Jump to content
Dogomania

Waga boksera !!!


a-38

Recommended Posts

widziałem wiele ostatnio bokserów każdy był inny ,jeden był maly wazyłjakieś 29 kg a drugi 18 miechów i wazył 40 kg ,nastepny tesz był nie wielki i ważyłjakieś 32 kg ,58 w kłebie a inne potężne i potężnie zbudowane ,czy to sie da określić mniej więcej jaki będzie bokser ,mam paru znajomych ich psy ważą po 40 kg i nie są zapasione !! ile ważą wasze pociechy i czy są potężnie zbudowane !!!!!!?????

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 232
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Mój boksik własnie skończył 11 miesięcy.. Co do wzrostu i wagi to nie mam pewnosci - cięzko dokonac dokładnych pomiarów.. W każdym razie jeśli o jego wysokość idzie to jest już gdzieś koło górnej granicy.. Myślę,ze w przedziale 61-63 cm.

Wydaje mi się,ze wazy juz dobrze ponad 30 kg (tyle miał już jako 8 czy 9 miesięczny) ale nie bardzo mam to jak dokładnie sprawdzić bo wejść z nim na wagę już nie jestem wstanie.. ;)

Niestety mój psiak należy raczej do niejadków i stale jest troche chudy - wdać mu żeberka. Licze jednak,ze z czasem jak dojrzeje to nabierze apetytu i osiągnie "solidne" rozmiary.. Jak np. Picasso Sylwii.. ;) Ponad 40 kg zywej wagi.. :)

A to fotka Grafcia.

IMG_0001.jpg

Link to comment
Share on other sites

Marta-Graf jest bardzo ładnym,jak dla mnie obiecującym wystawowo bokserem-musiałabym tylko luknąc go na żywo.

Na pewno oceni go w Bydgoszczy Anastazja :D

Picasso jest spory-w kłębie stawiam na ponad 65cm-dokładnie nie wiem-nie potrafię go zmierzyć a z oficjalnego mierzenia wychodzi 64cm(ale poza kłębem).Waga-41,5 kg -mam nadzieję zbić na 40kg :D

Wzrost samców zaczyna się od 57cm a kończy na 63cm-i to jest prawidłowe.Waga wg obliczeń dla max czyli 63cm powinna wynosić ok33kg i tyle przewiduje wzorzec.

Są różne kośćce i stąd różnica w wadze-bokser to jednak pies szybki,zwinny więc jego waga nie powinna być zbyt wysoka.

Duża waga u psa powoduje pewną ociężałość chociaż przyznam,że wielu osobom się podoba :D

Link to comment
Share on other sites

Mejk ma prawie 10 miesiecyw klebie sobie liczy hmm od 58-60 nie umiem tego zmierzyc :-? a wazy chyba 25 kg :o :( Juz mu tyle jedzenia daje a on nic.. :-? Dalej wyglada jak charcik :lol: Nogi wysokie i wyglada jakby na szczudlach chodzil :D :wink: Ale mam nadzieje ze z czasem sie o zmieni i bedie z niego DUUZY CHLOPIEC- zawsze taki pies mi sie marzyl.. :wink:

Link to comment
Share on other sites

Sylwio mam nadzieje,ze ty tez będziesz mogła kiedyś na zywo ocenić malucha.. A ja opoznać Picassa i Drachmę.. :)

Co do wagi to muszę się przyznać,ze dla mnie im większy i mocniejszy (jak Picasso czy Solo Lider) tym fajniejszy.. :lol:

A mój jak na złość jeść nie chce no !! A jak juz je to w małych ilościach.. Chyba jak przejde na żarełko dla dorosłych to mu karme High Energy sprawię.. ;)

Link to comment
Share on other sites

Boro chyba też mieści się w normie (ale chyba raczej w jej dolnych granicach :wink: ) : 14 miesięcy i waga ca 29 kg przy wzroście 62 cm. Miałem nadzieję trochę go pottuczyć :wink: , ale ostatnio urządza strajki głodowe: wołowinka TAK - makaron NIE :D :D :D

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

Rasel [2 i pół letni bokserek:)] ma ok. 64 cm w kłębie i waży 33-35 kg. Martwię się troszkę faktem, że jego waga często się zmienia. Po mimo tego, że dawka ruchu jest stała [no i w miarę duża-około 3-4 godzin biegu dziennie], zawsze dostaje tyle samo jedzniea [faktycznie, czasai w misce zostaje, ale nie dużo] to są okresy, że waży 32 kg, a czasami-36.... :o :-?
Odnosnie tematu-ja równiez zauważyłam ogromną rozbieżność we wzroscie i wadze bokserów:). Kuzyn Rasela Jasam ma 65-66 [!!!]cm w kłębie i waży ok. 37 kg, a znowu Argus [pręgus z naprzeciwka:)] ma zaledwie 58-60 cm w głębie i waży 29-31 kg.

Link to comment
Share on other sites

No to mi się az wstyd przyznać do moich psów :o Sunia jest malutka mimo 3 lat...wazy niecałe 20 kg (zawsze w sklepie wciskają mi karme dla szczeniaka :o ) A boksiu ze schroniska ma 58 cm w kłebie i wazy 28 kg (3 miesiące temu az 19-20 wazył)

Link to comment
Share on other sites

a przy jakim wzroscie twoj pies wazy 37 kilogramów?owszem jest to sporo ale jesli twoj pies jest wysoki i bez rodowodu to nic sie nie dzieje.bez rodowodu dlatego,ze mozliwe,ze mial jakiegos duzego przodka niekoniecznie bokserka.ja tez mam boksia bez rodowodu.rozni sie tym od rasowych ,ze ma dosc dlugi pyszczek.

Link to comment
Share on other sites

3 razy dziennie w wieku 7 miesięcy to chyba za dużo.... Wystarczą dwa posilki. a co Twoj pies je?
Paulina&Gaja, pies może być większy, mój Rasel własnie do tych większych bokserów należy, ale 5 kg wiecej niż idealna waga, w dodatku u szczenięcia, u ktorego dopiero nastapi przyrost masy mięśniowej?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Paulina&Gaja']?owszem jest to sporo ale jesli twoj pies jest wysoki i bez rodowodu to nic sie nie dzieje.[/quote]

Jest to obciążenie stwów. Zbyt duża waga i zbtnie forsowanie może byc czynnikiem powstanie dysplazji. Ni ejst to choroba, która można wyleczyc hop siu. (Polecam przeczytanie o chorobie na Vetserwis)Ja zmieniłabym na Twoim miejscu pożywienie może suche z mniejszą ilością tłuszczu.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Paulina&Gaja']poza tym do 12 miesiaca zycia, psa nalezy karmic 3 razy dziennie.tak przynajmniej jest napisane w ksiazkach.[/quote]

Tak można, wedłud dawki dziennej, ktora można roździelić na dwa czy trzy poisłki dziennie.

Link to comment
Share on other sites

Ja znam boksery rodowodowe, których waga waha się między 40 a 50 kg, są pieknie atletycznie zbudowane. Ale 37 kg u jeszcze szczeniaka :o :o :o Jakby mi ktoś powiedział, że to fila albo mastif to bym jakos nie dziwila sie.
Jak dla mnie twój bokser Palce miał molosowatych przodków chyba, na twoim miejscu nie cieszyłabym się za bardzo, pamietaj o sercu psa. To duże obciązenie dla niego, duża masa, a jak dojdzie do tego duzo intensywnego wysiłku.
Ale z chęcia bym zobaczyła tega giganta, popros moze ktoś pomoże ci wstawić fotki!

Link to comment
Share on other sites

Paulina&Gaja w jakich książkach jest tak napisane??
Ja mam książkę pt. 'Pies' Helen Piers, wychowanie psa opierałam wlasnie na tej książce, wyrósł zdrowy :).
40-50 kg... hmm...byc moze rodowodowe, ale czy zdrowe?

jeszcze napisze jadłospisy psów, żeby nie było wątpliwości własnie wg tej książki :).

JADŁOSPIS SZCZENIAKA
1-4 miesiące:
-rano suchy pokarm (namoczony) dla szczeniąt
-w południe pokrojone mięso (wołowe, baranina lub kurczak) albo konserwowane mięso dla szczeniąt (chociaz ja osoboscie nie polecam konserw dla szczeniąt), zmieszane z taką samą ilością karmy dla psów,namoczonej w mięsnym sosie, wodzie, lub mleku
-godz 16 jak w południe
-godz. 18-18 jak rano, lecz z dodatkiem surowego jajka rozbełtanego z mlekiem

4 miesiace:
NIE PODAWAJ POSILKU PORANNEGO A POŁUDNIOWY DAWAJ WCZESNIEJ
(czyli już sa 3 posiłki)

6 miesięcy
NIE PODAWAJ POSILKU WIECZORNEGO, POŁUDNIOWY PRZESUN NA GODZ. 18-19

9 miesięcy
Karm szczeniaka jak dorosłego psa. Podawaja mu jeden posiłek dziennie, najlepiej wieczorem. Tylko bardzo małe psy powinny jesc dwa razy dziennie - połowę porcji rano, połowę wieczorem.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...