Jump to content
Dogomania

Pies w statyce


agata :)

Recommended Posts

  • Replies 1.3k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='AlaNowak']właśnie tak sobie porównałam Su do znanych mi dobrze psów od Musiał Iwonki:cool3: Tylko, że ona to takie wystawowe typki, a Su jest z tego co kojarze po pracujących liniach, prawda???[/QUOTE]
Miesiac temu jak staly obok siebie Sheina, Slash i Su, to moja czekolada wygladal jak kompletnie inna rasa:lol: Teraz nabrala masy i dobila futrem, wiec to juz nie rzuca sie tak bardzo w oczy. Ale to racja, ze ta rasa ma ogromny rozrzut- od lysych, wysokonoznych workingow, przez typ sportowy (moja Su- lzejsze, wezsze), porzadne showki (Sheina, Slash) do obrzydliwych czolgow 'wystawowych':evil_lol:
Ale mimo takiej roznicy dzieciaki tluka sie cudownie:loveu: [img]http://img168.imageshack.us/img168/7931/radom0520087el5.jpg[/img]

Co do powyzszych wypowiedzi, to w pelni zgadzam sie z Ala. Handler jest po to, zeby wylapal wady wystawianego psa i umiejetnie go pokazal, jak najbardziej je ukrywajac, i pokazujac jego zalety. I tak ja moje dziecko moge wyciagac podkreslajac jej katowania i poprawiajac gorna linie bez obawy o to, ze wyda sie zbyt dluga- bo jest krociutka ;) Do tego musze jej podciagac glowke, zeby 'wydluzyc' szyje. Efekty sa wspaniale- do tej pory wszyscy podrekslaja nam proporcjonalna budowe i odpowiedni kosciec (wynik groomingu, bo moja sucz jest stanowczo drobnokoscista).

Link to comment
Share on other sites

No to teraz my pod ostrzał:

(tylko tu upał był i psom się nawet wstawać z cienia nie chciały, pewnie myślały "co ta pańcia robi, że nas ciągnie w taki upał na słońce i jeszcze próbuje ustawiać?!")

leonka:
[IMG]http://i22.photobucket.com/albums/b332/spanielka/mloda.jpg[/IMG]

Nie za wysoko głowa? Jak myślicie?

A tu masifka angielska:

[IMG]http://i22.photobucket.com/albums/b332/spanielka/szarlota.jpg[/IMG]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='REDA&MELA']:hmmmm: Zupełnie nie wiem co o tym sądzić, bo jesteś pierwszą osobą która nam to powiedziała:)[/QUOTE]

Jest tak jak mówi zakla. W takim ustawieniu pies ma straszny front i odstajace lokcie. Spróbuj ustawić jej przednie łapy bardziej "pod brzuch", łokcie ustawiać, zeby mozliwie byly w kierunku klatki piersiowej, a nie w kierunku calego swiata ;)

Ja tak ustawiam psiakom front, chyba rozumiesz o co mi chodzi?
[IMG]http://img519.imageshack.us/img519/9987/lilcioqz8.jpg[/IMG]

Link to comment
Share on other sites

Hm, jak optycznie skrócić psa to wiem... ale jak optycznie go powiększyć? Doradźcie coś :( .. Za jakiś miesiąc mój psiak zadebiutuje z klasie młodzieży, bo jak narazie cały czas wystawiany był w szczeniakach. Nieźle się natrudziłam, żeby zebrać fundusze i załatwić sobie transport na wystawę, więc chiałabym z nim zacząć championat młodzieżowy. Niestety szykuje się gruba kobkurencja.. I to starsza o pół roku, potężna, z 'dorosłym futrem', a mój jeszcze taki szczenięcy cały jest.. I w porównaniu do tego starszego o pół roku psa - mikrusieńki.. Help :(

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Talagia']Jest tak jak mówi zakla. W takim ustawieniu pies ma straszny front i odstajace lokcie. Spróbuj ustawić jej przednie łapy bardziej "pod brzuch", łokcie ustawiać, zeby mozliwie byly w kierunku klatki piersiowej, a nie w kierunku calego swiata ;)

Ja tak ustawiam psiakom front, chyba rozumiesz o co mi chodzi?
[url]http://img519.imageshack.us/img519/9987/lilcioqz8.jpg[/url][/quote]

[B]Talagia,[/B] Dzięki za wytłumaczenie i podpowiedź:loveu:. Jasne że już teraz rozumiem o co chodzi i dziś spróbóje ustawić tak jak poleciłaś:)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='McDzik']Hm, jak optycznie skrócić psa to wiem... ale jak optycznie go powiększyć? Doradźcie coś :( .. Za jakiś miesiąc mój psiak zadebiutuje z klasie młodzieży, bo jak narazie cały czas wystawiany był w szczeniakach. Nieźle się natrudziłam, żeby zebrać fundusze i załatwić sobie transport na wystawę, więc chiałabym z nim zacząć championat młodzieżowy. Niestety szykuje się gruba kobkurencja.. I to starsza o pół roku, potężna, z 'dorosłym futrem', a mój jeszcze taki szczenięcy cały jest.. I w porównaniu do tego starszego o pół roku psa - mikrusieńki.. Help :([/quote]
[B]McDzik[/B] rozumiem twój ból bo za tydzień jedziemy z Redą na wystawe gdzie będzie w kl. młodzierzy w wieku 9 m-cy i jednego tygodnia:shake:.
Chetnie też posłucham co zrobić aby optycznie powiększyć psa:)

Link to comment
Share on other sites

Ja się trochę poprytałam i usłyszałam, żeby:
Raz: Napuszyć go jakimiś piankami etc i zrobić z niego kuleee futra
Dwa: Troszeczke podtuczyć do wystawy (mój schudł ostatnio przez zatrucie pokarmowe i teraz nadrabiamy) - to nie powiększanie optyczne niestety xD
Trzy: Ubrać jakieś spodnie bąź spódnice pod kolor pieska, żeby się "zlał z tłem" jak będę go wystawiać (a że mały, to na klęcząco - gorzej, jak na stolik pójdzie) ..

No włąśnie :( Mój też będzie miał 9 miesięcy i tydzień..a w młodzieży będzie tam ogromny, pół roku starszy pies. Tylko mimo to, dla tego drugiego to będzie dopiero trzecia wystawa (i będzie miał nadzieje skończyć Mł.Ch.PL) a mój to taki maluch, ale od szczeniaka jeździ i zachowuje się całkiem swobodnie. Nie mam pojęcia jak tamten zachoduje się na ringu, ale mam nadzieje, że psychika tu okaże się naszą mocną stroną.

W każdym bądź razie czekam na kolejne rady pt "Jak optycznie powiększyć psa"?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='McDzik']

W każdym bądź razie czekam na kolejne rady pt "Jak optycznie powiększyć psa"?[/quote]
stanąć "przed szeregiem" czyli bliżej sędziego :hmmmm: różnicę wzrostu i masy przecież widać najlepiej jak stoją obok siebie

Link to comment
Share on other sites

[quote name='jefta']stanąć "przed szeregiem" czyli bliżej sędziego :hmmmm: różnicę wzrostu i masy przecież widać najlepiej jak stoją obok siebie[/quote]

Szereg jak szereg, bo jeden konkurent będzie (no chyba, że o kimś nie wiem, ale świat wystawianych tybetów jest baaardzo wąski!). No ale może się uda i coś pomoże, jak stane bliżej. A co myślicie o odżywce 'odbijającej włosy'? Takiej dla ludzi - nie ma ich w sklepach, ale można zamówić w salonie fryzjerskim. Nie podrażni mu to skóry?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Kaya']A jak Zmniejszyć tusze psa optycznie i poprawić górną linie?
Nasze pozowanie:
[URL]http://picasaweb.google.com/Kaja.i.Ola/WizytaUBabci260508/photo#5204396877645916258[/URL][/quote]
sypać pół żarełka to optyka potrzebna nie będzie :evil_lol::eviltong:
a zdjęcia nie otworzę bo mi picasso przeglądarkę zawiesza :roll:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Kaya']Toż to już je tle co York biega tyle co chart, a gubić nie gubi :([/quote]
kaya - ja Cię w pełni rozumiem - mam goldena - psa, gruby bardzo nie jest, ale trochę powinien zrzucić.. wszyscy dookoła mówią: "obciąć żarcie", a mój pies z ręką na sercu je pół kubka karmy dwa razy dziennie, ma kupę ruchu (mieszkamy na wsi i do tego mamy w domu jeszcze setera) i co?? nic - ani 1 kg w dół...

i żeby nie było OT mój pies w postawie: [URL]http://picasaweb.google.com/agnieszka.zemla/CACIBKatowice2829032008/photo#5183804943946613554[/URL]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='aga616']kaya - ja Cię w pełni rozumiem - mam goldena - psa, gruby bardzo nie jest, ale trochę powinien zrzucić.. wszyscy dookoła mówią: "obciąć żarcie", a mój pies z ręką na sercu je pół kubka karmy dwa razy dziennie, ma kupę ruchu (mieszkamy na wsi i do tego mamy w domu jeszcze setera) i co?? nic - ani 1 kg w dół...

i żeby nie było OT mój pies w postawie: [URL]http://picasaweb.google.com/agnieszka.zemla/CACIBKatowice2829032008/photo#5183804943946613554[/URL][/quote]

Eh, zazdroszcze ci;). Ja się głowie jak pod tuczyć moją Goldenkę:cool3:.

Link to comment
Share on other sites

Jak pies ma siodelko, a przy tym jest dosc dlugi, to rzecz pierwsza, ktora zrob, to wzmocnij mu miesnie grzbietu. Rzecz druga, to naucz wyciagania sie ladnego- zeby podkreslic katowania, zeby pies naprezyl plecki (tym samym poprawil top line) i nie wydluzal sie az tak abrdzo jak przy normalnym wyciaganiu.
To jest do nauczenia, z moja suka to robie.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...