Jump to content
Dogomania

Pies w statyce


agata :)

Recommended Posts

Cześc wszystkim ponownie:)

Talagia mi się wydaje, że z tymi przednimi nogami nie jest az tak zle jak piszesz...seterki tak maja...:) pieknie prezentujesz mu pióro, wyciągasz go do przodu uwydatniając szyję, kark a przy tym samą głowę, ale ja wyciągnęłabym mu troszkę bardziej tylnie nogi do tyłu...obniżyło by go to trochę tym samym poprawiając jeszcze bardziej górną linię, którą nawiasem mówiąc ma świetną...a wyciągnięcie napewno nie spowoduje braku kątów u niego, które i tak ma głębokie.....

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 1.3k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='Dumisiowa']Cześc wszystkim ponownie:)

Talagia mi się wydaje, że z tymi przednimi nogami nie jest az tak zle jak piszesz...seterki tak maja...:) pieknie prezentujesz mu pióro, wyciągasz go do przodu uwydatniając szyję, kark a przy tym samą głowę, ale ja wyciągnęłabym mu troszkę bardziej tylnie nogi do tyłu...obniżyło by go to trochę tym samym poprawiając jeszcze bardziej górną linię, którą nawiasem mówiąc ma świetną...a wyciągnięcie napewno nie spowoduje braku kątów u niego, które i tak ma głębokie.....[/QUOTE]

Dziekuje!!!!!!!!! :loveu::loveu::loveu:
Postaram sie dać łapki do tyłu, ale on mi czesto wtedy przenosi ciezar ciała na zadek i wtedy robi sie tragedia :shake:
Mam nadzieje, ze na ringu ladnie stanie :evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

[QUOTE]Mam nadzieje, ze na ringu ladnie stanie [/QUOTE]

Ty się tak nie śmiej , bo jak ja debiutowałam z Mantą w pozaniu nerwy oczywiście ogromne, i chciałam z nią poćwiczyć obok ringu , przed wejściem do oceny, a ona ni cholery nie chciała stać :angryy::angryy::angryy:Już mówię do mamy że z nią chyba nie wyjdę , bo oona nawet stać nie chcę...
No w końcu wyszłyśmy na ring, i cód ! :razz:Manta prezentowała się najlepiej jak umiała - jakby wiedziała że musi :eviltong:

Link to comment
Share on other sites

No to mój Lilo zrobił taki numer w Rzeszowie :D
Zaczął podskakiwać i szarpać za ringówke :evil_lol:
Mimo, ze ćwiczyliśmy ten numer 1000 razy i zabierałam go na wystawy i na ringi :-o Mały tak sie ucieszył, ze nie wytrzymał :diabloti:

Ale tez oba psy na debiucie jak zaczarowane stały :-o
A mały startował w wieku 3 miesiecy i powiem szczerze, ze nie specjalnie uczyłam go wczesniej stać "na wytrzymałość" :diabloti: a tu pies zamienial sie w kamien na ringu :) Oj czują ten klimat :loveu:

Link to comment
Share on other sites

no własnie z tym ciężarem to jest problem...zauważyłam, że zwłaszcza jeżli chodzi o wyzlaki to samce robią tak najczęściej....:)
a teraz mozecie się na mnie wyżyć:) taki mały pokaz:)to nasz nowy nabytek:) ma dwa miesiące i jest importem z niemiec....to jeszcze nie wystawianie ale przygotowania...by maluch przenosił ciężar ciała na przód i stawiał uszyska:)
[URL=http://imageshack.us][IMG]http://img186.imageshack.us/img186/1338/baer199oq4.jpg[/IMG][/URL]
[URL=http://imageshack.us][IMG]http://img186.imageshack.us/img186/9806/baer200ju6.jpg[/IMG][/URL]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Goldenka 02']A do takiego małego pieska to nie lepiej kucnąć?[/quote]

Jak go ustawiam to klekam, bo on wbrew pozorom wcale leciuti nie jest ~32 kilo psa na krotkich lapach i sam sie nie ume (jeszcze:lol:) ustawic. Musze mu tylek podniesc zeby sie wyciagnal, a jak juz go ustawie, to wstaje bo stwierdzilam, ze tak lepiej to wyglada

Link to comment
Share on other sites

a teraz coś do waszej oceny...:)
To jest matka tego naszego chłopaczka...ma ponad dwa latka...nie patrzcie na cycuszki:) to dopiero 2 miesiace po maluszkach:)i tak dobrze wygląda:) ale ocenie sami jak sie wystawai...wiece co ona zostala tak wystawiona przeze mnie po raz pierwszy...w niemczech nigdy nie ustwiaja niemców w takich pozycjach, nawet nie biegaja z nimi!! tylko truchtają:) dla nich liczy się uzytkowośc a wystawy to podrzędna kategoria:) czekam na opinie:)
[URL=http://imageshack.us][IMG]http://img216.imageshack.us/img216/2589/baer083mz9.jpg[/IMG][/URL]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='klaudia&Manta']Ty się tak nie śmiej , bo jak ja debiutowałam z Mantą w pozaniu nerwy oczywiście ogromne, i chciałam z nią poćwiczyć obok ringu , przed wejściem do oceny, a ona ni cholery nie chciała stać :angryy::angryy::angryy:Już mówię do mamy że z nią chyba nie wyjdę , bo oona nawet stać nie chcę...
No w końcu wyszłyśmy na ring, i cód ! :razz:Manta prezentowała się najlepiej jak umiała - jakby wiedziała że musi :eviltong:[/quote]


No Manta to piekniocha jest przecież...ja mozesz o niej tak pisać :D ale wiem cos o tym.....moja Dumencja robi tak cały czas słuchajcie...zawsze w domu jak ćwicze i na ringu przed wystawą to załamanie nerwowe przechodzę :) a jak wchodzimy na ring...no normalnie CUD!! po prostu one to czuja,że my sie stresujemy a one jeszcze doprowadzają nas do "agresji" :D i kiedy wchodzimy juz na ring mając dosyć wszystiego i mysląc "co ma być to będzie" one rozluzniają sie(takie luzaczki niby, wkurzyly Pańcie, odstresowały sie same)i chodzą jak zaczarowane :)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Dumisiowa']Dzięki za słowa uznania dla malucha:) a czy trzymanie postawionych uszu u staffików to ważna sprawa na wystawie?? jezeli tego nie robia ti czy sędzia zwraca na to uwagę??? a może psuje to triche wizerunek głowy psa??[/quote]

U KAZDEJ rasy postawione uszy sa oznaka gotowosci. checi do zycia, zainteresowania otoczeniem, duzo mowia o charakterze zwierzecia, poza tym nadają wyraz psu, co jest jednym z elementów oceny przez sędziego. No chyba, ze cos z tymi uszami nie tak, wieec moze lepiej niech ma polozone po sobie.

Link to comment
Share on other sites

a tak się składa, że POSTAWIONE uszy nie oznaczaja akurat uszek takich jak np. u szpicow. Postawione uszy to uszka nastawione- przynajniej o to chodzi w dyskusji. Seter wg wzorca ma nisko osadzone ucho- a na ponizszej focie jednak ma je nastawione. Czy nie widac po tym psie, ze jest pelen energii, gotowy do pracy, zywy? Cechy te akurat charakteryzują rasę. Nie mówię, że uważam, że każdy seter powinien tak mieć przy wystawianiu nastawione uszka, bo pieknie wygladaja z polozonymi plasko, ale chcialam Ci pokazać, że jednak uszy mogą być postawione (chociaz raczej powinnismy uzywac nastawione), pomimo tego, ze sa nisko osadzone.
[IMG]http://www.englishsetter.com/imgs/dogs/3767.jpg[/IMG]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Talagia']O kurcze :crazyeye: Pierwsze słysze o tych uszach, moge dowiedzieć sie cos wiecej?

[/quote]

Mi ogólnie chodziło o to , że jak np.u bullowatych, jak psisko kładzu uszysko po sobie, to głowa wydaje się szczuplejsza, szczególnie u szczeniaka gdzie owa głowa nie jest jeszcze rozwnięta :p

Link to comment
Share on other sites

No to mam :razz:
kompletnie nie udane ustawienie, bo mój śmierdziel akurat w momencie zdjęcia, stwierdził że przstawi swoje patykowate kończyny wg.własnej koncepcji :mad::mad:
Jedyne co mnie zadowala, to to że ja się od niej dosunęłam a ona wyciągnęla , się i przeniosła ciężar na przód :multi: No i uszki postawiła:razz:

[URL=www.fotosik.pl][IMG]http://images31.fotosik.pl/193/0d9fb0f0793bc03f.jpg[/IMG][/URL]

Link to comment
Share on other sites

no nie mogę się z tym do końca zgodzić.
Może u niektórych psów wyciąganie smakołykiem głowy powoduje przeniesienie ciężaru ciała na przód, ale nie zawsze.
moja sucz, bez względu na to jak daleko wyciągnie łeb to ciężaru na przód przenieść nie chce. i co w takiej sytuacji?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...