Jump to content
Dogomania

Sznauceromaniacy!!!!


Matt

Recommended Posts

super Romas - wielkei dzięki i od razu zaczęłam pracę :-?

niedawno przyjechał do nas do domu gość z którym pracuję - był już parę razy i Luna jakoś specjalnie go nie polubiła - nie mam pojęcia dlaczego - nawet na listonosza tak nie reaguje, ale dziś przeszła już samą siebie :o :o :o skakała na niego i była wręcz agresywna - na szczęście nie użarłaby go (chyba :-? ) ale ostro obszczekiwała i kto wie czy nie miała ochoty poszarpać za nogawkę :o no więc musiałam ją zabrać = zwabić do siebie i zająć czymś więc zaczęłam się z nią bawić, ale ona nie była w stanie skupić się na zabawie - co jakiś czas odwracała się i poszczekiwała :-? w końcu schowała się pod łóżko i stamtąd szczekała :-? potem mama wzięła ją na dwór - w międzyczasie gość wyszedł a Luna jeszcze jak wróciła obiegłą mieszkanie z ujadaniem i sprawdzała czy gdzieś się nie schował :o nie reaguje tak normalnie - a gość normalny - pachnie pewnie podobnie jak mój tata bo papierosami :lol: :lol: :lol: ale coś w nim musi być dziwnego bo opowiadał że panicznie się go boi mała siostrzenica, która jeszcze nei mówi :roll: biedne dziecko wpada w histerię jak go widzi :roll: nie wiem może chodzi o to że on ma czarną brodę, wasy i okulary, a Luna nikogo takiego chyba nie zna :-?

no i aleś mnie pocieszyła, że Twoja sucz nie umie nie szczekać :lol: :lol: :lol: ]

acha - no i co mam robić jak będzie testować z tą ilością szczeknięć?? trudno mi to czasem policzyć bo jak słyszy głos sąsiadki :lol: to bywa jak seria z karabinu maszynowego a nie pojedyncze wystrzały :wink:

Ka-Vanga - ojj z tą brodą to i my miałyśmy kłopoty jak jeszcze Luna bawiłą sie z psami częściej - większość od razu zaczynała łapać za brodzisko - zwłaszcza szczeniaki :lol: no i kto wie czy i to nie przyczyniło się do tego, że coraz rzadziej ma ochotę na zabawę z psami :-?

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 34k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • orsini

    6588

  • Ka-Vanga

    2744

  • Elitesse

    2487

  • jostra

    2374

Oj, to sie bidulka Lunka nastresowala :( , szkoda, ze takiego psiaka nie mozna mocno przytulic i powiedziec, ze wszystko bedzie dobrze i zeby sie nie bala bo ten czlowiek jest ok :roll: .

No z tymi brodami to chyba zawsze tak jest, najpierw jak przyjechala Nafka to wyrwala Lordowi wiekszosc, hehe a pozniej na dworze jak byla jeszcze mala lapala inne za fafle bo byla przyzwyczajona do lapania brody. Ale mielismy smiechu, bo jak ja wzielam taka 3-miesieczna na szkolenie (Lord wtedy chodzil i ja tez towarzysko bralam :D ) to byly dwa takie zakapiory rotek (ale byl z niego byk) i pit. Ona strasznie lubila bawic sie m.in. z tymi psami (zreszta kochala wszystkie psy :wink: ) ale lapala je za fafle, raz zlapala pita tak, ze mu zaczela rozciagac te fafle a on taka bida siedzial i tylko prosil laka zeby przestala :evil_lol: . Efekt byl tego taki, ze jak ja te dwa giganty widzialy to sie chowaly za nogi wlascicieli, wyobrazacie sobie dwa zakapiory na widok 3-miesiecznego szczeniaczka chowaly sie za wlascicieli :cunao: :roflt: :evil_lol: . Wszyscy sie z tego smiali razem z wlasicielami tych psiakow :wink: :) .

Link to comment
Share on other sites

Moje 2 tez czytaly rozne rzeczy i poki czytaly to co lezalo na podlodze to bylo OK, ale jak kiedys przyszlam i zastalam ogladniety album ze zdjeciami wygrzebany z szafki...to sie skonczylo:))))))teraz jak wychodze zamykam psiaki do klatek.I sie skonczylo:))))))))kazda ma swoj domek i nawet jak czuja zagrozenie to sie tam chowaja:)))))))))))

Agatka: rosna jak na drozdzach, wczoraj robilam fotki to pewnie po weekendzie wkleje:))))

Link to comment
Share on other sites

Marta - chować, chować, chować wszystko co nadaje się do popsucia :wink: Luna już na szczęście tego nei robi, chociaż ona mało jest sama, bo ja pracuję w domu więc jestem cały czas :roll:

Ka-Vanga - też bym chciała żeby tak się dało - wziąśc psiaka i wytłumaczyć że to nic groźnego i załatwione, ale ehhh life is brutal :wink:

Link to comment
Share on other sites

własnie ostatnio rafał zaczał opisywac bangi na IPO jak jechalismy w samochodzie. ;) Musiałam mu kazac przestac bo sie cały trzasł ze smiechu ;)

No smiejcie sie smiejcie, zobaczycie jak was pogryzie na moja komende :wink: :lol: .

Ka-Vanga - też bym chciała żeby tak się dało - wziąśc psiaka i wytłumaczyć że to nic groźnego i załatwione, ale ehhh life is brutal

and full of zasadzkas :wink: .

Marta, a moze zostawiaj mu cos, zeby mial zajecie, nawet jakies stare gazety, czy pudla kartonowe, tak, zeby wam nie nieszczyl innych rzeczy. No i jak Malawaszka mowila chowac jak najlepiej sie da.

Link to comment
Share on other sites

Witam wszystkich.

No to piszę pare słów o moim psie . Wabi się Figa .To jest kolejna Figa na dogomanii .Ale może wyjaśnie skąd się to wzieło;Otóż jak szukalismy całą rodziną ogłoszeń o szczeniakach to trafilismy też na stronke Pasawery i tam urzekła nas jej Figa no i oczywiscie imię Figa też

I najpierw było imie a potem pies.

Potem figa sobie rosła , ostrzygliśmy ją mino ,że pani fryzjerka pytała czy będzie wystawiana, ale ja nic na ten temat nie wiedziałem i wydawało mi się ,ze tak będzie wyglądać najlepiej.

No ale niestety podczas deszczowego lata nie było za bardzo co robić , więc zacząłem szperać na necie o sznaucerach i tak trafiłem na DGM.

Po długich lekturach,różnych tematów, uroiło mi się w głowie, żeby spróbować zabawy w wystawy. I teraz usilnie próbuje się do tego przygotować. Ale jak to będzie to nie wiem.

Ja osobiscie duzo się nie wypowiadam tu na forum, bo moja wiedza kynologiczna głównie pochodzi z DGM i ogólnie z internetu , więc moje wypowiedzi byłyby powielaniem i plagiatem. Ale czytam prawie wszystko co piszecie i przysfajam wiedze.

I jeszcze dodam tylko, że DGM to najlepsze forum o tematyce psiej a to pewnie dlatego, że ludzie tu piszacy są mili i mają ogromnie dużą wiedze o psach. :roll: :roll: ( na serio)

Link to comment
Share on other sites

Mek witaj wsrod nas, ale super, ze nas juz tak duzo jest :D . Pisz jak najwiecej o swojej Figusi, kazdy z nas tu sie czegos nowego uczy, jedni maja wiedze na ten a drudzy na inny temat, dlatego nie ma co sie ukrywac, tylko trzeba pisac jak najwiecej :wink: .

Ale Pas bedzie milo jak przeczyta to co napisales o jej slicznotce :wink: :D .

A co do wystaw, to pytaj smialo to Ci pomozemy sie przygotowac :wink: . A w jakim wieku jest twoja suczka?

Link to comment
Share on other sites

Oj będe pytał :D dzieki zgóry za pomoc.

Nie ma sprawy, szczegolnie, ze jest tu kilku zapalencow wystawowych :wink: :D .

Figa ma prawie 11 miesięcy i jest już z niej młodzieżówka,ale wystawiać planuje dopiero w czerwcu.

hej to mlodziutka jeszcze, moja czarna dziewczynka mini ma teraz prawie 4 miesiace :D .

A zdradzisz z jakiej hodowli jest Figa :wink: .

Link to comment
Share on other sites

Witam ponownie ;)

A my z Galą znowu wróciliśmy do starej metody - zostawiania tylko w przedpokoju i kuchni i dzisiaj niczego nie zjadła, nie zniszczyła i nie wyciągnęła. Kamień spadł mi z serca... ;) Jeszcze raz sorki za moje dziwne zachowanie ostatnio.

Przed momentem rozpakowałam opakowanie Eukanuby i okazało się, że zaczęli produkować malutkie granulki, a karma jest perzeznaczona TYLKO dla maluchów, a nie dla małych i średnich!!! Normalnie w szoku jestem ;)

Tak się rozwinął ten temat wystrzępionej brody hehe :D Nio psiaki nigdy Gal nie łapały za brodzisko, ale baardzo często (szczeólnie beagle) łapia ją za koniuszek ogona (!) :o Kiedyś to uciekała, a teraz to do nich z zębami! podobnie, jak wtedy kiedy próbuja ją niechynie "wykorzystać". Pies wreszcie umie sam się obronić :D 8)

Witaj Mek wśród sznauceromaniaków ;) W taki wypadku grono powiększyło nam się do DWÓCH menów :D Pisz o psiaczku, nie przejmuj sie - każdy kiedys zaczynał a wszyscy nadal sie uczymy! Ja wstąpiłam na DGM ponad 2 lata temu a są ludzie którzy przyszli niedawno i daaaaleko mi do nich, bo maja ogrooomna wiedzę ;) Nikt Ci tu głowy nie urwie jak będziesz pytał - nie gryziemy :lol: Pytaj ile wlezie (tak jak chociażby kochana madziorka :D ), a na pewno znajdą się osoby które odpowiedzą 8)

Marusiu Gala tez uwielbia wszelkiego rodzaju ściereczki, szmateczki itp. ona to kochała od szczeniaka i do tej pory czasami sobie przypomni i wyciągnie rękawicę kuchenną, ale jedyną radą jest chowanie pod Wtoją nieobecność, bo nie możesz przecież psa upomnieć kiedy nie ma Cię w domu! Pomyśl, może piesek się nudzi? Słyszałam o takiej zabawce piłce, w którą można wsadzić granulki karmy i piesek bedzie ja obracał, żeby wydobyć zawartość, a granulki beda sie wysypywać ze srodka przez dziurkę, Może warto pomyśleć o tym, żeby czyms się na dłużej zajął.

Jejku, tak się mądrzę, a mnie samej pies rozniósł wczoraj pokój :-? wasiu, nie wiem czemu to sie stało, nic jej nie dolega, więc nie mam pojęcia. Chwilowe zamroczenie?! Zbliża się cieczka, wiec to może też dlatego... :o ?

A właśnie... zastanawiam się nad sterylizacją suni... Tzn kiedy skończy jej się druga cieczka... co o tym sądzicie?

Ale mi się pościk sporawy napisał ;)

Link to comment
Share on other sites

Musze Wam powiedziec, zę Mek to niesamowicie zdolny facet :)

Wziął udział w internetowym kursie groomerskim :)

Tylko ciagle nie przysłał fotek i nie moge wystawic oceny końcowej ;)

Ka-Vanga chciałas chyba powiedziec ze jest tu kilku zboczeńców wystawowych.

No i prosze mnie nie straszyc moim dzieckiem ;) hihihi

Słuchajcie mam straszna nerwice .

Jutro jade na Słowacje na wystawe klubowa i miedzynarodowa no i strasznie sie denerwuje, bo jada z nami wszystkie nasza psiurki.

A najbardziej to sie boje ze Dengisław cos wymysli.... bo on ma 1000 pomysłów na sekunde.

Błagam o mocne trzymanie kciuków szczgólnie w sobote rano. Jak beda odciski to ja zapłace za plasterki :) :lol:

A teraz to mam :tard: :crazyeye:

Link to comment
Share on other sites

Agatko z całej siły i z całego serca trzymamy za Was :kciuki: :kciuki: :kciuki: :kciuki: :kciuki: :kciuki: :kciuki: :kciuki: :kciuki: :kciuki: :kciuki: :kciuki: :kciuki: :kciuki: :kciuki: :kciuki: :kciuki: :kciuki: :kciuki: :kciuki: :kciuki: :kciuki: :kciuki: :kciuki: :kciuki: :kciuki: :kciuki: :kciuki:

Link to comment
Share on other sites

Czytam ,ze Agatka pojechala na Slowacje ,na klubowke .

To i ja trzymam kciuki !

Choc dawno juz nie wystawiam zadnego psiaka to jednak ciagle sledze stawke sznuacerow .Na wystawie to zawsze staje sobie z bopczku,obok rinku sznuacerkow i napawam sie ich uroda.

A jak byla ta wielka wystawa w Poznaniu w 2000 r (chyba) Swiatowa ?

To spedzilam przy sznuacerkach pare godzin.Co ja tam wtedy sie napatrzylam to zadna ludzka geba nie opowie :D

A ja wlasnie ostrzyglam moja Zuzie i pieknie wyglada.Glaciutka i blyszczaca.

Ja to chyba musze zmienic sobie psiaka przy moim nicku ,bo jakos glupi tak na sznucery z DC sie pchac :o

Dlaczego ja mam zielona zaroweczke przy nicku?Wie moze ktos? Taka sama ma Orsini.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.

×
×
  • Create New...