Jump to content
Dogomania

Cygan - teraz MISTER - już w SWOIM DOMU okupuje kanapę :)


Selenga

Recommended Posts

hej, zapisuję się.

 

Selenga, ode mnie na bazarek dla cygana - jeśli chcesz - unikatowy album "65 lat polskiej animacji dla dzieci". 272 kolorowe strony  w twardej oprawie, dużym formacie (cegła!), opowiadające historię animacji. Ilustracje do wystawy i albumu - fotosy filmowe, werki z planu, zdjęcia lalek, reprodukcje szkiców postaci, scenopisów, celuloidów, plakatów, zdjęcia artystów przy pracy. Graficznie pieknie wydane.

 

http://65%20lat%20polskiej%20animacji%20dla%20d

 

jeśli dorzucisz - cena wywoławcza 30zł. po dorzuceniu 5 zł do wylicytowanej kwoty przesyłka gratis.

 

Bardzo ci dziękuję, oczywiście skorzystam :)  Tylko nie wiem czy na dogo taki album znajdzie nabywcę. Chyba muszę spróbować z bazarkiem na FB chociaż moje dotychczasowe doświadczenia z bazarkami tam nie wróżą optymistycznie...

To wszyscy  trzymamy kciuki za domek dla Cygana, może przed świętami ... było by cudnie :)

 

Szanse na to są tak znikome, że chyba byłby to cud...

 

wpadam na watek i ja

z deklaracja poki co troche slabiej

ale zapisze wateczek i hopkne wysoko

zawsze jakby bylo potrzeba fantow na bazarro tez no problem

 

Bardzo ci dziękuję :)

 

dodam ze chlopak cudny

az zal tego 2 psa ktory sie dostanie w rece tzw wlasciciela

 

Nawet nie wiecie jak bardzo szkoda...

To już trzeci znany sąsiadki rodzinie pies w tym gospodarstwie. Pierwsza była mała sunia - głodna, brudna, rodząca co cieczkę. Dokarmiali, dopieszczali, w końcu wzięli do siebie - jest szczęśliwą, dopieszczoną, odkarmioną, wysterylizowaną warszawianką.  Drugi był Cygan - nie dali rady wziąć drugiego psa, poprosili mnie o pomoc. Teraz jest tam duża suka, taka owczarkowa. Niby szczeka na obcych, ale jak się do niej zagada, to się tuli i z radości mało jej ogon nie odpadnie. Rodzina sąsiadki tam w zimie nie jeździ, ale oni nie mają złudzeń - na wiosnę to będzie wychudzony, brudny pies, ze szczeniakami po cieczce... Szczeniaki to zdaniem właścicieli duży atut. bo się je sprzeda, więc będzie zarobek. A co się nie sprzeda, to się utopi i po kłopocie...

Zastanawiam się co zrobić żeby tych ludzi jakoś zneutralizować, ale tak żeby nie przyszło im do głowy, że to rodzina sąsiadki "doniosła". Domek rodziny sąsiadki graniczy z ich gospodarstwem, jak rodziny sąsiadki nie ma, to oni pilnują żeby wszystko było w porządku, pomagają latem też. A jak dojdzie do konfliktu, to różnie się to może skończyć, nie wykluczają nawet bardzo drastycznych skutków...

Gdyby była u nas taka policja dla zwierząt jak w USA, to można by było zrobić np. kontrolę w całej wiosce, wiadomo że jak wszyscy są kontrolowani, to nikt nie doniósł. Wieś w sumie jest dość pozytywna - podobno tylko w 2 gospodarstwach psy są źle traktowane. No i właśnie na jedno z tych dwóch trafiło.

Link to comment
Share on other sites

cichaczem suke wysterylizować. wiecie - poszła w tango, może zniknąc na tydzień, taki koleś to się nie zdziwi nawet. kaktus mi wyrośnie, jak zauważą po tygodniu, że coś nie halo.

może poradzic mu, ze im bardziej pis przyzwyczajony do właściciela, tym lepiej pilnuje? że wisz pan, miałem takiego, pilnować nie chciał bo to wisz pan, młode, gupie, bawić się chce a nie pilnowac, ale jakżem pokazał, że ja tu najfajniejszy, to inni już tacy nie byli fajni, jak dorosła. 

Może "dopieszczona" przez tych ludzi nie będzie się garnąć do obcych zbytnio? na rybkę rzucam. Bo dążę do tego, że w takiej sytuacji trzeba pokombinowac, co tu zrobić, zeby aktualna suka nie miał mega źle, no i żeby nie rodziła.

Link to comment
Share on other sites

Ślicznota jest piękna :)

Czy go już ogłaszasz?

 

Ja go zaczęłam ogłaszać jeszcze zanim został zabrany z tego kojca. Ziutka mu zrobiła wtedy 30 ogłoszeń a ja je teraz regularnie edytuję, odnawiam i wyróżniam. Dodatkowo papryka promuje go na swoim profilu na FB.

Niestety cisza...

Link to comment
Share on other sites

Cygan ma się dobrze. Sierść wygląda coraz lepiej, staje się świecąca i puszysta:) Ze smyczą już jest dobrze oswoił się chłopak. Chyba trzeba pomyśleć o ciachnięciu Cygana... :))))

 

Rzeczywiście co raz ładniejszy jest :)

O ciachnięciu oczywiście już myślę, chyba zaraz po Nowym Roku da się to załatwić - trzeba mieć zabezpieczone finanse na ten cel :)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Napisałam odpowiedź, ale ją wycięło w czasie kolejnego eksperymentu programistycznego...

Musiałam się wyłączyć na trochę, bo jedna z moich białaczkowych koteczek zachorowała i niewiele mnie interesowało poza ratowaniem jej. Niestety, tym razem się nie udało, odeszła wczoraj...

U Cygana wszystko w porządku, jest zdrowy, odkarmiony, sierść ma błyszczącą i jak widać na zdjęciach wygląda pięknie. Poza tym nauczył się chodzić na smyczy z czym był początkowo problem. Grzecznie chodzi też bez smyczy, przybiega na wołanie. Niedługo będzie kastrowany, jak tylko minie ten "sezon świąteczny".

Oczywiście ma ogłoszenia, na bieżąco aktualizowane, wznawiane i wyróżniane, ale niestety cisza - ani maili ani telefonów...

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...