublikowanym w numerze 6/2007 roku czasopisma „PIES”, w którym rzecznik Związku Kynologicznego, PANI ANNA BOGUCKA ZAPREZENTOWAŁA W CAŁOŚCI ODPOWIEDŹ PODSEKRETARZA STANU W MINISTERSTWIE ROLNICTWA I ROZWOJU WSI PANA HENRYKA KOWALCZYKA, na interpelacje poselską posła Mieczysława Aszkiełowicza, W SPRAWIE OBCINANIA PSOM USZY I OGONÓW. [/I][/COLOR][/FONT]


[LEFT][FONT=Verdana][COLOR=black][I]Po dziesięciu latach obowiązywania ustawy o ochronie zwierząt, Pan Sekretarz Stanu BEZPRAWNĄ, SAMOWOLNĄ, ARBITRALNĄ I NICZYM NIEUZASADNIONĄ INTERPRETACJĄ, a w szczególności wbrew działaniom podejmowanym przez organizacje działające na rzecz ochrony zwierząt oraz wbrew Inspekcji Weterynaryjnej, próbuje zalegalizować obcinanie psom uszu i ogonów – zmieniając klasyfikuje tych zabiegów na cytuję: [/I][/COLOR][/FONT][/LEFT]


[FONT=Verdana][COLOR=black][B][I]„INNE ZABIEGI WYNIKAJĄCE Z TECHNOLOGII PRODUKCJI” – technologii produkcji psów rasowych![/I][/B][/COLOR][/FONT]

[FONT=Verdana][COLOR=black][I]ZDUMIEWAJĄCA, ABSURDALNA I W MOJEJ OCENIE NARUSZAJĄCA PORZĄDEK PRAWNY JEST ODPOWIEDŹ PANA HENRYKA KOWALCZYKA , SEKRETARZA STANU W MINISTERSTWIE ROLNICTWA I ROZWOJU WSI, jakiej w ostatnich dniach swego urzędowania udzielił Marszałkowi Sejmu. [/I][/COLOR][/FONT]
[FONT=Verdana][COLOR=black][I]Odpowiedź ta, przedrukowana w całości w czasopiśmie „PIES” nr 6/2007 r., w mojej opinii NARUSZA PRAWO, jest kuriozalna i wprowadza w błąd Obywateli - miłośników psów.[/I][/COLOR][/FONT]

[I][COLOR=black][FONT=Verdana]Z tego właśnie powodu, nie godząc się na rozpowszechnianie i przemycanie do praktyki zakamuflowanych, a bezprawnych stanowisk wysoko postawionego urzędnika, przeciwko takiemu stanowi rzeczy [B]PROTESTUJEMY I PROSIMY O NATYCHMIASTOWĄ WERYFIKACJE [/B][/FONT][FONT=Verdana][B]I OPUBLIKOWANIE WŁAŚCIWEGO STANOWISKA MINISTERSTWA, W TAKI SPOSÓB ABY UNIEMOZLIWIĆ ŁAMANIE PRAWA ZA ZGODA I WIEDZA URZĘDU, KTÓRY MA NADZOROWAĆ JEGO PRZESTRZEGANIE.[/B][/FONT][/COLOR][/I]

[FONT=Verdana][COLOR=black][I]STANOWCZO DOMAGAM SIĘ PONADTO:[/I][/COLOR][/FONT]

[FONT=Verdana][COLOR=black][I]1.UKARANIA WINNYCH URZĘDNIKÓW MINISTERSTWA ROLNICTWA, KTÓRZY DOPUŚCILI DO TAKIEGO ZANIEDBANIA,[/I][/COLOR][/FONT]
[FONT=Verdana][COLOR=black][I]2.UPUBLICZNIENIA W MEDIACH TEGO POŻAŁOWANIA GODNEGO INCYDENTU,[/I][/COLOR][/FONT]
[FONT=Verdana][COLOR=black][I]3.WZMOŻENIA NADZORU NAD ZWIĄZKIEM KYNOLOGICZNYM TAK ABY UNIEMOŻLIWIĆ MU OMIJANIE PRAWA I JAWNEGO, A SPRZECZNEGO Z PRAWEM TOLEROWANIA WŚRÓD HODOWCÓW NARUSZANIA POSTANOWIEŃ USTAWY O OCHRONIE ZWIERZĄT POPRZEZ AKCEPTOWANIE OBCINANIA PSOM OGONÓW I USZU.[/I][/COLOR][/FONT]
[FONT=Verdana][COLOR=black][I]Podpis[/I][/COLOR][/FONT]
[FONT=Verdana][COLOR=black][I]Imię nazwisko.............................[/I][/COLOR][/FONT]
[FONT=Verdana][COLOR=black][I]Miejscowość................................[/I][/COLOR][/FONT]

[B]Ja już wysłałam.[/B]
[B]Ty też możesz pomóc psiakom[/B] :multi:.
[B]Prosimy![/B]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Ania od Bory'][B]Patisa[/B] przecież pisałam wcześniej dlaczego kopiuję ucho swojej suni. Nie podoba mi się ast z uchem naturalnym, no chyba, że byłoby to małe ucho, idealnie układające się w płatek róży. [/quote]
czyli zrobiłąś to "bo tak" i dlatego ponieważ twoja suka miała wadliwe uszy?

[quote name='Ania od Bory'][B]Arjuna[/B] mam sunię z rodowodem. Ale to co Ty piszesz w ogóle do mnie nie dociera :roll: Znasz taką hodowlę gdzie suki pokrywane są reproduktorem ze względu m.in. na uszy? [/quote]
wiesz, tak się składa, ze interchampion nie ma ŻADNYCH wad, wszystko ma w jak najlepszym porządku i dlatego właśnie ma swój tytuł. A szczeniaki z tak dobrego kojarzenia też maja świetny eksterier. To dość logiczne ;)


[quote name='Ania od Bory']

Ech kończę ten temat bo mam wrażenie, że znalazłyście sobie worek treningowy :evil_lol:[/quote]

a myślałaś , ze ktoś Cię pogłaszcze za to, ze dla "widzi mi się" obcięłaś swojej suce uszy? Miała wadliwe, a Ty chciałaś to zamaskować.

Ja nie szanuję ludzi, którzy są wstanie robić różne przekręty byleby tylko ich psy wyglądały na bardziej wartościowsze( pod względem hodowli) niż są w rzeczywistości. W szczególności nie szanuję tych, którzy w tym celu krzywdzą psy.:angryy:

Tyle z mojego "workowania".

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Ania od Bory'][B]Patisa[/B] przecież pisałam wcześniej dlaczego kopiuję ucho swojej suni. Nie podoba mi się ast z uchem naturalnym, no chyba, że byłoby to małe ucho, idealnie układające się w płatek róży.
[B]Arjuna[/B] mam sunię z rodowodem. Ale to co Ty piszesz w ogóle do mnie nie dociera :roll: Znasz taką hodowlę gdzie suki pokrywane są reproduktorem ze względu m.in. na uszy?
Osobiście znam jedną hodowlę w Polsce, w której nie kopiują uszu astom to hodowla Taboo z okolic Wrocławia.

Ech kończę ten temat bo mam wrażenie, że znalazłyście sobie worek treningowy :evil_lol:[/quote]

a kraju rzeczywiście nie rozmnaża się psów mając na uwadze tylko ich uszy...i ja nigdzie czegoś takiego nie pisałam...
biorąc jednak pod uwagę sedno "hodowli"-niewadliwe ucho powinno być takim samym priorytetem jak wzorcowy wzrost, dobrze zaznaczony stop, czy szeroki front:P
zachęcam Cię do dalszych poszukiwań, na taboolatorkach sie nie kończy:evil_lol:

ps. jakbyś jeszcze mogła powiedz jakiego psa posiadasz, w razie gdyby został rozmnożony: będę wiedziała, komu odradzać zakup wadliwych szczeniąt..

w końcu pies ze złym uchem, to niczym pet, prawda?
na szczęście, już w wielku miejscach, na zagraniczynch ringach-będzie miał BANA(zanim skopiujesz uszy-zastanów się czy naprawdę warto...)

nie popieram rozmanżania psów z wadami.

ps. poza tym, to tylko hobby-to trochę chore, by okaleczać zwierzę, bo ktoś tam kiedyś powiedział, że zbyt duże ucho wygląda szkaradnie:)

ps.2. sama mam do czynienia z AST, pit bullami:zjadłam już zęby na tym temacie na tyle, by wiedzieć, że ucho jest najmniej ważną rzeczą jeśli chodzi o psy typu bull.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Karmi']Ja też wysłałam. Zastanawiam się czy nie umieścić jeszcze treści petycji w dziale akcji dla zwierzaków. Może tam więcej potencjalnych petycjuszy zagląda? Co Wy na to?[/quote]
tak, tak , t:multi:k
i ja wysłałam :)

Link to comment
Share on other sites

co z tego nawet jakby psy na wystawach mialy byc nie kopiowane to i tak zostaje wiekszosc psow "rasowych" z pseudo psow ludzi nie uswiadomionych dla ktorych jest normalne ze bokser czy pudel ogona niema a owczarek go ma ;)
moj pudel ma ogon kopiowany ,ale to byly inne czasy ponad 10 lat temu i nie ja go kopiowalam a ludzie od ktorych go kupowalam jest z pseudohodowli
teraz nie kopiowala bym go ;)
i bardziej podobaja mi sie psy z obcietymi uszami typu amstaf ale gdybym miala to bym nie sciela :razz:


ja widzialam szczeniaka przed i zaraz po scieciu uszu (cane corso z rodowodem) piesek mial wtedy 8 tyg byl podczas scinania uspiony a po zabiegu dostal dwa zastrzyki przeciw bolowe chyba...
wiem tylko ze widzialam psa tez na drugi dzien i nic go nie bolalo wital sie ze mna i bawil jak zawsze ;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Patisa']Chwilunia...a nie powinniśmy zmienić tytułu Tuska na Premier?[/quote]
Zmieniajmy, wysyłajmy, przeklejajmy. Ważne, że działamy, coś robimy. Pamiętacie, ten ważniak z Ministerstwa twierdził, że minister działa na postawie SYGNAŁÓW :mad:.
Dajmy zatem wyraźny sygnał, że NIE ZGADZAMY SIĘ NA OBCINANIE OGONÓW I USZU :mad: .

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...